Şimdi Ara

suzuki swift hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
26.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Herkeze mutlu yıllar benim sorunun 1 ay önce aldığım 1992 model suzuki swift 1.0 gl nin yakıtı konusunda. Araçın motoru 936 cc olmasına rağmen 60 tl lik benzin ile 253 km yol yaptım bu motor hacminde bu bukadar çok yakmasının nedeni ne olabilir aldığıma pişman oldum bu aracı bilen tanıyan problemden anlayan varsa yardımını bekliyorum saygılar.

• bende de bi ara 91 modeli vardı.ewet bunlar benzini su gibi içiyor.ama 3 silindir olmasına rağmen köpek gibi de gidiyor..

ben aldığıma alacağıma pişman olmuştum.arabayı 3500 liraya alıp 3000 lira masraf edip(özellikle de motoruna) zor bela 3250 liraya satmıştım..

hayatımın hatasını yapmıştım o arabayı alarak.şimdiden geçmiş olsun diyorum..

biliyorum biraz ağır oldu ama gerçekler acıdır..

• Arkadaş aklım almıyor nasıl fazla yakar araba 3 silindir 936 motor neresine yakacak birde eksoz muayenesinde çıkan değerler için yorumlarınızı bekliyorum motoru mu bitik ne ayak bu araba anlayan bilen yorumlarsa sevinirim
    CO 2,09
    CO DOGR 3,61
    HC HEXAN 247
    CO2 6,6
    O2 327,7
  • valla 23.1 kuruş bence fazla filan değil lpg takılı taksicilere sor bakam ne yakiyor ben 2 taksiciye sorabildim 30 kr civarı dedi ikiside araba çok yakmıyor benzin pahalı dostum
  • o araca 23.1 kuruş çok fazla arkadaşlar. o aracın km'de 150-200 kuruş arası yakması gerek. Normali bu. bence siz ya gaza çok aşırı yüklenmişsiniz ya da araçta gerçekten bir problem var.
  • motor yakıyor motoru komple çöpe at
  • quote:

Orijinalden alıntı: massimo35

Herkeze mutlu yıllar benim sorunun 1 ay önce aldığım 1992 model suzuki swift 1.0 gl nin yakıtı konusunda. Araçın motoru 936 cc olmasına rağmen 60 tl lik benzin ile 253 km yol yaptım bu motor hacminde bu bukadar çok yakmasının nedeni ne olabilir aldığıma pişman oldum bu aracı bilen tanıyan problemden anlayan varsa yardımını bekliyorum saygılar.

60 tl benzin :60/3,7=16,216 lt eder
    1 km için yakılan benzinle alınan yol:16,216/253=0,064
    100 km de:0,064*100=6,4 lt yakıt ortalaması
  • Öncelikle merhaba 60 tl lik benzin şu an şartlarında 4 tl diyorum.15 litre yapar 15litre . 1litre başına araba 15 km gidiyorsa uzun yol bu iyi bir rakam 15x15=225 km yapar araban gayet uygun yakıyor tüp taktırırsan mesafe x 2 demektir.Saygılar
  • Ufak motor az yakar diye birşey yok...

Aksine ufak motor zorlanıyor yüksek devirlerde verimsiz çalışıyor ve bu nedenle çok yakıyor ....

Sanıyorum ufak arabalarda en iyisi 1.5 ve üstü benzinli 19 üstü dizel motorlar ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÇUMRALI

quote:

Orijinalden alıntı: massimo35

Herkeze mutlu yıllar benim sorunun 1 ay önce aldığım 1992 model suzuki swift 1.0 gl nin yakıtı konusunda. Araçın motoru 936 cc olmasına rağmen 60 tl lik benzin ile 253 km yol yaptım bu motor hacminde bu bukadar çok yakmasının nedeni ne olabilir aldığıma pişman oldum bu aracı bilen tanıyan problemden anlayan varsa yardımını bekliyorum saygılar.

60 tl benzin :60/3,7=16,216 lt eder
    1 km için yakılan benzinle alınan yol:16,216/253=0,064
    100 km de:0,064*100=6,4 lt yakıt ortalaması

gayet mantıklı bir yorum olmuş, 6,4 litre normal bir veri sayılabilir.

örneğin hava filtresi yağ filtresi bujileri lastikleri karbüratör temizliği vs. gibi faktörler ve bunun yanında kullanım da az çok etkileyebilir. en az yakan benzinli aracta 3 silindir daihatsı cuore modeliydi sanırım 4,8 litre ortalamasıyla ki senin aracın 92 model 2010 model değil normal bir değer ah vah etmene gerek yok. Düşürsen düşürsen 6 Litreye düşürürsün ki buda şehir içinde ise çok iyi bir değer, benzin pahalı.

• malesef benzin pahalı
    edit:düzeltme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÇUMRALI -- 13 Aralık 2010; 6:42:13 >
  • Swiftin az yaktığını söyleyen yalan söyler zaten.Şu anda gazda 200 yakıyor benımkı :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanliturk

Swiftin az yaktığını söyleyen yalan söyler zaten.Şu anda gazda 200 yakıyor benımkı :))

gaz olmş 2.28tl/litre nası az yaksın yaklaşk 8,7litre/100km tüketimin var lpgde benzinde ki tüketimin 6-7litre arası bişey bundan daha az hangi araba benzin tüketiyo kiii
  • arkadaşlar ne bekliyorsunuz onu anlayamadım. 100 km. de şehir içinde 4 litre mi yakacak. komik olmayın bende de suzuki swift var aynı yakıyor. bence harika ve sorunsuz bir araç
  • kasa motora göre ağır kalıyorsa, en ufak gazlamalarda fazla yakacaktır...
    ama 6lt li seviyeler bence normal.
  • arkadaş önce bunun motor hacmi 936 değil 993. birde insanlar bin motor deyince hemen aaa o bişi yakmaz deyip çıkıyor. yakmayıpda nasıl gidecek bu araba. adamlar 92 yılının teknolojisi ile bunu hemde karbüratörlü olarak yapmışlar 6-7 lt daha ne olacak. bin motor araba binüçyüz gibi gidiyor daha ne istiyon ki?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.