Şimdi Ara

*** T-ROC KULLANICI KULÜBÜ *** (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
6 Misafir - 6 Masaüstü
5 sn
3.454
Cevap
122
Favori
291.079
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
14 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ugarb

Klima kapalı. Zaten bazen giriyor devreye. Kafasına göre. Saçmalıyor.

Unutmadan şunu da yazayım. Araç 2. ve 3. vites geçişlerini bence yüksek devirde yapıyor, bu bana göre tabi. Gereksiz bağırıyor araç. Sıkışık trafikte manuele almak daha iyi.

Bu arada aracı alırken trafik seti vermiyorlar değilmi?

Alıntıları Göster

bana trafik seti vermediler, kendim ayrıca aldım burayı biraz sorguladım tahaf geldi bana ama kuşadası vw bayi artık VW in set vermediğini söyledi

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Araçtan gelen olarak memnun musunuz? Annemin I30 aracını satıp bundan almayı düşünüyorum.

2.5 aydır kullanıyorum 1800 km oldu şuana kadar memnunum. Merak ettiğiniz bir soru var ise onu cevaplayabilirim

• fasher kullanıcısına yanıt
    Ben geçen hafta aldım trafik seti verdi İzmir vosmer seninkine çökmüşler anlaşılan
  • fasher kullanıcısına yanıt
    Bence bu özelliği vw bilerek kaldırmış şoför yola daha çok yoğunlaşsın diye düşünmüş olabilirler
  • istanbulda otobanda giderken sağ veya sol şerite kayıp toplamaya çalışıp ve uyarı vermesi yerine şeritler ortalayarak gitmesi iyi olurdu.

vakit oldugunda bu özelliğin açılması olabiliyor mu araştıracağım .

• Arabanın direksiyonunu cevirdiğimde mekanik ( rulman sesi gibi) bir ses geliyor. Yarın acc ve serit takibi kapatıp deneyeceğim.

Bir haftalık kullanım tecrübesinden sonra;
    Arabanın artıları
    * motor ağırlığa göre güçlü ve seri
    * acc ve şerit takip , trafikte güvenli
    * sessiz
    * apple carplay + android oto
    * ses yalıtımı
    * elektrikli bagaj kapağı ve arka kamera
    * sunroof
    Eksiler;
    * iç aydınlatma
    * iç mekan sert plastik malzemeler
    * Kablosuz şarj
    * arka amortisör
    * ses sistemi
  • ssmm kullanıcısına yanıt

yogun trafikte , front asist i bile kullanmak çok sıkıntılı. Arabanın öndeki araçla bıraktığı 2-3 metre mesafeye bile tahammul edemeyenler var. Araya kafadan giren araclar oldugunda acc bayağı sacmalıyor.

vw , turkiyede bu özellikler fazla diye düsünüp serit takip desteğini kaldırmış olabilir. 2020 araçlarda mevcutmuş. Belki de negatif geri dönüş aldılar.

ama tekrar soyluyorum belki ama bu özellik arabada olması gereken bir sistem.

• quote:

Orijinalden alıntı: T-ROC

Arabanın direksiyonunu cevirdiğimde mekanik ( rulman sesi gibi) bir ses geliyor. Yarın acc ve serit takibi kapatıp deneyeceğim.

Bir haftalık kullanım tecrübesinden sonra;
    Arabanın artıları
    * motor ağırlığa göre güçlü ve seri
    * acc ve şerit takip , trafikte güvenli
    * sessiz
    * apple carplay + android oto
    * ses yalıtımı
    * elektrikli bagaj kapağı ve arka kamera
    * sunroof
    Eksiler;
    * iç aydınlatma
    * iç mekan sert plastik malzemeler
    * Kablosuz şarj
    * arka amortisör
    * ses sistemi

direksiyondan gelen ses bildiğim kadarıyla kronik bayağı dönüş var frenlerle birlikte en çok şikayet alan arıza benimkine şu an öyle bir sıkıntı yok

• 0km araçta direksiyon sesi düşündürücü. 1 hafta içinde doğuş servise goturup arabayı soracagım. Bakalım ne diyecekler.

• T-ROC T kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun,sağlıklı günlerde kullanın.

Bahsettiğiniz eksi konuları sorayım;

