Şimdi Ara

TASARIMCI ARKADAŞLARDAN SİSTEM TAVSİYESİ BEKLİYORUM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
31
Cevap
0
Favori
818
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Reklam Ajansı işletiyoruz ve iş yerimizde ki pc leri zamanında en iyisinden almıştık ama devir hızlı değişiyor haliyle:) i5 işlemci 2gb 256 bit ekran kartı 8gb 1333mhz ram mevcut ve şu ana kadar corel kullanıyorduk ve iyi kötü yetiyordu fakat şimdi yeni yaptığımız iş anlaşmaları ile işler değişti, firmalar autocad, 3dmax gibi program uygulamaları ile bu pc lere biraz büyük gelen çalışmalar yolluyorlar ve pc ler kasılıyo. kısacası bunları rahat rahat çalıştırabileceğimiz bi sistem kurmak istiyoruz.

vatan pc ye gittiğimde ddr4 sistem tavsiye ettiler, 5820k işlemci / msi x99 gaming ve 16gb ddr4 ripjaws quad kit gibi, ekran kartı aklımda kalmadı. ama ben önce sizlere bi danışmak istedim, bu programları sizce nasıl bi sistem kaldırır, fiyat konusunda bi limitimiz yok ama 6 pc olacağı için 3000liralık işlemci 2500liralık ekran kartları gibi israflarada girmek istemiyorum. değerli bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim, özellikle bu programlarla ağır tasarımlar yapan kişilerin ben şunları topladım çok rahat kullanıyorum şeklinde sistem tavsiyeleri çok rahatlatır beni. video animasyon kadarda ağır değil :)

• aykutferman A kullanıcısına yanıt
    hocam o kadarına gerek yok

normal z97 soketiylede işinizi görürüz önemli olan güzel bir SSD koymak çünkü bu loading sürelerini ciddi ölçüde kısaltacaktır.

oyun hiç oynamıyorsanız ekran kartsız i7 li güzel bir sistem dizerim size ve çok rahat işinizi göreceğinizi düşünüyorum. vatandakiler olayı çok abartmış onlar en üstü söylemişler size. öyle bir pc en az 4bin lira civarı olur ekran kartsız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MühendisMurat -- 29 Eylül 2014; 2:14:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bjk__murat

hocam o kadarına gerek yok

normal z97 soketiylede işinizi görürüz önemli olan güzel bir SSD koymak çünkü bu loading sürelerini ciddi ölçüde kısaltacaktır.

oyun hiç oynamıyorsanız ekran kartsız i7 li güzel bir sistem dizerim size ve çok rahat işinizi göreceğinizi düşünüyorum. vatandakiler olayı çok abartmış onlar en üstü söylemişler size. öyle bir pc en az 4bin lira civarı olur ekran kartsız.

görsel üzerine çalışmaları ekran kartsız taşır mı pc? oyun oynansada şirket çalışanlarıyla counter ve knightonline falan atıyoruz arada hepsi o, öyle yüksek çaplı oyunlar oynanmıyo. bide not düşmek istiyorum overclocktan anlamıyorum, yani overclock yapamıcam ona göre bi sistem tavsiyesi lazım

• Oyunlarda sorun yok oyunları dahili ekran akrtı kaldırırda 3dmax da sıkıntı yasamanız muhtemel.
    @Chris Brown online olursa size daha iyi yardımcı olabilir bu konuda
  • quote:

Orijinalden alıntı: oskurrr

Oyunlarda sorun yok oyunları dahili ekran akrtı kaldırırda 3dmax da sıkıntı yasamanız muhtemel.
    @Chris Brown online olursa size daha iyi yardımcı olabilir bu konuda

bende aynen sizin gibi düşünüyorum şu an ki pc ler cdr hatta psd dosyalarında bile kasılırken, toplanacak pc ler 3dmax ve autocad üzerinden büyük çalışmalar yollandığında tutulur kalırsa o sistem gözümde çöp olur, sisteme uygun bi ekran kartı olsun varsın yani gerekenden 3-5 fazla olsun gönlümüz rahat olsun, bilgisi olan herkesin yardımı makbule geçer.
  • Selam.

Bence iş sistemlerini hepsinde her iş gibi değil de , en fazla iş hangisindeyse grup olarak ayırın. Bu arada, ekran kartsız sistemi de aklınızdan çıkarın yok öyle bir dünya. Onboard kartla 3DMax kullanmayı bırakın dosyayı açmanız mümkün değil.

