Şimdi Ara

Suriyeli çoban Türk çiftçiyi boğazından keserek öldürdü. Evdeki paraları alıp kaçtı! (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
2
Favori
2.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
57 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Desticinin söylemine göre “100bin TL de versek Türkler çobanlık yapmıyor. Göçmenler bize lazım” mış! Evet üstüne bir de canımızı aldıklarını da es geçmemek lazım.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Six Feet Under. kullanıcısına yanıt

Zerre kadar üzülmedim..

Geçen Hafta tarlanın çevresine çit yapmak için Memlekete gittim 3 gün kadar kaldım . Köydeki Hayvan sahipleri sürüleri için Afgan çobanlar tutmuş. Dağ başında iki Afgan Çobana denk geldim Yeminle gözleri fıldır fıldır dönüyor. Boş gezmem yanımda illaki emanet olur. Birazda nasıl desem zaten suratıma bakan deli olduğumu hissediyor galiba. Hiç muhatap olmadım sadece sert bir şekilde uyardım , Hayvanlarınızı artık buraya sokmayın tel çekiyorum.. diye . Zaten Türkçe nizami .. He abi.. he. abi.. dediler. anlaştık.

Neymiş Çobanlar 100 bin maaşı beğenmiyormuş !!

Eee.. Afgan Çobana ne kadar veriyorsun ? Asgari ücretin bile altı !!

Çobanlık yapanlarında o parayı istemesi haktır. Sen 100 tane Koyun baktıracaksın , gecesi gündüzü haftasonu tatili olmayacak , koyun doğuracak Çoban koşacak , köpeğine çoban bakacak , gece ağılına kurt , tilki gelecek yine Çoban bekçilik yapacak.. ee bu çoban ne kadar maaş alacak ? Günde 8 saat çalışıp Hafta sonu tatil olan asgari ücret alıyor.. Sen 24 saat hizmet bekliyorsun , tatil vs yok..

nasıl olacak bu iş ?

He ver Afgan çobana 15 bin sana kul köle olsun vakti geldiğinde artık seni ne yapar malum..

• yakında acıdığımız filistinliler gibi olacagız.israilde filistin topraklarını böyle işgal etmişti.

• Alın size ucuz işçi işte. Bu ülkede evlenilmez ve çocuk yapılmaz çünkü bilinçsiz bir toplum var.

• Bu ilk değil ama İnşallah son olacak...

• Oy verenler düşunsun.

Olan masum bir cana olmuş ancak kastettiğim Suriyeli ya da Turk olmasinin nazarimda onemsiz olmasi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nike kullanıcısına yanıt

Bizim köye gittim 3-4 tane Türkmen gelmiş çobanlık ve çalışmak için. Millet Kürtten çingene'den korkuyor bir sorun olursa 200-300 kişiyle baskına gelmelerinden Afgan ve Türkmen 'ler yapmaz diyorlar ama ilerde benzer sorunu da onlarla yaşayacaklar . Kimisinin kızını yurtdışına kaçırıyor yada tecavüz ediyor bazılarına da böyle bıçaklayıp parasını alıyorlar olumsuz şey sadece 200 kişiyle baskına gelinmesi değil sonuçta ... Asgari ücret ve vergi sorunu bunun asıl müsebbibi aslında . Asgari ücret artışı , kolay emeklilik yapan ,kamuda kadro açan Akp yüksek oy aldı ve bu sistemi yarattı

• PunisherLord P kullanıcısına yanıt

Ekonominin kötü olmasının nedenlerinden biri de muhalefetin popülist politikayla oy almak istemesi. Emeklilik mitingleri başlıyor ,eyt 'yi baskılayan muhalefet daha dün Fatih portakal asgari ücret konusunda amaçlarının iktidara baskı yaratmak diyor bu maaşla geçiniliyr mi diyor? Asgari ücretin 25 bin ve en düşük emekli maaşının da 25 bin olmasını istiyor bir bakıma ve 100 bin öğretmen alınmasını da istiyor ..seçime yakın zaten RTE muhalefetin istediklerini yapacak 40 yaşında emeklilik yapacak en düşük emekli maaşı asgari ücret olacak asgari ücrette muhtemelen 100 bin lira falan olur o zaman. Muhalefet istiyor diye kamuya 100 binler alınır ... Tüm bunların sonucunda yüksek enflasyon ve mülteciler için kolay iş bulma imkanı olan ve yüksek vergilerin olduğu bir ülke oluyoruz

