Şimdi Ara

Tablet S, 1 Ekim'in ilk dakikalarında hediyelerle Türkiye'ye merhaba diyecek (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
4.541
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Çalışanlara acıdım, bugün mesai yapacaklar bide teşhirdeki ürüne zarar geldi mi!
  • az önce inceledim, çok da beğenmedim açıkçası...
  • quote:

Orijinalden alıntı: dreampowder

quote:

Orijinalden alıntı: shaq t

quote:

keşke en azından donanımsal olarak cell işlemci falan kullansalardı. Tasarım çok güzel ama android...

Senin aklın playstation a gitmiş, cell işlemci falan bi de kol verselerdi wireless di mi! Android'in nesini beğenmedin merak ettim...

Hayırdır senli benli mesajlar? askerliği beraber yaptık herhalde?

1- Cell işlemci sadece "wireless kol" ile çalışabilen bir işlemci değil, piyasadaki birçok işlemciden çok daha gelişmiş bir yapıya sahip.

2- sony tv lerinde ve playstation unda kullandığı işletim sistemini buraya adapte etmiş olsa bir anlamı olur. şimdi bunun piyasadaki milyon tane tabletten tipi dışında ne farkı kaldı içinde android olunca?

Cell'in piyasadaki birçok işlemciden çok daha gelişmiş bir yapıya sahip olduğunu biliyorsun ama yıllardır halihazırdaki x86 veya arm işlemci mimarisinde çalışamayacağını dolasıyla bildiğimiz yapıda OS çalıştıramayacağını da bilmen lazım. Tv olayını geç playstationdaki yapıyı entegre edemez/etmez halihazırda geliştirmeye açık bir platform varken sıfırdan bir yapı kurmak cinayet olur (Bkz. Hp Webos ) Android e neden taktığını yazman da gerekir böyle ulu orta sallamadan önce.

• quote:

quote:

quote:

quote:

keşke en azından donanımsal olarak cell işlemci falan kullansalardı. Tasarım çok güzel ama android...

Senin aklın playstation a gitmiş, cell işlemci falan bi de kol verselerdi wireless di mi! Android'in nesini beğenmedin merak ettim...

1- Cell işlemci sadece "wireless kol" ile çalışabilen bir işlemci değil, piyasadaki birçok işlemciden çok daha gelişmiş bir yapıya sahip.

2- sony tv lerinde ve playstation unda kullandığı işletim sistemini buraya adapte etmiş olsa bir anlamı olur. şimdi bunun piyasadaki milyon tane tabletten tipi dışında ne farkı kaldı içinde android olunca?

Cell'in piyasadaki birçok işlemciden çok daha gelişmiş bir yapıya sahip olduğunu biliyorsun ama yıllardır halihazırdaki x86 veya arm işlemci mimarisinde çalışamayacağını dolasıyla bildiğimiz yapıda OS çalıştıramayacağını da bilmen lazım. Tv olayını geç playstationdaki yapıyı entegre edemez/etmez halihazırda geliştirmeye açık bir platform varken sıfırdan bir yapı kurmak cinayet olur (Bkz. Hp Webos ) Android e neden taktığını yazman da gerekir böyle ulu orta sallamadan önce.

ben cell kullanıp üstüne windowsmu kursunlar dedim? saldırmadan önce yazdığımı iyi okursan kendi işletim sistmelerini kullansınlar dedim. bundaki amacım sony nin şu anda yaptığı şeyin herhangi bir heyecan yaratacak yanı olmaması.

Bana kalırsa piyasada daha çok işletim sistemi ve donanım alternatifi olmalı. Sony playstation developerları tarafından da gayet tecrübe kazanmış bir altyapı var istese gayette güzel yapabilir ama işin kolayına kaçmışlar.

PSP lerde de mi android kurulu? insanlar psp lerle bilr birsürü şey yapmayı başarabiliyorlar.

fandroidliğinden adam gibi okuyup cevap yazamıyorsun.

androide birşey söylediğm mi var? sadece ortada birsürü android var onlardan ne farkı oalcak yazmışım? uluorta saldırmadan önce ne yazdığımı iyi oku.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreampowder -- 30 Eylül 2011; 23:54:37 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

ben cell kullanıp üstüne windowsmu kursunlar dedim? saldırmadan önce yazdığımı iyi okursan kendi işletim sistmelerini kullansınlar dedim. bundaki amacım sony nin şu anda yaptığı şeyin herhangi bir heyecan yaratacak yanı olmaması.

Bana kalırsa piyasada daha çok işletim sistemi ve donanım alternatifi olmalı. Sony playstation developerları tarafından da gayet tecrübe kazanmış bir altyapı var istese gayette güzel yapabilir ama işin kolayına kaçmışlar.

