Şimdi Ara

SUZUKİ Grand Vitara Sevenler Buraya (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
3.032
Cevap
50
Favori
808.948
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: kaganss

hocam cevabınız çok teşekkür ederim, beni birçok konuda aydınlattınız, iki aracı da yakından inceledim; elentra'yı da eledim zaten, vitara gerçekten çok sağlam duruyor, donanımı çok iyi, yüksek sürüş pozisyonu ve önde büyük kaputu görmek çok hoş, yakıtı makul gözüküyor. dayımda jimny var çok memnun, bende ondan görüp marka olarak suzuki ile ilgilenmeye başladım ve vitara 3k'yı farkettim.
    kusura bakmazsanız birkaç sorum daha olacak;
    araç yüksek olduğu için arka koltuğa binip inerken sorun oluyor mu?
    şehirler arası yolda yüksek hızlarda aracın kontrolü ve konforu nasıl?
    bozuk yollarda araç hb araçlar gibi özellikle arkadan tıkırtı yapıyor ?
    vitara aksesuarları çok hoş duruyor(ön-arka koruma barları,yan basamaklar, tavan spoileri ve istepne koruma kaplaması) yasal mı ? trafik polisleri bu konuda sorun çıkarıyor mu ?

Ne demek birşey değil, size aracım diye veya sadece ben sevdim diye anlatmadım. Binen her kişi ne kadar güzelmiş diyor. Arkaya az insan alıyorum ve kimsede şikayet etmedi binip inerken zaten ön koltuğu ileriye sürünce rahat biniliyor. Ayrıca bende yan basamaklarda var kolaylıkla biniliyor.
    Korumalar olsun basamaklar olsun araca ait tüm aksesuarlar yasaldır. Firmanın sattığı veya benzerini almanız size hiç problem çıkarmayacaktır. Bende tüm aksesuarlar mevcut. Eğer bu aracı alacaksanız aksesuarlı tercihiniz olsun.
    Şehirler arası yolculuklarda olsun, dağ, bayır, çayır, orman farketmez konforu her zaman hissedersiniz. Fakat bu tip araçlar hız için üretilmemişlerdir. Benim yüksek hızlarda şikayetim yok. Rahatlıkla yüksek hızlara çıkıyor.
    Bozuk yollarda arkadan tıkırtılar benim aracımda gelmiyor. Fakat süspansiyonlar sert olduğu için araçta bulunan ve sallandığında ses yapan herşey benim sinirlerimi bozduğundan çıkarıp atıyorum. Belkide bundan dolayı sessiz sedasız gidiyorum.
    Aracı almadan önce muhakkak test edin. Aracın en güzel yani yok çukurmuş tümsekmiş gibi dertlerden tamamiyle sıyrılmanız. Eski arabamdan haliyle türkiye yollarından bıkmıştım ama şimdi çok rahatım. Bu araç bana rahatlığı öğretti gerçekten. Kaldırımlar ve çiçeklikler dahil :)

• Merhaba...

Öncelikle Grand Vitara hakkında söylediklerinize tamamıyla katıldığımı söylemek istiyorum...Bende de 2006 model 3K var ve çok memnunum.

Bu arada siz henüz bakıma sokmamışsınız, ben de en son 15.000 bakımına sokmuştum yetkili serviste ve yanlış hatırlamıyorsam 180-190 YTL civarında para ödedim. Hatta çok da şaşırmıştım bu rakama

Bu araç konusunda olumsuz fikirleri ya da endişeleri olanlara ben de hem deneyimlerimi hem de fikirlerimi gönül rahatlığıyla anlatabilirim...
  • herkeze iyi akşamlar
    2004 model 38000 km de grand vitara 2.0 otomatik benzınlı araç almak üzereyim. Nangi konularda dikkatli olmalıyım sizce makul fiyat nedir çok acil cevap bekliyorum
  • Aynen hocam..
    Bu arada Grand Vitara 3k satıp SX-4 aldım...
    Aman allahım fiyat,performans,kalite olarak bunun sınıfında araç yok!
    Neden satılmıyor?
    Kazık gibi araçları daha pahalıya alıyor bizim millet...
    Geçen gün Clio ya bindim arkadaşımın... One öyle? ? ? Kazık gibi debriyaj : )
    İğrenç direksiyon...
    Ardından SX-4 üme bildiğim vakit Spor araba gibi geliyor : = )
    quote:

