Şimdi Ara

Tablet PLAYBOOK Deneyimleri ---SORULAR-SORUNLAR-ÇÖZÜMLER (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.721
Cevap
3
Favori
114.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Facebook'ta yer bildirmeyi nasıl yapıyorsunuz ?
  • playbook için excell de filtre özelliği olan program varmı
    ? sırf bu yüzden blackberry telefondan android telefona geçtim.
    amerikada fiyatlar nasıl?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ya 1-2 dolarlık programları da bir zahmet verin parasını alın be :)
  • Evet parasını verip almak en iyi çözüm.

alicoooo evet bahsettiklerimde appworld uygulamaları pek yok maalesef.
  • Kredi kartı neyse ama BlackBerry telefona gerek yok eğer normal bankamatik kartın varsa internet bankacılığı üzerinden sanal Kart tanimlayip satın alınabilir zaten adam gibi uygulama az onu da korsan kullanmak platforma iyice zarar verir :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jailbreak konusunda cevaplar icin tesekkurler..
  • 2.1 i deneyenler, alet stabil mi?denemeye deger mi?
    Bir de e dergi okumayi deneyen varmi emecmua.com adinda bi site buldum ama ben daa cok uygulama ariorum
    Bi ara anroiddeki vread ideneyecegim ama bu ara isten vakit bulamadim hic..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi corp8slave -- 11 Haziran 2012; 21:42:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: doktor-xx

Beta 2.1 yükledim
    Tarayıcıda sayfaları aşağı yukarı kaydırmak daha rahat
    Mesajlar ve kişiler dikey görüntülenebiliyor
    Görsel bir farklılık yok, henüz hata almadım

Daha önce yazdıklarıma ek olarak
    -WiFi bağlantısı kesildiğinde bir web sayfası açmaya çlıştıysanız haliyle bağlantı hatası alıyorsunuz, tekrar bağlandığınızda tarayıcıyı kapatıp yeniden başlatmanız gerekiyor.
    -tarayıcının üstten açılan menüsü yavaş tepki verebiliyor.
    -bazen klavye tuşlarının açılır menüsü tam görüntülenemiyor
    -WiFi bağlantısı gereksiz yere kopuyor
    Tüm bu olumsuzlukları 2.0 da görmedim
    2.1 şimdilik gereksiz bence
    2.0 a geri dönmeyi düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: alicoooo

denemedim fakat html5'in daha hızlandığını okudum daha stabil olmuş

Ben farkedilir bir hızlanma görmedim sadece sayfayı aşağı yukarı kaydırmak daha akıcı ama olumsuz yönlerini bir önceki mesajda sıraladım
  • hazir bahsi gecmisken bende downgrade islemini turkceye cevireyim.

2.1.0.358 den 2.0.0.7971 Downgrade Islemi

Bu 2 Dosya Lazim Arkadaslar :
    1- Dingleberry 3.3
    2- OS 2.0.0.7971

Adimlar

1 - OS surumunuzun 2.1.0.358 ve BB Desktop Maneger in son surum oldugundan emin olun.
    2 - Dingleberry arsivini acin ve dingleberry.exe yi calistirin.
    3 - Dingleberry programini ilk olarak acmaniz lazim ki firmware klasoru olussun. Ondan sonra kapatabilirsiniz.
    4 - Indirdigimiz OS 2.0.0.07971 arsivinin icinde ayni isimde bir klasor olucak. Klasorun icindeki butun dosyalari Dingleberry kalasorundeki Firmware/Custome klasoru altina kopyalayin.
    5 - Playbook unuzu PC ye baglayin ve Desktop Manager gozukucek.
    6 - Dingleberry.exe yi calistirin ve Firmware butonuna basin
    7 - Sag ust kosede yazan usb bilgilerinden emin olun.
    8 - Sol taraftaki menuye tiklayip custom sekmesini secin.
    9 - Sag tarafta iki secenek var Core OS yada Full OS . Ben Core OS sectim. Bu sekilde dokumanlariniz herhangi bir zarar gormeyecek.
    10 - Update Butonuna tiklayin ve Playbook unuz da ki islem bitene kadar bekleyin. Herhanig bir sekilde baglanti zarar gormesin.
    11 - Playbook downgrade islemi sonrasi restart attiktan sonra 2.0.0.7971 surumune geri dondunuz. Herhangi bir sekilde otomatik guncelleme yapmamasi icin Desktop Manageri kapatmaniz iyi olur.

not : ceviri bana aittir kendimde uyguladim bu islemi , herhangi bir sorun olmadi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Monkey D Luffy

hazir bahsi gecmisken bende downgrade islemini turkceye cevireyim.

