Şimdi Ara

TEAM Elite (TM4EP213381RD) 8GB DDR4-2133Mhz Bellek 67 TL Eksen bilgisayar (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
343
Cevap
23
Favori
24.730
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben İcra kanalıyla ramleri aldım arkadaşlar, bugün itibariyle ramler bana İcra Dairesi tarafından teslim edildi. En başından güzellikle gönderseler olmaz mıydı? Sonunda hem icra masrafı hemde avukat masraflarımı ödeyerek yine o ramleri göndermek zorunda kaldılar. Lafa geldi mi büyük firmalar, kurumsalar ve müşteriye önem verirler, alakası yok, görüyorsunuz işte, THH ve İcra yoluyla zor alıyoruz hakkımızı.

TEAM Elite (TM4EP213381RD) 8GB DDR4-2133Mhz Bellek 67 TL  Eksen bilgisayar

• K@TiP kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun ve helal olsun hocam :)
  • Basit bir olaydan ne kadar da zedelediler itibarlarını. Yalnız firma arayıp güzel bir dille durumu izah etmiş ve özür dilemişse ben THH'ye gidilmesini doğru bulmuyorum. Tabi bu benim görüşüm. Ama burada hakaretlerden bahsediliyor. İş bu noktaya gelmişse atış serbest!
  • Arkadaşlar benim karar red çıkmış. İtiraz edip yapabileceğim birşey var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: se0m

Arkadaşlar benim karar red çıkmış. İtiraz edip yapabileceğim birşey var mı?

Kesinlikle Tüketici Mahkemesine itiraz davası açmalısın, dava açarken tüketici olduğun için her türlü harçtan muafsın. Usül ve yasaya aykırı THH kararının kaldırılması ancak Tüketici Mahkemesine dava açmakla mümkün ve bu da senin hakkın. Bizlerin yayınladığı THH kararlarını da mahkemeye emsal olarak sun.

• K@TiP kullanıcısına yanıt
    helal olsun ,tebrik ederim
    alamazsınız diye yırtınanlar da artık görüp bir daha demesin
    büyük ihtimal avukatları yanıltmış olabilir gibi geliyor (alamazlar ,davayı kazanamazlar gibi sözlerle)
    gerçi sizin gibi işin içinde olmayanlar cesaret edemeyebilirdi ,sonuçta çoğumuz adliyelerden korkan kişileriz :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: K@TiP

Ben İcra kanalıyla ramleri aldım arkadaşlar, bugün itibariyle ramler bana İcra Dairesi tarafından teslim edildi. En başından güzellikle gönderseler olmaz mıydı? Sonunda hem icra masrafı hemde avukat masraflarımı ödeyerek yine o ramleri göndermek zorunda kaldılar. Lafa geldi mi büyük firmalar, kurumsalar ve müşteriye önem verirler, alakası yok, görüyorsunuz işte, THH ve İcra yoluyla zor alıyoruz hakkımızı.

tebrikler size , hakkınızı söke söke aldınız. bende şuan sonuç bekliyorum. durum olarak savunması bekleniyor yezıyor. siz ödemeyi nasıl yaptınız. icra yolu ile olunca ürünü icra dairesi verdi ama ödeme nasıl oldu peki ?

• Campolist C kullanıcısına yanıt
    Bana ürünlerin yeniden sipariş oluşturulması ile ilgili e fatura geldi, e fatura da belirtilen banka hesaplarına yatırdım parayı ve avukatlarına dekontu mail attım.
  • quote:

Bana ürünlerin yeniden sipariş oluşturulması ile ilgili e fatura geldi, e fatura da belirtilen banka hesaplarına yatırdım parayı ve avukatlarına dekontu mail attım.

Anladım hocam çok tşk ler. Bu ramler farklı birbirinden. Birisi 2400 mhz diğeri 2133 mhz. Neden o şekil oldu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bendede durum bu, sadece tübis ten başvurdum, elden gidip herhangi bir belge vermedim, durum ne olur

23.11.2017 11:06:14 Başvuru Bilgileri Güncellendi

18.12.2017 11:07:20 Savunması Geldi

7.12.2017 16:09:03 Savunması İstendi

27.10.2017 17:58:48 Başvuru Tamamlandı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • serin_su842 S kullanıcısına yanıt
    Avukatın paraya ihtiyacı yoktur yada dediği gibi bilmediği için uğraşmak istememiştir. Ben THH kararını verdim avukatıma her şeyi o halletti ben uğraşmadım hiç.

