Şimdi Ara

Switch mi arızalı ? yoksa modem mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Zoom X4 marka modemim , Cnet marka ethernet switchim var,

Sorun şu, 3-4 senedir problemsiz olan internet bağlantım son günlerde aşırı yavaşladı, telekom ile görüştüğümde çıkışlarda bir sorun olmadığını belki modem ile ilgili bi sıkıntı olabileceini sölediler..

Bunun üzerine yaptığım denemelerde,

Modem direk ethernet üzerinden bağlandığında gayet güzel çalışıyor,
    ancak switch bağlandığında, switche diğer bilgisayarlar bağlanmasa bile, bağlantı göçüyor.
    Switch üzerinden ağ sorunsuz çalışıyor,
    Modem firmware upgrade yaptım.
    Modeme switch üzerinden ping atınca dağılıyor, yarısı ulaşmıyor...

Sizce sorun nerde ?

• switch'in oto denetimi varmı (cross-düz kablo). yoksa modemden switch'e çapraz kablo tak
  • açıkçası var mı yok mu bilmiyorum,

ama o kablo en muhtemel problem yeri gibi duruyor...
    3 senedir sabit aynı yerde duran kablonun da aşınması ya da durup dururken toz bile alınmadan bozulması ilginç...
  • quote:

Orjinalden alıntı: cellmaster

switch'in oto denetimi varmı (cross-düz kablo). yoksa modemden switch'e çapraz kablo tak

Hocam bu modem aynı zamanda router; routerla switch arasına düz kablo takılır.
  • arkadaşlar sorunum hala devam ediyor,
    Modem - switch arasındaki kablo,
    switchin kendisi de deişti,
    ancak dediim gibi şu an modeme direk ethernetten tek pc giriş yapıyorm problemsiz çalışıyor,
    ne zaman switche giriş yapsam bağlantı göçüyor..
    Modemin router özelliğinin gitmesi gibi bi problem olabilir mi ?ki firmware yükledim... resetlendi modem
  • ilave etmek istiyorum,

switch üzerinden modeme giriş yapıldığında internet göçüyor derken, aşırı bir yavaşlama söz konusu, yani internet var ama yavaş,
    switch üzerinden mdoeme ping attığımda yarısı ulaşıyor 1ms de yarısı ulaşmıyor, yada yüzde 75i ulaşmıyor,
    direkt olarak modeme girildiğinde hiç bir sorun yok ?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.