PSP lerde de mi android kurulu? insanlar psp lerle bilr birsürü şey yapmayı başarabiliyorlar.

androide birşey söylediğm mi var? sadece ortada birsürü android var onlardan ne farkı oalcak yazmışım? uluorta saldırmadan önce ne yazdığımı iyi oku.

Son cevabım olsun istiyorum, androide birşey söylediğim mi var? diyorsun ama iki yazının sonunda da bir küçümseme hali var bende aynı şekilde sizin fanboyluğunuz nereden geliyor diye düşünüyordum mesaj arşivinizde gördüm.

"Bana kalırsa piyasada daha çok işletim sistemi ve donanım alternatifi olmalı" en güzel cümleniz, bende yıllardır onu savunuyorum sadece iCiciler veya Droidler olayı değil, fiyat/performans/işlevsellik her zaman ön planda olmalı; insanlar seçebilmeli.

Bu arada pek sevmem Sony markasını (her sattığının pahalı oluşundan dolayı) ama tasarımı çok hoşuma gitti en azından meraklısına, bu kadar android cihaz arasında farklı bir alternatif olmuş bence.

İlk mesajımın amacı şuydu, sitede epep sayıda enteresan insan var " aman da fx57'nin haberine ilk ben yazayım, laf olsun torba dolsun" türünden mesajlar görüyorum yıllardır; "Tasarım çok güzel ama android" cümlesini görünce de "yine mi o tiplerden biri! diyerekten mesaj yazdım, bilginize.

• Dizaynı yan tutuş için ergonomik denilse de çok kaba...

Bu tip dizaynlar 5" 7" lerde hoş olabilirdi ama dizaynı berbat olmuş...

Notion Ink Adam taklidi hemde çok kötü kalın kaba taklidi çıkarmışlar.

İşlemcisi 1 Ghz den daha yüksek olmalıydı piyasadki birçok tablet zaten 1 ghz işlemcili..

Ekran kaliteside Sony den daha iyi markalar var...
  • iPad 2 gibi bir piyasa devi varken çok saçma bir dizayna ve hiçbir ekstraya sahip olmayan Tablet S'i almak ne derece mantıklıdır?

Birtek fiyatı düşük oldugundan tercih sebebi olabilir .
  • Bu gün çıkıyormuş piyasaya. Bilen birilerinin sony tablet ile galaxy tableti karşılaştırmasını rica ediyorum. İkisi arasında tercih hangisi olmalı.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Son cevabım olsun istiyorum, androide birşey söylediğim mi var? diyorsun ama iki yazının sonunda da bir küçümseme hali var bende aynı şekilde sizin fanboyluğunuz nereden geliyor diye düşünüyordum mesaj arşivinizde gördüm.

"Bana kalırsa piyasada daha çok işletim sistemi ve donanım alternatifi olmalı" en güzel cümleniz, bende yıllardır onu savunuyorum sadece iCiciler veya Droidler olayı değil, fiyat/performans/işlevsellik her zaman ön planda olmalı; insanlar seçebilmeli.

Bu arada pek sevmem Sony markasını (her sattığının pahalı oluşundan dolayı) ama tasarımı çok hoşuma gitti en azından meraklısına, bu kadar android cihaz arasında farklı bir alternatif olmuş bence.

İlk mesajımın amacı şuydu, sitede epep sayıda enteresan insan var " aman da fx57'nin haberine ilk ben yazayım, laf olsun torba dolsun" türünden mesajlar görüyorum yıllardır; "Tasarım çok güzel ama android" cümlesini görünce de "yine mi o tiplerden biri! diyerekten mesaj yazdım, bilginize.

android hiçbirzaman küçümsenecek bir işletim sistemi olmadı. mesajlarımdan apple fanboy olduğumu düşünebilirsiniz ama aynı zamanda 2003 senesinden beri mcsd.net sertifikalıyım ve microsoft ürünlerini çok taktir eden birisiyim (özellikle visual studio nun kalitesi bana kalırsa xcode ile karşılaştırıldığında senelerce ilerde hatta xcode4 ile visual studio ya benzer özellikler getirmeye çalışsalarda daha çok fırın ekmek yemeleri gerekiyor).

Ama yinede osx işletim sistemini gündelik kullanımda herkese tavsiye ederim, keşke osx sadece apple donanımlarıyla sınırlı bir işletim sistemi olmasaydı.

Android'i sevmememin birtek sebebi var, ios tan sonra çıkmasına rağmen ios'a benzer arabirimler içermesi, tamam sonradan çıkmasının bir avantajı olarak ios ta ne eksik varsa onu da fazlasıyla kapatmışlar o da bir gerçek.

