Şimdi Ara

Sx1.v2c.by.nadiren.Firmware (14.02.2008)+ Sx1 Full Temalar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
148
Cevap
0
Favori
13.303
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • abi temalar süper yine eline sağlık fakat son dolphin temasını yükleyemiyorum.. verdiği hata "yüklenemiyor, bu yerleşik bir bileşen" nedir çözümü?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrt10

abi temalar süper yine eline sağlık fakat son dolphin temasını yükleyemiyorum.. verdiği hata "yüklenemiyor, bu yerleşik bir bileşen" nedir çözümü?

c:\system\install klasöründen daha önceki .sis tema dosyalarını sildin mi?! bir de öyle dene.. bende hatasız kuruluyor tema!... bu arada yakında c2f+ by nadiren'in yeni versiyonunu yayınlayacağım, şu an test ediyorum, hatta ss'leri vereyim şimdiden:

Bu fw'de daha önce sorun çıkaran bir kaç patch'i eklemedim, yerine yeni patch'lerden "tarihi her zaman göster" vb. gibi bir kaç patch ekledim, daha önceki fw'de script.ini dosyasındaki bir kaç hatayı düzelttim, a:'daki programları (fexplorer'ı ekledim) ve yazı fontunu değiştirdim, ilk versiyonda telin ingilizce desteği yoktu ve mmc kartsız fw çalışmıyordu, artık ingilizcede de sorunsuz kullanılıyor ve mmc'yi sadece ilk kurulumda ihtiyaç duyuyor fw!.. ve dahi vs... vs.... vs....

Sadece .mid ve .wav dosyalarını file manager tanımıyor, onu halletmem lazım o kadar!....

Sx1.v2c.by.nadiren.Firmware (14.02.2008)+ Sx1 Full Temalar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorfizik -- 11 Ocak 2008; 2:20:44 >

• fw'nin Spmark04 skorunu da yayınlayayım (cpu hızı 162 Mhz):

---- Test Results ----
    SPMarks: 885
    3D Game: 10.95 fps
    3D FillRate: 2.60 Mtexels/s
    3D PolyCount: 31.30 Ktriangles/s
    2D Image: 38.40 fps
    Image Scaling: 2.35 bitmaps/s
    JPEG Encoding: 236.17 Kpixels/s
    Contacts: 2.35 contacts/s
    Calendar: 1.62 events/s
    Disk Access: 4.62 files/s

bu da spmark ss'i:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorfizik -- 11 Ocak 2008; 12:31:33 >
  • erkahn ngage dedin aklıma getirdin, bu da fw'nin ngage modunun ss'leri: ngage modunda hafıza 10404mb!...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorfizik -- 11 Ocak 2008; 19:56:52 >

• "c2f+v2 by nadiren" firmware'de tüm profillerde tarihin silinmemesini sağlayan patch'i türkçeleştirdim, ss'lerde görüldüğü gibi her profilin kısaltması tarih yanında yazıyor, güzel oldu:

bu da açılış/kapanış ekranı:

• SX1.c2f+.v2.by.nadiren Winswup Firmware

Bir haftalık deneme sürüşünden sonra artık yayınlamaya hazır olduğuna kanaat getirdim firmware'in!... :D

Beta tester'lık yapacaklar için link aşağıda: :D

===========================================================
    Rapid Linki (aradaki -'yi kaldırın): http://rapid-share.com/files/84817626/sx1.c2f_v2.by.nadiren.rar
    ===========================================================

rar'lı dosya içerisindeki firmware klasöründe fw'nin 24mb flashlar için olanı var. Eğer flashınız 32mb ise "extra\32mb'lık fashlar için" klasörü altında c'yi nasıl 11,8 mb yapacağınız bilgisi mevcut.

Firmware Özellikleri:

* cpu hızı 144 mhz! (Başlangıçta 162 idi ama son halinde 144'e düşürdüm, 162'de pil tüketimi daha fazla artıyor. 162 mhz'de Spmark 04 skorum 885 puan!.. cpu hızı ile ilgili şunu söylemeden geçemyeceğim: spmark da dahil bir çok program sx1'in hızını yanlış ölçüyor. Bu overclock patch'inden kaynaklanıyor, sadece fw'nin içerisindeki phone info programı doğru ölçüyor cpu hızını! sx1speed programı açılışta 120'ye alıyor hızı, istediğiniz gibi ayarlayıp save dediniz mi yeni hız devreye girmiş demektir!)

