Şimdi Ara

SUZUKI SWIFT FUN CLUB (117. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.409
Cevap
86
Favori
185.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melektaus

Öncellikle teşekkürler cevap için. Fiyatta indirim yaparlarsa tercih edebiliriz tabi. İndirim yapmazlarsa da GL paketi alalım diyoruz. Sonuçta güvenlik donanımları aynı bu bizim için önemli.

Açıkcası bu segmentte yakın diğer marka modellere de baktık ama fiyat-donanım olarak Suzuki bayağı önde gözüküyor.

Rica ederim. Bence indirim yaparlar, bulunduğunuz şehirdeki farklı bayilere gidip ya da arayıp biz almaya karar verdik rakamlara bakıyoruz deyin, umarım iyi bir fiyat alırsınız. Arabayı almaya karar verir ve alırsanız benim önceki sayfalarda yaptığım bir liste var ona da bakarsınız. Aliexpress / n11 gibi sitelerden araca uygun anahtar kabı, bagaj havuzu, paspas seti gibi şeyler almış ve burada da liste halinde, belki birinin işine yarar diye paylaşmıştım. Onlardan aklınıza yatan olur sanırım.

Hangi aracı alırsanız alın şimdiden hayırlı olsun.

• adepex kullanıcısına yanıt

Teşekkürler hocam. Sağolun bilgiler için gelişmeleri yazarım burdan.

• quote:

Öncellikle teşekkürler cevap için. Fiyatta indirim yaparlarsa tercih edebiliriz tabi. İndirim yapmazlarsa da GL paketi alalım diyoruz. Sonuçta güvenlik donanımları aynı bu bizim için önemli.

Açıkcası bu segmentte yakın diğer marka modellere de baktık ama fiyat-donanım olarak Suzuki bayağı önde gözüküyor.

Az daha zorlayıp glx alın bence. Otomatik klima yok sanırım gl pakette. Bu da sıcaklık ayarını tam yapamamak demek. Bu aracın kliması çok iyi çalışıyor. Otomatikte, ayarla dereceyi keyfine bak. Tabi arka camların elle açılması da bu devirde kabul edilemez. (2020 benzinli gl de öyleydi sanırım hibrit de öyledir)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaju waffle -- 19 Nisan 2021; 19:4:28 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • kaju waffle K kullanıcısına yanıt

Açıkcası bütçe olarak daha fazla zoralayamıyoruz hocam. Ellerinde glx yoktu zaten sanırım zam gelecek listede güncelleme var diyor sitesinde. GL de karar kıldık. Kaporayı verdik hayırlısı bakalım.

• quote:

Açıkcası bütçe olarak daha fazla zoralayamıyoruz hocam. Ellerinde glx yoktu zaten sanırım zam gelecek listede güncelleme var diyor sitesinde. GL de karar kıldık. Kaporayı verdik hayırlısı bakalım.

Şimdiden hayırlı olsun arabanız, güzel günlerde kullanın.

• Selamun aleykum arkadaşlar. Ben de 2006 4x4 swift aldım birkaç hafta önce. Genel olarak çok memnunum fakat araçta 4 kişi olduğumuzda dördüncü vitese geçene kadar arka kısımdan loklok diye ses geliyor. Arka difransiyel zorlanıyor diye düşünüyorum. Benzer bir sorun yaşayan varsa çözüme dair bir şeyler söyleyebilir mi acaba? Kocaeli'de suzuki-swiftin şanzuman defransiyel şaft aksamlarından anlayan bir yer bilen varsa ve yardımcı olabilirse de sevinirim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

ne kadara anlaştınız hocam mahsuru yoksa öğrenebilir miyim

• quote:

Kazasız belasız ve güle güle kullanın.

• adepex kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler hocam. Araba gelince detayları yazarım sağolun.

• kaju waffle K kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler, sağolun.

• drummer_bjk D kullanıcısına yanıt

200 bin tl ye anlaştık hocam.

