Şimdi Ara

TATA marina nasıldır? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
62
Cevap
0
Favori
58.331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar model ismi konusunda kafam karışığı için soruyorum. Bana bir bilgi karışıklığı var gibi geldi. Araba ilanlarında farklı farklı isimler yazıyor ama özellikler hep aynı.

Tata Indigo Marina mı?
    Tata Indigo Comfort mu?
    ayrıca dicor ve dlx var?

bunlardan hangisi yada hangileri Türkiye'de olanlar? tata indigonun arkasında lx yazıyor marina falan yazmıyor.
    abs, çift hava yastığı, immobilizer, otomatik cam, hidrolik direksiyon ve klima
    bu ikisinde de varmı? bilen birisi cevaplarsa çok iyi olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cerhan82 -- 21 Ekim 2013; 16:54:05 >
  • konu hort farkindayim ama bu arabaya 22.000 lira 25.000 lira verenin aklina sasarim vallahi yaa.
    git 2.el mis gibi guvenli konforlu bir araba al ne gerek var?
    adamin konfor listesi quartz saat , donanim listesi gecikmeli sonen ic aydinlatma , guvenlik listesi 3.stop ile arka kapi cocuk kilidi :))

git o paraya alabildigin ibizayi al guvenligin konforun dibine vur...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 26_bbz_26 -- 22 Ekim 2013; 15:50:55 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cerhan

Arkadaşlar model ismi konusunda kafam karışığı için soruyorum. Bana bir bilgi karışıklığı var gibi geldi. Araba ilanlarında farklı farklı isimler yazıyor ama özellikler hep aynı.

Tata Indigo Marina mı?
    Tata Indigo Comfort mu?
    ayrıca dicor ve dlx var?

bunlardan hangisi yada hangileri Türkiye'de olanlar? tata indigonun arkasında lx yazıyor marina falan yazmıyor.

hocam sorunu şöyle cevaplamaya çalışayım. tata marina lar aslında indigo modelinin lx yani stwagon versiyonu tr ye gelenlerin hepsi dizel 2010 ve 2011 dicor yazıyor ama aşagı yukarı ayni motor comfort ve trendy olayına gelince comfort modeli en full ü trendy ile arasındaki fark yolcu hava yastığı ve abs fren sistemi dir..onun dışında aynidir.marinaların hepsi turboludur ancak indica ların bazılarında turbo yoktur dlx diye geçer ..turbosuz araçlar çok verimli değildir..indica larda da trendy ve comfort olayı var az da olsa benzinli versiyonu var...sedan indigolar biraz karışık benzinli sayısı daha fazla glx diye geçiyor galiba trendy ve comfort olayı sedan modellerindede var..

• quote:

Orijinalden alıntı: murat8228

quote:

Arkadaşlar model ismi konusunda kafam karışığı için soruyorum. Bana bir bilgi karışıklığı var gibi geldi. Araba ilanlarında farklı farklı isimler yazıyor ama özellikler hep aynı.

Tata Indigo Marina mı?
    Tata Indigo Comfort mu?
    ayrıca dicor ve dlx var?

hocam sorunu şöyle cevaplamaya çalışayım. tata marina lar aslında indigo modelinin lx yani stwagon versiyonu tr ye gelenlerin hepsi dizel 2010 ve 2011 dicor yazıyor ama aşagı yukarı ayni motor comfort ve trendy olayına gelince comfort modeli en full ü trendy ile arasındaki fark yolcu hava yastığı ve abs fren sistemi dir..onun dışında aynidir.marinaların hepsi turboludur ancak indica ların bazılarında turbo yoktur dlx diye geçer ..turbosuz araçlar çok verimli değildir..indica larda da trendy ve comfort olayı var az da olsa benzinli versiyonu var...sedan indigolar biraz karışık benzinli sayısı daha fazla glx diye geçiyor galiba trendy ve comfort olayı sedan modellerindede var..

teşekkür ederim bilgi için. yıllara görede donanım değişiyormuş, forumda yazıyordu, 2011de sanırım ya klima ya abs yoktu.
    dizel, abs, hid.direksiyon, çift hava yastığı, merkezi kilit, otomatik camlar, immobilizer ve klimanın hepsinin bir arada olduğu model "2005-2010 arası tata indigo marina 1.4 tdi comfort" diyebiliriz öyleyse?

