Şimdi Ara

Taahhüt İptal Durumları vs.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.259
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Yarın saat 17:00 gibi hattım Vodafone'a taşınacak, ancak bir kaç yeri araştırdığım vakit beni şok edici pek çok şeyle karşılaştım.

Öncelikle Türk Telekom'dan geçiş yapıyorum. Prime tarifelerinden, Vodafone'un Red tarifesine.

Türk Telekom hattım 1,5 yıldır aktif, istediğim zaman istediğim gibi cezai bedel ödemeden sınırsız olarak tarife değişikliği yapabiliyordum. Ama Vodafone tarife değişikliğinden cezai bedel kesiyormuş?
    Ya bir yere kaçtığımız yok sonuçta, neden böyle saçma bir şey var? Bugün aldığım paket fazla gelir bir alta geçerim, az gelir bir üste geçerim nede ceza ödeyeyim?

Bir diğer konu Türk Telekom'dan geçerken tahmin ettiğiniz üzere cezai bedel ödeyerek geçiyorum. Ama mesela 12 aylık olarak ise taahhüt kalan aylar indirimi ile kullanılan aylar indiriminin senin lehine olanı kesiliyordu. Vodafone bu noktada da bir ilginçliğe parmak basarak 11. ayda bile olsan 11 aylık cezai bedel kesiyormuş.

Açık söylemek gerekirse bunları okuduktan sonra, acaba yanlış mı yaptım diye düşündüm. Kullanan kişiler olaraktan bana bu durumun avantaj ve dezavantajlarını, ayrıca yol yakınken kalmalı mı, yoksa gitmeli mi olduğumu söyleyebilir misiniz?

Hepinize şimdiden teşekkürler :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Son ay cezasiz cikis var 3ay cayma ucretsizdi suan durum ne bilmiyorum

Tarifeler arasi degisiklik yapma hakkiniz var bizim arkadas yanimda uygulamasindan hemen degisdirebiliyorsunuz

• Bende vf'dan kaçmak için son 21 gün kaldı beklemedeyim. (6 Ekim sonrası...)

Son ay vf'da ceza ödenmediği gibi son fatura gün orantılı çıkar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni bir binaya taşındım, henüz internet altyapısı yok. Daha keşif için gelecekler vs kafadan 3-6 ay diyorlar.

Bunun için yoğun internetli ve uygun tarifelere bakayım dedim. Bulunduğum yerde Türk Telekom mobil altyapısı da pek iyi değil, o yüzden Vodafone seçtim.

Ama 6 ay sonra olurda binaya internet bağlantısı yapılırsa baska tarifeye geçersem 6 aylık bedeli ödeyeceksem anlamı yok gibi geliyor.

Ne tavsiye edersiniz?

• quote:

Orijinalden alıntı: TOROS RÜZGARI

Bende vf'dan kaçmak için son 21 gün kaldı beklemedeyim. (6 Ekim sonrası...)

Son ay vf'da ceza ödenmediği gibi son fatura gün orantılı çıkar.

Hangi operatör düşünüyorsunuz? Ve hangi tarifesi?

• 1.Öncelik Avea FATURASIZ yaz tarifesi 10GB .

2.Olarak Turkcell Faturalı Kurumsal olabilir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BerkDmrc B kullanıcısına yanıt
    Suan atiyirum 29tlik tarifedeysen sonra 6ay 19tl lik tarifeden devam edersin sorun olmaz

Binaya altyapi gelmesi 1yili bile asabilir

• Arkadaşlar geçişim tamamlandı. Taahhüt verdim, başka tarifeye geçemeyeceğim söylendi, geçersem cayma bedeli varmış (!).

Bunu öğrenmek için güya Red mh aradım. Ne farkı var bilmiyorum. TT ve Turkcell hissettiriyordu. Bunları aradım, önce bir bant kaydı, sonra 2-3 kere sayı tıkla sonra da normal bir mh açsın telefonu ağzını yaya yaya konuşsun gibi saçma bir sistem.

Hattım yeni açıldı tarifeye taahhüt vermek istiyorum dedim ne taahhütü vs dedi , 1-2 dakika hatta bekletti 12 aylık sözleşme mi dedi / :'( /

Yani benim kullanacağım 1-2 fırsat dışında Red'in hiçbir anlamı yok. Sırf tarife iyi diye geçtim ama hizmet iyi değil. Türk Telekom 4.5'i bölgem için master plan'a almış. En geç 6 ortalama 3 aya gelecekmiş, yan ilçede 108 mbps veriyor. Öyle olursa tekrar Türk Telekom yolu gözüktü

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.