Şimdi Ara

SUZUKI SWIFT FUN CLUB (33. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
3.409
Cevap
86
Favori
185.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Daha önce Swift'in 5 vites olduğunu 3 video ile kanıtladım. Ancak 4 olduğunda ısrarlısınız. Önceki videolarıma youtube üzerinden bir cevap geldi tork konvertörüdür diye ancak, swiftlerin yedek parça satışlarında böyle bir parça bulunmuyor. Ve Bu iddia üzerine son bir video çektim ve açıklamasınıda altına yazdım. Hala 5 vites olduğuna, gördüğünüze de inanmıyorsanız, peki siz 4 vites kullanın. Ben 5 vites kullanıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=xx7fWe2aCeo
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sudafed

quote:

Orijinalden alıntı: Sudafed

Arkadaşlar 2011 model 1.2 GL otm. araç sahibi oldum yakın zamanda.Araçta ön tarafdan hafif çukur yerlerden geçince ses geliyorr.Rota girdi sıkıntı bulunamadı.En son bir ustadan direksiyon kutusundan olabiliceği bu araçlarda kronik olarak bu sorun çıktığını duydum.Bu şekilde sorun olup da çözen var mı?

Ayrıca avrupa yakasında iyi bir özel servis tavsiye edebilecek kimse var mı?

?

Sanırım direksiyon kutusundaki tıkırtı burcu ile ilgili kronik sorundan bahsediyorsunuz.
    Suzuki Club konusunda aratırsanız orada bayağı konuşulmuştu bu konu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba

15 gün önce 2009 4*4 97 bin km de swiftaldım

yakıt konusunda biraz sıkıntılı gıbı 110 km de 47,95 tl yaktı buda yaklasık 0,435 gibi bır rakama denk geliyor

Bu sizce normalmıdır sizin verılere inmek için yapılması gereken birşey varsa benimle paylaşabılır mısınız

aracı aldığım kişide 32 kuruş yakıyor demişti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bakinci

Arkadaşlar,

Daha önce Swift'in 5 vites olduğunu 3 video ile kanıtladım. Ancak 4 olduğunda ısrarlısınız. Önceki videolarıma youtube üzerinden bir cevap geldi tork konvertörüdür diye ancak, swiftlerin yedek parça satışlarında böyle bir parça bulunmuyor. Ve Bu iddia üzerine son bir video çektim ve açıklamasınıda altına yazdım. Hala 5 vites olduğuna, gördüğünüze de inanmıyorsanız, peki siz 4 vites kullanın. Ben 5 vites kullanıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=xx7fWe2aCeo

Ben araba 4 veya 5 vites diye iddaa etmiyorum. Buraya yazarken katalog değerinde 4 yazdığı için 4 diyorum. Ama bi ara deneyeceğim. Hiç dikkat etmiyorum çünkü vites değiştirmesine veya kaçıncı viteste olduğuna.

• quote:

Orijinalden alıntı: yhyayd

Merhaba

15 gün önce 2009 4*4 97 bin km de swiftaldım

yakıt konusunda biraz sıkıntılı gıbı 110 km de 47,95 tl yaktı buda yaklasık 0,435 gibi bır rakama denk geliyor

Bu sizce normalmıdır sizin verılere inmek için yapılması gereken birşey varsa benimle paylaşabılır mısınız

aracı aldığım kişide 32 kuruş yakıyor demişti.

Biraz fazla yakıyormuş aracın teknik bir sorunu da olabilir ama fikir vermesi açısından şunu okuyabilirsiniz.

