Şimdi Ara

Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz. (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
2.544
Cevap
24
Favori
104.897
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • dostum bir şey soracağım araçta müzik dinlediğimde sanki sadece arkadaki hoparlörler çalışıyor gibi bi ses alıyorum önlerdeki hertzler çalışmıyor gibi ses çıkmıyor gibi yüksek ses açtığımda elimi koyduğumda hertzlere bas vuruyor ses var ama sanki arka daha baskın gibi sonyler neden yapabilir anfinin kalitesinden mi.?
    araba doğan slx
    önler hertz esk 165
    arka sony XS-GS6921
    anfi cadence anfi zrs 4.120

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scorpio81

dostum bir şey soracağım araçta müzik dinlediğimde sanki sadece arkadaki hoparlörler çalışıyor gibi bi ses alıyorum önlerdeki hertzler çalışmıyor gibi ses çıkmıyor gibi yüksek ses açtığımda elimi koyduğumda hertzlere bas vuruyor ses var ama sanki arka daha baskın gibi sonyler neden yapabilir anfinin kalitesinden mi.?
    araba doğan slx
    önler hertz esk 165
    arka sony XS-GS6921
    anfi cadence anfi zrs 4.120
    teypden fader ayarı ön-arka eşit olsun. anfi front gaini açın, anfi ayarlarından halledilecek birşeydir. ayrıca 6921 dediğiniz kolonlar fiyatına göre çok iyi performans verirler. boşa önermemişizdir. 6921leri naparsanız yapın mümkün olduğu kadar güneşten koruyun derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 25 Mart 2019; 14:44:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Altınbaş

Forum bayaa sessiz kalmış dostlar.. Biraz hareket gelsin.. Belki hatırlarsınız Ocak Şubat ayı gibi burada Audison SR4 amfi ile Morel maximo uyumunu sormuştum.. Yol gösteren arkadaşlar oldu ama bütçe kısıtlı olunca tavsiyede kalmıştı. Geçen hafta beklenmedik bir şey oldu ve tesisatçı arkadaşım harika bir set geldiğini söyledi.. Gittim gördüm, şok oldum.. Yüksek fiyatı hiç düşünmediğim FOCAL marka iki takım mid ve Audison SR4 amfi .. Sıfır alamayacağım bu seti yarı fiyatından daha düşük rakama aldım.. Büyük ihtimalle bu hafta sonu sistemi kuracağız.. Kapılarda çift katlı yalıtım olacak.. İş bittikten sonra düşüncelerimi buradan paylaşmak isterim ...

hayırlı olsun

• Arkadaslar merhaba
    2012 fiat bravo aracıma uygun ses sistemi arıyorm ama konu hakkında hiç bi bilgim yok. Sesleri temiz alabileceğim düsük seslerde bile kalite hissi uyandıran bi sistem önerebilir misiniz. Maksat ortalıgı inletmesi değil kalitesi ses vermesi 😊 bütçem 1200 1300 lira arası

• quote:

Orijinalden alıntı: gokceli

Arkadaslar merhaba
    2012 fiat bravo aracıma uygun ses sistemi arıyorm ama konu hakkında hiç bi bilgim yok. Sesleri temiz alabileceğim düsük seslerde bile kalite hissi uyandıran bi sistem önerebilir misiniz. Maksat ortalıgı inletmesi değil kalitesi ses vermesi 😊 bütçem 1200 1300 lira arası
    mrb teybinizin anfi çıkışı olmaması ve bütçeniz ana üniteyi değiştirmeye yetmemesi dolayısıyla hi level input girişli anfi öneriyorum. Qline 110.4 işinizi görür. kutudan hi level input konnektörleri çıkar.
    ön kapılara Sony gs1621c premium öneririm. hertz esk 165 de olur. tercih size kalmış.
    arka kapılar orjinal kalacak teybin arka kapılarından beslenecek bütçeniz olmadığı için.
    subwoofer olarak soundmagus 12p kabinli olabilir. yine de bütçeyi aştınız ama, dilerseniz bütçeyi biraz artırıp subwooferı Alpine 1244bp yapabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 25 Mart 2019; 14:47:18 >

• Teşekkür ederm hocam değerli tavsiyeleriniz için. Araca multimedia olarak mavimex 9961 modelini de takacagm bi etkisi var mıdır?

