Şimdi Ara

Tavsiyelere bir süreliğine ara veriyorum. Lütfen Özel mesaj ile tavsiye istemeyiniz. (118. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2.545
Cevap
24
Favori
104.851
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Cevabınız için cok tesekkur ederim ancak ben infinityleri silip Jbl Gto-609C 16.5 Cm 360 Watt Peak ( 2 OHM 90 RMS ) modelini ekledim çünkü infinityler bu jbl komplara göre daha eski model oldugunu öğrendim ve jbl lerin rms gücü daha yüksekmiş. Daha kaliteli ses alırmışım, sizce bu dogrumudur? bass için ayrı mono amfisi alacağım. Peki bilindik markalardan bu iki komp için hangi amfiyi önerirsiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Keremnv

Cevabınız için cok tesekkur ederim ancak ben infinityleri silip Jbl Gto-609C 16.5 Cm 360 Watt Peak ( 2 OHM 90 RMS ) modelini ekledim çünkü infinityler bu jbl komplara göre daha eski model oldugunu öğrendim ve jbl lerin rms gücü daha yüksekmiş. Daha kaliteli ses alırmışım, sizce bu dogrumudur? bass için ayrı mono amfisi alacağım. Peki bilindik markalardan bu iki komp için hangi amfiyi önerirsiniz?
    bişey değil. infinity 6500cx ile jbl gto 609 c aynı ürünlerdir. 3 ohm 90w rms tir ikiside. hepsiburada da açıklamada yanlış yazılmış. doğrusu
    https://www.jbl.com/car-speakers/GTO609C_.html?dwvar_GTO609C___color=Black-EMEA-Refurbishedbl
    sıfırı bulunduğu için jbl öneririm. Qline 80.4 tercih edebilirsiniz. adını duymamış olabilirsiniz ama dandik mal değildir. f/p si yüksektir. diğer bilinen oayarda markalı ürünler malesef 1000tl ve üstü civarı fiyatı ile sıfırını tercih etmek zorlaştı. dersenki bütçem yetiyor anfi için Alpine, Hertz bakmalısın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecrasniann -- 28 Mart 2019; 15:45:10 >

• Anlıyorum ancak ben bu 4 kanallı 4 ohmlu o tarz verilerden anlamıyorum yani ben hoperlor seciminde cok kararsız kaldım ancak ortalama dersek 4 ohm ya da 3 ohm degerinde rms 90 - 100 oranında olacak sekilde 2 ader komp alacagım ve bu komplara amfi secimi yaparken bu markalarda cıkış güclerine nasıl dikkat etmeliyim yani 4 ohm 90 wat yazıyo kimisi 2 ohm 100 watt yazıyo bu cok kafamı karıstırdı 4 ya da 3 ohmluk 90 - 100 rms olan 2 komp icin amfi cıkıs gücleri nasıl olmalıdır?

Mesela bu jbl ler için fazla mı tam mı olur?

Pioneer Gm-A6704 4 Kanal 1000 Watt Oto Amfi Amplifikatör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keremnv -- 28 Mart 2019; 15:51:11 >
  • quote:

Anlıyorum ancak ben bu 4 kanallı 4 ohmlu o tarz verilerden anlamıyorum yani ben hoperlor seciminde cok kararsız kaldım ancak ortalama dersek 4 ohm ya da 3 ohm degerinde rms 90 - 100 oranında olacak sekilde 2 ader komp alacagım ve bu komplara amfi secimi yaparken bu markalarda cıkış güclerine nasıl dikkat etmeliyim yani 4 ohm 90 wat yazıyo kimisi 2 ohm 100 watt yazıyo bu cok kafamı karıstırdı 4 ya da 3 ohmluk 90 - 100 rms olan 2 komp icin amfi cıkıs gücleri nasıl olmalıdır?

Mesela bu jbl ler için fazla mı tam mı olur?

