Şimdi Ara

Tahmin Ediyoruz YÜZDE KAÇ Evet/Hayır olacak? 16 Nisan (38. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
794
Cevap
1
Favori
29.204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet verenlere hakkim haram zikkim olsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cemsinan

Türkiye genelde bu borcu çevirmek için turizme güvenir

Geçen sene büyük hatalar yaptık turizmciyi mahveden hamleler geldi

Almanya turizme

Mercedes Bmw Audi porsche volkswagen siemens leopard

Dan tut sanayisine ve finans gücüne güvenir

Biz biraz dımdızlak kaldık

Adamların bütçesi rekor fazla verdi

Bizimki rekor açık verdi

Almanya havaalanını kıskanıyor ama orası ayrı

Yav sen oradasın görmüyor musun ne kadar organize ve varlıklı

İnsanlar gayet rahat, mutlu medeni, refah

Kitap okuyorlar, çiftliklerde çalışıyorlar, kütüphaneleri hunharca kullanıyorlar

Görüyorum, tabi ki... İnsan kalitesi olarak en az 100 Yıl ileride Türkiye'den... Mısır'da da bir yılımı geçirdim orası da Türkiye'den 100 yıl geride, bunu rahatlıkla ifade edebilirim.

Ama bizdeki kıpırdanmayı da göz ardı etmemek gerek.

Daha bugün Abu Dabi'de 1.2 Milyar dolarlık satış yapıldı savunma sanayi üretiminden dolayı.

Yarın da Pakistan 3 Adet Milgem savaş gemisi anlaşması imzalayacak.

Amerika'yı ve Rusya'yı bu kadar güçlü kılan zaten silah satışı... Diğer gelirler, silah piyasasının yanında çok az getiri getiriyor.

Almanya ise tamamen Amerika sömürgesi... Burada evlerde Alman bayrağı bile görmezsiniz. Tek tük ancak. Kendi ordusu yok neredeyse, ülkedeki askerlerin yarısından fazlası resmi Amerikan askeri.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• + 54 evet çıkar.

CHdPkk (cehape+hdp+pkk) ayni yörüngede paralel seklide yol alcaklar sonuçlar belli olunca Muhsin Reis olsaydı zaten bu 3 silahsore tek basina cevap verirdi. Mekani cennet olsun BÜYÜK REİS...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyyid70 -- 21 Şubat 2017; 21:54:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: seyyid70

+ 54 evet çıkar.

CHdPkk (cehape+hdp+pkk) ayni yörüngede paralel seklide yol alcaklar sonuçlar belli olunca Muhsin Reis olsaydı zaten bu 3 silahsore tek basina cevap verirdi. Mekani cennet olsun BÜYÜK REİS...

Muhsin Yazicioglunun partisi de HAYIR diyecegini aciklayacak yakinda zaten

• Yoo zaten onlar hayir veriyo Muhsin Reisimden sonra o partide tek adam Yalçın Topcuydu ondan sonra parti cizgisinden sapti. Ayni Erbakan in partisindeki durum gibi. Biliyorum yani

Her partiyi tek tek saymadim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyyid70 -- 21 Şubat 2017; 22:0:21 >
  • quote:

Yoo zaten onlar hayir veriyo Muhsin Reisimden sonra o partide tek adam Yalçın Topcuydu ondan sonra parti cizgisinden sapti. Ayni Erbakan in partisindeki durum gibi. Biliyorum yani

Dediğin mantıklı bir sey olsaydi Osman Pamukoglu HAYIR cephesinde olmazdı

• quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

Yoo zaten onlar hayir veriyo Muhsin Reisimden sonra o partide tek adam Yalçın Topcuydu ondan sonra parti cizgisinden sapti. Ayni Erbakan in partisindeki durum gibi. Biliyorum yani

Mantikliyi 16 sindan sonra goruselim istersen

simdi mart 16 sanarsin sen soylemeden aciklayim Nisan 16

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: srknpower

quote:

Mantikliyi 16 sindan sonra goruselim istersen

simdi mart 16 sanarsin sen soylemeden aciklayim Nisan 16

Teşekkür ederim

• Rica ederim

• %60 Evet %40 Hayır
  • %50-55 arası evet gelecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prinergy

FETÖ evet diyor, PKK evet diyor, İŞİD evet diyor, AVRUPA evet diyor, AKP evet HDP ve MHP de evet diyor.

