Şimdi Ara

Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz. (96. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.544
Cevap
24
Favori
104.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: N920C

sıfır amfi alınca kutu içinden kablo seti çıkıyor mu bilgisi olan var mı

hayır kablo seti ayrı satılır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: dj sms

Sandero Ambiance 2013 aracım var ses kalitesi düşük ve baslarda boğuluyor mecburen en düşük bas seviyesinde dinliyorum. Tavsiye edebileceyiniz iyileştirmeler varmıdır?

Orijinal teyp ve kolonları var. Önde 2 arkada yer var ama kolon bağlanmamış.

Eski aracımda Alpine ute72bt kulkandım en son arızalandı. Ses kalitesi çok iyidi. Kolonlar jbl component 4 tane 2 tweet ve sierra çiftbobin slim sw vardı. Anfi xtec. Bunun kadar olmasa da temiz ve tok bir ses zevkim var.

Bütçe 1000-1500 tl arası olabilir.

mrb, bende de 2014 stepway var. ana üniteyi en az 2 çift rcalı teyp ile değiştirirsen daha iyi olur. ama bütçen sıfır ünite için yeterli değil. single din ünite çerçeve ile takılabiliyor bizim araçlara. yine alpine ute 72bt takabilirsin bu şekilde.

ön kapılara cadence tx6

bagaja Soundmagus 12p 30cm kabinli subwoofer.

arka kapılara 16cm Alpine 17c2 coax. normalde 13cm arka kapılar,ama 16cm sığıyor.

anfi Qline 80.4.

eğer orjinal teyple devam edeceksen Massive msh 01 dönüştürücü takılacak.

ana üniteyi değiştirirsen en az 2 çift rca lı ünite olsun. ya da kaliteli double din de olabilir.

ön kapılar anfinin front kanalından, arka kapılar teybin arka çıkışlarından beslenecek.

anfinin rear kanalı köprülenip subwoofera girilecek.

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba aracım megane 2

Bütçem 1500 1700 civarı

Ürünler ikinci el olabilir

Sesten beklentim araba dışındakilerde dinlesin, yani anfi ve sub olsun.

Daha öncede sizden tavsiye almıştım ama toplamak nasip olmamıştı.Megane 2 nin kapılarının sıkıntılı olduğunu biliyorum, pandizot ile 16 mid mi yoksa 13 mid mi kullansam?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galle -- 26 Şubat 2018; 20:34:10 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Galle

Merhaba aracım megane 2

Bütçem 1500 1700 civarı

Ürünler ikinci el olabilir

Sesten beklentim araba dışındakilerde dinlesin, yani anfi ve sub olsun.

Daha öncede sizden tavsiye almıştım ama toplamak nasip olmamıştı.Megane 2 nin kapılarının sıkıntılı olduğunu biliyorum, pandizot ile 16 mid mi yoksa 13 mid mi kullansam?

mrb, ana ünite nedir?

• Onun içinde önerinizi bekliyorum,kasetçalar var üzerinde. Yanlız ana üniteyi bluetooth özellikli ve pioneer düşünüyorum

• Yeni bir araba alacağım 34 bin liralık bir bütçem var bunu söylememin sebebi ise "hangi model arabaya takacaksın?" sorusunu sorucagınız için
    Bu miktarın içinden 1500 tl para kıstım yani sistem için bütçem bu.
    Ancak benım ilk arabam ve ses sistemleri ile ilgili hiç bir bilgim yok hep takılı arabalarda dinledim ayrıntısını bilmem.
    Öncelikle arabam buyuk ıhtımal corsa d yada astra h olacak.
    İlk önce dokunmatiği güzel olan 2 sene rahat bozulmayacak bır lcd ekran ıstıyorum androıd olmus olmamıs hıc onemlı degıl.
    muzığimi göreyim tıklayım çalsın baglanabılıyosa telefonumla baglanayım telefonumla da işlem yapayım yeterli ama kaliteli birşey olsun.
    Ancak yapıcağım ses sistemini de kaldırabilecek bi ekran olmalı.
    Ses sistemine gelırsek de bam güm açıp dışardaki insanlara dinletmeyi sevmem ama camları kapattıgımda müziği kafamın içinde hissedebileyim.
    Çok ses veriyo az ses veriyo onemlı değil tek onemlı olan sey muziğin sesin çok net ve cok kaliteli olması sonuna kadar acsamda cızırtı vermemesi.
    Subwoofer olarak da cok yuksek bangır bangır bı bass degıl de sarkı aralarında bassın vurması gereken yerde güm diye ben burdayım diyebilecek bişey olması yeterli. (bu arada genelde türkçe pop dinlerim)
    Kısaca öyle güm güm basslı mahalleyi ayaga kaldırcak kadar güçlü birşey istemiyorum.
    Az bağırsın net bağırsın.