Pioneer Gm-A6704 4 Kanal 1000 Watt Oto Amfi Amplifikatör
    anfilerde 3 ohm değeri genelde teknik özelliklerinde yazılmaz. siz 4ohm değerlerini baz alın. ohm düştükçe anfinin verebileceği rms cinsinden watt değeri yükselir, ancak ohm ne kadar düşerse kalite azalır, ses şiddeti artar ve anfi daha çok zorlanır ve ısınır. 3 ya da 4 ohm araba için idealdir. 2ohm componenti araba için önermiyorum. 2ohm subwoofer arabada spl sistem yapılacaksa tercih edilebilir. ev için 8 ohm daha idealdir . bu genelde yıllardır tartışılan konulardan biridir, benim düşüncemde bu şekildedir. siz kanal başına 4 ohm 80wrms verebilen , çok da ucuz olmayan orta halli ürünleri tercih edebilirsiniz.

• Cok tesekkurler son sorum olucak,

Dediğiniz 4 ohm 80 rms olan değeri ben 2x koprude mi 4x koprüde mi baz almalıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Keremnv -- 28 Mart 2019; 16:0:28 >
  • quote:

Cok tesekkurler son sorum olucak,

Dediğiniz 4 ohm 80 rms olan değeri ben 2x koprude mi 4x koprüde mi baz almalıyım?
    bişey değil. 4 ohm 80w rms kanal başına olan değerlerine bakacaksın. köprü ile işin yok senin. köprüde verdiği değerler subwoofer ya da spl midrange sürmek için kullanılır.

• Anlaşıldı o zaman 4 kanal 80 watt 4 ohm ya da 2 kanal 80 watt 4 ohm değerini görmem gerekiyo, cok tesekkur ederim bilgileriniz için sağlıcakla kalın.

• ecrasniann kullanıcısına yanıt
    Cevap için teşekkürler.. Yine orjinal teyp kullanıp, amfi ve 4 kapıya kolon almayı denesek ? Subwoofer'ı unutalım :) o durumda nasıl bir seçenek sunabilirsiniz ? Ve dediğim gibi alpine gibi kaliteli hoparlör kullanıp, arabayı satınca üzerinde gitmesine gönlüm razı değil. Araca 1-1.5 yıl kadar binip değiştireceğim .. :)
  • Merhaba arkadaşlar Ocak ayında burada audison SR4 anfi ve Morel maximo uyumunu sormuştum.. Değişik bir şey oldu ve çok iyi bir takımı 2 . el olarak buldum vede aldım.. 2 takım Focal expert PS 165F ve audison SR4 anfi.. Kapı yalıtımı ile greçekten efsane oldu..İnanın bu kadarını bende beklemiyordum.... Focal ve Audison uyumu gerçekten de muhteşemmiş..... Dip sesleri artık almaya başladım diyebilirim.. Bu arada Focal ler 70 W ama nasıl 70 W bende şaşırdım.. Gerçi 2 takım 4 hoprlr ama dehşet bir detay vede bass ses aldım .. İlk defa güzel bir sistem kurdum diyebilirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hakan Altınbaş -- 28 Mart 2019; 20:45:48 >
    Valla front rear dediğiniz ön arka ince ayarı sanırım. Onu yapmamız bize ne fayda sağla? Midbasıı güzelce ayarlamamıza yarar anladığım kadarıyla. Eğer amfi almazsak tek amfiye y kabloları ile bassı bağlarsak da basın ayarı ile mid lerin ayarı tek kontrol edilexek anladığım kadarıyla. Onu da istemiyoruz. Peki şöyşe bi seçenek nasıl olur? Alpine 20cmlik aktif basslı bi model var. Sub. Onu alsam nasıl olur? Eğer kendinden amfili sub işime yaramazsa hangi amfiyi almalıyım 5 kanal. 5 kanal alırsam elimdeki amfi boşa çıkacaksa tekrar satabilirim amfiyi. Yeter ki tam olsun. Benim kararım subwoofer lı bi ekosistem. Buna eminim. Mono amfi alırsam ne önerirsiniz. 5 li amfi alırsam ne önerirsiniz. Tabi tüm bu önerileri aktif basslı alpine harici senaryoda soruyorum?

