Şimdi Ara

switch sorunu olmayan mouse

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
2.082
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ya arkadaşlar, hangi logitech faresine baksam sağ klik tuşu sorunları görüyorum. kiminde oluyor kiminde olmuyor

g300s kullandım 2. kez değişimden geldi yine aynı kader.

logitech fare almaktan korkar oldum, ikinci ele bakıyorum, adam çift tıklama sorunlu g502 satıyor. ben şimdi, nasıl gidip sıfır g502 alayım?

var mı mobalara dirayetli çok kaliteli switchleri olan 3-4 yıl gidebilecek iyi bir fare? bütçem 250 300 civarı

• bende mouse arıyorum ama hala alamadım. aklımda ss 300s var ama onuda satan yer bulamadım. nette birkaç adını duymadığım yer satıyor ama güvenip almadım. bende en fazla 300 düşünüyorum çünkü mouse fazla para vermek bence saçmalık. yıllarca a4 tech'in 2x siyah mouse'unu kullandım, birçok oyunda top rank olmuştum. zaten oynadığım oyunlar fazla değil bf, sc2 , grim dawn ve kf2.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

bende mouse arıyorum ama hala alamadım. aklımda ss 300s var ama onuda satan yer bulamadım. nette birkaç adını duymadığım yer satıyor ama güvenip almadım. bende en fazla 300 düşünüyorum çünkü mouse fazla para vermek bence saçmalık. yıllarca a4 tech'in 2x siyah mouse'unu kullandım, birçok oyunda top rank olmuştum. zaten oynadığım oyunlar fazla değil bf, sc2 , grim dawn ve kf2.
    hocam 300s hakkında da şikayetler çok
    https://www.youtube.com/watch?v=FIWvXMFG070

hatta redditte bir başlık vardı, bir başlık dolusu insan bu konudan muzdaripti

razer alayım parayı basayım diyorum, onlar hakkında da bir ton sorun konuları çıkıyor

ben anlamadım gitti, araştırdığıma göre bu "gaming" farelerin cogunun switchlerini omron diye bir firma üretiyormuş. low lag olsun falan diye de bir şeyler koyuyormuş o yüzden çift tıklama vb vb. sorunlar bir noktada baş gösteriyormuş

zamanında ben hiç bu kadar sorunlu fareler görmemiştim. parasını verir 5 6 yıl kullanırdın. şimdi ise iş lotaryaya dönmüş. arkadaşın g300 logitechi var, 5 yıldır moba oynuyor sorunsuz. aynı fareyi 2. kez kullanıyorum ikisi de 6 7 ayda cort

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 7 Temmuz 2019; 17:38:15 >

• Şu mouse lara tonla para vermeyin. .tepki süresi ms olayı tamamen kandırmaca i bir insanın tepki süresi refleks yaklaşık 200 ms dir. .yani senin alacağın mouse 1 ms veya 8 ms olması sana pek birşey katmaz.

A4 Tech G3-200N alın 20 liraya hem pili uzun gidiyor hemde tuş problemi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-92A2F8722 -- 8 Temmuz 2019; 12:28:25 >
  • ben mi yanlış gördüm yoksa fiyatlar mı uçmuş? 50tlden ucuza yok
    mesajınız de çok eski değil 8 temmuz 2019
  • scorpion20 kullanıcısına yanıt
    hocamm bilmem kaç yılında 20 liraya aldıgım 1000 dpi 280a a4 tech fare 45 50 liraya satiliyor

Allahı var kaliteli fare, g300sin switchleri gibi patlamıyor en azından

dpi'ı 2500 olan bişey bulsam alacaktım

rival 110da karar kıldım bi markette de denedim inş pc ortamında da rahat olur
  • %100den fazla zamlanmış o zaman
  • rival 110 denen garabet fareyi denedim daha üçüncü heroes of storm maçında sol klikinde garip sesler gelmeye ve garip basmaya başladı

şaka gibi... ne kadar kötü üretim varsa türkiyeye mi gönderiyorlar nedir ben bu işi anlamadım ben mi sorunluyum, tuşa taciz mi ediyorum ne yapıyorum anlamadım ki.

arkadaşıma soruyorum, bak diyorum ben çok seri klik yapıyorum. adam diyor ben aylardır yapmadıgımı bırakmadım bişey olmaz. alıyorum daha 1. saatinde patlıyor

geri gönderdim inşallah kabul ederler çok sinir oldum bu işe resmen fare bulamıyorum. bulsam switchi bozuk çıkıyor.