Aradıgım ozellıklere gore 1500 tl ye böyle lcd ekran lı sistem yapabilirmiyim?
    Yapabilirsem hangı marka hangı modellerı almalıyım.?
    Biraz garantici biriyim bilinmedik markaları da almak ıstemıyorum
    Bu arada tüm sistem tek bir lcd ekrandan aynı anda calsın ıstıyorum farklı yerlerden ses gelmesin
    Sıfır sistem istiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keremnv -- 26 Şubat 2018; 21:31:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Keremnv

Yeni bir araba alacağım 34 bin liralık bir bütçem var bunu söylememin sebebi ise "hangi model arabaya takacaksın?" sorusunu sorucagınız için
    Bu miktarın içinden 1500 tl para kıstım yani sistem için bütçem bu.
    Ancak benım ilk arabam ve ses sistemleri ile ilgili hiç bir bilgim yok hep takılı arabalarda dinledim ayrıntısını bilmem.
    Öncelikle arabam buyuk ıhtımal corsa d yada astra h olacak.
    İlk önce dokunmatiği güzel olan 2 sene rahat bozulmayacak bır lcd ekran ıstıyorum androıd olmus olmamıs hıc onemlı degıl.
    muzığimi göreyim tıklayım çalsın baglanabılıyosa telefonumla baglanayım telefonumla da işlem yapayım yeterli ama kaliteli birşey olsun.
    Ancak yapıcağım ses sistemini de kaldırabilecek bi ekran olmalı.
    Ses sistemine gelırsek de bam güm açıp dışardaki insanlara dinletmeyi sevmem ama camları kapattıgımda müziği kafamın içinde hissedebileyim.
    Çok ses veriyo az ses veriyo onemlı değil tek onemlı olan sey muziğin sesin çok net ve cok kaliteli olması sonuna kadar acsamda cızırtı vermemesi.
    Subwoofer olarak da cok yuksek bangır bangır bı bass degıl de sarkı aralarında bassın vurması gereken yerde güm diye ben burdayım diyebilecek bişey olması yeterli. (bu arada genelde türkçe pop dinlerim)
    Kısaca öyle güm güm basslı mahalleyi ayaga kaldırcak kadar güçlü birşey istemiyorum.
    Az bağırsın net bağırsın.

Aradıgım ozellıklere gore 1500 tl ye böyle lcd ekran lı sistem yapabilirmiyim?
    Yapabilirsem hangı marka hangı modellerı almalıyım.?
    Biraz garantici biriyim bilinmedik markaları da almak ıstemıyorum
    Bu arada tüm sistem tek bir lcd ekrandan aynı anda calsın ıstıyorum farklı yerlerden ses gelmesin
    Sıfır sistem istiyorum

bana sade ve öz bilgi gerekli, bu şkildeki mesajlara cevap vermiyorum. bu konunun 1. mesajdaki bilgilerine göre sorunuzu tamamen sadeleştirip yazmanızı rica ediyorum.

• quote:

Onun içinde önerinizi bekliyorum,kasetçalar var üzerinde. Yanlız ana üniteyi bluetooth özellikli ve pioneer düşünüyorum

Pioneer 3950bt

ön kapılara Cadence tx6 component

soundmagus 12p 30 cm kabinli subwoofer.

arka kapılara 13cm Alpine 13c2 coax teyp arka çıkışlarından beslenecek.

Anfi Qline 80.4

sıfır olarak böyle birşyler olur.