• quote:

Orijinalden alıntı: RedbIack

Cevap için teşekkürler.. Yine orjinal teyp kullanıp, amfi ve 4 kapıya kolon almayı denesek ? Subwoofer'ı unutalım :) o durumda nasıl bir seçenek sunabilirsiniz ? Ve dediğim gibi alpine gibi kaliteli hoparlör kullanıp, arabayı satınca üzerinde gitmesine gönlüm razı değil. Araca 1-1.5 yıl kadar binip değiştireceğim .. :)
    2 takım cadence tx6, anfi Qline 90.4. 1 adet massive msh 01 anfi dönüştürücü.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hakan Altınbaş

Merhaba arkadaşlar Ocak ayında burada audison SR4 anfi ve Morel maximo uyumunu sormuştum.. Değişik bir şey oldu ve çok iyi bir takımı 2 . el olarak buldum vede aldım.. 2 takım Focal expert PS 165F ve audison SR4 anfi.. Kapı yalıtımı ile greçekten efsane oldu..İnanın bu kadarını bende beklemiyordum.... Focal ve Audison uyumu gerçekten de muhteşemmiş..... Dip sesleri artık almaya başladım diyebilirim.. Bu arada Focal ler 70 W ama nasıl 70 W bende şaşırdım.. Gerçi 2 takım 4 hoprlr ama dehşet bir detay vede bass ses aldım .. İlk defa güzel bir sistem kurdum diyebilirim...
    hayırlı olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: TorukMactoo

Valla front rear dediğiniz ön arka ince ayarı sanırım. Onu yapmamız bize ne fayda sağla? Midbasıı güzelce ayarlamamıza yarar anladığım kadarıyla. Eğer amfi almazsak tek amfiye y kabloları ile bassı bağlarsak da basın ayarı ile mid lerin ayarı tek kontrol edilexek anladığım kadarıyla. Onu da istemiyoruz. Peki şöyşe bi seçenek nasıl olur? Alpine 20cmlik aktif basslı bi model var. Sub. Onu alsam nasıl olur? Eğer kendinden amfili sub işime yaramazsa hangi amfiyi almalıyım 5 kanal. 5 kanal alırsam elimdeki amfi boşa çıkacaksa tekrar satabilirim amfiyi. Yeter ki tam olsun. Benim kararım subwoofer lı bi ekosistem. Buna eminim. Mono amfi alırsam ne önerirsiniz. 5 li amfi alırsam ne önerirsiniz. Tabi tüm bu önerileri aktif basslı alpine harici senaryoda soruyorum?
    front rear kalite için önemlidir, ben sesin önden gelmesini severim, siz belki arkadan gelmesini seversiniz. araç içi akustiği bu şekilde dengelersiniz. teybinizin 2 çift rca çıkışı olduğu için, teyp üzerinden ön arka ayarı yapamayacaksınız, anfi üzerinden yapacaksınız, 4 kanal anfinin front rear gaini oynayarak yapılır. eğer teyp 3 çift rca çıkışlı olsaydı teyp üzerinden yapabilecektiniz. şuanki sistemde rear kanalını menüden subwoofer out olarak değiştireceksiniz. front kanalına y kablo takılarak 4 kanal anfiye girilecek. teybin rear kanalıda mono anfiye girilecek. mono anfi en f/p roadstar rda 1010 var şuan. 5 kanal anfi istersende xetec 172.5 işini fazlasıyla görür. subwoofer olarak Soundmagus 12p kabinli olabilir. size 20cm lik aktif subwoofer önermiyorum.

Üstad yine senin isteğinle aldığım 4 kanal qline ı xetec 172.5 5 kanal ile takasladım. Yani artık elimizde 2 rca kenwpod artı 5 kanal amfi var. Sanırım fazla uçtuk ama seni dinliyoruz 😁 üstad sensin. Son bişey kaldı. Subwoofer. Onu da aldık mı tamamdır dopru mu? Bu arada kendinden amfili sub ı neden önermediğini meral ettim. Bana mı uymaz genel olarak mı önermiyprsun

Üstad xetec 172.5 i biraz araştırdım da herkes mono alsan daha iyi demiş. Ayrıca ısınma da cabası. Benim araç lacivert. Gaziantep de malum yazın çok sıcak. O yüzden talas yaptık dedik ama arkadaşla henüz alışverişi gerçekleştirmedik. Dersen iptal edeyim mono bakalım? Sonra bi de ısınma derdiyle uğraşmayalım. Yani demem o ki üste vereceğim paraya mono almak mantıklıysa mono alalım. Tek sıkıntı monoya da ayrı güç mü çekilecek? Ona bağlantı için bir de ekstra iş mi girecek?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TorukMactoo -- 29 Mart 2019; 1:46:3 >
  • quote:

