Şimdi Ara

Tabula Rasa

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
139
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Tabula Rasa hakkında ne düşünüyorsunuz?

• Empirizmin bu tür katı bir versiyonu, yani insan zihninin boş bir levha olduğunu söyleyip, a priori bilgiyi reddetmek genel olarak felsefeciler tarafından kabul edilmez. A priori bilgi felsefecilerin ezici bir çoğunluğunun kabul ettiği bir gerçek. Çağdaş felsefeciler arasındaki empirizm türünde sadece dış dünyaya dair bilgilerin deneyle elde edilebileceği görüşü hakim. Mantık, etik ve matematiğin a priori olduğu empiristler tarafından da kabul görür. Bu bakımdan ben de bir empiristim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-596C9B846 -- 19 Mayıs 2020; 15:35:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim bildiğim boş levha önermesi hristiyanlığın avrupadaki hakimiyetine, insanların zihninin hristiyanlıkla doğması önermesine vs bir "tokattır".
  • quote:

Orijinalden alıntı: avcılarınavcısı

benim bildiğim boş levha önermesi hristiyanlığın avrupadaki hakimiyetine, insanların zihninin hristiyanlıkla doğması önermesine vs bir "tokattır".
    Hristiyanlıkla ilgisi var ancak bahsettiğin ile alakasız. Asli günah doktrinine göre, insan ruhsal olarak ölü varlıktır ve günaha eğilimli bir doğaya sahiptir. Locke asli günah doktrinini zedelemek amacıyla insan zihnini boş bir levhaya benzetiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-596C9B846 -- 19 Mayıs 2020; 19:3:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.