Sen kendinde icra takibi başlatabilirsin, maksimum 50-100 TL başta bi masraf ister icra, icrayı Ürünlerin Aynen teslimi konulu başlatacaksın, sen git icra dairesine yardımcı olurlar. Öyle uğraştırdığı vs.. de yok, bi tebligat yapılıyor karşı tarafa, karşı taraf tebligatı alınca seni arayıp muadil ürün teklif ediyorlar, sende bakarsın teklif edilen kafana yatarsa gönderin diyorsun, ürünler eline gelince icra kapak hesabını çıkarıyor, karşı taraf parayı ödüyor, siz icra dosyasından masraflarınızı alıyorsunuz dosya kapanıyor.
    İcra daireleri %99 adliyelerde olur, Ankara'da bir tek adliyede yer olmadığından adliye dışında başka bir binada hizmet veriyorlar. İcra işlemini bulunduğunuz yerdeki icra dairesinden başlatabilirsiniz, icra dairesine ödediğiniz tüm masraflar icra işleminin sonunda borçludan alınıp size ödenir. Firma size saçma bir ürünü muadil olarak önerirse icra dairesinde bilirkişi incelemesine gidersiniz, firma ayrıca bilirkişi ücreti de borçlanır, bilirkişi ne derse o olur.
  • HeRo11 kullanıcısına yanıt
    İlçedeyseniz çıkıp gidin kaymakamlık binasına ve dosyamı incelemek istiyorum neden dosyamda karar çıkmadı diye hesap sorabilirsiniz vatandaş olarak.
  • quote:

Avukatın paraya ihtiyacı yoktur yada dediği gibi bilmediği için uğraşmak istememiştir. Ben THH kararını verdim avukatıma her şeyi o halletti ben uğraşmadım hiç.

Sen kendinde icra takibi başlatabilirsin, maksimum 50-100 TL başta bi masraf ister icra, icrayı Ürünlerin Aynen teslimi konulu başlatacaksın, sen git icra dairesine yardımcı olurlar. Öyle uğraştırdığı vs.. de yok, bi tebligat yapılıyor karşı tarafa, karşı taraf tebligatı alınca seni arayıp muadil ürün teklif ediyorlar, sende bakarsın teklif edilen kafana yatarsa gönderin diyorsun, ürünler eline gelince icra kapak hesabını çıkarıyor, karşı taraf parayı ödüyor, siz icra dosyasından masraflarınızı alıyorsunuz dosya kapanıyor.

benim THH den gelen karar olumsuz oldu, tüketici mahkemesine gidebilirsiniz gibisinden bir not var. Sizin THH deki yazan "art niyet" benimkinde de yazılmış oysa ki ben 1 ürün sipariş etmiştim. 14 günü geçtiği için ve tüketici mahkemesine gitmek istemediğim için vazgeçtim. Bana niye itiraz geldi dersiniz ?

• Siz erken pes etmişsiniz, keşke süresinde Tüketici Mahkemesine davanızı açsaydınız,
    Bana niye itiraz geldi derken neyi kastettiğinizi anlayamadım?
    Aynen İfa konulu icra takibi başlatacaksın, İcra dairesine git, önlerinehttp://dosya.co/30svhl4obs9b/A.rar.html şu rar lı dosyadakini flasha kopyalayıp at, adam gibi işlerini yapsınlar, senin öyle dosya hazırlama zorunluluğun yok, kimseyede dilekçe yazdırmak zorunda değilsin 50 TL'ye

Senden dosya açılırken alabilecekleri harç "Başvurma Harcı 35,90 TL" ve 1 adet tebligat masrafı olan "14,00 TL" ücret dışında para alamaz icra dairesi.

Eğer yokuş yaparsalar icra takibini başlatmazsalar Cumhuriyet Başsavcılığına "Görevi Kötüye Kullanma" suçundan hakkınızda suç duyurusunda bulunmak zorunda kalacağım de. Adam gibi işlerini yapsınlar.

• quote:

Siz erken pes etmişsiniz, keşke süresinde Tüketici Mahkemesine davanızı açsaydınız,
    Bana niye itiraz geldi derken neyi kastettiğinizi anlayamadım?

THH benim şikayetimi reddetmiş. Ben de aynı şekilde şikayet etmiştim. Kısaca "bizim icra yetkimiz olmadığından biz bakmıyoruz ama istersen Tüketici mahkemesine gidebilirsin" demişler.
  • quote:

Ben İcra kanalıyla ramleri aldım arkadaşlar, bugün itibariyle ramler bana İcra Dairesi tarafından teslim edildi. En başından güzellikle gönderseler olmaz mıydı? Sonunda hem icra masrafı hemde avukat masraflarımı ödeyerek yine o ramleri göndermek zorunda kaldılar. Lafa geldi mi büyük firmalar, kurumsalar ve müşteriye önem verirler, alakası yok, görüyorsunuz işte, THH ve İcra yoluyla zor alıyoruz hakkımızı.

helal olsun bro aramızda böyle dişli adamlar olacak ki ayağını denk alsınlar, dh olm burası boru mu

• Arkadaşlar benim THH başvurum reddedilmiş, 2 ayrı sipariş için 2 başvuru yapmıştım birini de 2 kez başvuru yapılamaz diye reddetmişler. Reddedilen var mı bu şekilde ?
  • thh de kazanıpta icra yoluna gitmeden ürünlerini alabilen varmı beyler?
  • 
Sayfa: önceki 1415161718
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.