Orjinalden alıntı: mericx

suzuki ne yazıkki bizim toplumumuz tarafından sevilen bir marka degil.

millette hala şahin - dogan mantıgı var.

gidiyorlar clio ya dünyanın parasını sayıyorlar.

bizim milletimiz pek bilmiyor suzukiyi.

ama bunda suzuki türkiyeninde biraz payı var. özellikle yetkili servisler çok az ve türkiyede satılan model sayısıda yeterli degil.suzuki grand vitaranın dizeli bile daha bir senedir satılıyor.

25 yıldır türkiyede ama pek sesleri çıkmıyor, bu yüzdende bu araba pek bilinmiyor.

• sx4 çok güzel bi seçim ama hocam neden sattınız vitara 3k'yı, özel bi nedeni yoksa sorabilir miyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: jimi1984

Aynen hocam..
    Neden satılmıyor?
    İğrenç direksiyon...
    quote:

ama bunda suzuki türkiyeninde biraz payı var. özellikle yetkili servisler çok az ve türkiyede satılan model sayısıda yeterli degil.suzuki grand vitaranın dizeli bile daha bir senedir satılıyor.

25 yıldır türkiyede ama pek sesleri çıkmıyor, bu yüzdende bu araba pek bilinmiyor.

Hayırlı olsun aracınız

• quote:

Orjinalden alıntı: jimi1984

Aynen hocam..
    Neden satılmıyor?
    İğrenç direksiyon...
    quote:

Hayırlı olsun sx4 güzel, hakkını veren araç

Satılmama konusuna gelince bizim millette bir sedan tutkusu var hb lere nerdeyse araba gözüyle bakmıyorlar

Sanırım forumda sizden başka sx4, benden başka sedici kullanan yok. Karşılaşmadım...
    Sedici hikayesi Türkiye için bitti ancak sx4 bitmesin.

Derimki ''Suzuki SX4 / Fiat Sedici CLUB'' adlı bir toplic açıp aracın +larını -lerini yazıp almak isteyenlere yardımcı olalım ve kullanıcıları olarak orada sorunlarımızı vb. şeyleri tartışalım
    Ne dersiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart.001 -- 26 Kasım 2008; 17:30:27 >

• güncel
  • evet sx4 güzel araç tabiki clio tarzı araçlarla karşılaştırmamalı ama :)
    Bu arada vitara ile offroad süper :D
    Kar yağmasını bekliyorum :)
  • bu arada xenon taktıran var mı? Ne marka olduğunu, kaç kelvin olduğunu, fiyatını, aldıkları performansı falan yazabilirler mi?
    ben 6000k düşünüyorum. haftaiçi alıcam birde şu siteyi buldum adamlarda fiyat 160ytl. Bizim araçlarda yani suzuki vitara 3k larda H4 ampül kullanılmış bu yüzden motorlu xenon gerekiyormuş.

http://www.teknocomelektronik.com

Bilgisi olan?
  • quote:

Orjinalden alıntı: ax

arkadaşlar bu aracın dizelinin yakıt tüketimi nedir megane dizelden buna geçersek ne kadar fark eder.

Yukarıda arkadaş dizel tüketimi nakkında bilgi vermiş. Bana çok iyi gib geldi
    Bende 2008 1.9 dizel gRAND VİTARA ile flört halindeyim ama , alıp almamada kararsızım?
    Sizce bu araca kaç para verilir ? Fikirleriniz benim için önemli, hadi biraz destek verin

• quote:

Orjinalden alıntı: KOKEZ

quote:

Orjinalden alıntı: ax

arkadaşlar bu aracın dizelinin yakıt tüketimi nedir megane dizelden buna geçersek ne kadar fark eder.