• quote:

Orijinalden alıntı: gokceli

Teşekkür ederm hocam değerli tavsiyeleriniz için. Araca multimedia olarak mavimex 9961 modelini de takacagm bi etkisi var mıdır?
    bişey değil. belirtilen ürünün 2 çift anfi çıkışı mevcut. o nedenle rca dan bağlantı yapılabilir. ses daha kaliteli olacaktır bu şekilde. normal rca dan bağlantı yapılan daha uygun fiyatlı qline 90.4 de bakabilirsin anfi olarak.

• Merhaba,

2011 c180 makyajlı kasa 1.8 cgi aracım için ses sisteminde geliştirme düşünüyorum. Aslında evde de krk rokit4 kullanan biri olarak araçtada focal kullanmayı çok istiyorum ama anfi vs. derken baştan bütçemi çok aşacağı için biraz geri duruyorum. Önce anfiyi değiştir kendi hoparlörlerini kullan, yada anfi kalsın önce hoparlörleri kullan vs. gibi bir tavsiyenizi rica edeceğim. Marka model de tavsiye ederseniz çok sevinirim.

Edit: Bu arada yazmayı unutmuşum ağırlıklı olarak akustik ve jazz seven biriyim, rock harici her müziği de ara ara dinlerim. Çok fazla bass seven biri de değilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ColorTR -- 25 Mart 2019; 20:6:48 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ColorTR

Merhaba,

2011 c180 makyajlı kasa 1.8 cgi aracım için ses sisteminde geliştirme düşünüyorum. Aslında evde de krk rokit4 kullanan biri olarak araçtada focal kullanmayı çok istiyorum ama anfi vs. derken baştan bütçemi çok aşacağı için biraz geri duruyorum. Önce anfiyi değiştir kendi hoparlörlerini kullan, yada anfi kalsın önce hoparlörleri kullan vs. gibi bir tavsiyenizi rica edeceğim. Marka model de tavsiye ederseniz çok sevinirim.

Edit: Bu arada yazmayı unutmuşum ağırlıklı olarak akustik ve jazz seven biriyim, rock harici her müziği de ara ara dinlerim. Çok fazla bass seven biri de değilim
    aracınız daha profesyonel bir işlem gerektiriyor, hoparlör ölçülerini dahi bilmiyoruz, malesef yardımcı olamıyacağım.

• ecrasniann kullanıcısına yanıt

Hocam merhaba ,

2009 Model , Megane 3 Coupe aracım mevcut .
    Aracımda Cyclone marka Multimedya sistemi mevcut .

Link bu ;http://www.multimedyaelektronik.com/?newUrun=1&Id=1443305&CatId=bs749825&Fstate=&/CYCLONE-RENAULT-FLUENCE-MEGANE-3-DVD-MULT%C4%B0MEDYA-KAMERA-TV-NAV%C4%B0GASYON-YEN%C4%B0

Hoparlörler tweeterlar orjinali durmakta . Ön ve arkada 13 cm hoparlör ler ve 2 şer adet tweeter mevcut . ( 4 adet 13cm hoparlör 4 adet tweeter )
    Arkadaşım aracını sattığı için kendi kullandığı 1 adet amfi ve 1 adet subwoofer ı mevcuttu onu bana verdi 5-6 ay araç almayacak o sürede ben kullanacağım .
    Amfinin markasını tam bilmiyorum ama subwoofer Sony XS NW1201 1800W Peak - 420W RMS .

Biraz yükseltmek istiyordum sistemi ne yapsam bilemedim .
    2 adet 13cm mid takımı alayım dedim ama crossover nereye girer bilemedim ki amfisiz sıkıntı olur dediler , sonra 13 cm üst seviye hoparlör ve tweeter alayım dedim .