sensör ve dpi olarak çok memnun etmişti, komforu da eh işteydi, muhtemelen bunda karar kılacaktım ama lanet fare 1. saatin sonunda resmen canlı canlı bozuldu

beterin de beteri varmış g300se laf atıyordum da en azından 6 7 ay gidiyor ben 1. saatinde bozulan fare hiç görmedim. googela hemen yazınca 5. saatinde switcihi bozulan bi sürü kişi gördüm. demek ki fare almadan önce bu parametlerle araştırma yapmak gerekiyormuş.

ne diyeyim, bu markalar niye böyle iş yapıyorlar gerekli kalite kontroller sağlanamıyor mu acaba?

valla çıldıracam bi farem olamadı adam akıllı xd bizzat dhde ar aştırdım burada da övüle övüle bitirilememiş. bana mı baş geliyor arkadaş?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 16 Temmuz 2019; 16:55:51 >

• Sorun yaşadığım eski logitech den sonra yeni model aldım 1. yılını doldurmadan aynı problem oluştu. Garantiye göndersem 1 ay bekleyeceğim. Nasıl yapabilirim tecrübesi olan var mı? M335 modeli. Switch değiştireceğim orijinali gibi olacak mı veya nereden bulacağım. Pas sökücü mü ne sıkıyorlar videolarda gördüm hemen geçiyor ama kalıcı çözüm olmayabilir.
    https://forum.donanimhaber.com/fare-switch-degistirme--137710341

Ekleme: Açtım tozunu aldım şimdilik çalışıyor. Fazla toz yoktu açıp kapatmam bile etki etmiş olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Varmoiztur -- 26 Temmuz 2019; 7:56:43 >
  • Varmoiztur V kullanıcısına yanıt
    once logitechle gorusup istetin yedek olsun swicth tam modelini bulup amazonda aratın yada direk omron firmasının sitesine girin ordan sipariş veriliyorsa alın zor bir is ama satan bulmak zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: EFEFPSTR

once logitechle gorusup istetin yedek olsun swicth tam modelini bulup amazonda aratın yada direk omron firmasının sitesine girin ordan sipariş veriliyorsa alın zor bir is ama satan bulmak zor
    Yardımın için teşekkürler. Bende garantiye göndermektense açmıştım zaten başka ne sorun olacakta garantiye göndereceğim. Tekrar sıkıntı yaşamadım. Hazır içini açmışken seri numarasını aldım çokça satılan bir switch. Yedek olarakta alacağım.
  • ewt beyler g305 denen farede karar kıldım. dönüp dolaşipğ yine sonumuz logitech oldu. en azından 1 1.5 yıl dayanıyor switchleri. bi tane de garanti değişim yapiyorlar

hem kablosuz olması da işime geldi. kablo son zamanlarda benı cok arahatsız ediyordu. wireless alıcısının kabloyla uzatılbilmesi cok iyi. masanın yanına monte ettim, hiç kesilme vs. olmuyor

umarım switchleri 1. 1.5 yıl dayanır tek umudum bu

---------

12ağustos düzenlemesi

yaklaşık 5 günlük deneyimin ardından diyebilirim ki hayatımda kullandıgım en iyi fare

-sensörü inanılmaz. g300s ya da ucuz farelere alıştıktan sonra bu denli keskin ve net sensörü kullanınca eşekden inip bmwye binmiş gibi oldum

-wireless hiç kesilmiyor, atlama yapmıyor (uzatmasının da faydası oldugunu düşünüyorum)

-en büyük derdim kabloydu. tekrardan kablosuz, özgürce fareyi oynatabilmek hissine kavuştum, mutluyum (g300sden önce yllarca microsoft wirelss fare kullandım. g300s ile beraber kablo derdim oldu. ne kadar uğraşirsam uğraşaym kablo ağırlığının verdigi hissiyatı yok edemedim, zamanla psikolojik bi takıntya da dönüştü)

-klikler çok güzel. tık tık tık, hoş bi ses çıkarıyorlar. kaydırma tuşu bile bi başka

işin özeti dehşet bi fare bu. hem wireless olsun hem de süper olsun isteyenler bence kesinlikle şans versinler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DaenerysStormborn -- 12 Ağustos 2019; 4:15:36 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.