Şimdi Ara

Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz.

Koronavirüs Özel
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
2.510
Cevap
23
Favori
72.617
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Ses ve Görüntü Sistemleri >> Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz.
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5871 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: palio2006

hocam mid takımı ile komponent takımı farkı nedir google da araştırdım görsellerde aynı ürüne bir yerde mid bir yerde komponent geçiyor

aynı şey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

kolay gelsin hocam 200 tl ye kadar ön kapı için mid takımı ne önerirsiniz önceki sayfalar da soundmagus sm 17c öneriniz var ama almak istediğim sitede soundmagus yok

Pioneer TS-G173Cİ bu pioneer nasıldır veya buna gibi fiyat aralığı,

birde sony coaxiel var bu fiyatlarda

http://www.hepsiburada.com/sony-xs-fb1730-17-cm-3-yollu-oto-hoparlor-ust-seviye-p-HBV000007QGGK?magaza=BLC

amfi yi ileriki günlerde almayı düşünüyorum şuan

Sony coaxiel mi, pioneer g173 mid mi güzel bir ses için alınmalı

ve bunlar gibi 200 tl ye kadar sizin önerebileceğiniz ön kapı için 16 17 cm mid veya coaxiel yarın siparişi vereceğim,

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    ecrasniann kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Kurmay Yarbay
    5871 Mesaj
    quote:

kolay gelsin hocam 200 tl ye kadar ön kapı için mid takımı ne önerirsiniz önceki sayfalar da soundmagus sm 17c öneriniz var ama almak istediğim sitede soundmagus yok

Pioneer TS-G173Cİ bu pioneer nasıldır veya buna gibi fiyat aralığı,

birde sony coaxiel var bu fiyatlarda

http://www.hepsiburada.com/sony-xs-fb1730-17-cm-3-yollu-oto-hoparlor-ust-seviye-p-HBV000007QGGK?magaza=BLC

amfi yi ileriki günlerde almayı düşünüyorum şuan

Sony coaxiel mi, pioneer g173 mid mi güzel bir ses için alınmalı

ve bunlar gibi 200 tl ye kadar sizin önerebileceğiniz ön kapı için 16 17 cm mid veya coaxiel yarın siparişi vereceğim,

hangi siteden alman gerekiyor ona göre bakayım. başka siteden soundmagus 17c alamıyor musun, gittigidiyorda, n11 vs kesin vardır.

• Yüzbaşı
    469 Mesaj

Hocam merhaba ,

Daha önce Citroen C3 aracım için tavsiye istemiştim ancak araca bir şeyler yapamadan sizin mesajınızdan 3-4 gün sonra sattım .

1-2 hafta önce yeni araç aldım artık ona sistem kuracağım .

2008 Model Opel Astra H Hb Enjoy kasa aracım mevcut . 1.6 Benzin/Lpg - Simit tüp (Bagaj Boş) .

Ses beklentim kesinlikle net temiz ses , ancak doygun bir ses istiyorum tok bir ses . Arabaların standartlarında malum bass ses olmuyor gibi birşey artık mutlaka sağlam tok bir bass istiyorum .
    Dışarıdakiler dinlese de olur hoş olur (: Arada gezmeye gidiyoruz köy - yayla falan arabanın kapıları açtık mı bizi doyuracak bir şekilde olabilir .
    Amfi çift düşünüyorum .

Öncelikle aracın herşeyi şuan orjinal . Cd30 orjinal teyp . Kapılar orjinal hoparlör . Ekstra hiç bir şey yok .

Elimde ki bütçe nedeni ile hocam sırayla yaparak gideceğim ;
    2500 TL bütçe lik bir sistem düşünüyorum . Ancak elimde şuan bir anda o kadar yok .
    Bunların hepsini 1 - 1,5 ay gibi bir süreçte yapacağım elime para geçtiği her fırsatta birşeyler alıp ekleyerek .
    Her şey ikinci el olabilir sıfır olabilir hiç farketmez benim için .

İlk başta Ön ve Arka kapılara mid takımı düşünüyorum .
    Ardından Bagaja subwoofer .
    Ardından Ana üniteye pioneer veya sony 7'' double din teyp .
    Amfileri ile birlikte tabi parçalar .

