Şimdi Ara

Takla attım - Çekici Rezaleti - (SONUÇLANDI) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
2
Favori
5.129
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çok geçmiş olsun, cana geleceğine mala gelsin diyelim de avutalım kendimizi. Bilirim bu acıyı, üstüme mont almayıp aracımın eksiğini giderdiğim günler bile oldu... Burası kemerburgazda tam olarak nerede?
  • verilmis sadakaniz varmis gene arac alirsiniz para biriktirsiniz allah saglik vesin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yazdığı şeylere bak ya evlat filan yemin ediyorum bu millette bi sıkıntı var araba fetişisti yemin ediyorum
  • araba fetişsti yemin ediyorum ıq 70
  • çekici sadece senin yarıda bıraktığın işi tamamlamış

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

bazıları anlamıyor galiba, adam cebinden yaptırmayacak zaten arabasını, yetkili servisten çıkaracak ben özel serviste yaptırmak istiyorum diyecek, özel servis fiyat çıkaracak sigortaya sunacak, çıkma parçalarla işçiliği vs de üstüne koyunca 5 bin bile tutmayacak çünkü airbag bile açmamış, kaportada değişecek parça yok hepsi düzeltmelik, bölgesel boya yapılacak, camlar takılacak, en fazla para edecek şey de far ve stop olur bu araçta, yoksa içerideki pinmiş klipsmiş para değil, 50 kuruşla 2 lira arası satılan şeyler, önemli olan yaptırılacak servisin niyeti, zaten en başta da söyledim tercihen tanıdık olması gerektiğini

araç sahibinin durumu yoksa araca ihtiyacı da varsa bu seçeneği düşünsün, burada herkes üstüne 5 koy 10 koy demek kolay parayı kimse cebinden çıkarmadığı için

Senin yolun uzun bir zamandir sanayiye dusmuyor galiba :) sanayici de her ne kadar aglasa da karni tok olmus artik. Nerden ne yolacagina bakiyor.

Bu arabayi 5 bine kendine yeni dukkan acmis tamirci ciragi toplar ancak. Onun da ne duzeltmesinden hayir gelir ne boyasindan.

Cikmacilar bile cikma parcayi satarken once servisten tanidigini arayip sifir fiyatini ogreniyor sonra yarisini cikma parcaya cekiyor.

Hele ki cikmayi da tamirci alirsa o da komisyon koyuyor ustune.

5 bin dedigin buyuk para degil bu zamanda. Hicbir degeri yok artik.

Gecen yil benim arkadasim da sag onden kaza yapti. Kaskosu yoktu ben kazalisini sat dedim. Tamirciler aklina girdi biz yapariz diye. 15 e yapariz dediler. Arkadas kabul etti. Araba tamirden 25 bine cikti. Yok su yok bu gecirdiler de gecirdiler o da girdik artik bu ise diyip yarida biraktiramadi.

Kestiler bictiler duzelttiler arabayi. En son kokpiti falan montajladilar aylar sonra arkadas hala elektik tesisati arizalariyla ugrasiyordu. Cekilecek cile degil. Sanayide duzgun is yapan usta az. Yapan da yetkili servisten uc bes ucuza yapiyor oyle ucte biri fiyatina degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baltalı_ilah -- 17 Mayıs 2016; 20:42:47 >

• Hocam bende daha once kaza yapmistim ama bununla kiyaslanamaz bile. Cok korkunc bir ruh haline dusuyor insan. Tavsiyem hic ara vermeden yarin direksiyona otur ben cok sorun yasadim elim gitmedi bir sure kullanmaya. Cok gecmis olsun. Mal mulk yerine koyulur.

• Karım gibi evlat gibi nedir bu nasıl hastalık.. Alt tarafı bir araç ki öyle lüks bir şey bile değil...

Daha önce çok kez oldu ufak kazalarda ben haklı olduğumda tutanak falan tutmam.. Hatta geçen gün otobüs duraklara girerken en son kurtaramadı önden sürttü, epey ses çıktı inip bakmadım bile, meğer baya bir şey olmuş yine de trafiği mahvetmeye değmezdi bence..

Neyse neticede geçmiş olsun ama benzetmelerin çok saçma

• Geçmiş olsun, zor ve üzücü bir durum
  • Geçmiş olsun

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mıcırlı yolu düzeltemeyen belediyenin suçu %70 sizin suçunuzda %30 bana göre.Geçmiş olsun bence direk oranın belediyesine dava açın bildiğin ölüme davetiye çıkarmış.Ele daha önce orda kaza yapan başka insanlar varsa gidin sağlam avukat ile tertemiz 2016 model mercedes alırlar,Tabi orda kaza yapan ilk kişi siz değilseniz.

