Şimdi Ara

TAM BURSLU OLARAK HANGI UNİVERSİTENİN PİLOTAJ BÖLUMÜ -ÖZELLİKLE BU KONUYA HAKİM OLANLAR-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
23.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi abiler-beyler puanım Türk Hava Kurumu Üniversitesi & Özyeğin Üniversitesi & Atılım Üniversitesi & Okan Üniversitesi'ne yetiyor. [TAM BURSLU] Bunların birinden mezun olduktan sonra Türk Hava Yolları hangi lisansları istiyor ve bu üniversiteler her lisansı veriyor mu? Siz hangisini tercih ederdsiniz? Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Diğer üniversiteleri de söyleyebilirsiniz veya akademileri

• Öncelikle sizi tebrik ederim güzel bir başarı. Konuya tam hakim değilim fakat Havacılık forumunda şu anda çok fazla aktif üye olmadığı için sizin de bir tavsiyeye ihtiyacınız olduğu için fikrimi yazmak istedim.

Akademi ayrı bir olay, Türkiye şartlarında en mantıklısı ilk olarak THY Akademiyi denemek ama siz Üniversite de Pilotaj istiyorsanız;
    İlk olarak kesinlikle imkan varsa yurt dışında okul araştırmanızı öneririm. THK üniversitesi çok sorunlu bir üniversite göründüğü kadarı ile öğrenciler uçamamaktan şikayetçiydi şu anda durum nedir bilmiyorum.
    Diğer okullar hakkında bir bilgim yok ama şahsen ben tercih etmezdim. Edeceksem de Tam Burslu olmasına rağmen herhangi bir ücret ödenecek mi hangi durumda burs kesilir gibi birçok soru var siz okullarla
    iletişim kurup ne var ne yok sorun. Çünkü bu okullarda Pilotaj okuyacağım diye kendimi riske atmazdım açıkçası. Her şeyi araştırın okullardan mezun ve okuyan öğrenci varsa bulun.
    Elinizde ki tüm bilgileri değerlendirin ve bir karar verin.
    Puanınız yeter mi bilmem ama Anadolu Üniversitesi Pilotaj gibi köklü bir geçmişi olan okulu tercih etmek daha mantıklı olabilir. Allah kolaylık versin. İşin en zor kısımlardan biri de tercih aşaması olmalı
    içiniz içinizi yiyordur şimdi. Türkiye de maalesef Havacılık çok inişli çıkışlı ve okullara güvenmek gerçekten çok zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aeromaster -- 24 Temmuz 2017; 18:37:38 >

• Aynen kesinlikle katılıyorum.Bazı yerlerde uçuş eksik yapılıyor.Cidden bu tercih çok zor bir olay.Sınav daha basitti. Ne yazıkki durumlarımız yurtdışında okumaya el vermiyor.Bazı arkadaşlarım da bana Anadolu Üniversitesi'ni tercih etmemi söylediler.THY Akedemiye girmek de benim zamanımı alır.Direk olarak pilotajlık okumak istiyorum.8 yaşımdan beri pilotluk hayalim olduğundan başka bir mesleği düşünemiyorum bile...Cevabınız için teşekkür ederim.

• Ben her okulda burs olayını araştırdım.Burs kesilmesi yok ancak 2 yıl üstüste ingilizce hazırlık okuyupta halen kaldığınız takdirde pilotajlık yerine başka bir bölüm seçtiriyorlar.

• seneye bende tekrar sınava girecem pilotaj kazanmak için. benim hedefim özyeğin tam burs veya anadolu kazanmak. thkda okulun kaderi belli değil sıkıntılı dönemden geçiyor diğer okullarda zaten yeni ne olacağını belli değil. özyeğin bu sene ilk mezunlarını vericek onları kariyer sitelerinden sosyal medyadan takip etmek sormak lazım mezunları ne durumda. ayrıca özyeğin ayjetle birlikte çalışıyor ve ayjet mezunlarının büyük çoğunluğu iş buluyor.
  • Ben başka bir siteye baktığımda AYJET'i kötülüyorlardi.Yarına kadar seçim yapmam lazım çok kararsızım.Bu arada Anadolu Universitesi'nde tam bus yok galiba bulamadım hiçbir yerde.Türk Hava Kurumu Üniversitesi'de bu sene öğrenci alımı yapmayacakmış.İstanbul'da olması daha iyi olur.Ya Özyeğin Üniversitesi ya Atılım Üniversitesi

• Anadolu Üniversitesi eğer tam burslu alıyorsa orayı da seçebilirim.Eskişehir'de ama olsun.Birkaç orda okuyan tanıdım hepsi çok iyi diyordu.Yorumunuz için teşekkürler.İnşaAllah herkes istedigi mesleği yapabilir

• AlfaPhoenix kullanıcısına yanıt
    AÜ devlet üniversitesi
  • Peki teşekkür ederim.Anlaşılan Anadolu'yu seçeceğim.