• quote:

Çok teşekkürler hocam. Araba gelince detayları yazarım sağolun.

teşekkürler. nasıl ilk izlenimleriniz..kullanıcı yakıt tüketimini, amortisörlerini ve bozuk yolda ön trimleri ses yapıyor mu araç nasıl davranıyor çok merak ediyorum. bana göre eksi yazılacaksa bunlardan yazılır ancak. geri kalan her şey kullanıcıyı mutlu edecektir diye düşünüyorum.

Merhaba, açıkcası trim sesi duymadım araçta bozuk yolda kullanmama rağmen.Amortisörler de o kadar sert gelmedi yada biz hissetmedik. Açıkcası sürüşü bayağı zevkli.

• Ben de beklemeden almış bulundum aracı. Henüz çok az kullandım ama eski aracım suzuki baleno ile kıyaslayabilirim.

Eski aracım Balenoya göre daha kaliteli malzeme, daha pürüzsüz sürüş, daha yumuşak amortisör olduğunu söyleyebilirim.

Gözle görülür kısmın görüntüsü ve dokusu anlamında yarım segment atlamış gibi oldum. Buradaki kalite algımız görsel kalite ve bıraktığı his. Yoksa her ikisi de plastik ama ama ikisi de kırılan bir plastik değil(dir diye düşünüyorum).Sağlamlık anlamında ikisi de standartların üzerinde olacaktır. Kia markası için aynı şeyin geçerli olmadığını duymuştum mesela plastik trimin malzeme kalitesi çok kırılgan diye duymuştum servisten.Arkadaş aracı tecrübem de bu yönde.(ön göğüslükteki ana bloğun tırnağı kırılmıştı) Yatırım tavsiyesi değildir  SUZUKI SWIFT FUN CLUB 

Şu an için bende de hissedilir bi trim sesi yok. Ancak bu ileride olmayacağı anlamına gelmez.Bir çok markada da bu durum mevcut olduğu için buna hazırladım kendimi yapacak pek birşey yok. Bu gülün dikeni de bunlar der geçeriz.Yol sesi de klasik japon otomobili gibi. Yalıtım yapılsa çok daha keyifli olur ama iyi yapan yerler bir hayli para gerektiriyor.

Amortisörler özellikle çok sevindirdi.Üzerindeki bridgestone lastiklere rağmen daha yumuşak ve daha sessiz bir amortisör var. Sanırım benzinli modele göre de burada bir iyileştirme olmuş 1 2 santim daha yüksek gibi bir bilgi kalmış aklımda. Emin değilim.

Aracım 2020 model. geri görüş kamerasının kırmızı çizgileri araç sınırlarından daha dar kalıyor.Kullanırken buna dikkat etmek lazım. 21lerde çözülmüştü sanırım bu sıkıntı. İleride belki yerini değiştirip çözeriz ya da bi güncelleme ile çözerler bi umut. Göz alıştıktan sonra çok da problem olmaz sanırım.

Motor şanzıman uyumu mükemmel, Yarım hybrid için henüz birşey diyemiyorum kullandıkça anlayacağız.Motor balenoda 90 beygir 1243 cc iken swift 1197 cc. Aradaki 7 beygirlik kayıp sanırım buradan. Onun yerine elektrik motoru desteği vs var ama sanırım bir tık daha yakıt ve emisyon avantajı için performansta biraz kırpılma mevcut. Günlük kullanımda fark yaratacağını sanmıyorum ama yaşayıp göreceğiz.

Arka diz mesafesi böylesine küçük görünen bir araç için mükemmel. 1.84 boy ile her günkü sürüş pozisyonumla hem öne hem arkaya sığıyorum 4 parmak da diz mesafesi kalıyor oturduktan sonra. Ergonomi konusunda gerçekten aşmışlar. Baleno da çok ferahtı. Bu da öyle.

Çok sempatik bir araç. Şehir içi çok pratik. Direksiyon balenodan daha yumuşak. Güvenlik donanımlarından ödün vermemesi çok iyi. Yakıtı da ölçecek kadar kullanmadım ama tasarruflu olacağı kesin.