* iç aydınlatma;derken neyi kastettiniz?tavan aydınlatması mı,ambiyans aydınlatmasını mı?
    * iç mekan sert plastik malzemeler;1.5 senedir kullanıyorum ve trim sesi oluşmadı ama elbette yumuşak olsa daha iyi olurdu.
    * Kablosuz şarj;sonradan takılabiliyor.
    * arka amortisör;sizi rahatsız eden nedir merak ettim?
    * ses sistemi;yurtiçi ve yurtdışı forumlarda en beğenilen standart ses sistemlerinden biri.sizi tatmin etmeyen kısım nedir?
  • Fren sistemi sert, belki yeni olduğu için olabilir ama aracı yumuşak durdurmak için çaba lazım.
    Bir balatamı değiştirdiler, şimdi diğer tarafta ötüyor, ayrıca dönüşlerde bazen frene basmasan bile cızırtı geliyor. İlginç. Özellikle hafif yokuşta dönerken.
    Start-Stop kafasına göre takılıyor, bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. Devrede iken, devrede değil ikazı çıkıyor ekranda. Resmini atabilirim.
    Lastikleri sert, bari biraz havasını indireyim dedim, bir baktım 45 in üzerinde hava basmışlar sıfır araca. 35 e indirdim, ses azaldı. 38 yapmayı düşünüyorum, çok inmiş gibi lastik.
    Alt açık kalorifer borusu kışın işe yarayabilir ama neden o kısmı açık bırakmış vw anlamak mümkün değil.
    Arka ayna ve yan ayna görüşleri çok iyi diyemem.
    Koltuklarını da çok beğenmedim, terletiyor, kılıf bakıyorum ama ne alacağımı bilmiyorum, airbag uyumlu olması gerekli.
    Aracın ses sistemi ortalamanın biraz üstü. Basları çok kuvvetli. Kısmak zorunda kaldım.
    Farları güzel.
    Yoğun trafikte 10 lt yakıyor. Trafik yoksa E5 te 5'i görebilirsiniz çok sakin kullanımda.
    Motor oldukça iyi, dizel gibi atak.
    Araç yalıtımı genel olarak iyi.

• ugarb kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Fren sistemi,dozajlama normalde gayet iyi,cızırtı ile de ilgili,akıllı fikirli bir servise gidip göstermenizde fayda var.
    Start-Stop,bahsettiğiniz problemle 1.5 senedir karşılaşmadım,sistem gayet stabil çalışıyor,resimle beraber servise gidin.Cihaza bağlanması gerekebilir.
    Lastikleri daha önce sormuştunuz,38 psi hava ile bu yollarda 1 senede aracı dökersiniz,bilginiz olsun.45 psi hava basılması bayinin teslim ederkenki ihmali,buna dikkat edeni de (bayi) görmedim,aracı satana kadar dedikleri bu oluyor işte.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tyrell

Merhaba,

Fren sistemi,dozajlama normalde gayet iyi,cızırtı ile de ilgili,akıllı fikirli bir servise gidip göstermenizde fayda var.
    Start-Stop,bahsettiğiniz problemle 1.5 senedir karşılaşmadım,sistem gayet stabil çalışıyor,resimle beraber servise gidin.Cihaza bağlanması gerekebilir.
    Lastikleri daha önce sormuştunuz,38 psi hava ile bu yollarda 1 senede aracı dökersiniz,bilginiz olsun.45 psi hava basılması bayinin teslim ederkenki ihmali,buna dikkat edeni de (bayi) görmedim,aracı satana kadar dedikleri bu oluyor işte.

35 inik gibi geliyor bana ama öyle kalsın. Kapıda öyle yazıyor çünkü.

Bu da resim.

*** T-ROC KULLANICI KULÜBÜ ***

Start-stop açık ama ekranda solda görebilrsiniz devre dışı görünüyor.

Aç-kapa yapınca bazen düzeliyor. Çoğu zaman bu şekilde

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugarb -- 13 Haziran 2021; 12:25:41 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ssmm

Ben geçen hafta aldım trafik seti verdi İzmir vosmer seninkine çökmüşler anlaşılan

Şu vw logolu setler var. O mu?

Evet
  • quote:

Orijinalden alıntı: ssmm

Evet

İnternette satıyorlar. 100-120 tl galiba

İçi kaliteli dolu ise almayı düşünüyorum.

Valla içine hiç bakmadim bile bakınca yazarım
  • Bende dün fark ettim direksiyonu cevirirken yay gerilme sesi gibi bir sey geliyor. Kronik problem mi acaba. Daha arabayı alalı 2 ay olmadı..
  • *** T-ROC KULLANICI KULÜBÜ ***

ingiltere troc özel forumunda en top on sorunlar arasında direksiyon/fren ikilisi var

Volkswagen T-Roc Forumları - Tüm Volkswagen T-Roc Sahipleri için Forum (trocforums.co.uk)

• Tyrell T kullanıcısına yanıt

tedekkurler. Yıllar sonra psa grubundan vag grubu araca geciş yaptım.

İç mekan kapı ve ön konsolda ambiyansa aydınlatmaları daha iyi olabilirdi.

arka süspansiyon biraz sert , lastik hava basıncından olabilir kontrol edeceğim.

arka süspansiyonlar bağımsız süspansiyon değil bildiğim kadarıyla.

iç malzemeler genel olarak sert olmasa iyi olurdu. 2022 de model makyajında değiştireceklerdir, yeni klima konsolu ile beraber. Golf 8 gibi olacak sanırım.

araçtan genel olarak memnunum. 700km direksiyondan rulman sürtmesi gibi mekanik ses gelmeye başlaması üzücü. Önümüzdeki hafta servise götüreceğim.

bu konuyu servis kayıtlarına gecmesi için.

serit takip asistanı ve kabolu sarji da eklendiğinde ana eksikler tamamlanacak.

bagaj havuzu ve iç paspaslar için önerebileceğiniz bir yer var mı?

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.