• Bu sistemden temiz net ses alabilirim değil mi hocam? Farkeder mi bilmiyorum ama daha çok Arabesk ve pop dinliyorum. Birde zamanınız olursa ikinci el daha kaliteli bir sistem kurmak mümkünse yazarmısınız?

• quote:

Bu sistemden temiz net ses alabilirim değil mi hocam? Farkeder mi bilmiyorum ama daha çok Arabesk ve pop dinliyorum. Birde zamanınız olursa ikinci el daha kaliteli bir sistem kurmak mümkünse yazarmısınız?

maalesef zamanım yok 2. el araştırmak için.

• bu resimdeki qline 80.4 amfi 4 çıkışlı, 4ohm de kaç rms veriyor sizin bilginiz varmı, QS 80.4 2100 WATT yazıyor üstünde

Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: N920C

bu resimdeki qline 80.4 amfi 4 çıkışlı, 4ohm de kaç rms veriyor sizin bilginiz varmı, QS 80.4 2100 WATT yazıyor üstünde

Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz.

4 ohm 4x80w rms

• Tekrardan merhabalar. Gerçekten sizi tebrik etmek istiyorum bu kadar insanla tek tek ilgilendiğiniz için, hakkınızı nasıl öderiz bilemiyorum. Daha önce de yazmıştım size fakat hala karar veremedim sistemi nasıl yapacağıma dair. Çok kararsızım kime sorsam başka bir şey söylüyor işin içinden çıkamadım. Tekrar bir şeyler toplamayı denedim sizin de yorumunu almak istiyorum öncelikle. Bu arada arabam Toyota Yaris 2008 model. Nasıl bir şey istiyorsun diye soracak olursanız; çok pahalıya kaçmadan, beni tatmin etsin yeter istiyorum. Ama tatmin ederken güçlü bass hissetmek istiyorum. Sizin yardım edebileceğinizi düşünüyorum.

Birde merak ettiğim bir konu var. Benim bulduğum amfi 4 kanallı stereo bir amfi. Bunu kullanmayı düşünüyorum. Birde arkadaşımda fazla olarak Premier PR-4100 amfi var. Eski seri sanırım. Bunu sadece subwoofer için kullanma imkanım olabilir mi onu çok merak ediyorum. Eğer öyle yapabileceksem çift amfi kullanmak daha güzel olur gibi düşünüyorum.

Topladığım sistemi yazıyorum alta. İlginiz için teşekkürler.

Subwoofer : Pioneer 30cm 311d4
    Teyp : Pioneer 3950
    Ön ve arka kapılar için : Jameson JMD-1616
    Amfi : Jameson 505
    Ek olarak : Pioneer TS-S20 Tweeter

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    hocam benim sm 17c siparişim, sm 175 olarak geldi tüm değerleri aynı gözüküyor, sm17c ile sm175 farkı nedir,

sm480 1500 watt anfi

cadence 8ga zenith kablo seti bu mid ve anfi için yeterli olurmu

ayrıca sm175 üzerinde 300watt yazıyor amfide 1500 watt, şimdilik sadece bu bu mid takımını baglayacagim (oval hoparlör şimdilik alamıyorum, ileriki günlerde sm 694 oval alayım, sistem soundmagus takım olur amfi, mid, oval daha bir uyumluluk içinde çalışır diye )

merak ettiğim şimdilik 1500 watt anfi ye 300 watt hoparlöre amfi zarar verirmi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam merhaba iş görür mü?

PS-101 Oto Performans Ful Set Ses Sistemihttp://www.hepsiburada.com/ps-101-oto-performans-ful-set-ses-sistemi-p-HBV0000057EPQ?magaza=BLC

• quote:

Orijinalden alıntı: dilefgar35

Tekrardan merhabalar. Gerçekten sizi tebrik etmek istiyorum bu kadar insanla tek tek ilgilendiğiniz için, hakkınızı nasıl öderiz bilemiyorum. Daha önce de yazmıştım size fakat hala karar veremedim sistemi nasıl yapacağıma dair. Çok kararsızım kime sorsam başka bir şey söylüyor işin içinden çıkamadım. Tekrar bir şeyler toplamayı denedim sizin de yorumunu almak istiyorum öncelikle. Bu arada arabam Toyota Yaris 2008 model. Nasıl bir şey istiyorsun diye soracak olursanız; çok pahalıya kaçmadan, beni tatmin etsin yeter istiyorum. Ama tatmin ederken güçlü bass hissetmek istiyorum. Sizin yardım edebileceğinizi düşünüyorum.