1.3 14 15 otomatiklere göre yakıt ve vergi avantajı devam ediyor. Yani jazz yaris i20 rio ve 1.3 clio modellerinden daha her yıl ekonomik olacak vergisi. Yakıt ile alakalı diğer araçlarla kıyaslarken kullanıcı verisini takip etmek önemli. Fabrika verileri suzukide tutarlı iken bazı markalar nasıl ölçüyorsa mümkün değil o rakamları yakalamak. Balenoda çok dikkat edersem yakalıyordum etmezsem de yarım litre fazla yakıyordum.100 kmde 3 litre yazıp da 8 litre yakan markalar gibi değil yani durum.

Yetkili servis bakım ücretlerine son zamanlarda bana göre fazla zam geldi. Belki diğer markalara göre hala daha ucuzdur.Burada dikkat edilmesi gereken bir husus daha var. Sarf malzemesinin ömrü. Balenoda 60bin kmde hala fabrikanın taktığı balataları üzerindeydi belki de 90 100 binleri görecektir. Daciada reno da 20 30bin kmde bir balata değiştiğini duydum ve forumlarda da yazıyor. Böyle değerlendirmek lazım.

Triger zincirili olduğu için ağır bakım diye tabir edilen motor ile ilgili bakım sadece 90binde v kayışı,105 bin de buji değişiminden ibaret ( bujiler bizim aracımızda 8 tane). Hybrid bataryasının ömrü ile ilgili bir bilgi denk gelmedi bilen varsa aydınlatırsa sevinirim. Eski aracımdaki normal akü 4. yılında hala iyi çalışıyordu. Yarı hibrit ve çok yüksek kapasiteli bir batarya olmadığı için çok pahalı değildir belki(toyota tam hibritlere göre). Distribütör şark kurnazlığı yaparsa nasılsa başka yerde bulamazlar diye orası ayrı.Tofaşa bmw motoru takan bi milleti de fazla zorlamamak lazım böyle konularda.

Baleno ile aynı ağırlığa sahip olmasına rağmen düşük hacimli oluşunu daha kalın saç malzemesi gibi yorumladım ama teknik olarak doğru mudur bilemiyorum. Hybrid sisteminin ağırlığını da hesaba katmak lazım.

Yalıtım ve ilave port bagaj ile çok daha geniş kitlelere hitap eden bir araç olabilir ancak bunlarla verilecek para ve emek yerine corolla da kovalanabilir. Bekar ve yeni evli herkesin işini görebilir bu araç. Geniş ailelere veya memlekete gidince nevaleyi yükleyip gelmek isteyen ve 2 den fazla kişi ile kullanıma elverişli değil bagajı. Koltuklar yatınca 2 3 kişiye rahat rahat yetecek alan var.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar. Herkesin gönlünden geçen aracı alabilmesi dileğiyle.

• Selamlar herkese,

2020 model Suzuki swift glxin yıllık bakımı bir sonraki ay. Son zamanlarda yıllık bakıma giden oldu mu? Ne tutuyor acaba? Tavsiyeniz var mıdır?

• baleno için kampanya döneminde 1000tl ödedim. indirimsiz 1250 falandı.

• quote:

Orijinalden alıntı: jmmydrmz

Selamlar herkese,

2020 model Suzuki swift glxin yıllık bakımı bir sonraki ay. Son zamanlarda yıllık bakıma giden oldu mu? Ne tutuyor acaba? Tavsiyeniz var mıdır?

Merhaba. Üç hafta kadar oldu, ilk bakımı yaptırdım ve burada da yazmıştım. Bin üç yüz küsür tuttu.

Hayırlı olsun hocam kazasız belasız kullanmanız dileğiyle. İncelemenizde gayet güzel olmuş ellerinize sağlık.

• orijinal kol dayama fiyatı soran oldu mu, ya da kaliteli yan sanayi üniversal kolçak tavsiyesi var mıdır

• quote:

Orijinalden alıntı: drummer_bjk

orijinal kol dayama fiyatı soran oldu mu, ya da kaliteli yan sanayi üniversal kolçak tavsiyesi var mıdır

Bir sene kadar oldu taktıralı. Serviste orijinal kol dayama ve kapı koruma bantı taktırmıştım. Hatta fotoğraflarını da paylaşmıştım burada.

Kol dayama 1350-1400 civarı bir rakamdı, kapı bantları ise 700-900 gibi bir rakamdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adepex -- 4 Mayıs 2021; 2:15:18 >
  • 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.