1- Reklam ajansıysa en çok Corel kullanılır, Ps bunun 3 te 1 i kadar ancak kullanılır. Doğrumudur ?
    2- Autocad ve 3D Max te çalışacakmısınız yoksa sadece gönderilen işlere mi bakacaksınız ?
    3- Render vs. almayacaksınız sanırım ?

Ayrıca, misal size 10.000TL lik sistem de kursak, eğer çizimi yapan kişi layerli çalışmadıysa autocad de yine sizi strese sokabilir. Buca çizime de bağlı yani şişiriyor belleği böyle şeyler. Corel de de mesela sayfalar yerine hepsini aynı sayfada yapınca yamulup kalıyor sistem.

Sistemlerde en çok dikkat edeceğiniz nokta bellek ve SSD olsun. SSD zaten zorunluluk artık ama bellek mişkatrı yanında GHZ de yüksek olmalı, CL değeri düşük olmalı.

Benim tavsiyem, Ağırlıklı corel-Ps vs. kullanılan PC lerde direk Mac'e dönün. Diğerlerini toplama yapalım. 3 Mac - 3 Toplama gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Chris Brown

Selam.

Bence iş sistemlerini hepsinde her iş gibi değil de , en fazla iş hangisindeyse grup olarak ayırın. Bu arada, ekran kartsız sistemi de aklınızdan çıkarın yok öyle bir dünya. Onboard kartla 3DMax kullanmayı bırakın dosyayı açmanız mümkün değil.

1- Reklam ajansıysa en çok Corel kullanılır, Ps bunun 3 te 1 i kadar ancak kullanılır. Doğrumudur ?
    2- Autocad ve 3D Max te çalışacakmısınız yoksa sadece gönderilen işlere mi bakacaksınız ?

Ayrıca, misal size 10.000TL lik sistem de kursak, eğer çizimi yapan kişi layerli çalışmadıysa autocad de yine sizi strese sokabilir. Buca çizime de bağlı yani şişiriyor belleği böyle şeyler. Corel de de mesela sayfalar yerine hepsini aynı sayfada yapınca yamulup kalıyor sistem.

Sistemlerde en çok dikkat edeceğiniz nokta bellek ve SSD olsun. SSD zaten zorunluluk artık ama bellek mişkatrı yanında GHZ de yüksek olmalı, CL değeri düşük olmalı.

Benim tavsiyem, Ağırlıklı corel-Ps vs. kullanılan PC lerde direk Mac'e dönün. Diğerlerini toplama yapalım. 3 Mac - 3 Toplama gibi.

evet aynen dediğiniz gibi en çok corel 3/2 kullanıyoduk, 3/1 ps, fakat işleri biraz genişlettik Allah ın izni ile ve autocad ve 3dmax ten anlayan 2 personelimiz vardı 3e çıkardık, sanırım layerli autocad falan çalışabiliyolardır, baya iyilermiş okulunu falan okumuşlar ama biz layerli çalışamadıklarını düşünerek yani en kötüyü düşünerek bi pc toplayalım istiyoruz. şimdi sadece gelen çalışmaları açmak için değil totem cephe tabela vs.. sunumları için 3dmax ve autocadi aktif olarak kullanmaya başlamamız gerekiyo, yani örneğin bi totemi zincir bi alışveriş merkezine satmak istiyoruz ve adamlar 3 boyutlu olarak kalınlığından tutun yandan sağdan soldan harflerin kabartmalarına kadar görmek istiyolar. render kısmından ben pek anlamam ama video animasyon hariç herşeye hazır en az 2 pc istiyoruz. mac konusuna gelince mac kullanamazlar diye tahmin ediyorum daha önce 1 tane almıştık kimse kullanamadığı için sattık, sanırım biraz farklıymış.

• quote:

Orijinalden alıntı: aykutferman

quote:

Selam.

evet aynen dediğiniz gibi en çok corel 3/2 kullanıyoduk, 3/1 ps, fakat işleri biraz genişlettik Allah ın izni ile ve autocad ve 3dmax ten anlayan 2 personelimiz vardı 3e çıkardık, sanırım layerli autocad falan çalışabiliyolardır, baya iyilermiş okulunu falan okumuşlar ama biz layerli çalışamadıklarını düşünerek yani en kötüyü düşünerek bi pc toplayalım istiyoruz. şimdi sadece gelen çalışmaları açmak için değil totem cephe tabela vs.. sunumları için 3dmax ve autocadi aktif olarak kullanmaya başlamamız gerekiyo, yani örneğin bi totemi zincir bi alışveriş merkezine satmak istiyoruz ve adamlar 3 boyutlu olarak kalınlığından tutun yandan sağdan soldan harflerin kabartmalarına kadar görmek istiyolar. render kısmından ben pek anlamam ama video animasyon hariç herşeye hazır en az 2 pc istiyoruz. mac konusuna gelince mac kullanamazlar diye tahmin ediyorum daha önce 1 tane almıştık kimse kullanamadığı için sattık, sanırım biraz farklıymış.

