Şimdi Ara

TECHNICS GERİ DÖNDÜ!!!! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
3.135
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kursun_

İlk göze çarpan özellik dijital olması...
    Buna karşılık besleme devresi lineer. Besleme devresinde şok trafosu kullanmışlar (LCL filtre). Ardından besleme voltaj regülatörü devresi geliyor... Besleme devresinde şok trafosu kullanılması, regüleli olması, esasında olması gereken ama cihazın hacmini, ağırlığını ve en önemlisi fiyatını çok artırdığı için çok uzun süredir kullanılmayan güzel özellikler... Ayrıca görebildiğim kadarı ile toroid değil, r-core tipi besleme trafosu kullanılmış. Bu kadar yüksek kapasiteli r-core trafo daha önce duymamıştım.

LAPC (Load Adaptive Phase Calibration) özelliğinden bahsedilmiş... Bu anladığım kadarı ile hoparlör sistemlerinin frekansa bağımlı empedans değişikliğini algılayarak seviye ve faz düzeltmeleri yapan bir sistem.

Laboratuvar testlerinde amplifikatörler 8 ohm'luk bir kör yük dirence bağlanır, ölçümler o şekilde yapılır. Ölçümlerde iyi gibi görünen bir amplifikatör dinleme testlerinde gerçek yük yani hoparlör sistemi ile karşılaşınca laboratuvar testlerinden çok farklı davranabiliyordu.

Açıklama için teşekkürler. Sizce "Technics iyi iş çıkarmış" diyebilir miyiz?

• Buzdağı kullanıcısına yanıt
    İyi iş çıkarıp çıkarmadığı herhalde dinleme testinde ortaya çıkacak.

Anlaşıldığı kadarı ile gelecek dijital amplilerin... Technics de geleceğe ait bir ürün ortaya çıkarmış.
  • quote:

Anlaşıldığı kadarı ile gelecek dijital amplilerin... Technics de geleceğe ait bir ürün ortaya çıkarmış.

Ayrıca Technics sanki biraz sınıf atlamış eskiden aralık daha fazla olduğundan nispeten daha alt sınıf modelleri de vardı. Şimdi bu fiyat aralığında rakipleri bile farklılaşmış gibi bir durum var.
  • quote:

http://www.whathifi.com/technics/su-c700/review
  • HI-DEF-MAN kullanıcısına yanıt
    Bu ay reklam vermeyi unutmuş da olabilirler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Dinleme testi derken kendi kulaklarımı kastetmiştim...

What Hi-Fi ve Hi-Fi Choice'a *şey* kadar bile güvenim yok.
  • desenize pioneer oyundan çıkıyor technics giriyor.
  • quote:

Ney kadar?

• teknika kullanıcısına yanıt
    Bir gün dolmuşta idim. Yeni binen bir bayan oturacağı yerde boyalı basın örneği bir gazete gördü. Evirip çevirip, "Bunları niye basıyorlar? Kağıda, kesilen ağaçlara yazık!" deyip bir kenara atıverdi.

What Hi-Fi ve Hi-Fi Choice için, "Efendim bunlar İngiliz ağacı, bize ne..." deyip sosyal sorumluluğumuzdan kurtulamayız.

What Hi-Fi yeni Technics'den hoşlanmadı ise bu onun sorunu... Güzel Türkçemizde güzel bir atasözü vardır: "Eşek hoşaftan ne anlar".
  • Kursun_ kullanıcısına yanıt
    Hocam o Atasözü "Eşek hoşaftan ne anlar suyunu içer tanesini bırakır."

• quote:

Orijinalden alıntı: aydinsakaryali

Hoş laftan ne anlar diye yorumlar da var. :)
  • quote:

quote:

Hocam o başka birşey,TDK da benim yazdığım gibi kabul etmiş

• quote:

quote:

quote:

Hocam o başka birşey,TDK da benim yazdığım gibi kabul etmiş

Konumuz Technics. Bunun tartışmasını başka zaman yaparız.

