Şimdi Ara

Tarihçiyim Soruları Alayım (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.657
Cevap
94
Favori
42.306
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Whitfield

Hitler'in Alman sevgisi mi yoksa Yahudi nefreti mi daha fazlaydı? Bana göre Yahudi nefreti ama

N'oldu niye bu soruyu atladınız arada

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Meteora*

Kanunu zamanında Osmanlı,neden viyanaya 2. bir saldırıda bulunmamış? (Belki bulunmuş olabilirler bir bilgim yok bu konuda.)

Şimdi dostum bildiğin gibi I. Viyana kuşatması Kanuni döneminde yapılıyor. Başarısız olunuyor. Ancak bu sefer neden ikinci kez tekrarlanmıyor bu konuda bir malumatım yok. Şimdi biliyorum desem yalan olur. Sefer kararlarını Padişah ve meclis olan Divan-ı Hümayun alıyor. Yani bu konu onların insiyatifinde.
  • Türkler göçebemidir ?
  • quote:

quote:

Hitler'in Alman sevgisi mi yoksa Yahudi nefreti mi daha fazlaydı? Bana göre Yahudi nefreti ama

Hocam çok soru geliyor o yüzden atlayabiliyorum bazen kusura bakma.

Hitler'in Alman sevgisinden çok Yahudi nefreti vardı. Daha ergenlik döneminde iş bulmaya çalıştığını ancak bulamadığını, devletin her türlü üst kademesinde ve iş verenlerinin çoğunun Yahudi olduğunu Kavgam adlı eserinde belirtir. Bu yüzden asıl amacı Alman devletinin yükseltmekten çok Yahudileri ülkeden def etmek olmuştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gamer1905

Türkler göçebemidir ?

Değil midir?
  • Sen bilir kişi misin sen uzman mısın sen kimsin lan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: -b0Ni

Sen bilir kişi misin sen uzman mısın sen kimsin lan

Ben bilir kişiyim ben uzmanım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarîhçî

quote:

Kanunu zamanında Osmanlı,neden viyanaya 2. bir saldırıda bulunmamış? (Belki bulunmuş olabilirler bir bilgim yok bu konuda.)

Şimdi dostum bildiğin gibi I. Viyana kuşatması Kanuni döneminde yapılıyor. Başarısız olunuyor. Ancak bu sefer neden ikinci kez tekrarlanmıyor bu konuda bir malumatım yok. Şimdi biliyorum desem yalan olur. Sefer kararlarını Padişah ve meclis olan Divan-ı Hümayun alıyor. Yani bu konu onların insiyatifinde.

Aramızda bir ajan vardı yani?

• quote:

Orijinalden alıntı: muhalefet adam

topçu kışlası yıkılmadan önce ne olarak kullanılıyordu?
    beylikdüzü tarihte herhangi bir olaya tanıklık etti mi?(çekmece tarafları)

Futbol stadı olarak.
  • takip
  • quote:

quote:

quote:

Hocam çok soru geliyor o yüzden atlayabiliyorum bazen kusura bakma.

Hitler'in Alman sevgisinden çok Yahudi nefreti vardı. Daha ergenlik döneminde iş bulmaya çalıştığını ancak bulamadığını, devletin her türlü üst kademesinde ve iş verenlerinin çoğunun Yahudi olduğunu Kavgam adlı eserinde belirtir. Bu yüzden asıl amacı Alman devletinin yükseltmekten çok Yahudileri ülkeden def etmek olmuştur.

Tamam hocam teşekkür ederim, alıp okuyalım o zaman

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whitfield -- 17 Haziran 2013; 10:43:48 >

• quote:

quote:

quote:

Aramızda bir ajan vardı yani?

Hayır o anlamda demedim. Sefere çıkılıp çıkılmayacağına bu meclis ve padişah karar veriyor. Yani neden çıkılmadı bu konu hakkında bilgim yok. Ajan vardı diyemeyiz.

• öğrenci misin bitirdin mi eğer mezunsan akedemisyen mi olacan öğretmen mi akedemisyen olacaksan hangi bölüm üzerine devam edeceksin ilk önce bunları yaz sonra soru sorarız
  • Cengizhan'ın 2 milyon Arapı parçaladığı doğru mu ?

Kızılderililer Orta Asya kökenli midir ?

Bide öğretmen misiniz ?
  • Bir tarihci olarak genclerin tarihimizi aptal saptal ipe gelmez sekilde anlamalarina, sanli osmanli padisahlarinin art niyetli tarihci gecinen yazarlarin kitaplarini okuyarak ogrenmelerini gordukce icin aciyor mu ?

• tarih son 19 günü yazıyo mu? bi sorsana hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mentollü Kurşun

Cengizhan'ın 2 milyon Arapı parçaladığı doğru mu ?

Kızılderililer Orta Asya kökenli midir ?

Bide öğretmen misiniz ?

Hayır öğretmen değilim. Orta Çağ üzerine akademisyenlik düşünüyorum.

Şimdi öncelikle o dönem Arap coğrafyasına bakmak lazım. Mısır-Suriye-Irak-Arap Yarımadası. Bu bölgelerde o dönemde 2 milyon kişi yaşamıyordu. Ayrıca Arap katliamlarını Cengiz değil torunlarından olan Hülagü Han yapmıştır. Ancak o dönemde de bu sayı çok abartılı.

Kızıl Derililer'in Orta Asya kökenli oldukları ispatlandı. Şu an Türkçe ile ortak yaklaşık 200 kelimenin bulunması nedeniyle Türk olup olmadıkları araştırılıyor. Çadır kültürü, ok-yay kültürü, At kültürü onların Orta Asya'dan geldiklerini çok açık olarak belli ediyordu zaten. Teori ise donmuş durumda olan Bering Boğazı'ndan geçtikleri.

• Tarihteki ilk anlatmasmanın 3.cu maddesi ?
  • hülagu han hakkında ne düşünüyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: fth-bsky

öğrenci misin bitirdin mi eğer mezunsan akedemisyen mi olacan öğretmen mi akedemisyen olacaksan hangi bölüm üzerine devam edeceksin ilk önce bunları yaz sonra soru sorarız

Sormazsan sorma len. Enaaaağ triplere bak.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.