* fcapalette programı ile magenta paletinin rengi c:\'ye yüklenen palette4.dll dosyası ile değiştirilebiliyor. Teli resart ettiğinizde renklerde bozulma görülmez, fakat kapatıp açtığınızda renkler bozulur, bunu renk paletini magnetadan başka bir palete ayarlayıp sonra tekrar magentaya ayarlayarak düzeltebilirsiniz.)

* Restore/backup özelliği: Tel her kapanıp açıldığında rehber, takvim, notlar, bookmarklar ve t9'a kendi eklediğiniz kelimelerin yedekleri e:\backup klasörüne alınır. Formattan sonra otomatik olarak yüklenir.

* Joystick'e atadığım programlar:
    Yukarı: Mesajlar
    Sol: Takvim
    Sağ: mp3 çalar
    Aşağı: Rehber
    Merkez: Dosya Yöneticisi

* Önceden tanımlanmış Program kısayolları (spdia.db):
    1: telesekreter
    2: Görevler
    3: Takvim
    4: Notlar
    5: kayıtlar
    6: Bluetooth
    7: Alarm manager
    8: Internet
    9: Restart (Ana ekranda 9'a basılı tutarak tele restart atabilirsiniz böylece)

* N Gage Mod'u: Oyunlar klasörü altındaki ngage mod ile teli ngage modunda başlatabilir ve hafızanın tümünü (32 mb flashlar için 10406 Kb) ngage oyunları için kullanabilirsiniz.

* A'daki programlar: Alarm manager, Blz Install, Contacts manager, Fexplorer 1.15tr, fm Tuner, Font Remover, msDriveE, Phone Info, PhotoFix, Pocket Counter, Resco Viewer (kayıt için herhangi bir değer girin), Sprite Backup, Sx1Speed, Task Spy

* Sprite Backup: Bu programla tüm ayarlarınızı (yüklediğiniz temaya, internet ayarlarına kadar) E:\backup klasörüne kaydedip daha sonra tekrar geri yükleyebilirsiniz. Çok kullanışlı bir program.

----------------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorfizik -- 20 Ocak 2008; 13:15:43 >

• Hayırlı olsun arkadaşım

İçim bi tuhaf oldu yaa,,SX1siz olmuyoooo
  • quote:

Orjinalden alıntı: bluecat

Hayırlı olsun arkadaşım

İçim bi tuhaf oldu yaa,,SX1siz olmuyoooo

eywallah bluecat... maksat sx1 ruhunu öldürmemek!...
  • quote:

Orjinalden alıntı: nadir_en

* Önceden tanımlanmış Program kısayolları (spdia.db):
    1: telesekreter
    2: Görevler
    3: Takvim
    4: Notlar
    5: kayıtlar
    6: Bluetooth
    7: Alarm manager
    8: Internet
    9: Restart (Ana ekranda 9'a basılı tutarak tele restart atabilirsiniz böylece)

* N Gage Mod'u: Oyunlar klasörü altındaki ngage mod ile teli ngage modunda başlatabilir ve hafızanın tümünü (32 mb flashlar için 10406 mb) ngage oyunları için kullanabilirsiniz.

* A'daki programlar: Alarm manager, Blz Install, Contacts manager, Fexplorer 1.15tr, fm Tuner, Font Remover, msDriveE, Phone Info, PhotoFix, Pocket Counter, Resco Viewer (kayıt için herhangi bir değer girin), Sprite Backup, Sx1Speed, Task Spy

* Sprite Backup: Bu programla tüm ayarlarınızı (yüklediğiniz temaya, internet ayarlarına kadar) E:\backup klasörüne kaydedip daha sonra tekrar geri yükleyebilirsiniz. Çok kullanışlı bir program.

----------------------------------------------------------

km olmasın o...
    ne zamandan beri sx1in 10GB ram i var
    tabi keşke öyle olsaydı ama....

• quote:

km olmasın o...
    ne zamandan beri sx1in 10GB ram i var
    tabi keşke öyle olsaydı ama....

yaw iyi yakalamışın havier hee!... la daha intel 10 GB'a çıkamadı, ben sx1'i nerelere uçurmuşum!....

