Şimdi Ara

suriyeliler koloniler kurmaya başladılar (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
101
Cevap
2
Favori
7.748
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
130 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ne yapsın birader insanlar. Adam almış çoluğu çocuğu kaçmış. Irkçılık yapmadan önce empati kurun biraz, insan olun. Biz de ortadoğu ülkesiyiz, yarın öbürgün aynısı başına gelirse ağlamayacağının garantisini verebilirmisin. Adamları dolandırmışlar gayet net. Boş villaya kira almış uyanığın biri. Heryerde uyanığımız bol olduğu için asgari ücretin çok altına, üç kuruşa çalıştırıyorlar adamları. Adamlar bir çiftlikbank kurdu seni bile parçaladı elin suriyelisine mi acıyacak? Zaten dolandırıcılık konusunda dünyada markayız.
    Milyonlarca insanı denetlemeden, kafana göre ülkene sokarsan ve yol göstermezsen başına gelecekleri de önden kabul etmiş sayılırsın bana göre. Ben kendi derdime düşmüşüm her kalemde yüzde bilmem kaç yüz vergi verir hale gelmişim. Geçmediğim köprünün parasını veriyorum. Vergi alınırken söylenen "bunlar size yol, su, elektrik olarak dönecek" denen şeylerin parasını da ödüyorum. Bildiğin bedavaya vergi veriyorum. Sen sanıyor musun bunları engelleseler, kaçak oranı sıfır olsa ödeyeceğin para azalacak? Eğer böyle düşünüyorsan pembe rüyalarında iyi geceler diliyorum.

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Daha geçen ay ki siyasetçilerin konuşmasında söz verilen paranın halen verilmediği ile ilgili konuşma yapıldı. Bende doğal olarak bunu doğru kabul ediyorum. Onaylanacak tabi ki bir anlaşma var ortada fakat ödenen kayda değer bir mevla yok henüz. Verilmesi gereken süreç içinde verilmediği de aşikar. Daha ödeme ile ilgili bir çok itiraz olduğu da biliniyor. Bende buna atıfta bulunarak belki de hiç ödenmeyecek diyerek mübalağa yaptım.

Ben bodrumda yaşamıyorum ama sen çık dışarıda bir hava al. Bunalmışsın belli. İkinci el forum ağzıyla yazışma benimle rica ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Nefer- -- 20 Mart 2018; 11:28:36 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mianfei

Yetkim olsa öncelikle mültecileri ülkelerine veya sınırda bakım kampına yollardım ve asla ülkeme almazdım. Ülkemde bulunanları tek tek gerek vatandaşa ihbar gerek polisin bütün gün gezip bulmasıyla yakalar yollardım. vatandaşlık almış diploma almışların her şeyini geri alır yine yollardım. Böyle bi haksızlık Türk halkına tarihte bir daha hiçbir zaman yapılamaz. Bu kadar 2. sınıf vatandaş muamelesi görmedik daha da görmeyiz umarım. Vergi vergi vergi, mülteci besle, devleti besle sarayı besle, ??? Devlet vatandaş için lafı koca bi tiyatro, devlet yönetenler için aga, geç başa yaşaa

Çerçeveletip asmalık

• quote:

Orijinalden alıntı: SeKSandDoRT

dün sakarya merkezdeki kent parktaydık, ulan bir şehir bu kadar mı içselleştirir, suriyeli.

resmen türkçe konuşan yok ! yeminediyorum %90.

Sakaryanın adı derhal değiştirilmeli, suriye konulabilir direkt başka isim düşünmeye gerek yok.

yok ya amk. resmen kendimi arap ülkesinde zannettim, gulu gulu vırı vırı dırdır mır mır..

yüzü hiç görünmeyen karaçarşaflı, bombacımı, ışid mi, yada pkk lımı ne bileyim ne ?

gerisi de sakaryanın mafyoz tipleri, ya bu memleket taypi seçmesinde kimi seçsin !

angoş sürüsü komple

Hocam ben sakaryalıyım, yaklaşık 10 senedir sakaryadayım, ve dediklerinizde sonuna kadar haklısınız. Hatta bir keresinde yolda yürürken çakmağımı unutmuştum. O meydanda çakmak isteyeceğim bir türk yoktu.Bir geliyorlar sürü halinde, o meydanda ki yuvarlak banklara bir çöküyolar aman yarabbi.

Bunları geçiyorum her yerde suriyeli dükkanları, suriyeliler için arapça yazılar falan. Gerçekten çıldırmalık.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stan Marsh

quote:

dün sakarya merkezdeki kent parktaydık, ulan bir şehir bu kadar mı içselleştirir, suriyeli.