• klima standart çok nadir eski indica larda yok..onun dışında 2006 da da 2011 dede klima standart 2011 lerde abs yok yolcu hava yastığı yok..klimasıda arızalı değilse iyi çalışır. bende daha önce 2009 marina comfort vardı..mayıs da sattım...bende ilk arabayı araştırmaya başladıgımda hiç bir şey bilmiyordum ..araştırarak zamanla ögrendik..bir yakınımda benim vesile olmamla indica almıştı oda kullandı sorunsuz şekilde geçen ay sattı...
  • quote:

klima standart çok nadir eski indica larda yok..onun dışında 2006 da da 2011 dede klima standart 2011 lerde abs yok yolcu hava yastığı yok..klimasıda arızalı değilse iyi çalışır. bende daha önce 2009 marina comfort vardı..mayıs da sattım...bende ilk arabayı araştırmaya başladıgımda hiç bir şey bilmiyordum ..araştırarak zamanla ögrendik..bir yakınımda benim vesile olmamla indica almıştı oda kullandı sorunsuz şekilde geçen ay sattı...

Bende de daha önceden lada samara 93 vardı sattım. Şimdi tata düşünmeye başladım ve kararımı büyük ölçüde verdim marina 1.4 tdi comfort. 2008-2010 arası düşünüyorum. Bakalım kısmet. Çok kötü yorumlar var, kullananlarında iyi yorumları var. Sizde memnun olan kesimdensiniz :)
  • quote:

quote:

klima standart çok nadir eski indica larda yok..onun dışında 2006 da da 2011 dede klima standart 2011 lerde abs yok yolcu hava yastığı yok..klimasıda arızalı değilse iyi çalışır. bende daha önce 2009 marina comfort vardı..mayıs da sattım...bende ilk arabayı araştırmaya başladıgımda hiç bir şey bilmiyordum ..araştırarak zamanla ögrendik..bir yakınımda benim vesile olmamla indica almıştı oda kullandı sorunsuz şekilde geçen ay sattı...

Bende de daha önceden lada samara 93 vardı sattım. Şimdi tata düşünmeye başladım ve kararımı büyük ölçüde verdim marina 1.4 tdi comfort. 2008-2010 arası düşünüyorum. Bakalım kısmet. Çok kötü yorumlar var, kullananlarında iyi yorumları var. Sizde memnun olan kesimdensiniz :)

ben öncelikle aracın markasına degil kendisine bakmanın doğru olduguna inananlardanım..bir araç düşünün üst sınıf marka ama hor kullanılmış,yorulmuş,kazalı v.b. bu araç sırf markası yüzünden bence tercih edilmez..sonuçta aracın fiyatı ortada bunun karşılıgı sundugu özellik modeli ortada size çok üst sınıf vadetmiyor..noksanları elbette var eksi yönleri elbette var ama fiyatı ortada bu fiyata gayet iyi bir otomobil geniş aile aracı ben memnun kaldım araçtan ikinci eli yok olayı tamamen efsane her araç gibi eger mantıklı bir fiyat yazarsanız aracınızda sorun yoksa kolayca satılır...bütçenize göre temiz bir marina bulursanız tavsiye ederim. çünkü o fiyatlara başka eli yüzü düzgün araç yok....

• quote:

quote:

quote:

ben öncelikle aracın markasına degil kendisine bakmanın doğru olduguna inananlardanım..bir araç düşünün üst sınıf marka ama hor kullanılmış,yorulmuş,kazalı v.b. bu araç sırf markası yüzünden bence tercih edilmez..sonuçta aracın fiyatı ortada bunun karşılıgı sundugu özellik modeli ortada size çok üst sınıf vadetmiyor..noksanları elbette var eksi yönleri elbette var ama fiyatı ortada bu fiyata gayet iyi bir otomobil geniş aile aracı ben memnun kaldım araçtan ikinci eli yok olayı tamamen efsane her araç gibi eger mantıklı bir fiyat yazarsanız aracınızda sorun yoksa kolayca satılır...bütçenize göre temiz bir marina bulursanız tavsiye ederim. çünkü o fiyatlara başka eli yüzü düzgün araç yok....

