Şimdi Ara

tartışılarak bir yere varılabilir mi??farklı iki görüşü savunanlar için) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
774
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • benim arkadaş bişey anlatmıştı....bi tartışma yapılmış hani olur ya böle gruplar sırayla konuşarak zıt tezleri savunurlar adı aklıma gelmedi tartışma nın neyse.......
    iki grup tartışıyormuş biri yoğurt siyah tezini diğeri beyaz tezini savunuyormuş....ve neticede siyahtır diyen grup öyle bişey demiş ki beyaz ı savunan grup kilitlenmiş..ve yoğurt siyahtı kabul edilmiş o tartışmada
  • quote:

Orjinalden alıntı: basbug_kaos

sen koyunsn o zmn!!burda herkes farklı görüşte nerdeyse,sen hepsine katılıyorum diyosun..
    pek anlam vermedim

Evet haklısın ; Sana can-ı gönülden katılıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mhmt

benim arkadaş bişey anlatmıştı....bi tartışma yapılmış hani olur ya böle gruplar sırayla konuşarak zıt tezleri savunurlar adı aklıma gelmedi tartışma nın neyse.......
    iki grup tartışıyormuş biri yoğurt siyah tezini diğeri beyaz tezini savunuyormuş....ve neticede siyahtır diyen grup öyle bişey demiş ki beyaz ı savunan grup kilitlenmiş..ve yoğurt siyahtı kabul edilmiş o tartışmada

Buna münazara deniyor. Okuldayken biz de yapardık. Öyle bir durum olmuştu ki aslında tam tersine inandığım şeyleri savunmak zorunda kalmıştım.

İnsanlar tartışarak aynı sonuca varamazlar her zaman. Her zaman aynı noktada birleşemeyiz. Zaten tartışmanın amacı karşındakine kendi düşüncelerini kabul ettirmek değildir. Konuyu açıklığa kavuşturmaktır. Bunun aksi şeklinde yapılanlar ise yarışmadır ya da çıkar kaynaklıdır. Bunu yaparken hatalarımızı, yanlışlarımızı, eksiklerimizi görürüz. Ancak önemli olan bu tartışmadan birşeyler öğrenmiş olarak ayrılmaktır.

Eğer karşınızdakini önyargısız olarak dinlemeyi öğrenir, empati kurma yoluna giderseniz anlaşırsınız. Yoksa sadece kendi bildiğini okuyan insanlardansınız demektir.

• quote:

Orjinalden alıntı: hayattakiler

quote:

Orjinalden alıntı: mhmt

benim arkadaş bişey anlatmıştı....bi tartışma yapılmış hani olur ya böle gruplar sırayla konuşarak zıt tezleri savunurlar adı aklıma gelmedi tartışma nın neyse.......

Buna münazara deniyor.

haa gecenin 3 ünde bi türlü aklıma gelmedi adı

• tartışılarak bi yere kesinlikle varılamaz
    zaten tartışma olayı gereksiz bir durumdur
    fikirler sölenir amaçlar ifade edilir herkez kendine birşeyler katar ve yyoluna devam eder bu hep böle olmuştur.ön yargısız insanlar zaten asla tartışmaz ama tabiri caizse ot gelip ot giden insanlara yakışan bi şeydir tartışma çünkü çoğu insan düşüncelerine öğle bağlıdır ki fazlasına ihtiyaç duymz
    eksiklerini de görmez bu insanlar la zaten bir yere varılamaz tartışılarak geri kalan insanlarlada zaten istesennizde tartışamazsınınz onlar bu durumun farkındadırlar size bu zemini sunmazlar zaten insan dediğin böle olmalıdır bu tip insanlar heryerde kendini belli ediyr burada forum sayfalarında bile biri bi topic açıyor biri gelip fikrini yazarken öbürü gelip iğnelemye veya aşağılamaya başlıyor işte iki farklı insan profili tartışma psikolojisi düzeyli insanlarda bulunmayan bi özelliktir
  • Atatürk, Nutuk'un başında:
    "Gerçekleri söylemekten korkmayınız" demiştir.
    Herkes kendi gerçeklerini söylesin, zararı yoktur.
    Yeter ki saygı çerçevesinde söylenip cevaplansın.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.