Sakaryanın adı derhal değiştirilmeli, suriye konulabilir direkt başka isim düşünmeye gerek yok.

yok ya amk. resmen kendimi arap ülkesinde zannettim, gulu gulu vırı vırı dırdır mır mır..

yüzü hiç görünmeyen karaçarşaflı, bombacımı, ışid mi, yada pkk lımı ne bileyim ne ?

gerisi de sakaryanın mafyoz tipleri, ya bu memleket taypi seçmesinde kimi seçsin !

angoş sürüsü komple

Hocam ben sakaryalıyım, yaklaşık 10 senedir sakaryadayım, ve dediklerinizde sonuna kadar haklısınız. Hatta bir keresinde yolda yürürken çakmağımı unutmuştum. O meydanda çakmak isteyeceğim bir türk yoktu.Bir geliyorlar sürü halinde, o meydanda ki yuvarlak banklara bir çöküyolar aman yarabbi.

Bunları geçiyorum her yerde suriyeli dükkanları, suriyeliler için arapça yazılar falan. Gerçekten çıldırmalık.

bundan 4 sene kadar önce yolum sakaryaya düşmüştü. anlattığınız gibi değildi. vay be ne hale gelmiş. yazık cidden üzülüyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hawkbjk

quote:

Orijinalden alıntı: Stan Marsh

quote:

angoş sürüsü komple

bundan 4 sene kadar önce yolum sakaryaya düşmüştü. anlattığınız gibi değildi. vay be ne hale gelmiş. yazık cidden üzülüyorum.

15 günde bir ankaraya yolum düşer bazı sebeplerden dolayı, vib turizmin kapısından içeriye girip bilet almaya koyulurken illa ki yanıma bir suriyeli gelip bilet almak ister. Veya her gittiğimde en az 5 suriyeli olmak zorunda o otobüste. Durum sanıldığından daha berbat. Sakarya cidden leş bir yer oldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rokie T

ne yapsın birader insanlar. Adam almış çoluğu çocuğu kaçmış. Irkçılık yapmadan önce empati kurun biraz, insan olun. Biz de ortadoğu ülkesiyiz, yarın öbürgün aynısı başına gelirse ağlamayacağının garantisini verebilirmisin. Adamları dolandırmışlar gayet net. Boş villaya kira almış uyanığın biri. Heryerde uyanığımız bol olduğu için asgari ücretin çok altına, üç kuruşa çalıştırıyorlar adamları. Adamlar bir çiftlikbank kurdu seni bile parçaladı elin suriyelisine mi acıyacak? Zaten dolandırıcılık konusunda dünyada markayız.
    Milyonlarca insanı denetlemeden, kafana göre ülkene sokarsan ve yol göstermezsen başına gelecekleri de önden kabul etmiş sayılırsın bana göre. Ben kendi derdime düşmüşüm her kalemde yüzde bilmem kaç yüz vergi verir hale gelmişim. Geçmediğim köprünün parasını veriyorum. Vergi alınırken söylenen "bunlar size yol, su, elektrik olarak dönecek" denen şeylerin parasını da ödüyorum. Bildiğin bedavaya vergi veriyorum. Sen sanıyor musun bunları engelleseler, kaçak oranı sıfır olsa ödeyeceğin para azalacak? Eğer böyle düşünüyorsan pembe rüyalarında iyi geceler diliyorum.

Banane arkadaşım.

Ortadoğu ülkesi değiliz.

Adamın savaşı beni ilgilendirmiyor.

Bunları engelleseler belki ödediğim vergi azalmayacak, kaçak azalmayacak ama hiç olmazsa yatıp götünü büyüten bir topluluğu ayda 200 saat çalışarak ben beslemeyeceğim.

Arap ülkeleri bile almıyor bunları onlar aptal bi akıllı biziz. Her önüne gelene acırsak adamlar böyle lay lay lom takılırlar işte ülkenin kaynaklarını sömürürler. Sende eşşek gibi çalışır her yerde ezilirsin.

Bunların hiçbiri savaş bitince ülkelerine dönmeyecek ayrıca.