Bende öyle düşünüyorum. Teşekkür ederim cevaplarınız için. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

Bazı arkadaşlar tatanın arkasında kimler var şeklinde yazmış.Ben de dacıanın arkasında renault olmasına rağmen tatanın arkaya ihtiyacı olmadığını düşünüyorum.araçlarının kalitesi tartışılır ancak ilerisi için en büyük gelişmeler ve servis ağı tatada olacaktır.Unutmayın ki dünyanın en büyük şirketlerinden hintli üretici bünyesinde general motorsdan birçok markaya sahip ve son zamanda land rover ve hatırlayamadığım bir büyük markayı daha bünyesine kattı.İster istemez bu markalarla birlikte kalite de beraberinde gelmek zorunda ne dersiniz?

Üstat Tatanın arkasında kendisi var ve Land Rover'ın sahibi ama unutmayın ki Land Rover İngiltere'de Tata Hindistan'da üretiliyor. Tata'nın orijinal diye taktığı kalitede ürünler Land Rover'ın kapısında işporta tezgahına bile girmez.

Bir araç için en önemli şeylerden biri de distribütörü. 2009 yılında geleceği yanlış okumuşsun haber vermek istedim. Gördüğün gibi Dacia başarılı satış rakamları yakalayamadı ama arkasındaki Renault en azından satış fiyatlarının düşmesine engel oluyor ve kimse parça bulunur mu sorusu sormuyor!

Not: Ben ikinci el TATA almıştım ama gene de distribütör önemli kardeşim. İkinci el bir şekilde idare edilir ama sıfır aracı bir sürü paraya alıp eziyet çekmek ve satarken yarı parasından aşağıya satmak üzücü. 2010 model TATA'yı 30bin tl ye alan arkadaşlar 2012 yılında 13 bine sattılar. Halbuki aynı modelde Honda Civic alan 10bin tl aldığından pahalıya sattı. 2005 model poloyu 25bine alanlar şu an bile aynı paraya satıyor.

• yokyiyemez kullanıcısına yanıt
    Hocam ne yaptın sen konu efsane hortlamış
  • yuh 7 yıllık konuyu nerden bulup çıkardınız la
  • quote:

Orijinalden alıntı: r0x

yuh 7 yıllık konuyu nerden bulup çıkardınız la

googleye tata marina yazmıştır bura çıkmıştır belki
  • Tata alıyosan ölümü diğer arabadakilerden kat kat fazla göze alıyosundur

• Hort of the year

• Çöp oğlu çöp

• Bı tatamız eksiktı o da tamam oldu

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: XPerience

Hocam ne yaptın sen konu efsane hortlamış

Hocam,

Birisi 22 Ekim 2013 tarihinde konuyla ilgili yorumda bulunmuş ve o fiyata eli yüzü düzgün araç yok şeklinde karar almışlar:) Ben de senin eski yorumunu hortlattım...
  • Hortlak geri döndü bende birkaç gündür düşünüyorum 17500tl ye alınacak az km olan klimalı otomatik camlı kazasız belasız araç bulmak neredeyse imkansız
    marina ve indica konusunda kararsız kaldım ikisinide kullanan tanıyan arkadaşlar varmı??

hangisini tavsiye ederler

birde araç 90 km den sonra çok ses yapıyor diye okudum bir sitede genel özellik mi aracın problemimi?
  • Selam cevap veren oldumu bende merak ediyorum

• Arkadaşlar arabayı 2009 senesinde sıfır alıp 3 sene kullandım. Kullandığım dönem parça sorunu yoktu Ankara'dan bir toptancıdan her şeyi 1 günde tedarik ediliyordu ve çok ucuzdu. Sadece çok erken baskı balataya girmişti. 70 binde de körükler patlamıştı. Alınır veya alınmaz demek için şu anki parça tedarik durumuna ve fiyatlarına bakmanız lazım
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.