Şimdi Ara

T-Force hız aşırtılabilir DDR5 belleklerini duyurdu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • T-Force hız aşırtılabilir DDR5 belleklerini duyurdu

TeamGroup'un kardeş firması T-Force DDR5 neslinde de iddialı olmaya kararlı. Öyle ki firma şimdiden işi sıkı tutuyor.

T-Force yaptığı duyuruyla hız aşırtılabilir ilk DDR5 kitlerini detaylı test için ASUS, ASRock, MSI ve Gigabyte'a gönderdiğini açıkladı.

Hali hazırda DDR4'te başarılı çözümler sunan firma görünüşe göre DDR5'te bu başarısını sürdürmek istiyor.

2.6v üzeri gerilimlerde çalışabilecek

T-FORCE'un duyurusuna göre geliştirilen yeni modüller yüksek frekanslara hız aşırtma için 2.6v'un üzerinde gerilimleri destekleyecek.

Ayrıca Bkz.Mobil RTX 3050, 2048 CUDA ile geliyor

Diğer taraftan DDR5 standartıyla birlikte yıllardır anakart üzerinde bulunan RAM VRM'i artık bellek kitlerinin üzerine taşınıyor. Bu gelişme RAM kitlerinin maliyetini arttırırken voltaj regülasyonunu DRAM modüllerine bir adım daha yaklaştıracağı için kitlerin daha gürültüsüz ve stabil bir gerilimde çalışmasını sağlayacak.

Kaynak:https://www.techpowerup.com/280191/team-t-force-gaming-launches-the-next-gen-with-overclockable-ddr5-memory

• Ben daha geçen sene DDR2'den DDR4'e yeni geçmişken. DDR5 beklediğimden hızlı geliyor. Belki bir ya da iki seneye masaüstüne iner. İyi iyi bir kaç sene sonraki toplayacağım bilgisayar zannettiğimden daha güçlü olacak görünen o ki.

• emregnu kullanıcısına yanıt
    Bence geç kaldılar bile. 2014'te hatırlıyorum DDR4 belleklerin ve DDR4 destekli bilgisayarların çıktığını. Üzerinden 7 yıl geçti. Bence uzun bir süre.

• en az 2 sene normal fiyattan satılmasına...

• Ben daha iki sene önce geçtiğim için bana yeni gibi geliyor. DDR3 teknolojisini görmedim bile. Belki DDR5'i de geçer DDR6 çıkınca yeni bilgisayar toplarım. O da çıkarsa artık. T-Force hız aşırtılabilir DDR5 belleklerini duyurdu 

• Muhtemelen hem AMD hem de Intel in bir sonra ki anakart ve işlemcileri DDR5 ile gelecek o yüzden gidip de 2-3K ya ileriye dönük ayağına X570, B550, Z490, Z590 falan almayın.

• Hız aşırtılamayan bellek mi vardı?

• intel 4 nesil ile vrm i işlemci içine almıştı cayır cayır olmuştu işlemci.ramlerde öyle olmaz umarım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.