Şimdi Ara

SUZUKI SWIFT FUN CLUB (91. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
24 Misafir (2 Mobil) - 22 Masaüstü2 Mobil
5 sn
3.409
Cevap
86
Favori
185.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tt38

Yıllardır araçlarımda conti ve Michelin kullanıyorum daha bombe yapan lastik görmedim. Türkiye yolları gayet güzel. Yılda en az 50 bin km yol yapıyorum ve continental gibi yumuşak bir lastik konforunu hiç bir şeye değişmem...
    Bu aslında coğrafi şartlar ile alakalı biraz kullandığınız yer ile ilişkili. Büyük şehirde yaşıyorsanız çok sorun değil ama taşrada maalesef Michelin çok sorun çıkarıyor. Continental hakkında hiç olumsuz bir şey duymadım ama.. Bence lastikçi yerli ve milli takıntısı ile size bu lastikleri kötülemiş...
  • quote:

Orijinalden alıntı: trojan_ix

Bir şey soracaktim. Suzuki swift otomatik şanzımanda trafik lambalarinda ve anlik duraklamalarda N'ye almak şanzımana olumlu mu olumsuz mu etki eder? Ayrica d-n gecislerinde vites tuşuna basılmaması yaziyordu kitapçıkta, bu sekilde mi kullanmak dogru olur? Bilgisi olan arkadaşlar var mi bu konuda?
    Uzun bir bekleme ise n ye almanız mantıklı. Ancak 10-15 sn için gerekli bir eylem değil....
  • quote:

Orijinalden alıntı: trojan_ix

Selam. Ben de 2012 swift aldim. İlk is lastik değişimi yaptım. Tüm lastikciler tanidik ve tanımadık olanların hepsi conti, michelinleri Türkiye yollari icin uygun değil balon yapiyorlar yumusak lastik olduklari için dediler. Hepsi lassa greenways icin su ana kadar hicbir sorun gelmedi, onu takinca hic sorun almadigimiz icin vicdanen ve kafa olarak rahatiz dedi. Onlar conti, michelin de satiyorlar tabi.

Ayrica ben 185/55/r16 bulamadım, bulduklarim da getirtiriz dedi. Honda ve swift bu boyutu kullaniyormus zor bulunuyor ve dolayisiyla cok pahalı. Ben de 4unu degistirecegim icin 195/55/r16 taktirdim. Yol tutusu cok daha iyi oldu, hicbir sorun da yasamazsin dedi lastikciler. Cok uzun mesafede yakitta cuzi sekilde fazla olur dedi. Ama lastik fiyati orjinal boyuttan cok dusuk oldugu icin onu hic dusunmedim bile.

Benim soracağım sey yağmur ve far sensoru taktirmayi dusunuyorum. Bunlari taktiran veya farkli sekilde modifiye yapan oldu mu?
    Bu arada ben de195 55 16 takmıştım lastiklerimi 185 ebatın sıkıntısından dolayı. Ancak lastik havanıza dikkat edin yakıt tüketimi çok artıyor. önler 36 arkalar 34 kullanıyordum çok verim aldım...

• Selamlar,
    Yakın zamanda '07 Swift 1.3 4x4 sahibi oldum bende. Çok isteyerek sahip oldum ve çok severek kullanıyorum yaklaşık 1 haftadır.
    Aldığım araç yetkili servis bakımlıydı ve bende expertizde çıkan bir kaç şey için yetkili servisine götüreyim dedim ama burda da daha önceki araçlarda yaşadığım gibi biraz eski araba olunca yetkili servis ilgisizliğiyle karşılaştım, soğudum.

Şimdi burda uzun süreli kullanıcıların tecrübelerine güvenerek bir şeyler sormak istiyorum.

- Bu aracın motoru bana biraz sarsıntılı çalışıyor gibi geldi(rölantide), karakterimi böyledir, yoksa bir sorunamı işarettir?
    (Örn: Sağ koltuğa bir a4 koyduğumda kağıdı titretiyor. İnip elimi kaputa koyduğumda titreşimi hissediyorum plakalık falanda titriyor. Bana normal gelmedi.)

- 1.viteste ilerlerken 'vuuuuu' şeklinde bir ses alıyorum. https://www.youtube.com/watch?v=Huji8xI7Ygo - Şu videodaki sese benziyor ancak daha tok bir ses. Bir kaç yerde şanzuman yağı eksilmiştir gibi şeyler okudum. Ancak şanzuman bilyasından da gelebileceği söylendi.
    (Bunun için gittim yetkili servisine ama şuan için yapılması gereken bir şey görünmüyor yaşına göre vs dediler ama çok tatmin olmadım.)

- Sağ arka aksta ufak bir boşluk var demişti expertiz, bu araçların kronik sorunu olduğunu biliyordum, çözmek için öneriniz, tecrübeniz var mıdır?

• merhabalar.Eşime sorunsuz bir otomatik alma niyetimiz var micra ile suzuki düşünüyorum 45bin bütçeyle .lpg düşüncem yok aslında ama aşağıdaki ilan gözüme çarptı.biraz yakıt sıkıntı gibi
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-sahibinden-hatasiz-boyasiz-suzuki-swift-otomatik-673664314/detay ilanı için düşünceniz nedir arkadaşlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mateach -- 19 Mart 2019; 11:57:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mateach

merhabalar.Eşime sorunsuz bir otomatik alma niyetimiz var micra ile suzuki düşünüyorum 45bin bütçeyle .lpg düşüncem yok aslında ama aşağıdaki ilan gözüme çarptı.biraz yakıt sıkıntı gibi
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-sahibinden-hatasiz-boyasiz-suzuki-swift-otomatik-673664314/detay ilanı için düşünceniz nedir arkadaşlar
    Merhaba. O fiyat bir hayli fazla ilandaki araç için. 50 civarına daha makul yeni kasa araçlar var. (2012-2013 1.2 otomatik, düşük km’de). 1.2 motor çok daha az yakıyor 1.5’e göre.