2.1.0.358 den 2.0.0.7971 Downgrade Islemi

Bu 2 Dosya Lazim Arkadaslar :
    1- Dingleberry 3.3
    2- OS 2.0.0.7971

Adimlar

1 - OS surumunuzun 2.1.0.358 ve BB Desktop Maneger in son surum oldugundan emin olun.
    2 - Dingleberry arsivini acin ve dingleberry.exe yi calistirin.
    3 - Dingleberry programini ilk olarak acmaniz lazim ki firmware klasoru olussun. Ondan sonra kapatabilirsiniz.
    4 - Indirdigimiz OS 2.0.0.07971 arsivinin icinde ayni isimde bir klasor olucak. Klasorun icindeki butun dosyalari Dingleberry kalasorundeki Firmware/Custome klasoru altina kopyalayin.
    5 - Playbook unuzu PC ye baglayin ve Desktop Manager gozukucek.
    6 - Dingleberry.exe yi calistirin ve Firmware butonuna basin
    7 - Sag ust kosede yazan usb bilgilerinden emin olun.
    8 - Sol taraftaki menuye tiklayip custom sekmesini secin.
    9 - Sag tarafta iki secenek var Core OS yada Full OS . Ben Core OS sectim. Bu sekilde dokumanlariniz herhangi bir zarar gormeyecek.
    10 - Update Butonuna tiklayin ve Playbook unuz da ki islem bitene kadar bekleyin. Herhanig bir sekilde baglanti zarar gormesin.
    11 - Playbook downgrade islemi sonrasi restart attiktan sonra 2.0.0.7971 surumune geri dondunuz. Herhangi bir sekilde otomatik guncelleme yapmamasi icin Desktop Manageri kapatmaniz iyi olur.

not : ceviri bana aittir kendimde uyguladim bu islemi , herhangi bir sorun olmadi.

Teşekkürler, iyi oldu bu

• Downgrade için diğer bir yöntem ise Rim'in kendi sunduğu yöntem ;

1.Turn off your device.
    2.Open BlackBerry® Desktop Manager.
    3.Connect your device to your computer via USB.
    4.Enter your device password.
    5.When Desktop Manager prompts that it cannot connect to your BlackBerry PlayBook, choose Update. Note that this screen will dissapear once the tablet boots up.
    6.Enter your email address or uncheck “Yes, email me when updates are available”.
    7.Click Install if using Windows, Repair if using Mac.

Kaynak

• quote:

Orijinalden alıntı: bim_28

Neden Playbook?

1. Modern Warfare 2 HD oynayken arka planda Celine Dion klibine (Full HD) sorunsuz
    geçip klibi büyültüp küçülttüğüzde dahi ne bir ısı ne bir tık yok.

2. Cihazın kendinden büyük bir sesi kulaklık takınca ses aşırtma özelliği var.

3. Aşağı, yukarı sağa, sola yönlendirmeleri.

4. Playbook cihazımı sattıkdan sonra dahi alışkanlık yaptı Toshiba tablette elim aşağı yukarı kayıyordu.

5. En önemlisi kaç tablette Face oyunlarını tarayıcıdan (flash tabanlı önr poker) takılmadan oynayabiliyorsunuz?

Alışkanlık ve bağımlılık yapıyor.

