Şimdi Ara

Tablo tablo günlük tutulan veriyi nasıl filtreli açılır vs. tek tablo yaparım?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
386
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar günlük tutulan basit bir veriyi vardiya ayrı tarih ayrı nasıl gösterebilirim?
    kuramadım? sayfa1 sayfa2 şeklinde bir tarafta datayı tutup sayfa birdede güzel bir rapor kurmak istiyorum.
    ama sayfa 2 ye güncel bilgiyi her eklediğimde sayfa birdeki rapor güncellensin istiyorum.
    resimde gördüğünüz gibi her defasında tarih başlığı vs olmasın.
    vardiya olması kurguyu bozuyor excelim çok iyi değil desteğinizi rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akbaba43 -- 7 Şubat 2019; 15:5:49 >

• pivot tabloyu denediniz mi?
  • Merhaba;

snl_ arkadaşın söylediği gibi pivot kullanmalısınız; verilerinizi soldaki gibi sıralayıp istediğiniz kriterlere göre raporlayabilirsiniz.

Kolay gelsin.Tablo tablo günlük tutulan veriyi nasıl filtreli açılır vs. tek tablo yaparım?
  • cemcakmak kullanıcısına yanıt
    Çok çok teşekkür ederim.

birkaçtane pivot tabloyu bir arada kullanmayı bilmiyordum sanırım halen yapamadım ama sizin resimdeki bu görüntüye ulaştım bir şekilde.

başka bir sayafaya veriyi yazdım hergün yeni veri eklediğimde veri kaynağını değiştir dediğimde sadece ilk ana pivot değişiyor sağ altaki pivota ve üstündekine yeni veri gelmiyor? hepsini veri kaynağını tek tek değiştirmem mi gerek?

3 pivot arasında bir bağlantı kurmak mümkün mü?

yani günlük yeni bir veri girişi yaptığımda sadece yenile yada veri kaynağını 1 kere değiştir dediğimde hepsi değişmez mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akbaba43 -- 9 Şubat 2019; 20:47:48 >
  • Merhaba;

Veri kaynağını resimdeki gibi seçarseniz aşağıya doğru eklediğiniz tüm veri pivot table a gelir.

Ben aynı tabloyu kopyalayıp farklı rapor alınabileceğini göstermek istedim (veri kaynağı aynı)...

Kolay gelsin.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.