Şimdilik kapılara hoparlör ve tweeter almayı , Ünitede subwoofer çıkışı mevcut amfi ve subwoofer ı bağlatayım diyorum .
    Bir süre sonra bagaja 1 takım oval almayı istiyorum ama amfi gerekir mi oval takmaya ?
    Daha sonra arkadaşıma amfi ve sub ını verip , kendime yine Sony'nin bir üst modeli olan XS GSW121 2000W Peak - 500W RMS sub alayım diyorum . Ona uygun da bir amfi tabi ki .
    Bu arada hocam şuan amfi ve sub taktıracağım için kablo hiç yok , kablo seti de lazım öneriniz var mı acaba o konuda da .

Şunları düşünüyorum yani kısaca hocam ;

2 takım =https://urun.n11.com/hoparlor/sony-xsfb1330-13-cm-3-yollu-35w-rms-240w-hoparlor-P242270951
    2 takım =https://urun.n11.com/hoparlor/sony-xs-h20s-tweeter-130-watt-ses-gucu-40-watt-rms-P136029623

İlk etapta bunları almak ve amfi sub u bağlamak . Yaklaşık 1 ay sonra da ;

1 takım oval bagaja =https://urun.n11.com/hoparlor/sony-xs-xb6941-4-yollu-extra-bass-oto-hoparlor-P184162921

Ardından 1 ay sonra da arkadaşa amfi ve sub unu verip ;

1 adet sub =https://urun.n11.com/subwoofer/sony-xs-gsw121-2000w-500-rms-kabinli-premium-subwoofer-P276377733
    Amfi konusunda ne alsam ne yapsam bilemedim 500 Rms 4 ohm amfi bulamadım uygun fiyatlara .

Durum bu hocam , ne dersiniz ne yapayım ? 2 takım 13cm - 2 takım tweeter - 1 takım oval - 1 adet mono amfi ve 1 adet sub . Böyle bir sistem düşünüyorum .
    İlla sony olacak diye bir şey yok , biraz araştırdığım kadarıyla bu sony ler çok iyi diyorlar o yüzden onları ekledim .
    Siz bunlar daha iyi derseniz onlara bakayım alayım sorun yok yani . İkinci el de alabilirim olmadı sorun yok .
    Bütçem ;
    800 TL = Kapılar ( 2 takım 13 - 2 takım tweeter ) için .
    500 TL = Oval için .
    600 TL = Subwoofer için .
    600 TL = Amfi için .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cikitare -- 26 Mart 2019; 13:44:36 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cikitare

Hocam merhaba ,

2009 Model , Megane 3 Coupe aracım mevcut .
    Aracımda Cyclone marka Multimedya sistemi mevcut .

Link bu ;http://www.multimedyaelektronik.com/?newUrun=1&Id=1443305&CatId=bs749825&Fstate=&/CYCLONE-RENAULT-FLUENCE-MEGANE-3-DVD-MULT%C4%B0MEDYA-KAMERA-TV-NAV%C4%B0GASYON-YEN%C4%B0

Hoparlörler tweeterlar orjinali durmakta . Ön ve arkada 13 cm hoparlör ler ve 2 şer adet tweeter mevcut . ( 4 adet 13cm hoparlör 4 adet tweeter )
    Arkadaşım aracını sattığı için kendi kullandığı 1 adet amfi ve 1 adet subwoofer ı mevcuttu onu bana verdi 5-6 ay araç almayacak o sürede ben kullanacağım .
    Amfinin markasını tam bilmiyorum ama subwoofer Sony XS NW1201 1800W Peak - 420W RMS .

Biraz yükseltmek istiyordum sistemi ne yapsam bilemedim .
    2 adet 13cm mid takımı alayım dedim ama crossover nereye girer bilemedim ki amfisiz sıkıntı olur dediler , sonra 13 cm üst seviye hoparlör ve tweeter alayım dedim .

