Şimdi Ara

Tartarini İle İlgili Bilmek İstedikleriniz!!!! (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.549
Cevap
3
Favori
210.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iİZMİT TARTARİNİ YETKİLİ SERVİSİ:PM DEN ...ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN TASARRUFLU GÜNLER...
    quote:

Orjinalden alıntı: yaaman

Kocaeli de bayii ve telefon numarısı varmı?kolay gelsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unalgedik -- 14 Mart 2007; 18:26:24 >
  • Ünal Bey iyi günler,
    Ben Laguna 97 aracıma gene sizin okcan otonun anadolu yakasındaki yerinde Yusuf ustaya lpg taktimistim, genel olarak memnunum, sagolsun usta titiz biri, benim sorum su, montaj sonrasi lpg den bagimsiz sebepten katalizörü iptal ettirmek zorunda kaldim, ne yapmam gerekir, ayar gerekir mi?
    yakit biraz artti gibi, ne onerirsin? ...
  • SELAMLAR EĞER ŞARTLARINIZI ZORLAMAYACAKSA YENİSİNİ TAKTIRMANIZI ÖNERİRİM AKSİ TAKTİRD ETEKRARDAN AYAR YAPTIRMANIZ GEREKİR VEYA KATALİTİK KONVEKTÖRÜN YERİNE DÜZ BİR BORU DEĞİLDE SUSTURUCU TAKTIRIRSANIZ BUNUNDA SİZE SON DERECE FAYDALI OLACAĞINI SÖYLEYEBİLİRİM...
    quote:

Orjinalden alıntı: wiener

Ünal Bey iyi günler,
    Ben Laguna 97 aracıma gene sizin okcan otonun anadolu yakasındaki yerinde Yusuf ustaya lpg taktimistim, genel olarak memnunum, sagolsun usta titiz biri, benim sorum su, montaj sonrasi lpg den bagimsiz sebepten katalizörü iptal ettirmek zorunda kaldim, ne yapmam gerekir, ayar gerekir mi?
    yakit biraz artti gibi, ne onerirsin? ...
  • fazla soru sorduk herhalde cevap gelmedıgıne gore mesgul ettım kusura bakma
  • Ünal bey, ben K.Maraş'tayım. K.Maraş'ta güvenerek Tartarini taktırabileceğim, tavsiye edeceğiniz yetkili bir yer var mı? Cevabınız için şimdiden teşekkürler...
  • ESTAĞFURULLAH OLURMU BİRAZ YOĞNUZ O YÜZDEN CEVAPLAR GECİKİYOR MONTAJI NEREDE YAPTIRDINIZ SUBARULAR BİRAZ ÖZEL ARAÇLAR VE BUYÜZDEN MONTAJLARI FARKLI MONTAJI NEREDE YAPTIRDINIZ BİRAZ BİLGİ VERİRSENİZ YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞAYIM AYRINTILI BİLGİ İÇİN MSN DEN ADRESİNDEN YARDIMCI OLURUM TASARRUFLU GÜNLER....
    quote:

Orjinalden alıntı: abzektsey

bir hafta once tartarını sıralı sıstem taktırdım suanda yakıt olayından cok memnunum sehır ıcı ve sehırler arası denedım umdugumdan cok ıyı cıktı.sımdı unal usta araba subaru daha once de yazdım suan araba benzınden gaza gecıste araba hareket halındeyken hafıf sılkeleyıp oyle gaza gecıyor fakat araba yerınde duruyoken veya debrıyaja bastıgımda gaza gecıs yaptıgında araba stop edıyor araba ısındıktan sonra bu problem olmuyor fakat bu seferde araba rolantıde calısıyorken cok tıtreme yapıyor sebebı ne olabılır hafta sonu servıse goturucem ama bır on bılgı edınırsem ıyı olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unalgedik -- 14 Mart 2007; 18:27:55 >

• SEVGİLİ KARDEŞİM ÖNCELİKLE TARTARİNİ SEÇİMİNİZDEN ÖTÜRÜ SİZİ KUTLARIM FAKAT KAHRAMANMARAŞTA YETKİLİ SERVİSİMİZ MALESF YOK AMA SİZE YAKIN TÜM SINIR İLLERDE VAR,ADANA ,MALATYA,OSMANİYE,ADIYAMAN,KAYSERİ,SİVAS BU İLLERDEN BİRİNE GİDEREK TARTARİNİ MARKA SİSTEM TAKTIRABİLİRSİNİZ BİRAZ ZOR OLACAK SİZİN İÇİN AMA TARTARİNİ İÇİN DEĞER DİYE DÜŞÜNÜYORUM,ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN.....
    quote:

