Şimdi Ara

TARTIŞILAN SORULARI TEK KONU ALTINDA TOPLADIM (SAYISAL)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
427
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

1)Birebir fonksiyon sorusu:Çoğunluk 2 şıkkını ve 3 şıkkını bulanlar hemen hemen aynı oranda.

2)Bilye sorusu:Ben bu soruyu yapmadım ama LYS-1 in en çok tartışılan sorusu budur heralde.

Geometri:

1)Kordinat düzleminden birimleri verilen üçgenin 360 derece döndürülmesi sorusu.Farklı farklı görüşler hakim.Ben bu soruyu yapmadım.

Fizik:

1)Uçak sorusu.Her ne kadar ösym bu sorunun doğrulunu kesinleştirmişsede forumda en çok tartışılan sorulardan.

2)Piston sorusu.Bu soruyada ösym noktayı koydu fakat tartışmalar hala devam ediyor.Kesin olan şuki 2 ve 3 öncüllerini işaretleyenlerinki ösym ce doğru.

3)Evrenin yaşı sorusu.12,5 diyenler daha baskın.

4)Renk sorusu.1ve3 diyenler daha baskın.

5)Nötronun protona dönüşmesi sorusu.Proton sayısı 1 artar bu öncül doğru.Fakat Enerjisi değişir öncülü doğrumu? (Bence doğru)

6)K L M sorusu. M K dan büyüktür bundan herkes hem fikir ama M L den büyükmüdür?

7)Yasa sorusu.

Kimya:

Hemen hemen tartışılacak soru yok denecek kadar az,zaten lys-2 nin en kolayıydı bana göre.

Ama yinede Enrtopi değişmemiştir öncüllü şıkkı yazabiliriz.Fakat diğer öncüller kesin yanlıştı geriye sadece bu kalıyor.

Biyoloji:

1)Rekabet sorusu: L ve M mi yoksa sadece L mi?

2)Erozyon sorusu: Sadece 4 mü 2 3 4 mü?

3)Mendel sorusu.

4)Böceklerin su üstünde yürüyebilmesi sorusu.

• Kimya entopi sorusu şu kaynakta

http://mustafaatalay.files.wordpress.com/2012/04/termodinamik.pdf

TARTIŞILAN SORULARI TEK KONU ALTINDA TOPLADIM (SAYISAL)

b şıkkına bakarsan yanıtta yaklaşık olarak sıfır denilmiş.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.