6lt ortalama ile yeni uzun yoldan geldim. (LPG’li). Benzinde 5 litreleri görmek işten bile değil. Bu yüzden eski kasa yerine 1.2 motorlu araçları tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VTS* -- 21 Mart 2019; 18:0:43 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• VTS* kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkürler yorum için. İlan kalkmış sanırım.Piyasa öyle bir durumdaki 55 - 65 civarının altına güncel kasa bir araç yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mateach -- 22 Mart 2019; 9:57:1 >
  • mateach M kullanıcısına yanıt
    gidişat da çok kötü olduğu için şimdi görülen fiyatlar ilerleyen zamanlarda mumla aranacak. forumdaki 2016'da yazılanlara bakıyorum, o dönemde sıfır 40-45bin çok pahalı deniyor. 2.5 senede ülkenin hali ortada. şu an sıfır 90bin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi trojan_ix -- 22 Mart 2019; 8:48:53 >
  • mateach M kullanıcısına yanıt
    Takipte kalınız. Geçen hafta 50 civarına 4-5 araç vardı. Biri de bize kısmet oldu.

Satılıkta az araç var. Lakin doğru fiyatla ilana çıkanlar çabuk el değiştiriyor. Şahsen, sıfır ayarında olmadığı sürece 60 bin tl vermezdim Swift'e.

Şu ilanın sahibi pazarlık yok yazmış. Yüz yüze gelindiğinde biraz düşer belki. https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-suzuki-hatasiz-siwift-669098954/detay
  • VTS* kullanıcısına yanıt
    Fiyat beni aşıyor. Her gün bakıyorum ilanlara.Teşekkür ederim ilginiz için.Yine de arkadaşla bir görüşeyim
  • RoqueE kullanıcısına yanıt
    Benimde 2008 model swiftim var aracı 1 senedir kullanıyorum alırken iyi bir experde geniş çaplı baktirdim 1 ci viteste vuu diye tabir ettiğiniz bir ses vardı ve Exper 4x4 olduğundan normal olduğunu söyledi ama son zamanda motor ısındıktan sonra tabiricaiz ise cikcikcikcik ses geliyor ve sadece rölantide bu yüzden bu hafta sonu çorluya yetkili servise götürme kararı aldım çanakkalede yaşıyorum nurlarda suziki ile ilgilenen usta yok malesef . Siz herhangi bir cozume ulaştınız mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Ziyadmrts

Benimde 2008 model swiftim var aracı 1 senedir kullanıyorum alırken iyi bir experde geniş çaplı baktirdim 1 ci viteste vuu diye tabir ettiğiniz bir ses vardı ve Exper 4x4 olduğundan normal olduğunu söyledi ama son zamanda motor ısındıktan sonra tabiricaiz ise cikcikcikcik ses geliyor ve sadece rölantide bu yüzden bu hafta sonu çorluya yetkili servise götürme kararı aldım çanakkalede yaşıyorum nurlarda suziki ile ilgilenen usta yok malesef . Siz herhangi bir cozume ulaştınız mı?
    Aracı yetkili servise gösterdim şanzumanda herhangi bir durum olmadığını, yapılması gereken bir şey olmadığını söylediler. İçim tam rahat etmedi sonra burada 4x4 Suzuki off-road araçları hazırlayan bir yer vardı tavsiye üzerine oraya gittim onlarda normal olduğunu söyledi şuan ekstra birşey yapmadım o şekilde kullanmaya devam ediyorum. Ama ben yinede düzgün bir yağ ile yağını yenileyeceğim yakın zamandaki ilk periyodik bakımında içim rahat etsin.

Titreşim ve silkeleme içinde ateşleme bobininin birini değiştirdim (deneme yanılma ile sıkıntılı olanı bulduk) ve halloldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoqueE -- 1 Nisan 2019; 23:28:18 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Magomedov

Bu mesaj silindi.
    Nereye gitsem banada ilk söylenen şey şaftı sökelim oluyor. Ben hala tam emin olamadım, aracın ağırlık dengesini bozmak olacak bu ve içime sinmiyor.

• 1.5 ato temiz otomatik aramaktayim 2007 2008 2009 2010 model satmayi dusunen varmi acaba

• Arkadaşlar merhaba, bugün 2010 1.5 AT aldım. Multimedya sistemi taktırmak istiyorum. Yardımcı olabilecek olan var mı?

Araçla ilgili tavsiyeler var mı?

Anadolu yakasında iyi bir usta önerebilir misiniz?

• Selam Arkadaşlar Bostancıda Suzuki Oto Yedek Parça İşi Yapıyoruz
    suzuki Oto Yedke Parçalarında Yardımcı Oluruz
    https://www.suzukiotoparca.com/

veya
    https://www.cakirotoparca.com/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cakiir58 -- 11 Mayıs 2019; 12:52:30 >

• merhaba 2010 model üstü swift 1.2gl bakmaktayım otomatik istiyorum ama manuelin fiyatları cezbediyor biraz.Arabayı ailem de kullanacağı için otomatik istiyorum sizce en çok ne kadar eder otomatik swiftler piyasanın şu şartları düşünüldüğü zaman?

ve

swiftten memnunmusunuz ?
  • 2009 1.5 otomatik kirmizi ile aranizdayim

• Merhaba arkadaşlar. 2012 1.2 gl ile aranızdayım. Bursa'da yetkili servis harici önerebileceğiniz iyi bir servis var mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 8990919293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.