Birde merak ettiğim bir konu var. Benim bulduğum amfi 4 kanallı stereo bir amfi. Bunu kullanmayı düşünüyorum. Birde arkadaşımda fazla olarak Premier PR-4100 amfi var. Eski seri sanırım. Bunu sadece subwoofer için kullanma imkanım olabilir mi onu çok merak ediyorum. Eğer öyle yapabileceksem çift amfi kullanmak daha güzel olur gibi düşünüyorum.

Topladığım sistemi yazıyorum alta. İlginiz için teşekkürler.

Subwoofer : Pioneer 30cm 311d4
    Teyp : Pioneer 3950
    Ön ve arka kapılar için : Jameson JMD-1616
    Amfi : Jameson 505
    Ek olarak : Pioneer TS-S20 Tweeter

bişeydeğil, iyi dilekleriniz için ben de size teşekkür ederim. size 2 hafta önce cevap vermişim, verdiğim cevap halen geçerlidir, lütfen bana farklı sistemler ile ilgili tekrar soru sormayın, önceki cevabı okuyun, belirtilen sistem şöyle idi

2 takım Cadence tx6

soumdmagus 10a aktif subwofer. soundmagus 12a aktif subwoofer da olur.

Qline 80.4 anfi.

teyp çerçevesi dahil 2000tl civarı tutar.

anfi 2. el alınıp bütçe artırılıp, Pioneer 3950bt teyp de alınabilir.

iyi günler.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• quote:

Orijinalden alıntı: palio2006

hocam benim sm 17c siparişim, sm 175 olarak geldi tüm değerleri aynı gözüküyor, sm17c ile sm175 farkı nedir,

sm480 1500 watt anfi

cadence 8ga zenith kablo seti bu mid ve anfi için yeterli olurmu

ayrıca sm175 üzerinde 300watt yazıyor amfide 1500 watt, şimdilik sadece bu bu mid takımını baglayacagim (oval hoparlör şimdilik alamıyorum, ileriki günlerde sm 694 oval alayım, sistem soundmagus takım olur amfi, mid, oval daha bir uyumluluk içinde çalışır diye )

merak ettiğim şimdilik 1500 watt anfi ye 300 watt hoparlöre amfi zarar verirmi

zarar vermez

• quote:

Orijinalden alıntı: Sar1Lac1

Hocam merhaba iş görür mü?

PS-101 Oto Performans Ful Set Ses Sistemihttp://www.hepsiburada.com/ps-101-oto-performans-ful-set-ses-sistemi-p-HBV0000057EPQ?magaza=BLC

mrb, konunun 1. mesajındaki bilgilere göre sorunuzu sorarsanız daha sağlıklı olcak, bu şekilde tavsiye vermiyorum.

• Hocam öncelikle merhabalar 1998 model 306 gti var arkaya polyester kabinli 4 lü pandizot yaptırdım pionner 420 oval var
    sub soundmagus çift bobin 1600 w var 2 ohmda 350 rms ile tam besliyorum edison mono anfim var
    Kapılarda Jbl gto 6508c var 1 takım ve tizleri crossları mevcut anfi alacağım 4 kanal sony xm n1004 düşünüyorum köprüleyip kapıları besleyeceğim ikinci el alabilirim 1-2 yerde gördüm 150 250 arası fiyat var
    Ana ünitemde sony dsx400 bt
    fakat ben ovalleri değişmek istiyorum pionner ovallerin hepsi baslı çalıyor bana alt ve üst frekansın ortalarında çalacak oval takımı lazım 2+2 4 adet
    bütcem 600 tl cevaplarsanız sevinirim ovalleri şuan q line 100.4 ile besliyorum 100 w rms ye kadar oval tavsiyesi uyar ikinci el sıfır farketmez şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Columbia- -- 1 Mart 2018; 0:32:37 >
  • 
Sayfa: önceki 9495969798
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.