https://www.culha.net/makaleler/icten-yanmali-motorlar/az-yakma-teknikleri.html

• ani hızlanma yapmayacaksın. olabildiğince sabit hızda gitmeye çalış. ayağını gazdan tatlıca çekince vites yükseltir. yükselttikten sonra tatlıca hızlanmaya devam et. eğer aşırı trafikte kullanıyor isen 10 lt yakabilir. ben bursa da 6 ile 7.5 lt arası ortalamada kullanıyorum. ama dikkat ederek kullanırım.
  • bende bir ay önce swift 1,2 otomatik 2013 model araç aldım .İlk arabam ve daha önce hiç araba kullanmayı bilmiyordum ve araçlardanda anlamayan biri olarak araaştırarrak aldım.
    İlk olarak gözlemlerim araç çok hoşuma gitti aldığıma pişman olmadım ve kullanmayıda 3,4 günde iyice kavradım.Şuan istanbulda her semte rahatlıkla gidebiliyorum.Tam araba kullanmayı öğrenecekler için super bişey.En ufak bir sorun görmedim sadece arkadaşlarında dediği gibi kasislerde çok ses geliyor oda suspansiyonları sertmiş alıştım onada.Kapıda gıcırdamalar oluıyordu onuda servste yağladılar hiç bişey kalmadı.Yakıt olarak 170 tl civarı yakıt alıyorum istanbulda sürekli trafik klima açık 500,550 civarı km yapıyorum.30,35 kr arası yakıyor.Benim gibi acemi birinede normal diyolar dahada düşecek ama istanbulda trafikte ortalama 8 lt yakar diye tahmin ediyorum.

Araçta şuan için tek sıkıntım var bilen arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim
    Aldığımda orjinal teyip yerine navigasyonlu geri görüş kameralı teyip takılmış.Yeni öğrendiğimden hoşuma gitti navigasyon ve geri görüş kamerası yanlız en son iç yıkama dış yıkama yaptırdıktan sonra teyipte anormallikler başladı.Geri vitese taktığımda görüntü öylece kalıyor sonra bazen düzeliyor bazen görüntü radyo filan hiç gelmiyor.YAni sıkıntı olmaya başlaadı.
    Bunu nerden yaptırabilirim birde orjinal teyibini geri taksam geri gçrüş kemerası bu teyipte kullanılabilirmi?bilgisi olan varsa yazarsa sevinirim

• albay600 A kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun Swiftiniz. Kazasız belasız güle güle kullanın.
    Arabaya orjinal teyp takarsanız kamera olmaz. Çünkü orjinalinde renkli ekran falan yok. Geri görüş kamerası istiyorsanız şu anki teyp gibi bişey lazım.

• Hocam hayırlı olsun ne kadara aldınız acaba

• Gizem22 G kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım çok sevindim.. Ceketçiler kaldı sadece herhalde onlardan aldın değil mi ?
    Ben de Bursa'dayım benim de 20 bin bakımı geliyor 18370 de km. şu an.. Serviste var mı tanıdığın , selamını söyleyeyim gidince..
  • quote:

Orijinalden alıntı: sorrento

Merhaba Arkadaşlar,

Bugün bayiye gidip test sürüşü yaptım. Aracın dış tasarımı çok şık. 16 inç jant kullanılmış olması da araca ayrı bir güzellik katmış.

İç mekanda sert plastik kullanılmış fakat kalitesiz algısı yok. Gayet tatminkar. Oturma pozisyonu çok rahat. 1.80 boyum var. Koltuğu kendime göre ayarladığımda arkada diz mesafesi yeteri kadar kalıyor.

Metalik renk farkı almıyorlar. Özellikle mavi rengi çok hoş..

İçeri yol ve motor sesini almıyor. Yalıtım başarılı. Vites geçişleri farkedilmiyor.

Gelelim eksi yönlerine..
    Bagajı çok ufak maalesef. 1 valiz ancak sığar. Ailece bol seyahat ediyorsanız ve çocuk varsa sizi sıkıntıya sokabilir. Valiz ve bebek arabası sığmaz. Port bagaj şart.

Kol dayama yok. Bluetooth yok.

1.2 atmosferik motor hızlanmada çok isteksiz. Gaz tepkilerine geç yanıt veriyor. Atak bir araç beklentisine girmeyin.

Verdikleri son fiyat 51 bin lira. 3-4 bin aşağısı olsa tadından yenmezdi hani.

Doğan grubu bünyesine geçmelerine rağmen yeterli tanıtım ve reklam yapmadıkları için ayrıca sitem ettim bayiye:)

Arkadaşım bence motor gayet güçlü ve tatminkar.. Yani 1.2 olmasına rağmen 94 HP ki çok çabuk tepki veriyor.. sizden bunu duyunca çok üzüldüm.. bu yüzden yazıyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: selim82

Arkadaşlar bu parça muhtemelen yıkanırken uçtu. Bursa dayım nereden bulabilirim SUZUKI SWIFT FUN CLUB

Arkadaşım benimki de uçmuştu ya da çalıyorlar maalesef.. hatta bu konu içerisine de yazmıştım... Servis ten istettim istanbul dan 15 günde geldi.. 20 tl vermiştim 1 sene önce