3dmax rahat taşıyan bi sistem diğer ajans programlarını zaten taşır diye tahmin ediyorum ve daha konuyu sadeleştirmek adına 3dmax pc si istiyoruz diyebilirim.

• Mac istemiyorsanız size aynı sistemden 6 tane toplayalım. Monitör ve kasa , klavye mause dahil her birisi için toplam bütçe verirmisiniz ? 3 tanesi diğerlerine göre daha iyi de olabilir mesela.
  • quote:

Mac istemiyorsanız size aynı sistemden 6 tane toplayalım. Monitör ve kasa , klavye mause dahil her birisi için toplam bütçe verirmisiniz ? 3 tanesi diğerlerine göre daha iyi de olabilir mesela.

şimdi pc ler var monitör klavye mouse vs. sadece kasa olarak toplamak istiyorum 2 arkadaş profesyonel olduğu için 3 değilde 2 pc diğerlerinden iyi olabilir, konu başlığındada belirttiğim gibi limitli bir bütçe yok, sadece israf etmeden 4 tanesini bu işlemler için gerekli pcleri toplasak, 2 tanesini biraz daha iyileştirme yapsak yeter. hani 3 liralık bi pc yeterde artar derseniz 3 lira 6-7 liralık bi pc yeterde artar bile derseniz 6-7 lira. tek amacım 3 lük pc yetecekse 5 vermemek veya 5lik yetecekse 10 vermemek. mesela bana en aşağı şöyle bi sistem almalısınız, en iyide böyle bi pc olabilir ama fazlası israftır derseniz ben o tavsiyelere uymaya çalışırım, umarım tam olarak istediğimi anlatabilmişimdir.

• SİSTEM1 4 ADET

ASUS H97M-E INTEL H97, DDR3, LGA1150, SATA6Gb/s, USB3.0, D-SUB, DVI, HDMI microATX Anakart - 289TL
    INTEL Core i7-4790 3.60GHz, 8MB L3, çift kanal DDR3, 22nm, LGA1150 İşlemci - 865TL
    GSKILL F3-1600C9D-16GXM G.SKILL RipjawsX DDR3-1600Mhz CL9 16GB (2x8GB) DUAL (9-9-9) 1.5V Bellek - 519TL
    ASUS GTX750TI-PH-2GD5 GTX750 Ti , PCI-E16 3.0, 2048MB/128bit GDDR5, HDMI, 2xDVI, D_SUB Ekran kartı - 440TL
    WESTERNDIGITAL WD30EZRX Caviar Green 3TB 64MB SATA 6.0Gb/s Dahili sabitdisk - 326TL
    SAMSUNG MZ-7TE250BW 250GB 840 EVO 2.5 250GB SSD SATA 6.0Gb/s(SATA3), 540-520MB/s 7mm SSD sabitdisk - 404TL
    ZALMAN Z5 PLUS Fan Kontrollü USB3.0 Pencereli Güç Kaynaksız Kasa - 157TL
    OCZ OCZ-ZS550W-EU ZS Series 550W 80+ BRONZE Güç kaynağı - 155TL
    DEEPCOOL GAMMAXX 400 INTEL 2011/1366/1150/1155/1156/775 130W, Tüm AMD Soketler 125W 120mm ışıklı İşlemci soğutucusu - 106TL

TOPLAM : 3261TLhttp://inventus.com.tr/

SİSTEM 2 2 ADET

MSI X99S SLI PLUS Intel X99 Soket 2011V3 DDR4 Anakart - 739TL
    Intel Core i7 5820K Soket 2011V3 6 Çekirdekli 3.3GHz 15MB Önbellek 140w İşlemci - 1170TL
    GSKILL 16GB (4x4GB) Ripjaws4 DDR4 3000MHz CL15 1.35V Ouad Kit Ram - 1079TL
    Evga GTX760 SuperClock ACX GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı - 650TL
    WD 3.5" 3TB Caviar Green Intellipower Sata 3.0 64MB Cache Harddisk - 340TL
    Samsung 250GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD - 395TL
    ZALMAN Z11 PLUS MidT ATX SİYAH KASA - 222TL
    ZALMAN ZM700-GLX SERİSİ 80PLUS 700W GÜÇ KAYNAĞI - 239TL
    COOLER MASTER SEIDON 120V PLUS SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ - 163TL