• çok geçmiş olsun aracın fazla bir masrafı yok genel bütünlüğü bozulmamış aracı çok sevdiyseniz yaptırıp binin eskisi gibi olur çünkü direkte bükülme kayma yok 5.000-6.000 gibi bi hasarı var servis önüne gelen parçayı değiştireceğinden vede işçilik pahalı olduğundan 15.000 masraf çıkarmış hasarlı şekilde satacaksanız talibim
  • Pert parasını alıp , sonra siğorta şirketinden ihaleye girip alabilirsin arabayı , sonrada sanayide yaptırabilirsin.
    İlk yaptıracagın şey amortisörlerken sona bırakmışsın,
    Büyük geçmiş olsun, inşallah daha güzellerine binmek nasip olur.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçmiş olsun gerçekten üzüldüm Allah daha iyisini nasip etsin.
  • KaSaTuRa. kullanıcısına yanıt
    merhaba ben bu konularda yeni bir arkadaşım beni bilgilendirirmisiniz. bu resimdeki araba kaza yapmış ve kasko ücreti 19.500 tl falan yazıyor bunlar nedemek oluyor ayrıca bu kaza sonrası masrafları kasko karşılamıyormu burda insanlar neyin tartışmasını yapıyor ? kasko ile pazarlık yapmak falan ne anlama geliyor biraz açıklarmısınız
  • 422422werker 4 kullanıcısına yanıt
    merhaba ben bu araba prosedürleri hakkında bilgi toplamaya çalışıyorumda şimdi bu resimdeki gibi bir araç kaza yaptığı zaman ilk olarak ne yapması gerekir ? benim bildiğim kasko şirketi aranır ve masrafları onlar karşılar arabada yaptırılır. ve kasko arabayı nasıl alıyor onu anlamadım arabayı mı satıyoruz böyle durumlarda birde pazarlık yapın demişler bunları bana açıklarmısınız ben yeniyimde
  • mmkocak kullanıcısına yanıt
    merhaba ben bu araba prosedürleri hakkında bilgi toplamaya çalışıyorumda şimdi bu resimdeki gibi bir araç kaza yaptığı zaman ilk olarak ne yapması gerekir ? benim bildiğim kasko şirketi aranır ve masrafları onlar karşılar arabada yaptırılır. ve kasko arabayı nasıl alıyor onu anlamadım arabayı mı satıyoruz böyle durumlarda birde pazarlık yapın demişler bunları bana açıklarmısınız ben yeniyimde
  • quote:

Orijinalden alıntı: baltalı_ilah

quote:

Orijinalden alıntı: KaSaTuRa.

bazıları anlamıyor galiba, adam cebinden yaptırmayacak zaten arabasını, yetkili servisten çıkaracak ben özel serviste yaptırmak istiyorum diyecek, özel servis fiyat çıkaracak sigortaya sunacak, çıkma parçalarla işçiliği vs de üstüne koyunca 5 bin bile tutmayacak çünkü airbag bile açmamış, kaportada değişecek parça yok hepsi düzeltmelik, bölgesel boya yapılacak, camlar takılacak, en fazla para edecek şey de far ve stop olur bu araçta, yoksa içerideki pinmiş klipsmiş para değil, 50 kuruşla 2 lira arası satılan şeyler, önemli olan yaptırılacak servisin niyeti, zaten en başta da söyledim tercihen tanıdık olması gerektiğini

araç sahibinin durumu yoksa araca ihtiyacı da varsa bu seçeneği düşünsün, burada herkes üstüne 5 koy 10 koy demek kolay parayı kimse cebinden çıkarmadığı için

Senin yolun uzun bir zamandir sanayiye dusmuyor galiba :) sanayici de her ne kadar aglasa da karni tok olmus artik. Nerden ne yolacagina bakiyor.

Bu arabayi 5 bine kendine yeni dukkan acmis tamirci ciragi toplar ancak. Onun da ne duzeltmesinden hayir gelir ne boyasindan.

Cikmacilar bile cikma parcayi satarken once servisten tanidigini arayip sifir fiyatini ogreniyor sonra yarisini cikma parcaya cekiyor.

Hele ki cikmayi da tamirci alirsa o da komisyon koyuyor ustune.

5 bin dedigin buyuk para degil bu zamanda. Hicbir degeri yok artik.