Şimdilik kapılara hoparlör ve tweeter almayı , Ünitede subwoofer çıkışı mevcut amfi ve subwoofer ı bağlatayım diyorum .
    Bir süre sonra bagaja 1 takım oval almayı istiyorum ama amfi gerekir mi oval takmaya ?
    Daha sonra arkadaşıma amfi ve sub ını verip , kendime yine Sony'nin bir üst modeli olan XS GSW121 2000W Peak - 500W RMS sub alayım diyorum . Ona uygun da bir amfi tabi ki .
    Bu arada hocam şuan amfi ve sub taktıracağım için kablo hiç yok , kablo seti de lazım öneriniz var mı acaba o konuda da .

Şunları düşünüyorum yani kısaca hocam ;

2 takım =https://urun.n11.com/hoparlor/sony-xsfb1330-13-cm-3-yollu-35w-rms-240w-hoparlor-P242270951
    2 takım =https://urun.n11.com/hoparlor/sony-xs-h20s-tweeter-130-watt-ses-gucu-40-watt-rms-P136029623

İlk etapta bunları almak ve amfi sub u bağlamak . Yaklaşık 1 ay sonra da ;

1 takım oval bagaja =https://urun.n11.com/hoparlor/sony-xs-xb6941-4-yollu-extra-bass-oto-hoparlor-P184162921

Ardından 1 ay sonra da arkadaşa amfi ve sub unu verip ;

1 adet sub =https://urun.n11.com/subwoofer/sony-xs-gsw121-2000w-500-rms-kabinli-premium-subwoofer-P276377733
    Amfi konusunda ne alsam ne yapsam bilemedim 500 Rms 4 ohm amfi bulamadım uygun fiyatlara .

Durum bu hocam , ne dersiniz ne yapayım ? 2 takım 13cm - 2 takım tweeter - 1 takım oval - 1 adet mono amfi ve 1 adet sub . Böyle bir sistem düşünüyorum .
    İlla sony olacak diye bir şey yok , biraz araştırdığım kadarıyla bu sony ler çok iyi diyorlar o yüzden onları ekledim .
    Siz bunlar daha iyi derseniz onlara bakayım alayım sorun yok yani . İkinci el de alabilirim olmadı sorun yok .
    Bütçem ;
    800 TL = Kapılar ( 2 takım 13 - 2 takım tweeter ) için .
    500 TL = Oval için .
    600 TL = Subwoofer için .
    600 TL = Amfi için .
    ön kapıya 13cm uygun fiyatlı morel öneririm.
    https://m.n11.com/morel-maximo5comp-13-cm-2way-180-watt-90-rms-komponent-sistem-P274182075?gclsrc=aw.ds&&gclid=EAIaIQobChMInd3m_OKf4QIVyIjVCh0twgBlEAQYASABEgIXFvD_BwE

arkadaki 13cmleri iptal edin. arka pandizota 1 takım sony 6921 oval öneririm.
    tümü anfiye girilecek. 1 adet 4 kanal qline 90.4 anfi.

1 adet 30cm sub. ve onu beslemek için 1 adet 4ohm 400w rms civarı mono anfi öneriyorum. roadstar rda 1010 olur . 5mt. Cadence 4awg power kablosu. teybin 2 çift rca çıkışı mevcut. audison fs2550 rca kablosu 2 paket. 2 adet y kablosu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 26 Mart 2019; 18:0:18 >

• Merhaba,

Aracım 2012 model Focus HB.. Araçta ön ve arka kapılarda hoparlör mevcut olup, ön kapı ayna kısımlarında twiter var. ve Orjinal teybini kullanıyorum. Fakat sesi biraz yükselttiğimde kapılardan pat pat ses geliyor. Bass seviyesini -2 de falan tutunca düzeliyor sesi açabiliyorum ama sanırım yalıtımsızlıktan dolayı ses yapıyor.