• beni en çok Technics'in çıkış katında op-amp. ve (hiç bir entegre birbirinin aynısı değildir. geri besleme zorunluluğu vardır.) ve PWM gibi devrelerde feedback gibi olmazsa olmaz devrenin olmaması şaşırttı. feedback yok.
    210W power consumption yanında 54 KG imiş...
    Analog SE-A1 Class-A ya elveda PWM dünyasına Technics den merhaba. hoş Class H ile aşina gibi sayılırdık amma...
  • quote:

Kesinlikle haklısınız. Bu What Hi Fi denen utanmaz derginin İngiliz markalarının bir başka pazarlama aracı olduğunu ve dergiye aldığı reklamlara ve firmalardan aldıkları paraya göre ürünleri test birincisi yaptıklarını bilmeyen yok. Utanmadan bu testin sonuna bile "bakın biz bu ampliye 2 yıldız verdik ama bunları da inceleyin" der gibi 3 İngiliz ürününün tanıtımını koyup "subliminal" mesaj vermişler hatta. Bu ucube derginin lafıyla hareket edenin elektronik bilgisinden şüphe ederim. Zerre kadar ehemmiyeti olmayan, eski kafalı ihtiyarların hazırladığı bir "danışıklı dövüş" dergisi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buzdağı -- 7 Şubat 2015; 17:18:00 >

• Welcome Technics
  • quote:

Orijinalden alıntı: the_cantan

beni en çok Technics'in çıkış katında op-amp. ve (hiç bir entegre birbirinin aynısı değildir. geri besleme zorunluluğu vardır.) ve PWM gibi devrelerde feedback gibi olmazsa olmaz devrenin olmaması şaşırttı. feedback yok.
    210W power consumption yanında 54 KG imiş...
    Analog SE-A1 Class-A ya elveda PWM dünyasına Technics den merhaba. hoş Class H ile aşina gibi sayılırdık amma...

Üstad, 210w ortalama güç harcaması sanırım. Max. cinsinden belirtilmemiş. Ayrıca bildiğim kadarıyla, yürürlüğe giren yeni enerji yasaları çerçevesinde artık öyle çok fazla güç harcayan ürünler üretilmiyor. Bu bağlamda geleceğin dijital olduğunu ve uzun vadede A ve AB sınıfı amplilerin yerini dijital amplilere bırakacakları zaten bilinen bir gerçek. (yanlışsam lütfen aydınlatınız)

Üstadım, biraz geç oldu ama şurada da bir test var ve tam aksini söylüyor. Bu da Kursun üstadın dediği gibi, "testleri sadece kendi kulağımızla yapmamız gerek" tezini doğruluyor kanımca.

http://www.techradar.com/reviews/audio-visual/hi-fi-and-audio/audio-systems/technics-premium-c700-1294947/review
  • Buzdağı kullanıcısına yanıt
    Geçtiğimiz ay Londra da bolca dinleme firsatı buldum R serisi pre power ve hoparlörünü gerçekten çok etkilendim. Yıllarca Accuphase ve Luxman nın Japonya bayrağını sallandırdığı hi-end dünyasında bence Technics de girmiş. Ayrıca bookshelf hoparlörü ile bu C700 amfiyi de dinledi fiyatına göre çok iyi iş çıkarıyordu.
    Sanırım yakında buralara da gelecekmiş . Haydi hayırlısı...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HI-DEF-MAN

Geçtiğimiz ay Londra da bolca dinleme firsatı buldum R serisi pre power ve hoparlörünü gerçekten çok etkilendim. Yıllarca Accuphase ve Luxman nın Japonya bayrağını sallandırdığı hi-end dünyasında bence Technics de girmiş. Ayrıca bookshelf hoparlörü ile bu C700 amfiyi de dinledi fiyatına göre çok iyi iş çıkarıyordu.
    Sanırım yakında buralara da gelecekmiş . Haydi hayırlısı...

Üstad, iyi haber bu. Kimin getireceğini biliyorsanız, paylaşır mısınız?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.