5. En önemlisi kaç tablette Face oyunlarını tarayıcıdan (flash tabanlı önr poker) takılmadan oynayabiliyorsunuz?

BENİMDE SEVDİĞİM EN BÜYÜK ÖZELLİKLERİNDEN BİRİDE FACE OYUNLARINI AÇABİLMESİ OLDU.
    MASA ÜSTÜ PC TAKILIRKEN (NADİR) BU TABLETDE TAKILMADAN OYNANIYOR...
    O KONUDA AĞZIM AÇIK KALDI. NEREDEYSE HİÇ BİR CİHAZ BUNU YAPAMADI :)

• TTNETİN KENDİ SAYFASINDAN ALDIĞIM BİLGİYİ PAYLAŞIYORUM :) 1 yıl sınırsız wifi kullanma

TTNET WiFi noktalarında aşağıdaki adımları izleyerek sınırsız WiFi hediyenizi kullanabilirsiniz.

Cihazınızın WiFi özelliğini açın.
    Kablosuz ağlardan (SSID) "TTNET WiFi"ı seçin ve ağa bağlanın.
    Web tarayıcınızı (Internet Explorer, Firefox, vb.) açın.
    Herhangi bir web sayfasına gidin, otomatik olarak karşılama sayfasına yönlendirileceksiniz.
    "TTNET DSL Abonesiyim" menüsünde TTNET Tek Şifre'nizi veya ADSL Kullanıcı Adı ve şifre bilgilerinizi ilgili alanlara girin.
    "İnternet sözleşmesini okudum, kabul ediyorum" sekmesini işaretleyip "Tamam" tuşuna basın.
    Açılan sayfayı kapatmayıp yeni bir web sayfası açarak kota sınırlaması olmayan TTNET WiFi'ı kullanmaya başlayabilirsiniz.
  • Konu güncel olduğu halde blecberry topiğinde görünmüyor?
  • skype uygulamasi rim uzerinden veya android uzerinden calsitirabilen var mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: captain89

skype uygulamasi rim uzerinden veya android uzerinden calsitirabilen var mi?

Çalışmıyor, çalışmıyorrrrr :) sadecewww.imo.im adresi üzerinden skype bağlanıp yazılı mesaj gönderebiliyorsunuz şimdilik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bountr

quote:

Orijinalden alıntı: captain89

skype uygulamasi rim uzerinden veya android uzerinden calsitirabilen var mi?

Çalışmıyor, çalışmıyorrrrr :) sadecewww.imo.im adresi üzerinden skype bağlanıp yazılı mesaj gönderebiliyorsunuz şimdilik.

Skype uygulaması apps de vardı ama kaldırmışlar!
  • arkadaslar biliyorsunuz androidden portlanmis bir whatsapp surumu var yuklediginizde kisileriniz ya da hic bir sey olmuyordu. Bugun biraz ugrastim hallettim anlaticam simdi. Yanliz telefonum android oldugu icin halloldu. Ios ya da farkli bir isletim sistemine sahipseniz rehberinizi vcf. uzantili rehber dosyasina cevirmeniz lazim.

1- telefonunuz da rehbere gelin , menu ye tiklayin , ice-disa aktar secenegini secin , telefondan sim kart diyin ve aktarmasini bekleyin.
    2- telefonunuzu pc ye baglayin ve .vcf uzantili kisi dosyasini pc ye kopyalayin.
    3- pb yi pc ye baglayin . Misc/android klasorune girin. Kaydettiginiz .vcf dosyasini buraya kopyalayin.
    4- tabletten whasapp i acin , kisiler bolumune gelin , yukaridan kayan menuyu indirin yeniden ice/disa aktar dedikten sonra sd carddan telefona aktar secenegine tiklayin. bekleyin ve tamamdir. tum kisileriniz artik tablette.
  • Tablette uygulama üzerine basılı tuttuğunuzda yer değiştirme yada tabletten tamamen silme yapabilirsiniz.
    Ücretli olan uygulamarın bazılarını ücretsiz kurulabiliyor.
    Bunlardan bazıları Angry Birds Seasons, Angry Birds Rio, Messenger vs.
    Bazı uygulamalar hata veriyor örn: Skype
    Bazı uygulamalar tam çalışmıyor örn: Honeycromb Launcer
    Denemeye devam.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.