Şimdi Ara

taktik antrenmanı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.231
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • hep merak ederim taktik antrenmanı..aynı basketbol da olduğu gibi oyun kurucu önceden çalışılmış oyunun numarasını göstererek hücumu gerçekleştirir. acaba futboldada böyle hücum atraksıyonları varmı? aynı satranç hamleleri gibi 2-3 pozisyon önceyi kurabiliyor mu bizim futbolcular? bunları merak etmem türk futbolunda ben bunları göremiyorum. bizim oyuncalarda bireysel yetenek olduğu aşikar. topu alır sağına soluna bakar gerekirse bir çalım atar boşa adam kaçarsa pas verir. hasbel kader gol olur. ama bir Hollandalı,alman,ispanyol futbolcu 3-4 pozisyon ötesini görüp ona göre hareket edebiliyor. bence bizim altyapı antrenörleri ve teknik direktörler futbolculara bunun eğitimini vermeleri gerekiyor. bir futbolcu bu eğitimlerde başarılı olamıyorsa ne kadar yetenekli olursa olsun hedefi olmayan takımlara gönderilmesi gerektiğini düşünüyorum.

• kornerlerde yapıyorlar.
    elini kaldırdığında penaltı noktasına,göğsüne getirdiğinde ön direğe kesiyorlar ortayı.
  • katiliyorum ve bende dogrusu merak ediyorum bizim taktik antrenmanimizda tam olarak neyi çalisiyorlar.
  • cok haklisin.real cok hizli oynuyor mesela.ya da munich.tamam oyunculari iyi de , bu hizli oyunun sebebi oyuncular degil.adamlar bakmadan 3pasla savunmadan cikiyorlar isik hiziyla.bizim oyuncu bi saga doner bi sola doner nereye atmasi gerektigini dusunur sonra pasi anca atar.sniejder bugun realde oynasa siritmaz bence.cunku adami bir makinanin dislisi gibi oturturlar sisteme.bizde makina yok , kaliteli disli sevdasi var..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: King Schultz

kornerlerde yapıyorlar.
    elini kaldırdığında penaltı noktasına,göğsüne getirdiğinde ön direğe kesiyorlar ortayı.

evet özellikle bunu yıllardır en iyi Fenerbahçe yapıyor. ama onuda ezberlediler sağda gg..solda oynarsa Selçuk öndireğe hareket eder arkaya aşırır karanbolden gol bulmaya çalışır. şuan fenerbahçeyi kilitlemenin en güzel yolu kanatları tıkamak. kanatlar dışında ben oyun varyasyonları göremiyorum şuan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MD.Murat

cok haklisin.real cok hizli oynuyor mesela.ya da munich.tamam oyunculari iyi de , bu hizli oyunun sebebi oyuncular degil.adamlar bakmadan 3pasla savunmadan cikiyorlar isik hiziyla.bizim oyuncu bi saga doner bi sola doner nereye atmasi gerektigini dusunur sonra pasi anca atar.sniejder bugun realde oynasa siritmaz bence.cunku adami bir makinanin dislisi gibi oturturlar sisteme.bizde makina yok , kaliteli disli sevdasi var..

zaten Sneijder kötü oynamıyor bence..geçen maç adam boş alana top atıyor sizin kanat oyuncaları uyuyor..bizim futbolcu ayağına istiyor topu..ondan sonra Sneijder oynamıyor yatıyor oluyor.
  • 5 e 2
  • quote:

Orijinalden alıntı: MD.Murat

cok haklisin.real cok hizli oynuyor mesela.ya da munich.tamam oyunculari iyi de , bu hizli oyunun sebebi oyuncular degil.adamlar bakmadan 3pasla savunmadan cikiyorlar isik hiziyla.bizim oyuncu bi saga doner bi sola doner nereye atmasi gerektigini dusunur sonra pasi anca atar.sniejder bugun realde oynasa siritmaz bence.cunku adami bir makinanin dislisi gibi oturturlar sisteme.bizde makina yok , kaliteli disli sevdasi var..

o konuda katılıyorum. selçuk burak gibi kafası geç basan oyuncularla biraz zorlanıyoruz. sneijder gibi görüş açısı mükemmel olan forvet buldukmu hücumlarda sorun çıkmaz ilerki zamanlarda.
  • Taktik yok diyenler bence doğru dürüst ligi takip etmiyor. Mustafa Denizli iyi bir taktisyendir bana göre. Fb-Gs derbisinde Ali Güneş'e forvet arkasına süpriz ara koşular yaptırarak gol attırmıştı. Bu örnekleri artırmak mümkün.. Gerçi bir süre sonra bu taktik olayı ne kadar iyi olursa olsun oyuncu kalitesi ön plana çıkıyor.

Ama altyapıda bir eksiklik olduğuna kesinlikle katılıyorum. Genç takımların her seviyesinde oynadım ve dediğiniz gibi altyapı antrenörleri genelde bilgisiz, kültürsüz ve gençlere bir şey katamayacak düzeyde. Şuanda belki biraz daha iyi durumdadır.
  • Bu ülkenin nesi planlıda futbol takımının bi taktik planı olacakmış?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Futbol daha geniş alanda daha çok ihtimal üzerine daha çok beyinle ve daha çok varyasyonla oynanan bir oyun. Dolayısıyla Basketbol gibi net taktiksel hamleler beklemek yanlış olur. Ama takımların kendine has sistemleri olduğunu çok net anlayabilirsiniz. Ve yukarıdaşi arkadaşın dediği gibi daha az varyasyonun ve ihtimalin olduğu duran top organizasyonlarında taktiksel müdahaleyi netçe görebiliriz. Ama genel anlamda oyuncuların sistematik olguya sadık kalmaya çalışarak doğaçlama oynadıklarını söyleyebiliriz
  • at fink'e :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: patos64

at fink'e :(

he şimdi fink, hocam ben napacam diyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Peter Tägtgren

quote:

lan koş oğlum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fth-bsky

quote:

Orijinalden alıntı: Peter Tägtgren

quote:

lan koş oğlum.

http://www.youtube.com/watch?v=S9dF65h3-Yg

• Bence Türkiye'de Futbol takımlarının belirli bir taktik anlayışları yok teknik direktörlerin var, td değiştikçe sistem ve taktik değişiyor. Sadece tdlerin bağlı kaldığı geleneksel taktikler vardır mesela Galatasaray'ın 90 dk baskılı ve atak oyunu, Fenerbahçe'nin kontrollü, ayağa pas oyun anlayışı gibi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.