Şimdi Ara

Suzuki SX4 S-Cross (20. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
726
Cevap
16
Favori
75.504
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Evet gayet basarili. Havuzlu paspaslar guzel olmus.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaslar aracimi 2 Hafta once malum sitede satisa koydum. Esim ogretmen okulu eve 8 km mesafede. Aracı parkederken v.s biraz zorlandi. Hani daha kucuk birsey alalim niyetiyle satacaktik arabayi. Genelde 65 70 arasi fiyatlar vardi glx ler icin. 63.750 yazdim. 62.5 a verecektim. Baya yogunda ilgi vardi. Fakat daha kucuk araclari gidip esimle inceledik. Bizim araclarin yanina yaklasamayacak araclardan 50 55 k paralar istiyorlar. Esim diger araclari gordükten sonra araci kullanmaya devam etmek istedi. Gercekten suan piyasada bizim araclarla donanim ve fiyat olarak muadil araba yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: gökhanekiz

Arkadaslar aracimi 2 Hafta once malum sitede satisa koydum. Esim ogretmen okulu eve 8 km mesafede. Aracı parkederken v.s biraz zorlandi. Hani daha kucuk birsey alalim niyetiyle satacaktik arabayi. Genelde 65 70 arasi fiyatlar vardi glx ler icin. 63.750 yazdim. 62.5 a verecektim. Baya yogunda ilgi vardi. Fakat daha kucuk araclari gidip esimle inceledik. Bizim araclarin yanina yaklasamayacak araclardan 50 55 k paralar istiyorlar. Esim diger araclari gordükten sonra araci kullanmaya devam etmek istedi. Gercekten suan piyasada bizim araclarla donanim ve fiyat olarak muadil araba yok.

Bu fiyatlara yerine koyacak araç yok maalesef, benzer bir tecrübeyi de bende yaşadım, 5 yıl 2005 elentra kullandım eşimle ortak o sürekli çok uzun olduğu için şikayetçi idi kredi vesaire durumları olduğu için değiştiremedik, nisan 2017 de SX4 aldım 45 500 tl ye, ona binince eşim rahat etti ama konfor ve rahatlık olarak elentrayı çok aradım 6 ay boyunca eşim bile elentra daha iyiydi ama araç küçük olduğu için SX4 kullanmak ona kolaydı, sonra eylül 2017 de bayramdan önce SX4 ü ilana koydum bir öğretmen arkadaş kanıma girdi 57 500 yazım araç 1 hafta içinde 55 500 tl ye satıldı, 6 ayda al sat 10 lira cebe girince sx4 bana çok küçük geldiği için biraz daha kredi çekip S-cross u 65 500 tl ye aldım...

S-cross ile bende eşimde çok daha rahatız donanım, konfor, yol tutuş, şanzuman geçişleri herşey başarılı, tek eksik dizel*otomatik olmaması...

Benim gördüğüm yaz dönemi haziran-eylül ve iki bayram arası ramazan-kurban araç fiyatları uçuyor, aynı miktarda yeni alacağın araçı da piyasadan 2-3 lira fazlaya alıyorsun...

Bundan sonraki niyetim 4*4 bir S-cross:))
  • İngilterede yapılan çok güvenilir-az güvenilir araba araştırmasında 14 000 kişiye sormuşlar; son 12 ayda aracınızda motor arızası, eletkrik arızası, şanzuman arızası, eksoz vb 14 grupta soru sormuşlar, sonra da model bazlı, dizel bazlı, elektrikli ve marka bazlı güven sıralaması yapmışlar...

Suzuki 4 . olmuş tebrik ederiz:))

https://www.whatcar.com/news/reliability-survey/

http://www.dailymail.co.uk/money/cars/article-5017573/Most-reliable-car-makes-sold-UK-Japanese.html

Suzuki SX4 S-Cross

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turan54 -- 26 Ekim 2017; 13:49:22 >
  • Kolay kolay ariza vermiyo araclar. Hatta yeni vitara sayfasinda tablet harici hicbir sorun var diyen yok..