Şimdiden yardımların için çok teşekkür ediyorum .
    |
    |
    Asrock Z77 Extreme 6 || Corsair Neutron 240GB &amp; Seagate 2x Skyhawk 8 TB &amp; WD My Book 8 TB || İntel Core i7 3770 &amp; Noctua NH-D14 || Asus Gtx 1050 Ti || Crucial Ballistix Tactical Tracer 2x8gb = 16Gb 1600 Mhz CL8 1600 MHz || Corsair Tx 650W V2 || C.M Haf X 942 || LG 32LW4500 || Logitech G633 Artemis Spectrum || Logitech G500 &amp; Razer Goliathus || Logitech G710+ || Samsung Note 5 || Opel Astra H

• Kurmay Yarbay
    5871 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: cikitare

Hocam merhaba ,

Daha önce Citroen C3 aracım için tavsiye istemiştim ancak araca bir şeyler yapamadan sizin mesajınızdan 3-4 gün sonra sattım .

2008 Model Opel Astra H Hb Enjoy kasa aracım mevcut . 1.6 Benzin/Lpg - Simit tüp (Bagaj Boş) .

Ses beklentim kesinlikle net temiz ses , ancak doygun bir ses istiyorum tok bir ses . Arabaların standartlarında malum bass ses olmuyor gibi birşey artık mutlaka sağlam tok bir bass istiyorum .
    Dışarıdakiler dinlese de olur hoş olur (: Arada gezmeye gidiyoruz köy - yayla falan arabanın kapıları açtık mı bizi doyuracak bir şekilde olabilir .
    Amfi çift düşünüyorum .

Öncelikle aracın herşeyi şuan orjinal . Cd30 orjinal teyp . Kapılar orjinal hoparlör . Ekstra hiç bir şey yok .

2500 TL bütçe lik bir sistem düşünüyorum . Ancak elimde şuan bir anda o kadar yok .
    Bunların hepsini 1 - 1,5 ay gibi bir süreçte yapacağım elime para geçtiği her fırsatta birşeyler alıp ekleyerek .

mrb, bu süreçte edindiğim tecrübe şu şekilde, eğer parçaları değiştirebilecek kadar teknik bilginiz mevcut ise, sizin planladığınız şekilde sırayla yapılabilir. ancak teknik bilginiz ve beceriniz montaj konusunda yetersiz ise her bir parçayı taktırmak için ustaya gideceksiniz, ve her seferinde yapılan iş için işçilik ücreti vermeniz gerekecek ve size daha yüksek bir maliyet çıkacak. eğer montajdan anlamıyorsanız bütçenizi denkleştirin, ana ünite vs dahil herşeyi tek seferde alın, tek seferde montajı tamamlayın, hem zamandan hem maddiyattan tasarruf edersiniz ve aracınızın bir çok yeri tekrar tekrar ellenmemiş olur. siz görüşünüzü yazın ona göre devam edelim.

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not

gittigidiyor, evet hocam varmış gittigidiyor, madem soundmagus sm 17c diyorsunuz , bu kadar bilginize tecrübenize bu modeli oneriyorsunuz alıyorum

|
    |

gittigidiyor, evet hocam varmış gittigidiyor, madem soundmagus sm 17c diyorsunuz , bu kadar bilginize tecrübenize bu modeli oneriyorsunuz alıyorum

ok. devam.

hocam 17c mid ve pioneer oval hoparlör, bunları bağlantı şekli bu resimdeki gibimi olacak 200 tl civarı satılan soundmax 4 kanal amfi bu bir takım mid ve bir takım oval hoparlör için yetermi

|
    |

hocam 17c mid ve pioneer oval hoparlör, bunları bağlantı şekli bu resimdeki gibimi olacak 200 tl civarı satılan soundmax 4 kanal amfi bu bir takım mid ve bir takım oval hoparlör için yetermi

belirttiğiniz kolonları beslemek için eğer 200tl bütçeniz varsa anfiyi 2. el seçmeniz en doğrusu olur. Qline 80.4 200tl temizi bulunur. ben olsam böyle birşey alırdım. link bilgi amaçlıdır, daha temizi bulunur, araştırın derim.

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-qline-80.4-487602125/detay

teypden anfiye 2 çift rca kablosu çekilecek.

• Yüzbaşı
    469 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

quote:

Orijinalden alıntı: cikitare

Hocam merhaba ,

Amfi çift düşünüyorum .

mrb, bu süreçte edindiğim tecrübe şu şekilde, eğer parçaları değiştirebilecek kadar teknik bilginiz mevcut ise, sizin planladığınız şekilde sırayla yapılabilir. ancak teknik bilginiz ve beceriniz montaj konusunda yetersiz ise her bir parçayı taktırmak için ustaya gideceksiniz, ve her seferinde yapılan iş için işçilik ücreti vermeniz gerekecek ve size daha yüksek bir maliyet çıkacak. eğer montajdan anlamıyorsanız bütçenizi denkleştirin, ana ünite vs dahil herşeyi tek seferde alın, tek seferde montajı tamamlayın, hem zamandan hem maddiyattan tasarruf edersiniz ve aracınızın bir çok yeri tekrar tekrar ellenmemiş olur. siz görüşünüzü yazın ona göre devam edelim.