Hayırcıların işi zor olsada hayır çıkacağı görüşündeyim.

yine alkol almış biri uzak durun
  • Sonuç evet çıkarsa; ekonomik kriz artsa bile kimse sesini çıkaramayacak.

Sonuç hayır çıkarsa; ekonomiye yapılan kısa süreli günü kurtaran müdahalelere son verilecek ve çöküş başlayacak, "başkanlık sistemini kabul etmediniz, kriz oldu" diyecekler, 15 yıl sonunda düzgün yönetemedikleri ekonomiyi referandum sonucuna bağlayarak sıyrılmaya çalışacaklar ve muhtemelen erken seçime gidilecek.
  • Referandum olmayacak .

• Misafirim vardı geç cevap yazıyorum. Siz de yarın cevap verirsiniz herhalde :))

Dini siyasete alet eden varsa bu Kılıçdaroğlu'dur. "Bu anayasa İslam'a aykırıdır" sözü ile yeterince dini siyasete alet etmiştir zaten. Ben neden gocunayım, getir imanmetreni beni ölç, bak bakalım ne kadar Müslüman'ım.

"Mustafa Kemal'in Sivas ve Erzurum Kongrelerinde ettiği yemin metnini buraya koyamazsın" iddiamı kazandım. Beni tebrik edebilirsin.

Diğer mesajına da buradan cevap vereyim.

"ABD TÜRKİYE'YE 58 MİLYAR DOLAR BORÇLU
    Türkiye'nin rezervlerinde 58,3 milyar dolar değerinde ABD tahvil ve bonosu var. ürkiye ABD'nin borçlu olduğu ülkeler listesinde 23'üncü sırada bulunuyor.
    "
    http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2016/12/20/abdnin-turkiyeye-borcu-tam-58-milyar-dolar

Daha sana ekonomiye giriş ve makro ekonomi konusunda giriş seviyesinde bilgi vereceğim de önce şu iddiamızın sonucu olan tebriğini alayım, yarın devam ederiz :)))

• %46 Evet %54 Hayır

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • cemsinan kullanıcısına yanıt
    "Bunlar Mersedes ve BMW'nin gerisinde" demişsiniz de tek partinin yönettiği, liderin astığı astık, kestiği kestik olduğu dönemde teknoloji adına ne yapılmıştır, sen söyleyiver de ben öğreneyim. Bu arada hatırlatayım Sultan Abdulhamit Han Hazretleri 1909'da "hal edilmiştir" yani görevden alınmıştır. Bu tarihten 10 sene sonra yani 19 Mayıs 1919'da Mustafa Kemal Samsun'a çıkacaktı. SORU : Bu 10 yıl süresince devleti kim yönetti ?

O bahsettiğin şeyhülislam aynı zamanda Abdulhamit Han'ı da "hal edilmesini" sağlayan fetvayı vermiştir. Yani aynı kişi hem Mustafa Kemal'e, hem de padişaha karşıydı. Damat Ferit de öyle.

"Sultan Vahidettin'in kızkardeşi ile evli olan Ferit Paşa hakkında "Dünyada üç mel'un vardır. Bunlar bir sacayağıdır. Biri bizim hemşire, biri zevci olan Ferid, biri de oğlu Sami" dediğini, saray başkâtibi olan Ali Fuat Bey anlatır."
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Damad_Ferid_Paşa

Gördüğün gibi Mustafa Kemal'e karşı olanlar, Sultan Abdulhamit Han Hazretlerine de karşıydılar. Ve hem Osmanlı'ya hem de yeni kurulacak devlete çok büyük zararlar verdiler. Biraz araştırsanız GERÇEĞİ GÖRECEKSİNİZ.

Kürt isyanları her dönem olmuştur. Ancak 1924 yılındaki Şeyh Said ayaklanması bunlardan farklıdır. Çünkü o ayaklanma Mustafa Kemal'in Hilafeti kaldırması sonucu kürt aşiret liderlerinin "hilafet yoksa biz de yokuz" demesi üzerinedir. Hilafeti kaldırılması kararı ülkeyi bölünmenin eşiğine getirmiştir.
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Şeyh_Said_İsyanı

NOT: Lozan'ın imzalanmasıyla Osmanlı topraklarında kurulan veya sınırı değişen 50 ülke olmuştur. Türkiye Cumhuriyeti ise 51. Ülke olmuştur. Dünyada bugün 200 ülke var ise, Osmanlı'dan bahsetmeden dünyadaki ülkelerin dertte biri tarihini yazamaz. Sultan Abdulhamit Han idaresinde (33 yıl) 1 karış toprak verilmemişti.