TOPLAM : 4997TL http://www.vatanbilgisayar.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Muten Baba -- 30 Eylül 2014; 7:44:10 >

• quote:

SİSTEM1 4 ADET

ASUS H97M-E INTEL H97, DDR3, LGA1150, SATA6Gb/s, USB3.0, D-SUB, DVI, HDMI microATX Anakart - 289TL
    INTEL Core i7-4790 3.60GHz, 8MB L3, çift kanal DDR3, 22nm, LGA1150 İşlemci - 865TL
    GSKILL F3-1600C9D-16GXM G.SKILL RipjawsX DDR3-1600Mhz CL9 16GB (2x8GB) DUAL (9-9-9) 1.5V Bellek - 519TL
    ASUS GTX750TI-PH-2GD5 GTX750 Ti , PCI-E16 3.0, 2048MB/128bit GDDR5, HDMI, 2xDVI, D_SUB Ekran kartı - 440TL
    WESTERNDIGITAL WD30EZRX Caviar Green 3TB 64MB SATA 6.0Gb/s Dahili sabitdisk - 326TL
    SAMSUNG MZ-7TE250BW 250GB 840 EVO 2.5 250GB SSD SATA 6.0Gb/s(SATA3), 540-520MB/s 7mm SSD sabitdisk - 404TL
    ZALMAN Z5 PLUS Fan Kontrollü USB3.0 Pencereli Güç Kaynaksız Kasa - 157TL
    OCZ OCZ-ZS550W-EU ZS Series 550W 80+ BRONZE Güç kaynağı - 155TL
    DEEPCOOL GAMMAXX 400 INTEL 2011/1366/1150/1155/1156/775 130W, Tüm AMD Soketler 125W 120mm ışıklı İşlemci soğutucusu - 106TL

TOPLAM : 3261TLhttp://inventus.com.tr/

SİSTEM 2 2 ADET

MSI X99S SLI PLUS Intel X99 Soket 2011V3 DDR4 Anakart - 739TL
    Intel Core i7 5820K Soket 2011V3 6 Çekirdekli 3.3GHz 15MB Önbellek 140w İşlemci - 1170TL
    GSKILL 16GB (4x4GB) Ripjaws4 DDR4 3000MHz CL15 1.35V Ouad Kit Ram - 1079TL
    Evga GTX760 SuperClock ACX GDDR5 2GB 256Bit Nvidia GeForce DX11.1 Ekran Kartı - 650TL
    WD 3.5" 3TB Caviar Green Intellipower Sata 3.0 64MB Cache Harddisk - 340TL
    Samsung 250GB 840 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD - 395TL
    ZALMAN Z11 PLUS MidT ATX SİYAH KASA - 222TL
    ZALMAN ZM700-GLX SERİSİ 80PLUS 700W GÜÇ KAYNAĞI - 239TL
    COOLER MASTER SEIDON 120V PLUS SIVI SOĞUTMA SİSTEMİ - 163TL

TOPLAM : 4997TL http://www.vatanbilgisayar.com/

sistem çok hoşuma gitti bu 2 taneyi hemen toplamaya geçebilirim diğerlerini tam inceleyemedim daha ama 2si için sadece bi sorum olcak bu pc ye olması gereken ekran kartı bumudur? daha üst bişi 3 veya 4gb 384-512 bit gibi bişi? nvidia tabanlı olması daha iyi sanırım bu tip işler için. veya bilgi bankasını bulmuşken sormak istiyorum bu ekran kartından 2 tane kullanırsak nasıl bişi olur veya kullanılır mı bu sistemde?

• İmzamdaki sisteme GTX 780 TI ve 16 GB ram ile SSD Yaparsanız işinizi rahat rahat görecektir.

DDR4 zihniyetinin nasıl kumuşlar anlayamadım. Daha dün DDR3 ile adamlar sinema çekiyordu
  • quote:

Orijinalden alıntı: met@lrock

İmzamdaki sisteme GTX 780 TI ve 16 GB ram ile SSD Yaparsanız işinizi rahat rahat görecektir.