• quote:

Orijinalden alıntı: turan54

quote:

Arkadaslar aracimi 2 Hafta once malum sitede satisa koydum. Esim ogretmen okulu eve 8 km mesafede. Aracı parkederken v.s biraz zorlandi. Hani daha kucuk birsey alalim niyetiyle satacaktik arabayi. Genelde 65 70 arasi fiyatlar vardi glx ler icin. 63.750 yazdim. 62.5 a verecektim. Baya yogunda ilgi vardi. Fakat daha kucuk araclari gidip esimle inceledik. Bizim araclarin yanina yaklasamayacak araclardan 50 55 k paralar istiyorlar. Esim diger araclari gordükten sonra araci kullanmaya devam etmek istedi. Gercekten suan piyasada bizim araclarla donanim ve fiyat olarak muadil araba yok.

Bu fiyatlara yerine koyacak araç yok maalesef, benzer bir tecrübeyi de bende yaşadım, 5 yıl 2005 elentra kullandım eşimle ortak o sürekli çok uzun olduğu için şikayetçi idi kredi vesaire durumları olduğu için değiştiremedik, nisan 2017 de SX4 aldım 45 500 tl ye, ona binince eşim rahat etti ama konfor ve rahatlık olarak elentrayı çok aradım 6 ay boyunca eşim bile elentra daha iyiydi ama araç küçük olduğu için SX4 kullanmak ona kolaydı, sonra eylül 2017 de bayramdan önce SX4 ü ilana koydum bir öğretmen arkadaş kanıma girdi 57 500 yazım araç 1 hafta içinde 55 500 tl ye satıldı, 6 ayda al sat 10 lira cebe girince sx4 bana çok küçük geldiği için biraz daha kredi çekip S-cross u 65 500 tl ye aldım...

S-cross ile bende eşimde çok daha rahatız donanım, konfor, yol tutuş, şanzuman geçişleri herşey başarılı, tek eksik dizel*otomatik olmaması...

Benim gördüğüm yaz dönemi haziran-eylül ve iki bayram arası ramazan-kurban araç fiyatları uçuyor, aynı miktarda yeni alacağın araçı da piyasadan 2-3 lira fazlaya alıyorsun...

Bundan sonraki niyetim 4*4 bir S-cross:))

1-2 yıl daha bineyim de benimkini veririm size. Bende 4x4 var. Gözüm gibi bakıyorum. :D
  • yasin_kaya kullanıcısına yanıt
    😀😀😀

İnşallah hadi bakalim

• Merhaba,

2014 S-Cross GLX benzinli otomatik arac sahibiyim. 5 yil garantiyle satildi ancak 3ncu yilinda sanzimani bozuldu ve servis yapamiyor sorun çıkarıyorlar. Yapilmasi icin istanbula gonderildi geldiginde ayni sorun devam ettigi icin erzurum servisi tekrar gonderdi. 2 aydir aracim yok. Sikayetvar sitesinde benzer bi sikayet gördüm. Baska bu sorunu yasayan var mi? Tavsiyelerinize ihtiyacim var.

• muhammedionur M kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun, sıkıntı Suzuki distribütor değişikliği yaşadığı için servisler 5 yıl garantiye yanaşmıyorlar.

Suzuki Türkiye sayfasından iletişim bölümünden durumunuzu özetleyen bir mail atın, onlar size kısa sürede dönüş yapacaklardır. Değişmesi gereken parçayı servisin önceki distribütöre sorması gerekiyor, garanti kapsamında değişim onayı gelirse servis değişimi yapıyor, bu yüzden çetrefilli bir hal aldı 5 yıl garanti olayı.

Ayrıca garanti kapsamına girmesi için aracın bütün bakımlarının garanti süresi boyunca yetkili servis bakımlı olması gerekiyor arkadaşlar.

Bu arada şanzumanda ki sorun nedir acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turan54 -- 30 Ekim 2017; 11:44:10 >
  • muhammedionur M kullanıcısına yanıt
    Gecmis olsun. Sanzumandaki sikinti neydi acaba? Servus neyden kaynaklandigi ile ilgili bir geri bildirim yapti mi? Gelismeleride bizle paylasirsaniz seviniriz.

