Şimdi Ara

Tasker kullananlar ve yaptıkları (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
181
Cevap
21
Favori
23.546
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Türkçe geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ersin334

Türkçe geldi.

uygulama türkçe oldu ise on numara olmuş demektir.
  • Tasker değil, aslında google voice translate türkçe offline paket geldi demek istemiştim ama çok eski bir mesajmış, karıştı ;)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler konuyu hortlatıyorum ama bu programla yeni tanıştım. Şöyle bir ayar yapmak istiyorum:Dışarda 3G açık olsun eve gidince wifi görünce 3G kapansın. Bir türlü beceremedim. Tel note3 lollipop.

• uygulamayı kullanmak istiyorum ama konudaki kodları görünce üşendim öğrenene kadar canım çıkar.

Birde türkçe dil yok daha kötü

• bu programı nasıl kullanabilirim? mesela eve geldiğimde wifiyi aç demek için ne yapmam lazım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi elmanderr -- 5 Aralık 2015; 1:34:34 >
  • Arkadaslar merhaba... tasker programinj ta lette kullanmak istiyorum.. tabletimi ara a bagladim ve kontagi actigimda calissin kapattigimda kapansin istiyorum bunu nasil yapabilirim yardimci olurmusunuz

• uygulamayı iyi kötü kullanıyorum,

bir arkadaş türkçe geldi demiş, nereye geldi yoo gelemdi daha yeni satın aldık ingilizce türkçe dil seçeneği yokki?
  • Bi nfc etiketine kartvizit bilgilerimi nasil yazabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: ersin334

Selam,

Variable ve contextlerle şu an epey aktif profilim var ama hala scene' kısmını öğrenemedim. Bu arada sl4a ile entegre yapılan işlerde çok güzel ama zor gibi duruyor. En özeti şimdilik şu amaçlarla kullanıyorum:

* Telefonu bulma: Özel içerikli bir mesaj attığımda telefon ses çıkarıyor / ve ya gps den koordinatını alıp, ön kamerayla resim çekip koordinat bilgisini belirlediğim numaraya mesaj atıyor / dropboxta durum bilgisini paylaşıyor (konum - şarj durumu vs)
    * Internet sayaçı olarak kullanıyorum . günde ne kadar internete girip çıktığım vs..
    * Baz istasyonlarına göre yer bilgilerimi logluyorum. Bu bilgilere göre profilimi düzenliyorum ( sesi aç / titreşime al vs )
    * Belirlediğim lokasyonlara geldiğimde eve mesaj gönderiyor.
    * İstenmeyen aramaları engellemede kullanıyorum.
    * Kullanılmadığı zaman internet / gps / auto rotate gibi özellikleri kapatarak şarj süresini uzatıyor.
    * Akşam belli bir saatte veya ışık yoğunluğunun azalmasına göre (karanlık oda) uçuş modunu açma
    * Takvim notlarını okuyup ona göre ses / mesaj / arama düzeni oluşturma

gibi gibi..

Hocam kullanmadığım zmanlarda interneti kapatmak istiyorum nasıl yapabilirim bir yardımcı olurmsuun .

• Arkadaşlar arabaya binince otomatik bluetooth ve mobil erişim noktası açılsın istiyorum bunu nasıl yapabiliriz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: murax_545

Arkadaşlar arabaya binince otomatik bluetooth ve mobil erişim noktası açılsın istiyorum bunu nasıl yapabiliriz?

En kolayı telefonun BT'sini araca binince elle bir kere açmanız. BT'nin açılması ile aracın BT'sine bağlan ve erişim noktasını aç gibi bir profil yazılabilir, sonra da araçtan inince BT bağlantısı kopacaktır. Bundan sonrası için de BT'yi ve erişim noktasını kapatacak bir profil daha yazılabilir.

Tam otomatik olsun derseniz NFC kullanımını öneririm. NFC etiketi edinmeniz ve tabiki telefonunuzun NFC desteklemesi (Galaxy S4, örneğin) gerekir. Telefonun NFC özelliğini açık tutmanız gerekir. NFC BT'yi ve erişim noktasını tetiklesin gibi bir profil yazılabilir.
  • enigma33 E kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler eski sony telefonumdan kalma NFC stick leriyle halletim.
  • Merhaba arkadaşlar Kolay Gelsin
    Youtube'de bir arkadaş Tasker + unified remote plugin ile telefonun parmakizini kullanarak bilgisayarda oturum açıyor. Bu 2 programıda satın aldım.
    https://www.youtube.com/watch?v=MtTcHwGzPAs

Vidyoda ki gibi telefonun parmak izi okuyucusu ile windowsta oturum açmak istiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Crazy38TR -- 20 Mart 2017; 16:15:13 >
  • Konuyu hortlatmak lazım. Aradan o kadar zaman geçmiş! Arkadaşlar bence tasker telefon kullanmasını daha konforlu hale getiren bir çok kolaylıkları uygulayabilme imkanı tanıyan bir program. Ben ne yazıkki bu programı çok iyi bilen biri değilim. Ama öğrenmek istiyorum...

