E

Yüzbaşı
27 Haziran 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 23 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Bilmiyorum forumda paylaşıldımı link altta.Mühendisliklerde kontenjanlar baya bi düşmüş gibi geldi bana.Bu KKTC den dolayı galiba.

http://www.osym.gov.tr/belge/1-21828/2014-osys-yuksekogretim-programlari-ve-kontenjanlari-ki-.html
MATEMATİK:

1)Birebir fonksiyon sorusu:Çoğunluk 2 şıkkını ve 3 şıkkını bulanlar hemen hemen aynı oranda.

2)Bilye sorusu:Ben bu soruyu yapmadım ama LYS-1 in en çok tartışılan sorusu budur heralde.

Geometri:

1)Kordinat düzleminden birimleri verilen üçgenin 360 derece döndürülmesi sorusu.Farklı farklı görüşler hakim.Ben bu soruyu yapmadım.

Fizik:

1)Uçak sorusu.Her ne kadar ösym bu sorunun doğrulunu kesinleştirmişsede forumda en çok tartışılan sorulardan.

2)Piston sorusu.Bu soruyada ösym noktayı koydu fakat tartışmalar hala devam ediyor.Kesin olan şuki 2 ve 3 öncüllerini işaretleyenlerinki ösym ce doğru.

3)Evrenin yaşı sorusu.12,5 diyenler daha baskın.

4)Renk sorusu.1ve3 diyenler daha baskın.

5)Nötronun protona dönüşmesi sorusu.Proton sayısı 1 artar bu öncül doğru.Fakat Enerjisi değişir öncülü doğrumu? (Bence doğru)

6)K L M sorusu. M K dan büyüktür bundan herkes hem fikir ama M L den büyükmüdür?

7)Yasa sorusu.

Kimya:

Hemen hemen tartışılacak soru yok denecek kadar az,zaten lys-2 nin en kolayıydı bana göre.

Ama yinede Enrtopi değişmemiştir öncüllü şıkkı yazabiliriz.Fakat diğer öncüller kesin yanlıştı geriye sadece bu kalıyor.

Biyoloji:

1)Rekabet sorusu: L ve M mi yoksa sadece L mi?

2)Erozyon sorusu: Sadece 4 mü 2 3 4 mü?

3)Mendel sorusu.

4)Böceklerin su üstünde yürüyebilmesi sorusu.
Yanlış hatırlamıyorsam Diktörgenin kısa kenarını vermiş alanını soruyordı kısa kenarı 6 idi galiba bu soruyu ve cevabını hatırlayan varmı?

Ayrıyetten şıklarda 20/3 ve 16/3 gibi şıkları olan bi soru vardı bunuda hatırlayan varmı?
Arkadaşlar bana acil afiş yapma programı lazım.Photoshop tarzı yüksek programları söylemeyin.İnternet hızım çok yavaş indiremem büyük boyutlu programları.Maximum boyutu 250 mb olsun.
Harçlık avans kesilecek felan bişeyler yazıyo mesajda.Varmı bu mesajı alan başka?
Arkadaşlar 2 yıllık Harita ve Kadastro(İÖ) okuyordum 1 yılını sorunsuz bi şekilde bitirdim 1 yıl kaldı. Fakat tekrar sınava girdim ve Matematik Mühendisliğini kazandım. Yarın gidip Haritadan kaydımı aldırıcam fakat yinede kafamda soru işaretleri var. Siz olsanız ne yapardınız , Harita ve kadastroya devammı ederdiniz yoksa Matematik Mühendisliğinemi kayıt olurdunuz ?
Matematikten 19 soru işaretledim ve 14 doğru 5 yanlış yaptım.Katiyen eminim buna.Ama sonuclar acıklandığında 14 doğru 7 yanlış olarak hesaplanmış.Ösym nin acilen cevap kağıtlarını yayınlaması lazım hata olduğuna adım gibi eminim.
Harita ve Kadastro bölümü hakkında bilgisi olan varmı arkadaşlar? Şu ana kadar genel edindiğim bilgi Teknik bilimler meslek yüksek okullarındaki en iyi bölüm diyolar.En azından Elektrik Makine vs gibi bölümlerden kat kat iyi diyorlar doğrumudur?
Tek benmi gidiceğim buraya yav
Arkadaşlar Geçen sene MF-4 180 puan 369 bine denk gelirken bu sene MF-4 180 puan 228 bine denk geliyor.Arada 140 binlik bi fark söz konusu,Üstelik Bu sene geçen sene ile aynı sayıda aday girmiş.Ama Geçen sene 240 250 bindekiler hatta 350 bindekiler çok rahat öğretmen mühendis olurken bu sene 230 bininci bile yerleşemiyor.

Bundan en çok etkilenen kuşkusuz Vakıf Üniversiteleri oldu ve bu yüzdende barajın 180 den 170 e düşürülmesi için uğraşıyolar diyolar.

Bununla ilgili bir bilgisi olan varmı?
Hakkında
Forum İmzası:

MATEMATİK MÜHENDİSLİĞİ
Forum İkinci El İmzası:
mm
Hakkımda:
mm
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 7 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 374
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 13.981 (Bu ay: 103)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 47 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.