Üstad xetec 172.5 i biraz araştırdım da herkes mono alsan daha iyi demiş. Ayrıca ısınma da cabası. Benim araç lacivert. Gaziantep de malum yazın çok sıcak. O yüzden talas yaptık dedik ama arkadaşla henüz alışverişi gerçekleştirmedik. Dersen iptal edeyim mono bakalım? Sonra bi de ısınma derdiyle uğraşmayalım. Yani demem o ki üste vereceğim paraya mono almak mantıklıysa mono alalım. Tek sıkıntı monoya da ayrı güç mü çekilecek? Ona bağlantı için bir de ekstra iş mi girecek?
    aldıysanız dursun, anfi ısınabilir, ısınıp kesiyorsa sorun vardır. sizin belirttiğiniz sistem doğru bağlantı yapıldığında 5 kanal anfiyi yormayacaktır.

• quote:

Üstad yine senin isteğinle aldığım 4 kanal qline ı xetec 172.5 5 kanal ile takasladım. Yani artık elimizde 2 rca kenwpod artı 5 kanal amfi var. Sanırım fazla uçtuk ama seni dinliyoruz 😁 üstad sensin. Son bişey kaldı. Subwoofer. Onu da aldık mı tamamdır dopru mu? Bu arada kendinden amfili sub ı neden önermediğini meral ettim. Bana mı uymaz genel olarak mı önermiyprsun
    hayırlı olsun. belirtilen aktif sub verdiği performansa göre fiyatı fazla yüksek bence. evet sub kaldı.

Üstad amfi tamam alındı 5 kanal. Şuan ısınmaması için bağlanacak sub ın 4 ohm mu yoksa 2 ohm mu hattaift bobin olayı nasıl olmalı. Soundmagus12p yi önermeniz ısınma sorunu olmasın tam performans da alınsın diye mi yoksa fiyatı fena değil diye mi? Merak ettim. Çünkü çevremde sound magus bulamıyorum. Pioner ın veya jbl in bir sub ını bağlasak. Amfiyi ısıtma sorunu olmayacak ve bizi 5 kanal amfi almaya ittiren sebepleri de pişman ettirmeyecek bir sub? Çünkü sub ı ayrı kanal bağlayabilelim diye 5 kanal aldık. Şimdi de ısınmasın diye sub ı gğzel seçmeliyiz.

• quote:

Üstad amfi tamam alındı 5 kanal. Şuan ısınmaması için bağlanacak sub ın 4 ohm mu yoksa 2 ohm mu hattaift bobin olayı nasıl olmalı. Soundmagus12p yi önermeniz ısınma sorunu olmasın tam performans da alınsın diye mi yoksa fiyatı fena değil diye mi? Merak ettim. Çünkü çevremde sound magus bulamıyorum. Pioner ın veya jbl in bir sub ını bağlasak. Amfiyi ısıtma sorunu olmayacak ve bizi 5 kanal amfi almaya ittiren sebepleri de pişman ettirmeyecek bir sub? Çünkü sub ı ayrı kanal bağlayabilelim diye 5 kanal aldık. Şimdi de ısınmasın diye sub ı gğzel seçmeliyiz.
    soundmagus f/p üründür, o nedenle onu önerdim. 4ohm olmasına dikkat edin alacağınız subun. çift bobin sub alıp, paralel olarak 2 ohmda bağlasanız anfiye herhangi birşey olmaz merak etmeyin. orjinal Pioneer, jbl 30cm sublara bakabilirsin tabiki.

Yani çift bobin mi tek bobin mi bana daha uygun? Sanırım çift bobin biraz sınırları zorlamak oluyor. O da ısınma demek. Ama yine de ısınmaz diyorsunuz. O halde en iyisi çift mi tek mi? Kaça kadar sınırım var. 1400 wat mı 1000 den fazlası kötü mü 400 rms lik ilanlar var. Ama çok fazla sanırım.

• 
Sayfa: önceki 116117118119120
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.