Buyrun tam liste :
    https://tr.wikipedia.org/wiki/Eski_Osmanlı_topraklarında_şu_an_bulunan_devletler_listesi

Evet Sultan Abdulhamit Han Hazretleri büyük bir devlet adamıydı. Mekanı Cennet olsun.

• Starin kullanıcısına yanıt
    İnsanlar (liderlerden bahsediyorum) dini neden kullansınlar ? Başbakan veya Cumhurbaşkanı olsa da olmasa da o insanlar namaz kılıp, oruç tutacaklar. Bu dini kullanmak oluyor ise kimse namaz kılmasın. Böyle bir kafaya ne anlatılabilir ki ?

Ben "Ak Partidekilerin hepsi iyidir, CHP'nin hepsi kötüdür" demiyorum ki, her grupta bir kaç yanlış insan çıkar. liderler hata yapar (o insanları seçerken). Bunlar insani konulardır. Fark edildiğinde düzeltilir.

Örnek olarak : Ahmet Necdet Sezer, her Ramazan'da mutlaka bir bahaneyle bir kabul töreni yapar ve o törende su, içki vs vs içerdi. Hem de karşısında bulunan insanların (gazeteciler, halk, hükümet üyelerinin) oruçlu insanlar olduğunu bile bile yapardı. Bu tavrı bana açıklar mısın ? Bu ülkede gayri Müslim'ler bile Ramazan ayında ortalık yerde su içip, yemek yemezlerdi. Gayri Müslim kadar bile benim dinime saygı duymayan insanlara ben saygı mı duyacağım ?

• 1Teknik kullanıcısına yanıt
    Abicim bak mesajimda x ile karsilastirma, ben kimse ile karsilastirarak soru sormadim dedim. Sen cevap vermekten kacip, diger arkadaslara verdigin cevaplardaki gibi yine 'ama su da boyle yapiyordu' ayagina yatiyorsun. Bir de belgeleri ile dini nasil kullandiklarini onune koyacagim icin arada bazi curuk yumurtalar vardir onlemini aliyorsun. Ben de ciddiye alip sana cevap veriyorum. Siyaseti de begendigin adam gibi ancak kaba kuvvet ile yapiyorsun.

En basitinden halen, sene 2017 olmus ve mevcut anayasayla tarafsiz olmasi gereken cumhurbaskani, ama beniim turbanli bacim edebiyati yapiyor. Mesela Kabatas'da uzerine isenen, 100 kisinin tecavuz ettigi bacisi da turbanli dikkat edersen. Gezi olaylarinda da millet camiye ayakkabi ile girdi. Yani, saysam sabaha kadar gider...

Kac senedir alenen ses kayitlari var, gumbur gumbur yolsuzluk yaptiklarinin. Buna ragmen bile bir sey olmuyor. Olmasin da zaten, calip cirpanin mumu yatsiya kadar yanar ama en cok dini kullanmalari zoruma gidiyor. Cunku cok kallesce bir siyaset, cok.

Ayrica halen su ikilemi de cozemedim, Islam kimisine gore acayip hosgorulu, duruma gore de acayip gaddar. Simdi mesela sen sana saygi gostermeyen insana bazilarinin dedigi Islam gibi, onu da Allah yaratti, Allah'in isimleri onda da var deyip yaratilani yaratandan oturu sevmeyi mi tercih edeceksin; yoksa sen de saygisizlik yapacaksin, asacaksin, kesecek misin?

Ha, soy devami ile monark olmus padisaha hazret yakistirmasi yaparken, memleketi siradan bir ailenin evinde dogarak kurtaran ve kuran bir insana kasten soyadini kullanman da zannediyorum yukarida bahsettigim ikilemin yarattigi iki yuzlulukten...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Starin -- 22 Şubat 2017; 4:0:49 >

• %54.3 EVET %45.7 HAYIR çıkacak benim tahminim ama %60 ve aşağısı EVET oyu bence başarı değildir.
  • 
Sayfa: önceki 3637383940
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.