Aile aracı olduğundan dolayı subwoofer kabin vs istemiyorum. Mümkünse 4 kapıya kaliteli ses alabileceğim bir tavsiyede bulunmanızı isterim. Önerirseniz anfi de alırım. bütçem 1000-1500 e kadar çıkabilir. Dışarıya ses çıkarmak ya da yolda geçenlere müzik dinletme gibi bir amacım yok. Aracı satarken de üzerinden sökmekle uğraşmak istemiyorum ona göre yardımcı olmanızı rica ederim :)

Müsait olduğunuzda yanıt bekliyorum.Şimdiden teşekkürler, İyi Çalışmalar

Düzenleme : Kapı hoparlörleri 16Cm / Güzel olur derseniz 20cm lik ufak slim kabin bass da alabiliriz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RedbIack -- 27 Mart 2019; 13:6:41 >

• Merhaba.

1 takım JBL 6508C Component takımı
    Rockford Fosgate R2 bas

İçin amfiye ihtiyacım var.
    Bütçem fazla değil. Aşağıdaki ürünler için ne düşünürsünüz? Başka öneriniz var midir ?

Boschmann xw-f4399
    Mobass MB-4.60

https://urun.n11.com/amplifikator/boschmann-xw-f4399-1700w-4-kanal-4x75wrms-profesyonel-mosfet-anfi-P331745375
    https://urun.n11.com/amplifikator/mobas-4-kanal-2500w-oto-amfi-mb-460-P325897078

• quote:

Orijinalden alıntı: RedbIack

Merhaba,

Aracım 2012 model Focus HB.. Araçta ön ve arka kapılarda hoparlör mevcut olup, ön kapı ayna kısımlarında twiter var. ve Orjinal teybini kullanıyorum. Fakat sesi biraz yükselttiğimde kapılardan pat pat ses geliyor. Bass seviyesini -2 de falan tutunca düzeliyor sesi açabiliyorum ama sanırım yalıtımsızlıktan dolayı ses yapıyor.

Aile aracı olduğundan dolayı subwoofer kabin vs istemiyorum. Mümkünse 4 kapıya kaliteli ses alabileceğim bir tavsiyede bulunmanızı isterim. Önerirseniz anfi de alırım. bütçem 1000-1500 e kadar çıkabilir. Dışarıya ses çıkarmak ya da yolda geçenlere müzik dinletme gibi bir amacım yok. Aracı satarken de üzerinden sökmekle uğraşmak istemiyorum ona göre yardımcı olmanızı rica ederim :)

Müsait olduğunuzda yanıt bekliyorum.Şimdiden teşekkürler, İyi Çalışmalar

Düzenleme : Kapı hoparlörleri 16Cm / Güzel olur derseniz 20cm lik ufak slim kabin bass da alabiliriz
    mrb. teybiniz orj olduğu için anfi çıkışı yok. bütçeniz anfili bir sistem için yeterli değil. 4 kapıya Alpine 17c2, bagajada aktif Alpine swe 815 sub olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Emre.35

Merhaba.

1 takım JBL 6508C Component takımı
    Rockford Fosgate R2 bas

İçin amfiye ihtiyacım var.
    Bütçem fazla değil. Aşağıdaki ürünler için ne düşünürsünüz? Başka öneriniz var midir ?

Boschmann xw-f4399
    Mobass MB-4.60

https://urun.n11.com/amplifikator/boschmann-xw-f4399-1700w-4-kanal-4x75wrms-profesyonel-mosfet-anfi-P331745375
    https://urun.n11.com/amplifikator/mobas-4-kanal-2500w-oto-amfi-mb-460-P325897078
    linktekiler hakkında fikrim yok maalesef, ya 2. el temiz qline, plippo, jameson bakabilirsin. sıfır en uygun aklıma gelen Jameson usa 505 var şuan.

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Mobass jameson üretimi diye biliyorum. Söylediğiniz modeli araştıracağım. Teşekkür ederim.