Halbuki windows phone7 de microsoft yaratıcılığını kullanıp ios'a benzer birşey yapmadan da kaliteli bir kulanıcı deneyimi yaratabileceğni ıspatladı. Google bu konda biraz işin kolayına kaçmış gibi geliyor bana o yüzden bende siz nasıl sony'i pek sevmiyorsanız bende androidi "pek" sevmiyorum. (bu arada evimde ps3 yok, xbox360 sahibiyim)

Ama yinede sony'nin playstation serisinde ve yeni nesil hdtv lerinde kullandığı arabirim bence mükemmel bir tablet arabirimi olabilecek kapasitede. Sony nasılki psp gibi taşınabilir ve yüksek performanslı donanım+işletim sistemini yapabiliyorsa, açıkçası yeni sony tabletin de bunu içeriyor olmasını bekliyordum ben.

Tablet piyasası ve işletim sistemi piyasası bence daha olgunlaşma sürecinden çok uzak o yüzden herşey bitmiş artık daha fazla yeniliğe ihtiyac yok havasına girmek bence sony gibi yenilikçi ve öncü bir firmaya yakışmıyor.

"Ama android... " mesajımın özünde yatan budur, benim beklentim sony'nin donanım ve yazılım konusundaki tecrübesini kullanıp yeni bir cihaz oulşturacak olmasıydı ama bu şekliyle çin malı android'li tabletten tek farkları güzel kasaları ve ufak tefek yazdıkları üst arabirimleri oldu gözümde.

• O değilde ne oldu dün gece? İzdiham falan oldu mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erasmus78

O değilde ne oldu dün gece? İzdiham falan oldu mu?

2-3 kişi kalp krizinden öldü diyorlar :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eng304 -- 1 Ekim 2011; 20:10:43 >
  • TeknoSA da kullandım... Harbiden çileden çıkardı... Köşeleri sivri olması batma hissi veriyor... Kalın kısmı yan tutma için hoş birtek o yönden yenilikçi.. Onun dışunda bir USB port olmalıydı ama yok... SD kart girişi var... Kapaklı olması ve sürekli tak çıkar zamanla kauçuk elastik sallantısını zamanla yırtılacağı hissi veriyor...

Ekranı ufak ve ağırda... Bu kadar ufak ekrana daha hafif olabilirdi...

Sony i vasat bir ürün çıkarmış...

Kendi arayüzü var... Bu da gelecek güncellemelerin aylar sonrasına sarkması anlamına geliyor...
  • Sony, tabletim varmı var diye çıkartmış vasat bir ürün malesef

Nede olsa sony hastası fazla, tabletten zarar etmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pocemonmutlu -- 2 Ekim 2011; 12:52:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pocemonmutlu

Sony, tabletim varmı var diye çıkartmış vasat bir ürün malesef

Nede olsa sony hastası fazla, tabletten zarar etmez

Apple1 sony2 Toshiba3 dur bu konuda zaten
  • Bence cihaz olmamış.Yani rakipleri ondan kat ve kat iyiyken ve neredeyse yakın fiyatlardalar,insanlar iyi olanı seçer.
  • SGP-T111TR 16 GB Modeli : 1.149 TL
    SGP-T112TR 32 GB Modeli : 1.349 TL
    SGP-CK1/B Deri çanta : 199 TL
    SGP-CV1/B Katlanır deri kılıf : 175 TL
    SGP-WKB1 Buetooth Klavye: 129 TL
    SGP-DS1 Tablet standartı(şarj özellikli) : 69 TL

Ürünü inceledim..youtube videolarını takılarak açıyor, usb girişi yok, flash uygulamaları açıyor dediler ama girdiğim bir iki sitede açmadı, haber sitelerine konulan videoları açmadı.
  • abartı bişeyi yok, farklı hiçbişeyi yok, bu saatten sonra ancak 3d tablet yaparlarsa ipad den şaşılır, tabi apple önce yapmazsa
  • Bende zaten yeni birşey olmayacağını belirtmiştim ama baya bir tepki toplamıştım çıkmadan önce
  • bana göre androidli bir tablet alıcaksam samsung galaxy alırım. Nede olsa piyasada tabletlerin ilk çıktığı günden beri var. Oturmuş sağlam bir tablet en azından. Her ne kadar sony de olsa bu saatten sonra çıkacak tabletlerin kullanıcılara daha farklı cazip yeniliklerle gelmesi gerekiyor. Mesela psp oyunları oynatsa ne güzel olur :D biliyorum biraz fazla fantezi kurdum
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocelot89

bana göre androidli bir tablet alıcaksam samsung galaxy alırım. Nede olsa piyasada tabletlerin ilk çıktığı günden beri var. Oturmuş sağlam bir tablet en azından. Her ne kadar sony de olsa bu saatten sonra çıkacak tabletlerin kullanıcılara daha farklı cazip yeniliklerle gelmesi gerekiyor. Mesela psp oyunları oynatsa ne güzel olur :D biliyorum biraz fazla fantezi kurdum

o dediğni yapıyor zaten diy biliyorum
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.