Başarılarınızın devamını dilerim. Ben de şahsen Türkiye de orayı tercih ederdim. Doğru bir karar olduğunu düşünüyorum. Türkiye de kendi havaalanına sahip başka hiç bir Üniversite henüz yok.
    ''Eskişehir Anadolu Havalimanı Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi'ne aittir,''

''Mart 1989 tarihinde trafiğe açılan havaalanı öncelikle Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi eğitim faaliyetleri ile Eskişehir ve çevre illerde oluşabilecek hava taşımacılığı talebini karşılamayı amaçlamıştır.
    Anadolu Üniversitesi Havacılık ve Uzay Bilimleri Pilotaj Bölümü'nün uçuş eğitimleri, VIP, CIP, Hava taksi ve Ambulans uçuşları, Özel uçuş okullarının eğitim uçuşları, 5700 kg altı uçakların bakım faaliyetleri ile ilgili uçuşları,
    Mecburi iniş ve seyrüsefer cihazlarının kalibrasyon uçuşları, Tarifeli içhat yolcu taşımacılığı uçuşları, Tarifesiz uluslararası yolcu taşımacılığı uçuşları gerçekleştirilmiştir.
    Uçuş kulesi mevcut olup meydan kontrol hizmeti verilmektedir. HOO96/98 nolu Notamda belirtilen saatler geçerlidir (08:30-17:30 yerel saat açık olup, resmi tatiller ve Cumartesi-Pazar kapalıdır, ancak talep halinde ücretiyle açılabilir''

''İç hat ve dış hat trafiği için kullanılabilecek 4.000 m2 bir yolcu terminaline sahiptir.
    100x87m boyutlarında 8000 m2 beton aprona sahiptir. Ayrıca 72x100m boyutlarında 7200 m2 beton genel havacılık apronuna sahiptir. Genel havacılık apronu eğitim hava araçları için ve
    diğer genel havacılık uçakları için park apronu olarak kullanılmaktadır. 5700 kg. altı uçaklar için toplam 18 genel park pozisyonu mevcuttur.
    Seyrüsefer kolaylıklarına ait elemanlar VOR ASII-1150, DME THALES 415, NDB NAUTEL ND-500'dür.''

''Havaalanında P.O. ve THY Opet'e ait iki adet JP8 tipi yakıt tankeri ile yakıt ikmali sağlanmaktadır.
    Havaalanın mevcut yakıt kapasitesi sadece eğitim faaliyetleri için kullanılmaktadır. Havaalanında 100/130 oktan 11 ton kapasiteli, JP8 tipi 9 ton kapasiteli toplam 2 adet yakıt aracı mevcuttur.''

''Havaalanının özellikleri;
    IATA Tanıtım Kodu : AOE
    ICAO Tanıtım Kodu : LTBY
    Meydan Yüksekliği : 2580 ft
    Pist İstikameti 09 / 27
    Pist Uzunluğu 2739 mt ->Pist uzunluğu gayet yeterli
    Pist Genişliği 30 mt
    Pist Kaplaması Asfalt
    Şehir merkezinden uzaklık 2.7 NM N
    Koordinatları AD 394845N - 0303114E''

http://ecas.anadolu.edu.tr/birimler_havaalani.html

http://abp.anadolu.edu.tr/tr/program/dersler/325/13 Ders Programı güncel mi bilmiyorum ama aynı olmalı. Derslerinize şimdiden çalışın :D Sizi zor bir süreç bekliyor olacak.

• Çok sağolun hakkınızı helal edin.Uzun bir süreç bekliyor beni.Bir senede hazırlık ingilizce okuyacağım.Sonunda inşaAllah THY'nda pilot olabilme hayalime kavuşabilirim.iyi geceler.

• Evet çok çalışmak lazım çok Keşke bir tane yurt olsaydı çok zorlu olacaktek başıma

Ayıptır sorması sıralamanız nedir hocam ?

• 961

• Hocam artık seçimimi yaptım Anadolu Üniversitesi

Nasıl memnun musunuz okulunuzdan

• Sonuç?

• Öncellikle tebrik ederim, benimde hayalim pilot olmak ama maddi durumum yetmiyor tam burslu kazanınca neler dahil acaba yanıtlarsan cok mutlu olurum

Şuan hangi okulda okuyorsunuz?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.