• Merhaba,
    Araç 2013 polo
    Henüz teyp almadım yaptıgım yakıma göre alacağım.
    Jbl Gto-609C 16.5 Cm 360 Watt Peak ( 90 RMS 2 OHM )
    2 adet bu mid takımı alıcam.
    Amfi olarak ;
    Soundmagus Vs 160.4 Kanal Amplifikatör
    Bunu düşündüm. Şimdi asıl sorum şu, diyelim ki ben bu amfiyi alıp bu iki mid takımı koydum. Subwoofer almak istiyorum hangi sub koyarsam bu anfide tüm dengeleri oturtup fazla ya da az güç gelmeden nötr hale getirip tüm takımlardan maksümum güç ve sağlıklı ses alıp yıpratmadan uzun süre kullanabilirim? Amacım kaliteli ses kaliteli bas uzun süre kullanım. Ancak hangi amfi olursa olsun hangi mid olursa olsun sub için ayri mono amfi yapmak zorundasın yoksa tam performans alamazsın derseniz tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Sadece 2 mid için bu amfi az mı olur?
    Tvet Pioneer Gm-A4604 4 Kanal 4X120 Watt Oto Amfi Amplifikatör
    Yetmez tam performans vermez derseniz 760 lık olan bir üstünü alsam fazla mı gelir?
    Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keremnv -- 28 Mart 2019; 7:41:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ecrasniann

hayırlı olsun, belirtilen teyp işinizi fazlasıyla görecektir. cadencin belirtilen kolonu coaxiel üründür. ses kalitesi 2. plandadır. arka kapılar için tercih edilir. kalite için component takmalısıniz. önerim madem merakınız var bu işe. Kenwood teyp takılır. qline 80.4 ya da 90.4 anfi alınır . ön kapılara jbl gto 609c, arka kapılara da cadence nin elinizde olan hoparlörü takılır. teypden anfiye 2 çift audison fs2550 rca kablosu çekilir . ses kalitesi, stereo etkisi, tiz ve mid vs çok iyi olacaktır. aşırı bass istemediğiniz için sizin işinizi görür. bu şekilde yapmazsanızda orjinal kolonlarla belirtilen teybi takın, orjinal kolonlar patlakvs değilse, sonradan takılan kolonlara göre daha çok bass verir. ama müziğe merakınız varsa anfi kesinlikle takın derim.

Alıntıları Göster
    Üstad selamlar. Söylediğin sistemi aynen yavaş yavaş da olsa topladım. Şuan elimdekiler şunlar.
    Kenwood 2 rca çıkışlı dab teknolojili 504dab modelli teybi
    2 adet ön kapılar için jbl gto 609c
    Qline 80.4 amfi
    2 adet audison rca kablosu
    Arka kapılar için de coaksiyel cadence var.
    Hepsi elimde. Dediğin sıralamayla önce teybi orjinal kapı hop. İle denedim. Çok beğendim. 1 ay kullandım. Bassların zevki baya arttı orjinal teybe göre. Ama 35 volume den 20 yi geçtiğimdw bass azalıyor tizler patlıyor. Sesi çok açamıyorum. Bu sebepten 2. El jbl gto 609c aldım. Kapılara takayım dedim. Aldığım adamdan test ettiğimde farkettim ki midbass ile subwoofer ın bass sesi arasında tatlılık hafiflik olarak sub çok daha iyiydi(1000 lik jbl bass) şimdi herşey bagajda. Bu haftasonu taktırmayı düşünüyorum. Ama hala hb golf4 aracıma sub alsam mı almasam mı kararsızım.