Orjinalden alıntı: TURKCE

Ünal bey, ben K.Maraş'tayım. K.Maraş'ta güvenerek Tartarini taktırabileceğim, tavsiye edeceğiniz yetkili bir yer var mı? Cevabınız için şimdiden teşekkürler...
  • ankara da uludag otomatıv aslında memnun olmadıgım bı nokta yok ama sorun dedıgım gıbı cok buyuk bırsey oldugunuda dusunmuyorum ama yınede bı on bılgı edınsem ıyı olur lpg ye gecıs ısısı yukseltılse sorun cozulurmu arkadasımın aracında aynı problem yasanmıs bu sekılde cozmusler.onda da araba rolantıdeyken tıtreyıp araba sogukken lpg ye gectıgınde gaza basmazsa ıstop edıyormus yanı aynı sorun
  • SELAMLAR ANKARA DA HAVALARIN DAHA SOĞUK OLMASINDAN ÖTÜRÜ BU TÜR SORUNLAR YAŞAYABİLİRSİNİZ SERVİSE GİDİN VE SORUNUNUZU ANLATIN SABAHLARI ARACINIZ ISINANA KADAR ROLANTİDE BİRAZ BEKLEYİN VE ARAÇ GAZA GEÇTİKTEN SONRA HAREKET EDERSENİZ SORUN OLACAĞINI ZANNETMİYORUM,YİNE BİR SORUN YAŞARSANIZ TEKRAR GÖRÜŞELİM TASARRUFLU GÜNLER....
    quote:

Orjinalden alıntı: abzektsey

ankara da uludag otomatıv aslında memnun olmadıgım bı nokta yok ama sorun dedıgım gıbı cok buyuk bırsey oldugunuda dusunmuyorum ama yınede bı on bılgı edınsem ıyı olur lpg ye gecıs ısısı yukseltılse sorun cozulurmu arkadasımın aracında aynı problem yasanmıs bu sekılde cozmusler.onda da araba rolantıdeyken tıtreyıp araba sogukken lpg ye gectıgınde gaza basmazsa ıstop edıyormus yanı aynı sorun

• sayın ünal gedik 2005 model opel astra Z16XE motorluaracım var. daha önceki aracım LPGliydi şimdi şehir içi benzinde 0,25 ytl falan yakıyor. lpg taktırmayı düşünüyorum benim araca uygun hangi sıralı sistemler vardır yada hangisinden daha iyi performans alırım. önemli olan iyi işçilik. ayrıca lpg kitlerinin fiyatları ne kadardır.

not: Uşak'ta oturuyorum.

teşekkür ederim.
  • SEVGİLİ KARDEŞİM ÖNCELİKLE TARTARİNİ SEÇİMİNİZDEN ÖTÜRÜ SİZİ KUTLARIM FAKAT KAHRAMANMARAŞTA YETKİLİ SERVİSİMİZ MALESF YOK AMA SİZE YAKIN TÜM SINIR İLLERDE VAR,ADANA ,MALATYA,OSMANİYE,ADIYAMAN,KAYSERİ,SİVAS BU İLLERDEN BİRİNE GİDEREK TARTARİNİ MARKA SİSTEM TAKTIRABİLİRSİNİZ BİRAZ ZOR OLACAK SİZİN İÇİN AMA TARTARİNİ İÇİN DEĞER DİYE DÜŞÜNÜYORUM,ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN.....

Cevap için teşekkür ederim. Mersin'de de taktırabilirim aslında. Mersin'de tavsiye edeceğiniz bir yetkili servis var mı? K. Maraş'ta birkaç yerde var ama montaj yapılan iş yerleri bana pek güven vermedi. Yaklaşık 1.800 ytl vererek satın alacağım bir sistemin sorun çıkarmasını istemem doğrusu. Selamlar...
  • SİZE TARTARİNİYİ ÖNERİRİM ÖZELLİKLE OPELLERLE ÇOK UYUMLU UZUN YOLDA 100 YKR YKIT TÜKETİMİ OLAN OPEL ASTRA MONTAJIMIZ VAR AMA UŞAKTA BAYİİMİZ YOK AFYONDA TAKTIRABİLİRSİNİZ AFYON YETKİLİ BAYİİ ..... HAKAN BEY,ŞİMDİDEN HAYIRLI OLSUN TASARRUFLU GÜNLER.....
    quote:

Orjinalden alıntı: sunal65

sayın ünal gedik 2005 model opel astra Z16XE motorluaracım var. daha önceki aracım LPGliydi şimdi şehir içi benzinde 0,25 ytl falan yakıyor. lpg taktırmayı düşünüyorum benim araca uygun hangi sıralı sistemler vardır yada hangisinden daha iyi performans alırım. önemli olan iyi işçilik. ayrıca lpg kitlerinin fiyatları ne kadardır.

not: Uşak'ta oturuyorum.

teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unalgedik -- 14 Mart 2007; 18:40:58 >