Hocam şöyle yapabilir miyiz peki o zaman ?

Amfi veya amfiler , kapılara mid veya ne önerirsen , subwoofer falan bir alayım halledeyim . Ama ana ünite sonradan .

Hepsini aynı anda alamıyorum malesef .

Ama double din teyp hariç hepsini aynı anda alabilirim . Double teyp de sonradan alabilirim 1 - 1,5 ay sonra .

Double teyp 600 - 700 e ikinci el temiz bulurum sonradan .

2500 civarı bütçem olur yine her şekilde toplamda . Montaj ücreti hariç olarak bu bütçe . Montaj çok yakın bir abime yaptıracağım benden sadece masrafı alır işçilik almaz .
    |
    |
    Asrock Z77 Extreme 6 || Corsair Neutron 240GB &amp; Seagate 2x Skyhawk 8 TB &amp; WD My Book 8 TB || İntel Core i7 3770 &amp; Noctua NH-D14 || Asus Gtx 1050 Ti || Crucial Ballistix Tactical Tracer 2x8gb = 16Gb 1600 Mhz CL8 1600 MHz || Corsair Tx 650W V2 || C.M Haf X 942 || LG 32LW4500 || Logitech G633 Artemis Spectrum || Logitech G500 &amp; Razer Goliathus || Logitech G710+ || Samsung Note 5 || Opel Astra H

• Kurmay Yarbay
    5871 Mesaj

2 takım Jbl Gto 609c

Subwoofer Sony XsGtr121l 30cm mdf kabinli

Anfi Qline 90.4

Mono anfi Roadstar Rda 1010

Anfi dönüştürücüsü Massive Msh 01

3 çift rca çekilecek. 4 awg tek power kablosu çekilip, 2 anfi beslenecek.

ilerde de 3 çift rcalı double ana ünite alırsınız.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
    |
    |
    Bahsedilenler: cikitare

Hoparlör güçleri şu şekilde;

Focal PS165FX 80W
    PS 165 80 W
    Alpine 120W

Audison SR5 5 Kanal 55W x 4 + 185 x 1

Sorun şu ki aldığım sesten tam anlamıyla memnun değilim. Yüksek seslere çıkamıyorum. Tam istediğim dengede,berraklıkta çalmıyor.

Amfi ayarlarını yüklüyorum.

Gain ve frekans ayarları hakkında yardımcı olur musunuz ? Yani bu ayarlarda bir yanlışlık var mı ?

• Kurmay Yarbay
    5871 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ali Lukunku

Tekrar selamlar. Öncelikle size danışmak istedim. Audison Sr5 amfimin mevcut ayarları bu şekilde. Ön tarafta Focal Ps165Fx, arkalarda Ps165 var. 1 adet 20 cm Alpine sub mevcut.

Hoparlör güçleri şu şekilde;

Focal PS165FX 80W
    PS 165 80 W
    Alpine 120W

Audison SR5 5 Kanal 55W x 4 + 185 x 1

Sorun şu ki aldığım sesten tam anlamıyla memnun değilim. Yüksek seslere çıkamıyorum. Tam istediğim dengede,berraklıkta çalmıyor.

Amfi ayarlarını yüklüyorum.

Gain ve frekans ayarları hakkında yardımcı olur musunuz ? Yani bu ayarlarda bir yanlışlık var mı ?

mrb, teypden anfiye kaç çift rca kablosu çekilmiş? anfinizin gain ayarları için resime bakarak yorum yapmak doğru sonuç vermez. başına geçip kurcalamak lazım. kesin olmamakla beraber daha güçlü bir anfi gerekiyor sana. önerim şöyle, anfinin front kanalını köprüleyip ön sol kolonu gir. rear kanalı köprüleyip ön sağ kolonu girdiğinde istediğin gücü verecektir anfin. eğer önlerde bu şekilde istediğin sesi alabilirsen anfiyi daha güçlü 5 kanal ya da, 4 kanal ve mono olmak üzere 2 adet anfi ile değiştirmen gerekir. köprüleme işi çok zor bir iş değil aslında, ama birden sese fazla yüklenirsen köprülü girilen kolonları yakma ihtimali var, anlamıyorsan çokta kurcalamanı önermiyorum. ben olsam o anfinin front kanalına ön sol ve arka sol girerim. rear kanalına ön sağ ve arka sağ girerim köprüleyerek. tek anfi ile iş hallolur. teypdende sol rca çıkışını front girişe, sağ rca çıkışını rear giriş takacaksın, bu şekilde stereo etkiside kaybolmaz. sadece ön arka dengesi yapamazsın. ama ses baya baya yükselecektir.
    teknik özelliklerini ekliyorum, köprülendiğinde 4 ohm 150w rms kanal başı, baya yüksek. gaini kıstığında ve düzgün kullanıldığında çok ta bir sıkıntı olmaz.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    1 Not

