Şimdi Ara

TAVSİYE: 80 Watt çıkışlı orijinal oem teypten amfisiz olabildiğince tok ses nasıl alabilirim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
278
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, herkese mutlu yıllar.

Aracımın 4x20 olmak üzere toplamda 80 watt çıkışlı orijinal teybinden amfi kullanmadan olabildiğince tok ses almak istiyorum. Bunun için çözüm önerileriniz nedir acaba?
    Kimi diyor 80 watt çıkışı olan teypten amfi bağlamadan kaliteli ses elde edemezsin, kimi diyor amfi olmadan hiçbir şey olmaz ses kısık ve boğuk çıkar, kimi diyor amfi olmadan komponent set olmaz vs vs. Şaştım kaldım vallahi. Hani öyle dışarı güm güm ses duyurmak istemiyorum, sadece araç içi akustik güzel olsun, tok bi ses alayım, tatlı bas duyayım kafi.

Bu arada aracımda 2 ön 2 arkada olmak üzere 4 tane 16 cm hoparlör bulunuyor. Ön direklerde de karşılıklı tweeter bulunuyor.

Değerli fikirlerinizi paylaşıp yol gösterme adına yardımcı olursanız çok sevinirim.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ydn06 -- 1 Ocak 2019; 21:24:36 >

• kapılara yalıtım yaparsanız o iş olur güzel tok ve net ses mid bas vs kullansan anfi ister ve bas açısından zayıftır mid takımları

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • echomaniac E kullanıcısına yanıt
    Hocam peki yalıtım yaptıktan sonra crossoverleri kapıların iç kısmına yerleştirme açısından sorun yaşar mıyım?

Bir de amfi almaktan yana sıkıntım yok fakat araç içinde kablo vs. görünsün istemiyorum. Bunun için öneriniz nedir acaba?
  • kablo sorun olmaz ama kapıya mid takacak iseniz yalıt ım şart yoksa orjinal hoparlör gibi çalar.

mid baslar karakteri gereği pek baslı çalmaz net ve temiz mid tonları alırsınız 100 hertz yahut 125 hertz gibi dengeli bir ses için

önlere mid arkaya güzel 6x9 oval seti sağlıklı olur.

crossover ise kapı içinde boş bir yere sabitlenir yada teyp arkasına

• quote:

Orijinalden alıntı: echomaniac

kablo sorun olmaz ama kapıya mid takacak iseniz yalıt ım şart yoksa orjinal hoparlör gibi çalar.

mid baslar karakteri gereği pek baslı çalmaz net ve temiz mid tonları alırsınız 100 hertz yahut 125 hertz gibi dengeli bir ses için

önlere mid arkaya güzel 6x9 oval seti sağlıklı olur.

crossover ise kapı içinde boş bir yere sabitlenir yada teyp arkasına
    yalıtımda çok fazla maliyet tutuyor hocam insan yaptırmaya korkuyor eskiden yalıtım falan pek gündemde olmazdı güzel sesler alırdık
  • Orjinal teyple ancak 35 watt rmsye kadar hoparlörden bass tiz ve sesi net alirsiniz. 40 watt ve üstü hoparlörler size hayal kirikligi yasatir verdiginiz para çöpe gider sadece ince ve tiz sesi duyarsiniz

Size tavsiyem orjinal teyple size istediginiz sesi ancak eski seri hoparlörler verir örnek vermek gerekirse bulabilirseniz internette satilik

Pioneer ts 1754 ,25 watt rms

Pioneer ts e1788, 35 watt rms

Alpine spe 17c2 , 35 watt rms

Kenwood kfc e1755, 30 watt rms

Bulamazsaniz bu degerlerde bir hoparlör bilinmedik markalara yönelin cunki uzerinde yazdigi degerleri yansitmaz daha dusuk gucteki teyplerle iyi sonuclar alabilirsiniz örnek for x markasi yada edison markasi

• quote:

Orijinalden alıntı: Elvir bolic

Orjinal teyple ancak 35 watt rmsye kadar hoparlörden bass tiz ve sesi net alirsiniz. 40 watt ve üstü hoparlörler size hayal kirikligi yasatir verdiginiz para çöpe gider sadece ince ve tiz sesi duyarsiniz

Size tavsiyem orjinal teyple size istediginiz sesi ancak eski seri hoparlörler verir örnek vermek gerekirse bulabilirseniz internette satilik

Pioneer ts 1754 ,25 watt rms

Pioneer ts e1788, 35 watt rms

Alpine spe 17c2 , 35 watt rms

Kenwood kfc e1755, 30 watt rms

Bulamazsaniz bu degerlerde bir hoparlör bilinmedik markalara yönelin cunki uzerinde yazdigi degerleri yansitmaz daha dusuk gucteki teyplerle iyi sonuclar alabilirsiniz örnek for x markasi yada edison markasi
    Hocam görüşünüz için teşekkürler. Peki araca amfi takmadan, mevcut hoparlörleri koruyup üzerine sadece kendinden amfili bi subwoofer taktırsam güç/çıkış anlamında sıkıntı yaşar mıyım? En azından öndeki dört hoparlörleri tiz olarak ayarlayıp, sub'ı bas olarak kullanırsam tok ses namına bir nebze verim elde edebilirim diye düşünüyorum. Görüşünüz nedir acaba?

Düşündüğüm sub: Alpine SWE 815

TAVSİYE: 80 Watt çıkışlı orijinal oem teypten amfisiz olabildiğince tok ses nasıl alabilirim?

• Bagajin kucukse tok bass sesi alirsin ama buyukse bass sesi yok denecek kadar az gelir kaybolur bu subwoofer 20 cm kucuk bagajlar icin buyuk bagajlara 30 cm kullanmak zorundasin

• Elvir bolic E kullanıcısına yanıt
    Araç Polo hocam zaten. Mantıklı olabilir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.