Gecen yil benim arkadasim da sag onden kaza yapti. Kaskosu yoktu ben kazalisini sat dedim. Tamirciler aklina girdi biz yapariz diye. 15 e yapariz dediler. Arkadas kabul etti. Araba tamirden 25 bine cikti. Yok su yok bu gecirdiler de gecirdiler o da girdik artik bu ise diyip yarida biraktiramadi.

Kestiler bictiler duzelttiler arabayi. En son kokpiti falan montajladilar aylar sonra arkadas hala elektik tesisati arizalariyla ugrasiyordu. Cekilecek cile degil. Sanayide duzgun is yapan usta az. Yapan da yetkili servisten uc bes ucuza yapiyor oyle ucte biri fiyatina degil.

ya gelen geçen herkes de akıl veriyor da örnekler de müthiş, geçen sene arkadaşım yaptırdı...

benim yolum sürekli sanayiye düşüyor, sürekli araç da toplatıyorum, bana şu hikayeleri anlatmadan önce biraz mevzudan haberiniz tecrübeniz olsun da ondan sonra konuşun, tavanı koltuklarına kadar girmiş, direk kalmamış, kaput değişen, 2 çamurluk yamuk, taşıyıcı eğri, ön panel kırık, bir stop, bir far değişen, ön tampon değişen, piyasa değeri 65 bin lira olan 2015 model ve çıkma parçası bile neredeyse bulunmayan aracı bile toplamam 10 bin lira tutmuyorken boş boş konuşmayın

kazalı araba var kazalı araba var, suya girmiştir araba tamam elektronik kısım en büyük derttir araçta girilmez, araç çaprazdan darbe yemiş şase eğmiştir, aracı toparlamak için tüm içi sökülür şaseciye gider ama düzen tutturmak için kırk kere toplanıp dağıtılır, hadi değmez denebilir girilmez, aracın bagaj havuzu komple içeri girmiştir, toplamak titizlik ister vs uğraşılmaz, hepsini anlarım da bu araç direkleri bile zarar görmeden tavan sacının eğildiği bir devrilme yaşamış o kadar, üstelik airbagleri de açmamış, şunu satıyorum desin herhangi bir oto sanayinin başına getirsin, herkes saldırır almak için, tamiri bir kaportacı için oturup tek buna uğraşırsa en fazla iki günlük iş

dediğim gibi varsa bilgisi tecrübesi olan yazsın, yoksa dıdısının dıdısı şurada şuna yaptırdı ona bunu dediler falan boş laflar, kazık yiyenlere benim yapabileceğim birşey yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KaSaTuRa. -- 18 Mayıs 2016; 2:41:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: 422422werker

merhaba ben bu konularda yeni bir arkadaşım beni bilgilendirirmisiniz. bu resimdeki araba kaza yapmış ve kasko ücreti 19.500 tl falan yazıyor bunlar nedemek oluyor ayrıca bu kaza sonrası masrafları kasko karşılamıyormu burda insanlar neyin tartışmasını yapıyor ? kasko ile pazarlık yapmak falan ne anlama geliyor biraz açıklarmısınız

kaza yapan aracın sahibinin isteğine veya poliçedeki kriterlere göre (bazı poliçelerde sadece yetkili servis, bazısında sadece özel servis, bazısında da herhangi bir servis diye geçer) servise çekilir, hasar tespiti yapılır, aracın hasar miktarı belli bir miktarın üstündeyse araç perte çıkartılır, perte çıktığında kasko değerine yakın bir miktarı sigorta şirketi araç sahibine öder ve aracı sigorta alır, daha sonra aracı firmalara aracılığıyla ihaleye çıkarıp satar

araç perte çıkmazsa aracın hasarını karşılar ve araç yapılır, ancak yetkili servisler herşeyi sıfırıyla değiştirdiğinden ve abartı işçilik yazdığından 5 liralık iş 15 lira yazılır, bu da aracın sahibi için satarken sıkıntı çıkarır, bu yüzden imkan varsa tanıdık özel serviste en makul fiyatta yaptırmak araç sahibi için daha avantajlıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: mertua35_35

Mıcırlı yolu düzeltemeyen belediyenin suçu %70 sizin suçunuzda %30 bana göre.Geçmiş olsun bence direk oranın belediyesine dava açın bildiğin ölüme davetiye çıkarmış.Ele daha önce orda kaza yapan başka insanlar varsa gidin sağlam avukat ile tertemiz 2016 model mercedes alırlar,Tabi orda kaza yapan ilk kişi siz değilseniz.

Çekiciyi de dava edin videonuz varsa kesin kazanırsınız.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.