Şimdi Ara

Tda7377 deki sorun

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaslar elimdeki 7377 devresini yaptım fakat sadece iki numaralı bacakta ses çıkışı alabildiğim diğer bacaklarda ses gelmiyor dataset deki orjinal semaya göre devreyi kurdum Dakar yinede tek bacaktan ses alabildim bunun sebebi ne olabilir sizce entegreyi değiştirdim yinede olmadı
    Tda7377  deki sorun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Birde abdest alıp yapmayı deneyin.

Bu ne ya her devrede sorun mı çıkar abi ?

Tda2003'ü tek denemede calistirdim ateş ediyordu hoparlör.

Sizin ya malzemeler sıkıntılı , ya elektronik hakkında derin yanlışlariniz var .

Aklıma başka bişey gelmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beş numaralı bacaktan başka ses gelmiyor bacakları tek tek denedim sadece beşinci bacaktan ses geliyor bir tane entegre yandı ikincisini yaptım yine olmadı bu devrede bir sorun mu var ya

• 2003 u calistirdim kardes 104 un aydınları bir ohm lik direnci çıkarıcı çok güzel çalıştı fakat 7377 yi özellikle birebir kurdum ve bütün malzemelerini pili yaptım ki sorun olursa degistireyim diye entegreyi ilk kurdum üç giriş üç çıkış olarak fakat sadece beşinci bacakta ki çıkışta ses geldi bir yerde yanlış lik var diye bacakları tek tek denedim fakat yok yine aynı artık aklıma gelen tek gelen şey aldığım iki entegrede bozuk çıkması şu an entegreyi board A kurdum bütün bacakları tek tek denedim 4cu bacaktan ses gelmedi beşinci bacaktan geldi yani besin çıkışı ikinci bacaktan diğerlerinden ne yaptıysam ses gelmedi kurduğum devrenin ilk olanı olduğu gibi çöpe attım sinirimden

• Tda7377  deki sorun

Tda7377  deki sorun

Bu devreyi üçüncü defa yapisim sırf bu devre için Trafo aldım devreyi sıfırdan kurdum arkadaşlar lütfen devreyi incelermisiniz sorun nerde ben çıldırmış vaziyetteyim aşağıda ki semaya göre hazırladım eksiğim nerde benim 18v luk besleme yaptım kullandığım sıfır aldığım Trafo kademeli trafo 0-12-18-24-36-42-48v lik bir Trafo dorultma olarak dörtlü hazır diyot kullandım ve 4700uf kondansatör ekledim o kadar inceledim fakat hatayi bulamadım o nedenle yüksek çözünürlüklü olarak foto çektim benim bulamadığım hata nerde acaba

Tda7377  deki sorun

• Malicarpar1985 kullanıcısına yanıt
    Devrede ilk hata, fazla kablo kullanılmış,, devrede sonradan hata varmı diye bakmak yanlış olur, bizim kontrol etmemiz burdan zor olur, çünkü hangi kablo nereye gidiyor, siz daha iyi bilirsiniz.. Devreyi ilk yaparken hata yapmamaya özen gösterin, ilk başta kontrol edin, sonra size zorluk çıkmasın.

Trafonun 0-12v uçlarını kullanın, 12v AC doğrultulunca , kondansatör ile beraber 16v DC çıkar.. devre 16v ilede çalışır , 18v a kadar yolu var herhalde, en uygunu 14v dur.

Devre yaparken mümkün olduğunca ek kablo atmamaya çalışın,, kablo yerine lehim hat çekmeyi deneyin, sonra yağsız tiner ile temizleyin,, üstüne vernikli spreyi atın. Tabi devre çalışıyorsa..

Mesela bu devrede, 4 nolu bacağa kondansatörü bağlayın, ses sinyalini alın, 4 dende 5 e tel atın..

Kondansatörü başka yere lehimleyip, 4-5 nolu bacaktan tel çekerseniz, bu size cızırtı olarak geri döner. Bunun gibi şeyler işte,, Takippp

• Lehimlemeden önce tek tek kontrol ettim sonra lehimledim yaparkende buradaki videoyu baz aldım

https://youtu.be/0bgk8g2u0So

Jumper aterkende bu semaya göre yaptım bu üçüncü yapisim önceki yaptığımda sadece iki nolu pin çıkışından ses aldım sadece lehimlemeden sonrada devreyi elimde bulunan asetonla temizledim sonra kurittum fakat hiç bir ses gelmedi çıldırmış üzereyim yani

Tda7377  deki sorun

Böyle basit devreyi baskı devre haricinde, delikli plakete kendiniz tasarlayıp kurarsaniz daha kolay olur, hemde ne yaptığınızı bilirsiniz. Bu şekilde hem baskı devreye hem şemaya hemde devreye bakıyorsunuz..