• Sanziman yagi asiri isinma uyarisi veriyordu arac ve bu hatadan sonra arac cekisten düşüyordu. Zaten arac ilk alindigindan beri cekisinde sikintilar vardi ancak normalinin bu oldugunu dusunuyorduk. Sanziman once istanbula tamire gitti ancak donuste eruzurum servisi hatanin devam ettigini soyleyip tekrar gondermis. Beni arayip sanzimanin yapilacagini ancak ek masraflar çıkacağını da söylediler. 3 yillik aracta yasanan bu sikintida ben neden garanti kapsamında degisim yaptirmak varken bunlarin hatayi örtbas etmelerini bekleyeyim ki? Ve garantisi olan bir aracin 20 is gunu icinde yapilmasi gerekmez miydi?

• Bence isin pesini birakmayin.. disbirutor degisimi bahane edilerek garanti olayini geciştirmeye kalkiyorlar dusunuyorum. Ayrica 150 bin km yagi degiseceknolan sanzumanin 70 k km lerde bu hatayi vermesi fabrikasyon bir hata oldugunun gostergesidir. Umarim bir an once cozulur. Malesef sadece suzuki degil tum markalarda arac satildiktan sonra müsteri yaklasimi cok.farkli oluyor servislerin saticilarin. Avrupada uzun yillar garanti verdikleri halde turkiyede bu sureler 2 seneye dusuyor. Ve ne hikmetse hersey kullanici hatasi. Acikcasi ariza v.s vermiyor ve suzuki aykon servisten cok memnun oldugum icin bu araci tercih etmistim fakat bu sanzuman arizasini duyunca tereddute dustum.

• quote:

Bence isin pesini birakmayin.. disbirutor degisimi bahane edilerek garanti olayini geciştirmeye kalkiyorlar dusunuyorum. Ayrica 150 bin km yagi degiseceknolan sanzumanin 70 k km lerde bu hatayi vermesi fabrikasyon bir hata oldugunun gostergesidir. Umarim bir an once cozulur. Malesef sadece suzuki degil tum markalarda arac satildiktan sonra müsteri yaklasimi cok.farkli oluyor servislerin saticilarin. Avrupada uzun yillar garanti verdikleri halde turkiyede bu sureler 2 seneye dusuyor. Ve ne hikmetse hersey kullanici hatasi. Acikcasi ariza v.s vermiyor ve suzuki aykon servisten cok memnun oldugum icin bu araci tercih etmistim fakat bu sanzuman arizasini duyunca tereddute dustum.

Kaç arabada çıkmış ona da bakmak lazım. DSG şanzuman problemlerini bir araştırırsanız Suzukide olan bu münferit olayın çok yaygın olmadığını görürsünüz.

Ama bu distribütör değiştirmesi oloayı gerçekten gıcık bir durum.

Umarım arkadaşın problemi giderilir.
  • Arkadaşlar usb mp3 okumuyur diye dün aracı servise götürdüm, reset kurtarmadı usb soketi arızalı çıktı, orjinal soket 400 tl olunca tamiri yoluna gidildi, multimedya sistemleri 2 yıla kadar garantili olduğu için 100 tl ye usb tamiri ile ilk servis deneyimimi kapatmış oldum.

Bunun dışında aracımda klima modları arasında geçiş yaparken çok hafif gıcırtı sesi vardı, 5 yıllık garanti kapsamında ücretsiz klima yönlendirici ve klepe temzilnerek yağlandı ücretsiz.

Ayrıca önceki araçlarım tam otomatikti, ilk defa cvt şanzuman kullandığım için motor-şanzumandan çok ince gaza bastıkça gelen şırıltı sesi vardı, buda cvt şanzumanın normal çalışma sesi olduğunu tekrar teyit etmiş oldum.

Diğer yandan 3-4 tane mercimek tanesi taş izim vardı ücretsiz rutuş yapıldı.

Ayrıca silecek süpürge lastikleri değişecek olan arkadaşlar bilginiz olsun servisde lastik ve değişimi adet başına 10 tl den başlıyor, fiyat bana makul geldi, çevremden duyduğum başka firmalar silecek süpürge lastiği değişimi yerine komple sileceği değiştirip 200 tl fiyat dayıyormuş.