• mondeo mu yoksa passat mı? ikisinden birini alıp lpg yaptırcaz ünal bey yardımcı olurmusunuz.??
  • ünal usta p.tesi akşam kısmetse aracı lpg için bırakacagım okcan otoya inş güzel bir montaj olur ben böle titreme stop etme olayından çok işkilleniyom aslında onun dışında pek bir sorunyok
  • Ünal bey ben daha önce 91 model şahinim de tartarin kullanmıştım o zamanlar pek bilinmeyen bi markaydı (2002) şu anda 2001 Brava SX 105Hp bir arabam var. Bende tartarin LPG dönüşüm kiti taktırıp tasarruflu günler yaşamak istiyorum. Yazılarınızı okudum ama hala beni huzursuz eden nokta forumlarda tüm BRAVA/MAREA/BRAVO yani aynı motoru kullanan araçların LPG uyumsuzluğu olduğu söyleniyor. Ayrıca ben ıspartadayım. Bildiğim kadarıyla burada yetkili bi servis yok yada olsa bile uzman usta olduğu konusunda şüphelerim var. Antalyaya gelip okcan oto. da taktırabilirim ama o zamanda ayar vs. yada ilk 300 km den sonra mecburen gidip bi ayar daha yapılması işlemleri için sürekli antalyaya gelmek zorundamıyım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
  • arkadaşı ben elazığda oturuyorum 94 model şahinim var lpg takmayı düşünüyorum hangi modeli tavsiye ediyorsun ve fiyatını öğrenebilirmiyim (kurulum herşeyi içinde)
  • ünal bey iyi akşamlar....
    2000 model renault 19 1.6e Alize aracımız var. Araç 80.000 km'de.İzmir-Tire'de oturmaktayız.Buradan diğer arkadaşlarla yazışmalarınızı dikkatle takip ediyorum.Aracımıza bu sistemi taktırabileceğimiz en yakın bayiniz nerededir? ve maliyeti ne olabilir..Bir de bu model araçlarla ilgili sıkıntı yaşadınız mı? Şimdiden teşekkürler.
  • Ünal Ustam size bir sorum olacak.

Aracım karbüratörlü ve Tartarini kullanıyorum. Gaz sızdırmazlık raporuna gittiğimde
    aşağıdakileri düzeltmemi söylediler. KONTROL FORMUNDAN AYNEN YAZIYORUM

SIZDIRMAZ ODACIK / HAVALANDIRMA UYGUN DEĞİL
    1-Sızdırmaz odacık ECER 67.01(Yeni Montaj)/ ECER67/ TSE li değil
    2-Sızdırmaz odacık Sağlam, tam ve görev yapabilecek durumda değil
    3- Sızdırmaz odacık Kapağı sağlam ve uygun değil
    4 Sızdırmazlık Elemanı(Oring) Sağlam / Görev yapabilecek Durumda değil

-Havalandırma hortumları çelik vidalı kelepçe ile kelepçelenmemiş

-Bir de gaz ayar vidası bağlantılarında lpg kaçağı var yazıyor.

İlk 4 madde gaz odacığının değişmesini gerektiriyor sanırım. Çünkü kontrolü yapan mmo elemanı ordaki çatlağı gördü bunu değiştir dedi. Yetkili servisteki usta ise bunun çok işi var 100 milyon civarını bulur dedi. HAlbuki gaz odacığı 35 milyon. Sistemin tamamı 650 milyona monte edilirken iki-üç küçük şey için 100 milyon çok fahiş bir ücrete benziyor.

Sizden ricam yukardakiler kaça malolur ustalıkla birlikte.

Şimdiden teşekkür ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi abavf -- 5 Mart 2007; 9:15:36 >

• ŞİMDİDEN HAYIRLI O0LSUN TARTARİNİ SEÇİMİNİZDEN DOLAYI KUTLAR TASARRUFLU GÜNLER DİLERİM....
    quote:

Orjinalden alıntı: baltacı77

ünal usta p.tesi akşam kısmetse aracı lpg için bırakacagım okcan otoya inş güzel bir montaj olur ben böle titreme stop etme olayından çok işkilleniyom aslında onun dışında pek bir sorunyok
  • SELAMLAR SİSTEMİNİZİ NEREDE TAKTIRIRSANIZ TAKTIRIN TÜRKİYENİN HERYERİNDE ÜCRETSİZ BAKIM,AYAR V.S YAPTIRABİLİRSİNİZ.AYRINTILI BİLGİ İÇİN: pm....
    quote:

Orjinalden alıntı: fiat2001brava

Ünal bey ben daha önce 91 model şahinim de tartarin kullanmıştım o zamanlar pek bilinmeyen bi markaydı (2002) şu anda 2001 Brava SX 105Hp bir arabam var. Bende tartarin LPG dönüşüm kiti taktırıp tasarruflu günler yaşamak istiyorum. Yazılarınızı okudum ama hala beni huzursuz eden nokta forumlarda tüm BRAVA/MAREA/BRAVO yani aynı motoru kullanan araçların LPG uyumsuzluğu olduğu söyleniyor. Ayrıca ben ıspartadayım. Bildiğim kadarıyla burada yetkili bi servis yok yada olsa bile uzman usta olduğu konusunda şüphelerim var. Antalyaya gelip okcan oto. da taktırabilirim ama o zamanda ayar vs. yada ilk 300 km den sonra mecburen gidip bi ayar daha yapılması işlemleri için sürekli antalyaya gelmek zorundamıyım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unalgedik -- 14 Mart 2007; 18:53:34 >

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.