Sorum şu k: bu sistemde baika kabloya ihtiyaç var mı?
    Kapı döşemelerini bir kere sökülecek ve hat bir kere çekilecek bu yüzden sub almalımıyım. Bu kapı bassları beni kesmeyecek gibi duruyor. Bi ton harcadım 250 lira daha verip sub alsam ne olacak diye düşünüyorum ama şu var ki alırsam ön kapıları jbl gto yu amfimle besleyecem. Arka coaksiyeli de besleyecem. Peki sub ı nasıl amfiye bağlayacağız? Amfim 4 kanal deniyor. Qline 80.4 4 kapıyı bağlarsam sub ı bağlarsam kaldırır mı? 2200w deniliyor. Ya da şimdilik sub hattını da çektirsem (ki böyle bişey var mı bilmiyorum. Yani teypten mi geliyor sub kablosu bilgim yok) sonra da canım isterse sub mı bağlamalıyım? Tüm bunları yaparken son olarak da şu var. Teybi ben bizzat bağladım. Ve aracı her kapayıp açtığımda teybin sadece saat ayarı sıforlanıyor fakat ekran renk ayarları falan kalıyor. İnternette iki adet kabloyu köprülediğimde(hafıza kablosu) sorunun ortadan kalktığını okudum. Teybi söktüm. O denilen kablolara bi baktım ki önceden köprü için sıyrılmış. Ben de köprüledim. Saat sıfırlaması düzeldi. Fakat bu sefer de aracımın merkezi kilidini kilitleyemediğimi gördüm. Geri söktüm merkezi kilit çalıştı. Yine okuduğum yabancı forumlarda merkezi kilidin sigortasının sökülüp teorar bağlanıldığında sorunun çözüldüğünü duydum. Bunları bilen duyan var mı? Yardomcı olursanız çok makbule geçer. Tamamen sizlerin sözünü dinleyerek set düzdüm. Son aşamasında da son yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: TorukMactoo

Üstad selamlar. Söylediğin sistemi aynen yavaş yavaş da olsa topladım. Şuan elimdekiler şunlar.
    Kenwood 2 rca çıkışlı dab teknolojili 504dab modelli teybi
    2 adet ön kapılar için jbl gto 609c
    Qline 80.4 amfi
    2 adet audison rca kablosu
    Arka kapılar için de coaksiyel cadence var.
    Hepsi elimde. Dediğin sıralamayla önce teybi orjinal kapı hop. İle denedim. Çok beğendim. 1 ay kullandım. Bassların zevki baya arttı orjinal teybe göre. Ama 35 volume den 20 yi geçtiğimdw bass azalıyor tizler patlıyor. Sesi çok açamıyorum. Bu sebepten 2. El jbl gto 609c aldım. Kapılara takayım dedim. Aldığım adamdan test ettiğimde farkettim ki midbass ile subwoofer ın bass sesi arasında tatlılık hafiflik olarak sub çok daha iyiydi(1000 lik jbl bass) şimdi herşey bagajda. Bu haftasonu taktırmayı düşünüyorum. Ama hala hb golf4 aracıma sub alsam mı almasam mı kararsızım.

Sorum şu k: bu sistemde baika kabloya ihtiyaç var mı?
    Kapı döşemelerini bir kere sökülecek ve hat bir kere çekilecek bu yüzden sub almalımıyım. Bu kapı bassları beni kesmeyecek gibi duruyor. Bi ton harcadım 250 lira daha verip sub alsam ne olacak diye düşünüyorum ama şu var ki alırsam ön kapıları jbl gto yu amfimle besleyecem. Arka coaksiyeli de besleyecem. Peki sub ı nasıl amfiye bağlayacağız? Amfim 4 kanal deniyor. Qline 80.4 4 kapıyı bağlarsam sub ı bağlarsam kaldırır mı? 2200w deniliyor. Ya da şimdilik sub hattını da çektirsem (ki böyle bişey var mı bilmiyorum. Yani teypten mi geliyor sub kablosu bilgim yok) sonra da canım isterse sub mı bağlamalıyım? Tüm bunları yaparken son olarak da şu var. Teybi ben bizzat bağladım. Ve aracı her kapayıp açtığımda teybin sadece saat ayarı sıforlanıyor fakat ekran renk ayarları falan kalıyor. İnternette iki adet kabloyu köprülediğimde(hafıza kablosu) sorunun ortadan kalktığını okudum. Teybi söktüm. O denilen kablolara bi baktım ki önceden köprü için sıyrılmış. Ben de köprüledim. Saat sıfırlaması düzeldi. Fakat bu sefer de aracımın merkezi kilidini kilitleyemediğimi gördüm. Geri söktüm merkezi kilit çalıştı. Yine okuduğum yabancı forumlarda merkezi kilidin sigortasının sökülüp teorar bağlanıldığında sorunun çözüldüğünü duydum. Bunları bilen duyan var mı? Yardomcı olursanız çok makbule geçer. Tamamen sizlerin sözünü dinleyerek set düzdüm. Son aşamasında da son yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkür ederim

