Şimdi Ara

Surround icin definitive

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar surround icin definitive bp8 mi yoksa definitive studyo 450 mi daha iyi olur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• C şıkkı bpvx / bpx serisi....ben ezelden beri bp serisinin surround sistemde front veya rear olarak kullanilmasını soru işaretleri ile karşılıyorum......

• Performans alamam diyosunuz yani ustad

• BP2X dinledim, surround olarak gayet iyi.

Surround icin definitive
  • headbanger6 H kullanıcısına yanıt
    Definitive hoparlörlerin bu serileri tamamiyle sinema için yapılmıştır.Sorroundlarda genelde efekt olduğu için raf tipi hoparlör seçilir.Ama bu hoparlörleride yine bir stand yada sehpaya koyman gerekir.Bu modellerin ikiside performans bakımından iyidir.Yerinin müsaitliğine göre seçim yapman gerekir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: headbanger6

Performans alamam diyosunuz yani ustad

BP serisi bundan 25 sene önce Stereo kullanım için tasarlandı. Bipolar yapısı ile öne va arkaya aynı oranda ses verecek bu sayede hoparlörden 3-4mt uzakta oturan kişiye hoparlörün yerini unutturacak bir çevreleyen sahne oluşturacaktı. Bu ilk bakışta mükemmel bir çözüm gibi duruyor ancak hoparlörlerin surround olarak kullanılacağı pek düşünülmemiş olacak ki bu hoparlörlere bir Bipolar Off swich konulmadı yada var da ben bilmiyorum. Burada sen hoparlörleri arkaya konumlandırıp 4-5 mt uzağa atamayacağına göre sana çok daha yakın olacak öne gelen OK 'de arkaya gideni engelleyemeyeceğinden duvardan yansıyan tiz sesler bence karışıklığa neden olabilir....... Bu sebeple BPVX yada Monitor olanı kullanmak daha akılcıdır.

• Tesekkurler yorumlar icin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.