• quote:

Orijinalden alıntı: sputnikk

quote:

Orijinalden alıntı: selim82

Arkadaşlar bu parça muhtemelen yıkanırken uçtu. Bursa dayım nereden bulabilirim SUZUKI SWIFT FUN CLUB

Geçen yıl benim sol öndeki yok olmuştu, İstanbul Beylikdüzündeki yetkili servisten Tavan Çıta Kapağı olarak (Parça no: 78132-68L01-000) 25 TL ye temin etmiştim. Bir süredir sağ öndeki yok. Uğraşmıyorum öyle kullanıyorum, birisi uyuzluğunamı söküyor anlamadım. Yetkili servise sorun derim.

çalıyorlar dostum sorma ya... Bende şu an eksik yok satın aldım çok şükür ama port bagaj demiri mi alıp taksam diye düşünmedim değil... japon yapıştırıcıyla yapıştırsam bi daha sökemem diye de korktum

• 20 bin bakıma az kaldı. Bursa'da yaşıyorum arkadaşlar. Burada Ceketçiler otomotiv den başka yetkili servis kalmadı artık.
    20 bin bakımında neler yapılır ? neler değişir ? Polen filtresi değişmeli mi ? klima bakımı yapılmalı mı ? Bir arkadaş , vanilya koyarsan klimayı her açışta vanilya kokar dedi.
    sorun yaratır mı koysak ?
    Fiyat olarak ne kadara çıkar bir 20 bin bakımı sizce ?
  • 350 TL civarında bir bakım masrafınız olur. yağ olarak mobil 0W-20 öneririm. hava filtresi, yağ filtresi ve polen filtresi değişimini mutlaka yaparlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tt38

350 TL civarında bir bakım masrafınız olur. yağ olarak mobil 0W-20 öneririm. hava filtresi, yağ filtresi ve polen filtresi değişimini mutlaka yaparlar.

teşekkür ederim.. Balata ve fren disklerini değişimi ne kadarda bir olmalı.. ?
    Bursa'da ceketçiler e giden varsa yazabilir mi arkadaşlar...
  • balata için size tavsiyem Brembo markalı ( formula1 yarışlarında ferrari'ye balata veren firma ) balata almak ve disk olarak TRW markalı disk almanızdır. yalnız bu işlemi serviste yaptırırsanız sadece balata değişimi için 400 TL civarı bir maliyet çıkar. birkaç sayfa geride Brembo disk alabileceğiniz bir web sitesi adresi vermiştim. oradan temin edip dışarıda herhangi bir frenciye 20 tl fiyatla taktırabilirsiniz. ben bu şekilde aracımın hem balata hem de disklerini servis dışında 350 tl civarı bir fiyata değiştirmiştim.
  • gokhan_sozumcetin G kullanıcısına yanıt
    Hocam niye üzülüyorsun, üzülecek ne var bunda Allahaşkına:) Ben sadece izlenimlerimi yazdım.

1.2 turbo motor ile atmosferik arasında bariz fark var. Turbo motorlar çok daha atak atmosferik motorlara göre. Zira her iki motoru da test etme şansım oldu. Dolayısıyla işkembeden sallamadım o görüşümü yazarken.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bu arada frene basınca pedaldan çıt diye bi ses geliyor. Telinden mi geliyor anlamadım. Bu arada 10.000 bakımı 250 tl gibi tutmuştu sanırım ama hava filtresi temiz diye değiştirmemişlerdi.20.000 bakımıda 350.tl.civarıdır.şubatta kısmet olursa bende ceketçilerde bakım yaptıracağım

• Merhaba, daha önce ablamda bulunan 2009 model 1.5 AT modelini kullanma fırsatım oldu ve şimdi kendime bakıyorum. Bir tane 2012 model 53bin km'de lpg'li 1.2 GL MT buldum. Fiyatı da son olarak 32.500₺ olarak anlaştık. 1.2 gl mt kullanan arkadaşlardan aracı lpg'li olarak kullananlar yorum yapabilir mi? Hız meraklısı değilim, tek derdim aracın bana sorun çıkartmasını istemiyorum. Sonuçta zamanım bol değil ve para da kolay kazanılmıyor. Yapacağınız yorumlara göre adamı bugün arayıp haftasonuna kadar da aracı test ettirip alacağım.

Yapacağınız yorumlar için teşekkür ederim.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.