Yukarıda arkadaş dizel tüketimi nakkında bilgi vermiş. Bana çok iyi gib geldi
    Bende 2008 1.9 dizel gRAND VİTARA ile flört halindeyim ama , alıp almamada kararsızım?
    Sizce bu araca kaç para verilir ? Fikirleriniz benim için önemli, hadi biraz destek verin

hocam bence alınır, başka markalara çok büyük paralar verilene kadar, arazi araçlarında suzuki fiyat-performans olarak açık ara önde, keşke o kadar paramız olsa da bizde grand vitara 5 kapılısını alabilsek, ama 3 kapılısına ancak gücümüz yeter, gelecek kışa kadar uygun bi GV3 sahibi olmak için can atıyorum

• Arkadaşlar GV ile tanışıklığım mayıs ayında başladı, sıfır km aldığım siyah 3 kapı ve şu günlerde 20 bin km. seviyesine getirdiğim aracımı bu kadar kısa sürede bu kadar km. yi zevkle ve bayıla bayıla yaptığımı söylemeliyim.

ses yalıtımı, yol tutuşu ile beni kendisine hayran bırakan aracımla oldukça uyumulu bir birlikteliğimiz olduğunu belirtmeliyim.
  • Suzuki Grand Vitara 3K alacaklar için aydınlatıcı olacağını düşündüğüm bilgiler vermeye çalışayım...

TASARIM
    Hiç yorumsuz çok şık.
    Tasarımla ilgili eksik olduğunu düşündüğüm tek donanım orijinal stepne kapağıydı şimdi yetkili servisler temin edebiliyor,
    Oldukça kaslı ve heybetli duruyor
    Siyahte pek bir yakışıyor

SÜRÜŞ
    * Performans seven birini üzebilir.. 1.6 benzinli yerine 1.9 dizel olsa ben bu araca 10 sene binerdim.
    * Yol tutuş inanılmaz, viraj korkumu bu araçla yendim inanmayacaksınız sanki yüksek go-kart...
    * Bağımsız süspansiyon kendisini her an hissettiriyor, aracı yoldan çıkarmak çok zor kene gibi.
    * Yalıtım sanki Japon değil de Alman araçlardaki gibi, tok ve sessiz, uzun yol için yapılmış.
    * Akıllı dört çeker diye millete kakalanan SUV'ları cebinden çıkarır, çekiş sürekli dört tekerlekten, sabit aks yok.
    * Özellikle Sorento gibi sabit akslı 4 çeker kullanan biri bu aracı kullanırken yol tutuşla ilgili tüm korkularından arınır..

Genel olarak çok kemikli ve sağlam olduğunu hissetiren ve bana karakışın gelmesini dört gözle bekleten bir araç. Normalde kışı hiiç sevmem...

• quote:

Orjinalden alıntı: milchschnitte

Buda benim SUVİ...

http://img126.imageshack.us/my.php?image=26112008645mh2.jpg

kazasız belasız kullanırsınız işallah .. çok güzel
  • güle güle kullanın hocam, verdiğiniz bilgiler için de çok teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaganss -- 5 Aralık 2008; 21:51:31 >
  • merhabalar.. bende GV 3K dusunuyorum.. Cok guzel bir 4X4.. Vergileri nasıl? Normal 1.6lar gibi mi? 3K olmasinin bir kotulugu oluyor mu? Yol tutusu nasil sanki disardan bakinca virajlarda devrilir gibi gorunuyor :p

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chinaski -- 13 Aralık 2008; 18:33:57 >
  • üstteki yorumlarımı okuyun, arabanın devrilmediğini göreceksiniz...
  • quote:

Orjinalden alıntı: milchschnitte

Buda benim SUVİ...

http://img126.imageshack.us/my.php?image=26112008645mh2.jpg

hocam aracınız sahibinden.com da satılık sanırım?
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.