• quote:

Orijinalden alıntı: mesudt

Özal değil senin 7 ceddin yokkende kürtler doğu ve Güneydoğu'da varlardı. Özal mı tüm kürtleri doğuya yerleştirdi. Özal kürtleri almadan önce bin yıldır Anadolu'da yaşan kürtler vardı. Özal 1989 da 120 bin civarı kürdü aldı. 1992 de körfez savaşında Abd ırakı vurunca 70 bin civarı kürt topraklarına geri döndü. Geriye ne kaldı 50 bin kürt.
    Şimdi ki beyefendi kaç kişi aldı. Ortala 5 milyon aldı. 1 milyonda üreme doğurma 6 milyon civarı oldu mu. 50 bin nere 6 milyon nere. Dünyada 30 ülkeden fazla nüfusa sahip mülteci aldı. Üstelik devletleri toprakları olduğu halde terk edip kaçıp geldiler vatan umurlarında olmadı. Kürtlerin sahibi olduğu bi vatanları bile yoktu yine doğduğu topraklara gittiler. Bilgin olsun öğren diye yazdım kardeş nefdinle değil aklınla hareket et

Bilgin olsun diye söylüyorum kardeş kürtler Anadolu'da 1000 yıldır falan yoktu kürtlerin anavatanı İran'ın batı kesimleri olan Zagros Dağları'dır. Kürt'ün kelime manası ''dağ insanı'' sizler dağlardaki mağaralarda yaşayan insanlardınız. Kürt aşiretleri Türklerin Anadolu'ya akınlarıyla birlikte ovalara yerleşme fırsatı buldular. Ayrıca Özal Türkiye'ye 500 bin kürdü almış ve bölücülüğün azmasına çanak tutmuştur

• artık birşeyler yapılmalı
  • Nefretini ve kinini burda kusma Türk Tarih kitaplarının bile kabul ettiği bilgileri senin gibi sokak ağzı kıraathane ağzı ile konuşandan mı öğreneceğim. Boşuna kendini yırtma bilgi dahi olmayan şu yorumunu kimse kaideye almaz. Daha fazla üstelenmek istemiyorum kardeş kendini rezil sıfatına düşürme. Kengine bi iyilik yap tek bi yerden değil bir çok kaynaktan araştırmacı ol. O zaman aklı selim olursun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • mesudt M kullanıcısına yanıt
    İşine gelmeyen gerçekleri yazdığım için kusura bakma
  • İşime gelmesini istiyorsan bana yazdıklarını belge döküman vesika şahitlerle kanıtla ki bükemediğim eli öpeyim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İngilizleri kaçırdınız, yunanlıları denize döktünüz suriyelileri yedirmeyiz !!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: lNefer

Daha geçen ay ki siyasetçilerin konuşmasında söz verilen paranın halen verilmediği ile ilgili konuşma yapıldı. Bende doğal olarak bunu doğru kabul ediyorum. Onaylanacak tabi ki bir anlaşma var ortada fakat ödenen kayda değer bir mevla yok henüz. Verilmesi gereken süreç içinde verilmediği de aşikar. Daha ödeme ile ilgili bir çok itiraz olduğu da biliniyor. Bende buna atıfta bulunarak belki de hiç ödenmeyecek diyerek mübalağa yaptım.

Ben bodrumda yaşamıyorum ama sen çık dışarıda bir hava al. Bunalmışsın belli. İkinci el forum ağzıyla yazışma benimle rica ediyorum.

5 gün önceki haberler son haberlerdir ve bende son haberlere bakarım daha önceki haberleri bende biliyorum üstüne son 5 gün önceki haberi de biliyorum ama sen bilmiyorsun bodrumdan çık artık çıkkkkkkkkk.. Ne inatçı kafalar var yaa..

Ya kardeş son haberden haberim yoktu benim hatam bilgilendirdiğin için teşekkür ederim, o şekilde yazmasaydın daha iyiydi desen bende sözümü geri alacağım ama adam dikey bir biçimde inadım diyor.. Geçin bunlarııııııııııııı..

• x2yk X kullanıcısına yanıt
    Arkadaş mübalağa ettim diyorum lakin körü körüne itinayla inat ediyorsun. Neden, ne için inat ediyorsun çok kafa yormayacağım. Bir kişiyi daha bezdirdim, ikna ettim artık hülooo diyecek diye kendini mi tatmin ediyorsun anlamıyorum. Bilmiyorsun diyeceğim lakin lise bile zorunlu oldu artık mübalağa nedir ne değildir öğrenmişsindir illaki. Oda yoksa aç forumda laf ebeliği yapacağına bir bak, araştır.

Benim eleştirdiğim nokta para karşılığı Suriye 'lilere bakmamız. Avrupa birliği benim cebime sokmayacak o parayı ama mültecinin parası milletin cebinden çıkıyor. Vay efendim Avrupa onaylamış 5 gün olmuş. Ödeme takvimi ertelenip duruyor. Çatlak seslerde oldukça gür. Para gelirse ne ala gelmezse neyimize.