Kendiniz kurduğunuz zaman, zaten kurarken şemaya baktığınız için, hata olduğunda sadece devreye bakarsıniz.

Bilmiyorum, benim düşüncem bu.

Kendiniz kurduğunuzda, tel hatlar daha az olur, ve kendiniz istediğiniz gibi kurduğunuzdan, ayrıca başkasının çizdiği baskıya uymak zorunda kalmazsiniz

• Sorunu buldum ses alıyorum fakat çok bozuk geliyor ugurlu ve carilti var onu çözmeye çalışıyorum bir yerdeki filitre de sıkıntı var Trafo nun diyot çıkışına 4700uf kondansatör bağladım devrenin şeması nda 1000 uf gösteriyor yarıya ten devrenin girişine de 1000uf taktım fakat yine ses bozuk geliyor neden acaba

Yaptığınız diyotun doğrultmanında resimlerini çekin, ses kablolarınında resmini çekin,, bakalım.

• Hepsinin tek tek resmini çekeceğim zaten sinir oldum artık uğraşmayacagim 7377 ile üçün entegre bu sırf bu entegreye ettiğim masraf la son sistem ses düzeni kurulur 200 tl yi geçti bu entegreyi çalıştırmak için ettiğim masraf

• Tda7377  deki sorun

Tda7377  deki sorun

Tda7377  deki sorun

• Tda7377  deki sorun

Tda7377  deki sorun

Tda7377  deki sorun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malicarpar1985 -- 1 Temmuz 2017; 16:39:13 >

• Kullandığım ses giriş kablosu eski Philips kulaklık kablosu orjinal ses kablosu ses çıkış kablosu haporlerün üzerinde verilen kablo problardan gelen kablo ikili elektrik kablosu ölçü aleti ile olctugum zaman 12v da iken 15.32 volt gösteriyor kullandığım diyot 8 amper köprü diyot asagidaki gibi

Tda7377  deki sorun

Tda7377  deki sorun

Devrenin durumu pek iyi değil,, kablolarda iyi değil gibi,,, daha temiz uğraşmanız gerekiyor,, bu devreye ara verin, hataları temizleyin, tda1554 deneyin,, trafo besleme yerine PC psu deneyin,,

• Zaten şimdiye kadar PSU ile yapıyordum sırf bu 7377 için aldım bu zikkimi dahada ugrasmam zaten boşladim ya bana 20 30 watt lik bir ses çıkışı yeter artar bile o yüzden bunu yapmaya calistim

• Peki Trafo da bir hata varmı dogrultma kisminda

Görünmüyor, hata olsa , bir yerde patlak verir anında,, 12v Ac doğrulmadan ve kondansatörden çıkınca Dc 16v a yaklaşır, doğrudur..

Diyota giren kablolar, trafodan 0 ve 12v ucundan gelecek..

Diyotun + ucu +,, eksi ucu eksi kondansatörden paralel geçip devreye gidecek

• Tda7377  deki sorun

• kolay gelsin arkadaşlar
    anfi devrelerinde bıraz daha ozen ıster en ufak hata seste bozulmalara kayıplara neden olur
    benım tercıhım mutlaka ama mutlaka baskı devre çizip plakete basılmasıdır
    baskı yapmaya ve çizmeye de bıraz onem verırsenız hem kendınızı hemde elinizi alıştırmış olursunuz

ben ilk acemılıgımde yaptığım devre bıle plaket uzerındeydı ve sorunsuz calısmıstı
    deliıklı plaket kolayınıza geliyor farkındayım ama daha cok uğraşıyorsunuz bence :)

benım ıkı sene once yaptığım ve hala kullandığım bır anfıdır ve çizmiş olduğum plakete tda7386_tda7385_tda7384_tda7383_tda7381 serisi entegreler kullanılabılır

pdf formatında baskı çizimihttp://www.dosya.tc/ser...tfem/7388_baski.pdf.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi japon_japon -- 4 Temmuz 2017; 1:24:59 >

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.