Suzuki SX4 S-Cross
     Suzuki SX4 S-Cross

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turan54 -- 3 Kasım 2017; 10:44:7 >
  • Arkadaşlar merhaba,

1.6 gl+ dizel sahibiyim 2013 model

Aracım sol ön lastik için basınç uyarısı verdi, gittim lastiğe hava bastım hatta diğer lastiklerden daha fazla havası var ancak yine de şu an düşük uyarısı veriyor,

Böyle bir sorunla karşılaşan çıktı mı acaba? Çıktıysa çözümü nasıldır yardımcı olursanız çok sevinirim,

Teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: turan54

Arkadaşlar usb mp3 okumuyur diye dün aracı servise götürdüm, reset kurtarmadı usb soketi arızalı çıktı, orjinal soket 400 tl olunca tamiri yoluna gidildi, multimedya sistemleri 2 yıla kadar garantili olduğu için 100 tl ye usb tamiri ile ilk servis deneyimimi kapatmış oldum.

Bunun dışında aracımda klima modları arasında geçiş yaparken çok hafif gıcırtı sesi vardı, 5 yıllık garanti kapsamında ücretsiz klima yönlendirici ve klepe temzilnerek yağlandı ücretsiz.

Ayrıca önceki araçlarım tam otomatikti, ilk defa cvt şanzuman kullandığım için motor-şanzumandan çok ince gaza bastıkça gelen şırıltı sesi vardı, buda cvt şanzumanın normal çalışma sesi olduğunu tekrar teyit etmiş oldum.

Diğer yandan 3-4 tane mercimek tanesi taş izim vardı ücretsiz rutuş yapıldı.

Ayrıca silecek süpürge lastikleri değişecek olan arkadaşlar bilginiz olsun servisde lastik ve değişimi adet başına 10 tl den başlıyor, fiyat bana makul geldi, çevremden duyduğum başka firmalar silecek süpürge lastiği değişimi yerine komple sileceği değiştirip 200 tl fiyat dayıyormuş.

Suzuki SX4 S-Cross
     Suzuki SX4 S-Cross

Arkadaşlar bu 5 yıl garanti olayı arabadan arabaya değişiyor mu. Ben servise bakıma gittim. 2013 aralık trafiğe çıkışlı arabanın garantisi doldu dediler.

5 yıl değil mi dedim. Hayır 3 yıl dediler.

Bunu nerden sorabiliriz.

Sizin arabalar nasıl 5 yıl garantili. Bilgisi olan arkadaşlardan yorum alabilir miyim.
  • ruhi13 kullanıcısına yanıt
    Gecen bende de uyari verdi sag on lastik icin. Tum lastiklerler 36 iken o 27 psi idi. Hava bastim. Duzeldi. Sabah tekrar uyari verdi. Sabah tekrar hava basmaya giderken uyari kayboldu. Ama yinede havasini kontrol ettim lastiklerin normaldi. Ondan sonra2 haftadir uyari cikmadi..

• yasin_kaya kullanıcısına yanıt
    Hocam benim öğrendiğim kadarıyla önceki distribütör 5 yıl garanti ile şimdi ki doğan ise 3 yıl garanti ile satıyor, bana da en başta 3 yıl demişti servis suzuki ye mail attım, 5 yıl garantili araçları önceki distribütör bilgisi dahilinde arıza onayı verirse yapıyorlar, iş çetrefilli küçük arızalarda sorun yapmıyorlar ama inşallah büyük bir arızada yaşamayız.

Sizde de sıkıntı varsa iletişim@suzuki.com du galiba 5 yıl garanti vermeyen servisin ismini de yazın onlar mail atıyorlar önceki distribütör den teyit alarak arıza onayı alın diye.

Tabi bunlar aracın her yıl servise gitmesi bakımlarının düzenli olması şartıyla geçerli.

• ruhi13 kullanıcısına yanıt
    Yol bilgisayarından lastik basınç değeri ekonomi seçili ise çok yüksek basınç istiyor onu konfor düzeyine indirince 33 psi yeterli oluyor, benimde ayda bir sağ ön lastik sürekli iniyor küçük bir kaçak olabilir subapları kışlıkları takarken çelik subap yaptıracağım.

• Turan Beyin linkini verdigi havuzlu paspaslardan bende siparis verdim. Araca tam olarak oturdu. Paspas isinide halletmis olduk.

• 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.