Gelen 3 milyar para milletin cebine girmeyecek malum ama elin kaçak su, elektrik kullanan Suriye'linin parası milletten çıkacak. Oldu. Başka ?

Bu ikinci el forum ağzıyla yazılan absürt mesajlar beni yoruyor.

Sana engeli de atayımda bildirim sistemi boşa çalışmasın. Az ötede tepin birader.

• Erwin kullanıcısına yanıt
    Valla bir git İsviçre’ye, Almanya’ya sonra Tunus’a veya Mısır’a uğra bak bakalım Ortadoğu ülkesimi burası yoksa değil mi? Yaşayışımız, kültürümüz hatta yemeklerimiz bile benzer. Tabiki senin veya benim problemim olmamalı ancak onu da oy verenler düşünsün.

Ayrıca artık gelmiş ve yerleşmiş adamlar gücün yetiyorsa sınırdışı et. Ancak burada yaşarken insanlara hayvanmış gibi muamele edersen ki burda olmaları onları suçlayabileceğin bir argüman değil, nazilerden herhangi bir farkın kalmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: lNefer

Arkadaş mübalağa ettim diyorum lakin körü körüne itinayla inat ediyorsun. Neden, ne için inat ediyorsun çok kafa yormayacağım. Bir kişiyi daha bezdirdim, ikna ettim artık hülooo diyecek diye kendini mi tatmin ediyorsun anlamıyorum. Bilmiyorsun diyeceğim lakin lise bile zorunlu oldu artık mübalağa nedir ne değildir öğrenmişsindir illaki. Oda yoksa aç forumda laf ebeliği yapacağına bir bak, araştır.

Benim eleştirdiğim nokta para karşılığı Suriye 'lilere bakmamız. Avrupa birliği benim cebime sokmayacak o parayı ama mültecinin parası milletin cebinden çıkıyor. Vay efendim Avrupa onaylamış 5 gün olmuş. Ödeme takvimi ertelenip duruyor. Çatlak seslerde oldukça gür. Para gelirse ne ala gelmezse neyimize.

Gelen 3 milyar para milletin cebine girmeyecek malum ama elin kaçak su, elektrik kullanan Suriye'linin parası milletten çıkacak. Oldu. Başka ?

Bu ikinci el forum ağzıyla yazılan absürt mesajlar beni yoruyor.

Sana engeli de atayımda bildirim sistemi boşa çalışmasın. Az ötede tepin birader.

Ahahahahahhaahah.. Malum kesimin seçimi bloktur, sevindim blokladigina..

• quote:

Orijinalden alıntı: gokhans19

quote:

Orijinalden alıntı: dekareme

Başka ülkede olsa millet ayaklanırdı, gösteriler, yürüyüşler yapılır ve bu duruma bir çare bulunması için hükümete bir mesaj gönderilirdi. Nitekim avrupa hükümetleri kalifiye olanları kendi alıp, geriye kalanların cebine harçlığı koyarak Türkiye'ye gönderiyorlar.. Çünkü burası çöplük, çünkü ülke sahipsiz...

İstisnasız herkes bunlardan şikayetçi ama iki kişi biraraya gelip de protesto etmeye cesareti olan hiçkimse yok, sadece homurdanıyoruz her zamanki gibi...

Homurdanma konusunda sayısız indan varken, protesto etme konusunda hepsi anında ortadan kayboluyorlar.. Bu da hükümete cesaret veriyor; hakkını hukukunu arayamayan, sorgulayamayan, sessiz, pısırık kendi halinde bir milletiz ve bunun bedeli de işte böyle belalar !

Bla bla bla. Sokağa çıkıp kronometre tutup sesini çıkar bakalım. Vatan haini ilan edilmen kaç saniye sürüyor öğrenirsin.

O dediğin son zamanlarda ortaya çıkan ve tüm akp lilerde görülen bir tür paranoya hastalığıdır... Böyle hastalar olmasa dahi sokağa çıkacak bir tane insan bulamazsın... Bunun için geriye dön ve bir bak; bu millet hangi vergi zamlarında ve kemer sıkma dönemlerinde sokağa çıkıp protesto etmiş...Sanki ohal olmasa, sanki fetö olayları olmasa millet sokağa çıkıp da protesto edecek gibi konuşuyorsun !

Avrupa ve Amerika'da halklar seslerini çıkarıyorlar, yunanlar ve bugün Fransa'daki gösteriler, bizim yapmaya cesaret edemediğimiz basit sıradan protestolardır

• .

• CNN Türk nasıl böyle haber yapmış diyecektim ki acındırmak için yapmışlar.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.