Şimdi Ara

Taahhüt bozma bedeli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, 2017 Eylül ayında 24 ay taahhütle 8mbit internet bağlatmıştık. Modem parası vs herşeyini o taahhüt süresince ödedik. 2019 Ağustosta da yeni 24 ay taahhütlü 16mbit internete geçiş yaptık. Ancak ben şuan bu internetten çıkmak istiyorum cayma bedeli olarak 900 küsür lira istiyorlar. Detay sorduğumda da 250 liralık paketi 180 lira indirimle veriyorlarmış indirim bedeli geri alınıyormuş.

Şimdi benim size sorum, insanlar şuan 85 liraya 35mbit bağlatırken (başka hatlarda 85 liraya 24mbs de türk telekomda var) bizden 85 lira alarak adsl internet vermeleri hoş mu ?

İnternet aboneliğimi iptal ettirirsem bu ücreti ödemek zorunda mıyım ? Biraz araştırma yaptım yanlış anlamadıysam ödemek zorunda değilim ama bana telefonda söylenen 900 küsür lira. Şimdiden teşekkürler.

• Ödemek zorundasın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-96DE7F07E

Ödemek zorundasın
    Neden hocam neye dayanarak söylüyorsunuz ? Bir arkadaş BTK'ya şikayette bulunmuş gelen cevapta indirim bedelleri ödenmek zorunda değildir yazmışlar.
  • Btk lik is degil. Neticede ortada bir sözleşme ve bir imza var.
    Mantık şu (rakamlar örnek)
    Adamlar sana 100 liralık paket tanımlıyor sen 100 liralık paket kullanıyorsun. Ama diyor ki bunu sana 1 sene 2 sene artık neyse o kadar süre veriyorum. Eğer bunu kabul edersen 100 lira değil aylık 40 lira alırım diyor.

Şimdi sen bu durumda 1 yıllık anlaşma yapmışsan taahhütün 3. Ayında çıkarım dersen adamların sana toplam 60x3 = 180 liralık indirimi olmuş olur. Dolayısıyla bunu ödemek zorunda kalırsın.

Ha mesela 1 yıllık sözleşmenin 10. ayından çıkarsan. 10x 60 = 600 lira ödemek yerine geriye kalan 2 ayın 80 lirasını ödersin. Sanki 12 ay beklemissin gibi.

Yani hangisi daha düşükse o.
    Ancak indirimleri odemezsin diye bir şey yok. Ya taahhüt bedelini tamamlasın yani 12 ayı ödersin ya da indirim bedellerini ödersin.

Sizlesmene bakarsan bunlar yazılıdır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-96DE7F07E

Btk lik is degil. Neticede ortada bir sözleşme ve bir imza var.
    Mantık şu (rakamlar örnek)
    Adamlar sana 100 liralık paket tanımlıyor sen 100 liralık paket kullanıyorsun. Ama diyor ki bunu sana 1 sene 2 sene artık neyse o kadar süre veriyorum. Eğer bunu kabul edersen 100 lira değil aylık 40 lira alırım diyor.

Şimdi sen bu durumda 1 yıllık anlaşma yapmışsan taahhütün 3. Ayında çıkarım dersen adamların sana toplam 60x3 = 180 liralık indirimi olmuş olur. Dolayısıyla bunu ödemek zorunda kalırsın.

Ha mesela 1 yıllık sözleşmenin 10. ayından çıkarsan. 10x 60 = 600 lira ödemek yerine geriye kalan 2 ayın 80 lirasını ödersin. Sanki 12 ay beklemissin gibi.

Yani hangisi daha düşükse o.
    Ancak indirimleri odemezsin diye bir şey yok. Ya taahhüt bedelini tamamlasın yani 12 ayı ödersin ya da indirim bedellerini ödersin.

Sizlesmene bakarsan bunlar yazılıdır
    tamamdır hocam sağolun

• 12 ay ve üzeri taahhüt geçersizdir hakem heyetine vermen gerekiyor bazen haklı olsan da aleyhine karar çıkabiliyor orasına karışmam

BTK korkuluktan farksız bir işe yaramıyor boşa oraya şikayet etme
  • valla bende iptal etmek istiyorum ama altyapı olmadığı için bozmuyorum çünkü başka firmalarda bana adsl paket verek.oturduğum yere bir altyapı gelse 1000 tl ödemeye razıyım

• ttnin yaptığı bu maalesef milleni falan denedik kötüydü şimdi ttye fazla para veriyoruz maalesef ama yapacak bir şey yok cayarsan ödemek zorundasın internetin falan giderse ancak bedelsiz cayabilirsin yada taşınırsanda taşındığın yer yoksa gibi ekstrem durumşlarda bedelsiz cayarsın onun dışında ya indirim miktarını yada kalan faturaları ödemek zorundasın ne kadar fahiş olursa olsun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.