Şimdi Ara

sütçü imam üniversitesi nin adı değişsin

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.168
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • sütçü imam ın anısına saygılıyız evvela ama isim sanki bir okul adından daha çok kıraathane adı gibi yahu bu adamın gerçek adı yok mu? ali bekir, ziya vs. onu yapın yada boş verin kahramanmaraş üniversitesi olsun bitsin işte bu sayede okulun puanları 10-20 arası artar zaten en düşük üniversite değil ama isimden kaybediyor sanki en düşüğü gibiymiş geliyor insana , burada okuyana sabır diliyorum.

• Sütçü İmam (Adı: Ali) ilkokul kitaplarında bile anlatılır derslerine önem vermeni öneririm en azından tarihini bilmen önemli.

Kahramanmaraş'da düşmana kurşunu sıkan ilk kişidir. O ilk kurşundan sonra Maraş ilimiz düşmana karşı ayaklanma başlatır bu yüzdendir ki Cumhuriyet döneminde Maraş ilinin adı, Kahramanmaraş olarak değiştirilmiştir.

Sütçü İmam adı gayet sembolik ve anlamlıdır isminin değişmesi yerine eğitim kalitesi arttırılmalıdır.

Ayrıca Google'da yaptığım 10 snlik bir aramanın sonucunda:

https://tr.m.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci5tLndpa2lwZWRpYS5vcmcvd2lraS9Tw7x0w6fDvF_EsG1hbV9BbGk

Yaptığım ayıbı düzeltme:

Hasan Tahsin ya da gerçek adıyla Osman Nevres, 15 Mayıs 1919 tarihinde İzmir'e çıkartma yapan, seçkin askerlerden oluşan Yunan Efzon Alayı işgal askerine, Kordonboyu'ndan ilk kurşunu sıkarak Türk direnişini başlatan ulusal sembol kişi, yazar ve gazeteci.

Kaynak:https://tr.m.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci5tLndpa2lwZWRpYS5vcmcvd2lraS9IYXNhbl9UYWhzaW4

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sütçü İmam (Adı: Ali) ilkokul kitaplarında bile anlatılır derslerine önem vermeni öneririm en azından tarihini bilmen önemli.

Kahramanmaraş'da düşmana kurşunu sıkan ilk kişidir. O ilk kurşundan sonra Maraş ilimiz düşmana karşı ayaklanma başlatır bu yüzdendir ki Cumhuriyet döneminde Maraş ilinin adı, Kahramanmaraş olarak değiştirilmiştir.

Sütçü İmam adı gayet sembolik ve anlamlıdır isminin değişmesi yerine eğitim kalitesi arttırılmalıdır.

https://tr.m.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci5tLndpa2lwZWRpYS5vcmcvd2lraS9Tw7x0w6fDvF_EsG1hbV9BbGk

Yaptığım ayıbı düzeltme:

Hasan Tahsin ya da gerçek adıyla Osman Nevres, 15 Mayıs 1919 tarihinde İzmir'e çıkartma yapan, seçkin askerlerden oluşan Yunan Efzon Alayı işgal askerine, Kordonboyu'ndan ilk kurşunu sıkarak Türk direnişini başlatan ulusal sembol kişi, yazar ve gazeteci.

Kaynak:https://tr.m.0wikipedia.org/index.php?q=aHR0cHM6Ly90ci5tLndpa2lwZWRpYS5vcmcvd2lraS9IYXNhbl9UYWhzaW4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.Gul -- 27 Temmuz 2017; 5:23:51 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kendisi büyük bir isimdir ve ülkesini seven herkes saygı duymalıdır ama ben de doğa bilimleriyle ilgisi olmayan şahıs isimlerinin okul adı almasına karşıyım eğer değişecekse hepsi değişsin sadece sütcü imam değişecekse olmaz
  • Dostum ben de bizzat Maraş'lıyım ama bence de değişmesi gerekiyor.

Kötü üniversitelerden örnek verilmek istendiğinde akla ilk Sütçü İmam geliyor. Aşırı kötü bir yer değil, keşke kampüsüne gelip gezseniz aslında okunabilecek bir yer ama isim gerçekten önemli.