DDR4 zihniyetinin nasıl kumuşlar anlayamadım. Daha dün DDR3 ile adamlar sinema çekiyordu

ya ticari yön o kısmı ama o zaman sorular hiç bitmez, ddr3ü neden yapmışlar ddr2 ilede sinema çekiliyodu, ddr2 neden çıktı ddr sizde çekiliyodu gibi :)

• aykutferman A kullanıcısına yanıt
  • Sistemlerin üzerinde kaçar adet alınacağını belirttim zaten.

Üstteki sistem F/P oranı daha yüksek bir sistem. Her uygulama sorunsuz kullanılır , ama 3D Max çok kullanılmayacak olarak ayarlandı. Alttaki sistemse 3D Max kullanılacak ve Render alınacak şekilde ayarlandı.
    Ekran kartını yükseltmenize çok gerek yok ama GTX780Tİ ye filan yükseltmeniz mantıksız olur. Quadro K2000 e yükseltin yükseltecekseniz, İlk sistemde de Quadro 600 kullanın. Hem az güç tüketir hemde tasarımsal işler için daha verimli çalışır, oyun kartlarına göre.

Yani ilk sistemde 3D Max ile çok çalışılmayacağını düşünerek ekran kartını belirledim ama ondada çalışılacaksa sistemlerin 2sinde de Quadro K2000 kullanın, inventus'ta var zaten. 2 Side güzel render alır performansları birbirine benzer niteikte olur ama 2.sistem daha hızlı hesaplama yapar ve hızlı sonuç alır diğerine göre.

• Ssd takviyesi 16 gb ram ve yeni bir i7 islemci takviyesiyle istediginiz tasarimi ve cizimi yapabilirsiniz. Yeni sistem almayin. Ekran karti ise bizzat test etmisligim vardir quadro2000 ile benim kullandigim geforce gtx 570 directcuutop arasinda hicbir fark olmadigi gibi. Quadro2000 (2-3 yil onceki model) daha verimsiz calismistir. 3d dusunuyorsaniz sakin mac almayin 3dmax ve autocad macte iyi degildir. Calistirmayi basarsaniz bile derdi cok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zilgar -- 30 Eylül 2014; 20:15:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: zilgar

Ssd takviyesi 16 gb ram ve yeni bir i7 islemci takviyesiyle istediginiz tasarimi ve cizimi yapabilirsiniz. Yeni sistem almayin. Ekran karti ise bizzat test etmisligim vardir quadro2000 ile benim kullandigim geforce gtx 570 directcuutop arasinda hicbir fark olmadigi gibi. Quadro2000 (2-3 yil onceki model) daha verimsiz calismistir. 3d dusunuyorsaniz sakin mac almayin 3dmax ve autocad macte iyi degildir. Calistirmayi basarsaniz bile derdi cok.

ssd ye kurulu sistem hocam rame ve işlemciye takviye yapsak anakart desteklemez, anakartta almak gerekir diyolar, ekran kartı alınca psu almak gerekir, onları soğutacak kasa gerek falan diye uzuyo. o yüzden komple sisteme takıldım. birde 2gb 128 bit ekran kartı bu quadro, nesi var ki 4gb 512 bit kadar pahalı? yani bu ekran kartlarında gb ve bit dışında neye bakarak seçmemiz lazım ki

• quote:

Selam.

Aynen katiliyorum ssd koymayi sakin ihmal etme ve hic ddr4 e fln grk yok gereksiz onlar suan icin yeterli bir seviye islemcidir 4790k

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Daerohn

birader sistem toplamak ile uğraşma git WS al. HP'nin veya DELL'in. 3D MAX filan olacaksa çift işlemcili 16GB RAM'li bir makine ve quadro ekran kartı lazım. hoş bu sistem COREL için de güzel olur. en nihayetinde vektör tabanlı program. Ayrıca WS'ler daha sessiz çalışırlar. i7 59xx falan toplayacaksın, kaç tane alacaksın bilmiyorum ancak birden fazla sistem alacaksan pazarlık imkanın da olur. hiç toplama makine filan uğraşma derim ben.

workstation lar daha pahalı hocam, parçaların 5i uysa 1i uymuyo değiştirmesi bi dert oluyo, onu alcaksın üste bide ekran kartı için koştur. garantisi bütün olarak veriliyo ses kartı bozulsa kasa yolla, tabi bu eksilerin olmasını istemiyosakta baya bi para bayılmak gerekiyo bu yazdıklarımızla aynı sistemi sağlamak için, sıkıcı iş wsler :)

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.