Alıntıları Göster
    merhaba, hayırlı olsun. teybinizin 2 çift rca çıkışı mevcut. çeşitli kombinasyonlar yapılarak montaj yapma imkanımız var. ben yerinizde olsam subwoofer kesinlikle koyarım. dedim ya kombinasyonlar çok olunca kafamda birçok şey belirdi. önerim subwoofer olacaksa 1 adet mono anfide takılması yönündedir. çünkü araç içi front rear ayarı yapabilmeniz için bu gereklidir. eğer arka kapıları anfiye girmezseniz 1 adet 4 kanal anfi işi görür. eğer subwooofer da istiyorum, 4 ünüde anfiye gireceğim ve front rear ayar da yapmak istiyorum derseniz 2 adet ya da 5 kanal anfi gerekiyor. siz bu soruya kesin cevabı verin, ben size gerekli kurulumu ve gereken kablo vs çıkartırım o kısım kolay.

• quote:

Orijinalden alıntı: Keremnv

Merhaba,
    Araç 2013 polo
    Henüz teyp almadım yaptıgım yakıma göre alacağım.
    Jbl Gto-609C 16.5 Cm 360 Watt Peak ( 90 RMS 2 OHM )
    2 adet bu mid takımı alıcam.
    Amfi olarak ;
    Soundmagus Vs 160.4 Kanal Amplifikatör
    Bunu düşündüm. Şimdi asıl sorum şu, diyelim ki ben bu amfiyi alıp bu iki mid takımı koydum. Subwoofer almak istiyorum hangi sub koyarsam bu anfide tüm dengeleri oturtup fazla ya da az güç gelmeden nötr hale getirip tüm takımlardan maksümum güç ve sağlıklı ses alıp yıpratmadan uzun süre kullanabilirim? Amacım kaliteli ses kaliteli bas uzun süre kullanım. Ancak hangi amfi olursa olsun hangi mid olursa olsun sub için ayri mono amfi yapmak zorundasın yoksa tam performans alamazsın derseniz tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Sadece 2 mid için bu amfi az mı olur?
    Tvet Pioneer Gm-A4604 4 Kanal 4X120 Watt Oto Amfi Amplifikatör
    Yetmez tam performans vermez derseniz 760 lık olan bir üstünü alsam fazla mı gelir?
    Teşekkürler.
    mrb. öncelikle infinitynin belirtilen hoparlörleri 2ohm değil 3ohm 90w rms tir. ve sizin belirttiğiniz anfi yüksek spl için midrange anfisidir. sm 160.4 ün teknik olarak belirtilen özelliği kanal başına 4 ohm 160w rms tir. bu değerler sizin kombinasyonunuz için fazla yüksek. bu component için qline 80.4, ya da soundmagusun 4 ohm 80w rms veren anfileri yeterlidir, fazlası tweterlarından itibaren yakmaya başlayacaktır. yine belirttiğiniz kombinasyonda 2 çift comp ve 1 sub düşündüğünüz için ya 4 kanal+ 1 mono. ya da 1 adet 5 kanal anfiye ihtyacınız var. tek 4 kanal anfiye 2 çift comp ve 1 sub girebilirsiniz . ama araç içi front rear ayarı yapamzsınız ve ses kalitesinde düşme olacaktır. benim önerim 4 +1 şeklinde 2 adet anfidir.
    yine diğer sorunuzda 4 kanal Pioneer 6704 compları beslemek için tercih edilebilir. 4604 modelini önermiyorum.

• 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.