Şimdi Ara

Tecil işlemi icin muayene yapıyorlar mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
137
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar lise mezunları tecil işlemi için muayene yapılıyor mu acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sanmıyorum muayene olacağını ben yaptırmamıştım diye hatırlıyorum 2013'te tecil ederken muayene ve yoklama olmamıştım.

Lise Mezunu Olanların Askerlik Tecili
    Lise mezunu olup (AÖL dâhil) askerlik yaşı gelmiş olan kişilerin askerliklerini mezun oldukları tarih itibariyle 3 yıl daha tecil ettirebilirler. Bu kişiler bu süre içinde bir yüksek öğrenim kurumuna yerleştikleri takdirde ek tecil süresinden de yararlanabilir.

Askerlik tecili askerlik şubelerinden gerçekleştirilmektedir. Bu işlem için tecil işleminizi kanıtlayacak belgeleri de yanınızda bulundurmanız işlemlerinizin hızlı yürümesi açısından son derece önem arz etmektedir. Askerlik tecil işlemlerinin online olarak gerçekleştirilmesi gibi bir durum söz konusu değildir. E- devlet üzerinden dahi bu işlem gerçekleştirilememektedir. Tecil işlemlerinizi herhangi bir askerlik şubesinden gerçekleştirmeniz mümkün olup, bu işlemi yerleşim yerinize yahut ikametgah adresinize yakın bir askerlik şubesinde yapmanız gerekmemektedir.

2019 ASKERLİK TECİL İŞLEMLERİNDE İSTENEN BELGELER
    Öğrenci iseniz öğrenci kimliği, öğrenci belgesi mezun olmuş iseniz diplomanızın aslı yahut noter onaylı bir örneği
    1 numaralı maddede sayılan evraklarının 4 adet fotokopisi
    Nüfus Cüzdanı yahut ehliyetin asılların ve 4 er adet fotokopileri
    6 adet biyometrik fotoğraf (Pek çok şubede fotoğraf çekim işlemi gerçekleştirilmektedir.)
    Tecil işlemleri sırasında size verilecek 2 adet formu eksiksiz olarak doldurmanız gerekmektedir. Sağlık problemleri sebebi ile askerliğini tecil ettirmek isteyen adaylardan aile hekiminden sağlık raporu istenebilmektedir. Bu işlemler sonucunda gerekli şartları taşıyorsanız askerliğinizin kaç yılına kadar tecil edildiğine dair evrak size anında teslim edilecektir. İşlemler şubelerin yoğunluğuna göre 30 dakika ile 2 saat arasında sürebilmektedir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokens -- 7 Mart 2019; 14:17:48 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.