hocam sm 480 benim işimi görür mü bütçeyi artırıp onu alayım buda 4x 80 rms, 4ohm yazıyor doğruysa

|
    |

Hocam,ayrıntılı cevabınız için teşekkürler. Yanlış yazmışım, şimdi fark ettim.

Aslında ses yüksekliği konusunda bir sıkıntım yok. Gayet tatminkar. Fakat sesi yükselttikçe ses rahatsız edici oluyor biraz. Frekanslar mı karışıyor, ne oluyor çözemedim. Amfi montajını İstanbul Özen Hifi de yaptırmıştım. Sağolsun oradaki çocuklar iyi ilgilendiler fakat bizzat ben yoktum ayar yapılırken. Gerek kendi yoğunluğumdan,gerekse mekan yoğunluğundan uğrayamıyorum da.

Belki kendim bir iki ayar yapıp düzeltebilirim diye sormak istedim. Köprüleme işinden anlamadığım için dokunmamak daha doğru olacak.

Gain ayarı güç ayarı değil mi? Sub kısmının gain ayarı ile biraz oynadığımda daha şiddetli çalıyor.

Frekans ayarları için yorumun nedir? Bir absürtlük var mı? Ben daha çok dengeli ses almayı seviyorum. Temiz,çok dengeli,etkileyici. Canlı performans dinliyormuş gibi. Esasında buna yakın bir ses alıyorum. Ancak birşeyler eksik gibi.
    |
    |

• Çavuş
    81 Mesaj
    Hocam merhaba 2016 model corsa aracım var. Aracımın içindeki ses kalitesini arttırmak istiyorum. 1000 tl civarı bir bütçem var amfi düşünmüyorum pek

Orijinal teyp ve kolonları var. Önde 2 arkada yer var ama kolon bağlanmamış.

Eski aracımda Alpine ute72bt kulkandım en son arızalandı. Ses kalitesi çok iyidi. Kolonlar jbl component 4 tane 2 tweet ve sierra çiftbobin slim sw vardı. Anfi xtec. Bunun kadar olmasa da temiz ve tok bir ses zevkim var.

Bütçe 1000-1500 tl arası olabilir.

5871 Mesaj
    quote:

hocam sm 480 benim işimi görür mü bütçeyi artırıp onu alayım buda 4x 80 rms, 4ohm yazıyor doğruysa

iş görür.

|
    |

Orijinalden alıntı: Ali Lukunku

Hocam,ayrıntılı cevabınız için teşekkürler. Yanlış yazmışım, şimdi fark ettim.

Aslında ses yüksekliği konusunda bir sıkıntım yok. Gayet tatminkar. Fakat sesi yükselttikçe ses rahatsız edici oluyor biraz. Frekanslar mı karışıyor, ne oluyor çözemedim. Amfi montajını İstanbul Özen Hifi de yaptırmıştım. Sağolsun oradaki çocuklar iyi ilgilendiler fakat bizzat ben yoktum ayar yapılırken. Gerek kendi yoğunluğumdan,gerekse mekan yoğunluğundan uğrayamıyorum da.

Belki kendim bir iki ayar yapıp düzeltebilirim diye sormak istedim. Köprüleme işinden anlamadığım için dokunmamak daha doğru olacak.

Gain ayarı güç ayarı değil mi? Sub kısmının gain ayarı ile biraz oynadığımda daha şiddetli çalıyor.

Frekans ayarları için yorumun nedir? Bir absürtlük var mı? Ben daha çok dengeli ses almayı seviyorum. Temiz,çok dengeli,etkileyici. Canlı performans dinliyormuş gibi. Esasında buna yakın bir ses alıyorum. Ancak birşeyler eksik gibi.

Front ve rear gaini sağa doğru çevirerek artırın. halen yeterli gelmiyorsa araç içinde dinlemeden birşy demem zor. ya da 3 yol aktif sisteme geçeceksin.

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
Media Sözlük
Sohbet
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,687
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.