Şimdi Ara

Tecilim 2012 Ağustos'ta bitiyor. Yurtdışı master'a gideceğim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
2.268
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Google'da, orada burada çok aradım ama aynı durumda olan kişilere pek rastlayamadım ve konuyu buraya açıp sorma ihtiyacı hissettim.

Durumum şu,

2010 yılında 4 yıllık lisans mezunu oldum. Aynı sene 2 yıllık tecilimi yaptırdım. 2012 Ağustos'ta tecilim bitiyor. Şu anda ofisten yazdığım ve askerlik durum belgem evde olduğu için tam tarihi veremiyorum. Akşam eve gidince bakıp yazacağım.

Geçen ay yurtdışında Master eğitimi için başvurdum ve okuldan kabul edildim. Lakin okul Ekim 2012'de başlıyor.
    Arada 1 aylık bir boş zaman olacak. Kanunen zor duruma düşmemek için yapabileceğim şeyler nelerdir?

Bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.

• tecilin tam bitiş tarihi önemli.
    eğer haziran sonuna kadar ise ağustos celbine tabi olursun.

temmuz da bitiyorsa ağustos celbini pas geçersin.
    askerlik durum belgende yazan tarih önemli şu tarihe kadar sakınca yoktur der ve muhtemel celp dönemini yazar.

eğer ağustos celbini pas geçiyorsan (tecil bitimi temmuz veya daha sonrası) hiçbir sorun yaşamazsın.
    ama tecilin haziranda bitiyorsa ağustos da askere gitmen gerekir değilse bakaya kalırsın ama onu da 1 rapor ile çözersin.
    sen tarihi yaz ben ayrıntılı bilgi veririrm.
  • Merhaba. Cevap için teşekkürler. Akşam belgeye bakıp tam olarak yazmayı unuttum. Ama sanırım 22 Temmuz olarak geçiyordu. Bu akşam net olarak yazacağım.
    Hatırladığım celp tarihi Ağustos'tu. Ondan eminim. Akşam eve gidince hemen bakıp buraya yazacağım ilk iş olarak.

Tekrar teşekkürler
  • Merhaba,

Geç de olsa bir cevap yazabildim. Tecilim 22 Haziran 2012'de bitiyor. Mezuniyet tarihim 22 Haziran demek ki.
    Ben Temmuz diye hatırlıyordum ama yanlış hatırlıyormuşum.

Muhtemel sevk dönemi Ağustos diye yazıyor. Şu tarihe kadar da askerlik işlemleri yönünden sakıncası yoktur ibaresi de Temmuz ayı sonu falandı sanırım.
    Okula da kayıt olmak için para ödedim. Askerliği geçiştirmek için gitmek istediğim bir bölüm değil, zor zanaat girilen bir bölüm zaten. 3D Animasyon bölümü.

2 senedir tek hayalim kazanmaktı okulu. Geçen sene olmadı. Şimdi oldu fakat askerlik engeline mi takılacak? Bir daha başvurmam, kabul edilmem, gitmem mümkün olmayabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.