• Kwgt widget+tasker+unified remote ile Pc kontrol kumandası,toggle widget i yaptım.

-Üstteki tuşların ilk sırasındaki tuşlar ile bilgisayarı açıp kapatabiliyorum.
    -İkinci sırada pc ses kaynağını değiştirebiliyorum.Speaker tuşuna bastığımda ses hoparlörden,kulaklık tuşuna bastığımda kulaklıktan,tv tuşuna bastığımda ses tv den geliyor.
    -Üçüncü sırada ilk buton ile plex i açıyorum,ikinci buton ile unifed remote da plex için yapılan kumanda menüsü açılıyor.

Burada unified remote programı işi asıl yapan.Unified Remote için konu açmıştım kendi widget ı ile uzaktan kumanda yapmıştım ama görsellikten biraz uzak.Burada monoic icon packtaki ikonları iconzy programı ile alıp kwgt widget da bu ikonları kullanarak buton yaptım.Kwgt içinde direk unified remote kısayollarını kullanamadığım için tasker içinde unified remote daki kullanacağım kısayollar için tek tek task tanımladım.Kwgt içinde butona tıklama görevinde tasker kısayollarını seçip içinden unified remote için yaptığım taskları seçtim.Monoic icon pack içinde uygun icon bulsam pause-start,forward-back, ok tuşları da tanımlayıp plex kullanırken hiç unified remote programına girmeden ana ekrandan tüm kontrolleri yapabilirim ama çoğu uygun ikonu bulamıyorum.Başka güzel ikon paketi bulursam bunu yapacam.

Toggle kısmında wifi,sessiz mod,ekran ışığını otomatiğe alma,bluetooth,fener,FTP Server açıp kapatma,hotspot açıp kapatma işlemlerini tek tık ile yapıyorum.Açık olduklarında ikonlar parlayıp,kapalı olduğunda sönüyorlar.Sadece otomatik parlaklık için bu yanıp sönmeyi yapamadım.Kwgt programı ekran parlaklık değerini düzgün görüntüleyemiyor.
    Bunları yaparken yine tasker tasklarını kullandım.
    Özellikle işyerinde internet olmadığı için laptopu internete bağlarken tek tık ile bağlamak büyük kolaylık hiç ayarlara girmeden.
    Telefondan bilgisayara yada tam tersi dosya,resim atacağım zaman tek tık ile kablosuz olarak telefonun içini pc de windows explorerda görebiliyorum.Büyük kolaylık yine hiçbir menüye girmeden.

-Tasker titreşim ve ses açık toogle taskı

-FTP Server için kullandığım program https://play.google.com/store/apps/details?id=net.xnano.android.ftpserver
    Yaptığım task

Send intent kısmında neler yazılacağı programın playstore açıklamalarında var.
    Bu iki toogle ı internette araştırarak yaptım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Al Swearengen -- 28 Haziran 2020; 13:56:17 >

• Pc kumandam.Her şey çalışıyor.
  • Tasker ile bir uygulamayı ekran kapanınca dondurmak istiyorum. Ekran açılınca tekrar çözülecek. Bunu nasıl yapabilirim?

Edit: Yapılışını an itibariyle buldum

Uygulamayı dondurmak için
    pm disable --user 0 %package_name

Uygulamayı çözmek için
    pm enable --user 0 %package_name

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eenixia -- 20 Ağustos 2020; 17:26:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eenixia

Tasker ile bir uygulamayı ekran kapanınca dondurmak istiyorum. Ekran açılınca tekrar çözülecek. Bunu nasıl yapabilirim?

Edit: Yapılışını an itibariyle buldum

Uygulamayı dondurmak için
    pm disable --user 0 %package_name

Uygulamayı çözmek için
    pm enable --user 0 %package_name
    Sanırım Run Shell komutunu kullandınız. Bunun için root gerekmiyor mu?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.