Edit: "m" "k" yapıldı!...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorfizik -- 20 Ocak 2008; 13:16:21 >

• öncelikle 3 yıllık sx1 kullanıcısı olarak ve nurani nin ilk denemesinden tutunda bir cok yerli ve yabancı fw leri kullandım test ettim
    ve ayrıca kendim içinde cok fw denemelerim olmasına ragmen ben orjinal fw yi kullandım
    cunki zaman zaman telefonda donmalar oldu
    en cok lazım oldugu zamanda fw göçtu tel dondu daha acılmadı üst bord yandı vs vs
    googleden arama yaptım yeni fw yazan varmı diye baktım bu arkadas cıktı
    şimdi bu arakadasın yapmış oldugu fw yi bir deneyim dedim
    ve soyle bir sorun oldu
    bunu yukledikten sonra mms gonderememe gibi bir olay cıktı
    mms bir turlu gitmiyor
    2 dk dan sonra erteliyor
    orjinali geri yukledim ve mms gidiyor

boyle bir sorunu olan varmı acaba
  • quote:

Orjinalden alıntı: APACHE2007

öncelikle 3 yıllık sx1 kullanıcısı olarak ve nurani nin ilk denemesinden tutunda bir cok yerli ve yabancı fw leri kullandım test ettim
    ve ayrıca kendim içinde cok fw denemelerim olmasına ragmen ben orjinal fw yi kullandım
    cunki zaman zaman telefonda donmalar oldu
    en cok lazım oldugu zamanda fw göçtu tel dondu daha acılmadı üst bord yandı vs vs
    googleden arama yaptım yeni fw yazan varmı diye baktım bu arkadas cıktı
    şimdi bu arakadasın yapmış oldugu fw yi bir deneyim dedim
    ve soyle bir sorun oldu
    bunu yukledikten sonra mms gonderememe gibi bir olay cıktı
    mms bir turlu gitmiyor
    2 dk dan sonra erteliyor
    orjinali geri yukledim ve mms gidiyor

boyle bir sorunu olan varmı acaba

normalde sx1 100kb'den büyük mms'leri göndermiyor, belki yollamaya çalıştığın dosya 100 kb'den büyüktür, başka bir şey aklıma gelmiyor çünkü mms ayarları orjinal fw ile aynı. Eğer yeni fw ile çektiğin bir fotoyu yollamaya çalışıyorsan "decrease jpeg compression: jpeg sıkıştırmayı azalt" patch'inden dolayı çekilen fotolar 100kb'den büyüktür, ondan gitmiyor olabilir.

• @APACHE2007, c:\system\data klasörü içindeki msgs.ini dosyasını silip dener misin bir de?!?
  • 30 kb
    ya zaten bilgim var ben cep tel ve pc teknik servisiyim

teli kapatıp actım daha acılmadı şimdide fw hata verdi ekranda X var kocaman

flas 24 mb lik acaba ondan mı diycem ama

suan araştırma yapıyorum fw

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi APACHE2007 -- 24 Ocak 2008; 14:33:09 >
  • quote:

30 kb
    ya zaten bilgim var ben cep tel ve pc teknik servisiyim

teli kapatıp actım daha acılmadı şimdide fw hata verdi ekranda X var kocaman

flas 24 mb lik acaba ondan mı diycem ama

suan araştırma yapıyorum fw

fw'yi yaklaşık 3 haftadır kullanıyorum (yayınlayalı 1 hafta oldu), hiç donma yapmadı dediğin gibi. flash'ın 24 mb'lık olmasından kaynaklanmasına imkan yok, şu ana kadar 30'un üstünde download edilmiş fw ve hiç dediğin gibi bir hata ileten olmadı...

pili çıkarıp tekrar tak, ve normal aç, bu şekilde açılması lazım...

Edit: Başlangıçta hafuza kartı takılı mı idi?! Eğer takılı değilse böyle bir problem olmuş olabilir, çünkü fw ilk başta h.k'ına yedeği alıyor veya varsa yedeği yüklüyor geri...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorfizik -- 24 Ocak 2008; 14:50:16 >

• fw yi atarken mmc takılımı olcak
    yoksa fw bittikten sonra teli acamdan oncemi takcaz
    eskiden boyle seyler vardı cunki
    ayrıca bana pm den msn bırakırmısın acaba bir sey sorcam
  • quote:

fw yi atarken mmc takılımı olcak
    yoksa fw bittikten sonra teli acamdan oncemi takcaz
    eskiden boyle seyler vardı cunki
    ayrıca bana pm den msn bırakırmısın acaba bir sey sorcam

aslında fw'yi atarken gerek yok ama fw'yi attıktan sonra teli ilk açarken gerek var...

msn: nadiren@myway.com
  • firmware ile uğraşırken yeni temaları da vermeyi ihmal etmeyelim buaradn, buyrun!...

..: White Tiger :..

http://www.zshare.net/download/6698800a6a8922/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi doctorfizik -- 24 Ocak 2008; 22:06:32 >

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.