• UzmanAga kullanıcısına yanıt

Bizim köye de gelmiş 3-4 Türkmen ..bunlar sayesinde 3-4 kişi ağa olmuş önceden yevmiyeye gidiyorlardı şimdi ucuza Türkmen bulmuşlar aylık 15 bine zaten erkek emeklilik sayesinde devletten de emeklilik maaşı alıyorlar. Köyde emeklilerden başka kimse nerdeyse yok onlarda Türkmenlere veriyorlar işleri

• Kartal Göz kullanıcısına yanıt

Zorunlu 12 yıl çıkınca zaten herkes müdür olma hayali kurmaya başladı . 8 çocuklu Kürt ve çingene aile çocukları bile artık tarlada çalışmak yol işlerinde çalışmak yerine en kötü hemşire olurum otopark -emlak işi yaparım veya güvenlik elemanı olurum diyor . Zorunlu 12 yıl ve asgari ücretin devamlı artırılması insanları köyden kopardı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tek_Kisilik_Muhalefet -- 11 Mayıs 2024; 21:37:27 >
  • Bügü B kullanıcısına yanıt

Zorunlu 12 yıllık eğitimin doğal sonucu bu . Sen insanı 22 yaşına kadar tarladan hayvandan uzak tutarsan tabii ki devamli hayvanla uğraşacak insan bulamazsın...laiklerin 8 yıllık eğitime karşı laiklerin karşı çıkmaması için 12 yıl getirsen sonuclarına böyle saçma cevap verir Destici

• krstarica kullanıcısına yanıt

%100 masum da sayılmaz ama suçu boğazlanarak ölmek değil . Suriyeli bir çoban bulmuşsan bu risk vardır..Kürtten korkar ama suriyeliden korkmamış veya riski az görmüş Mesele benim de çok param olsa Türkiyede işyeri açmam çünkü burda çok yazan da var patron Audi ile geziyor bizi asgari ucret veriyor diye işyerine zarar verdim diye yazanlar var . Asgari ücret vereceğim bir işyeri açmam bu nedenle şu an vergiler nedeniyle zaten çok yüksek maaşda veremezsin o yüzden işyeri açılmaz veya birine iş verilmez

• Tek_Kisilik_Muhalefet T kullanıcısına yanıt
    Iktidarin sucu 90'sa, muhalefetin 10'dur. RTE de iktidara gelmeden once bol keseden sallamis. Zaten Refah ve akp'nin asil olayi devletin kaynaklarini en fakir kesime yardim mardim ayagina dayamasi. Ustune din. Sadece din, imanla yemezdi o taban kesim.

Ha bu genel chp sozde sosyal demokrat, Fox mox gibi kanallar, disk misk gibi sendikalar zaten y*vsak. Kilisdar'a zaten yorum yapmaya gerek yok, Ozel de ayni yoldan devam ediyor. O konuda Imamoglu biraz ozel sektorvari idare ediyor ama bir 2 donem kalsa o da tam devletci olur. Ama yine de iktidarin yaninda melek kalirlar. Bi su malumlarin duzeni yikilsin da, sonra istersek ldp'yi getiririz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ümmet?

• Benzer olay İstanbulda da olmuştu ,

sanayı sitesinde ,İşveren ,yanında çalıştırdığı

yabancı uyruklu işçisi tarafından öldürülmüştü ,

Müşterisi ödeme yapmış ,bunu gören işçi ,

patronunun kafasına çekiçle vurup ,paraları

alıp kaçmış

• Kani tum akplilerin elinde gorup gorup ana sayfaya kacarlar

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Lirikal Militan kullanıcısına yanıt

Yandaşlar ve muhalifler arasında fark yok dediğimde kızarlardı.

Ülke de gelecek yok kaçabilen kurtarır

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.