Sütçü İmam'ın gerçek adı İmam, lakabı da mesleğinden geliyor. Zaten Wiki linki paylaşılmış kontrol edebilirsiniz. Ama bir üniversite ismi için komik. Bu insanların mücadeleleri kalbimizde. Ama birçok kişi bu olayları bilmiyor. Lise tarih derslerimizde güneydeki şehir savunmaları birer paragrafla anlatılıp geçiştirildi. Her üniversitemiz uluslararası vizyona sahip olmalı. Sütçü İmam'ın ilk kurşunu attığı yerde anıtı, şehir merkezinde türbesi, heykeli var. Yeni kurumlar açarsak ismini oralara da verebiliriz ama bence bu isim bir üniversite için uygun değil.

Mesela Mıllış Nuri adlı bir kahramanımız daha var. Ama sizce isminin üniversiteye verilmesi doğru mu?

K.Maraş'ta Müdafaa-i Hukuk teşkilatımızı kuran, güney cephelerinde görev yapmış Arslan Bey (Toğuzata) var. 7 güzel adam ismiyle tanınan, şehrimizden çıkmış 7 edebiyatçımız var. Örnek veriyorum bunlardan birinin ismi/soyismi verilemez miydi?

Kahramanmaraş Üniversitesi
    Toğuzata Üniversitesi
    Arslanbey Üniversitesi
    Bayazıt Üniversitesi
    Karakoç Üniversitesi

Bunlar kulağa nispeten daha iyi gelen isimler.

• Fonetik olarak itici durmasını geçtim. Sadece milli kahramanlar değil, bence siyasi isimlerin de değişmesi gerekli. Ülkelerin kurucularını kastetmiyorum onlar bunun dışında değerlendirilir. Atatürk gibi George Washington gibi. Ama adam 50 sene önce başbakanlık yapmış adını üniversiteye vermişler ne alaka?

Tabi bu sayı bir değil iki değil dünya kadar böyle okul var o yüzden değişeceğine ihtimal vermiyorum.

"Güya" bilim öğretilen bir yerin isimlerinin de bilimsel olması gerekiyor.
  • Şu ülkedeki herseye adını versek hakkı ödenmeyecek bir kahraman için söylediklerin büyük haksızlık iş isimde bitmez oluşturulan imajdadır bunuda unutma hiçbir zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: A.Gul

Sütçü İmam (Adı: Ali) ilkokul kitaplarında bile anlatılır derslerine önem vermeni öneririm en azından tarihini bilmen önemli.

Kendisi Kurtuluş Savaşını başlatan veya düşmana ilk kurşunu sıkan kişi olarak bilinir. O ilk kurşundan sonra Maraş ilimiz düşmana karşı ayaklanma başlatır bu yüzdendir ki Cumhuriyet döneminde Maraş ilinin adı, Kahramanmaraş olarak değiştirilmiştir.

Kurtuluş savaşını başlatan kişi Hasan Tahsin'dir.
    Kendisi İzmir'de düşmana ilk kurşun atan kişidir, gazetecidir. Yanlış bilmektesiniz.

• Damenda kullanıcısına yanıt
    Evet kesinlikle doğru söylüyorsunuz, onu hangi kafayla yazdım bilmiyorum, doğrusunun "Kahramanmaraş da düşmana ilk kurşunu sıkıp kalkışmayı başlatan kişidir." olması gerekliydi. Beni düzelttiğiniz için teşekkür ederim yanlışımı düzelttim.

• Damenda kullanıcısına yanıt
    Konuyla bağlantısı yok, ama ilk kurşunu atan aslında Hatay - Dörtyol'dan Mehmet Çavuş (Mehmet Kara)'dır.

Bir Maraşlı olarak Sütçü İmam'a ne kadar saygı duysam da üniversite ismi olarak pek hoş durmuyor, evet. Üniversiteye başka bir isim verilip bir yerleşkenin adına Sütçü İmam verilse hem üniversitenin marka ismi daha kulağa hoş gelirdi hem de Sütçü İmam'ın adı yasatilmis olurdu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Saçmalık

• Ne yapsinlar 15 Temmuz sehitleri yüce islemin kırbaci tayyip erdoğan hazretleri üniversitesi mi olsun haline şükret

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Governor -- 27 Temmuz 2017; 13:22:20 >
  • Ege veya Dokuz Eylül Üniversitesi'nin adı "Hasan Tahsin Üniversitesi" Olsun
  •  

• sütçü imam üniversitesi kapatılsın millet bahçesi yapılsın

• sen git zamanında koskoca düşmana karşı direniş başlat yıllar sonra salağın teki gelsin üni ismi değiştirilsin desin .d

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.