Şimdi Ara

Superonline yurt dışı çıkışları (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
476
Cevap
8
Favori
32.613
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ULTILIX

Adam dalga geçiyor büyük ihtimalle ciddiye almayın ben kaç kere anlattım anlamamak için uğraşıyor.
    Onları gördüm zaten, o zaman ciddiye almadım, bu sefer
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    siz sadece ensarcell şirketi diye çamur atmaya yazıyorsunuz... IPv6 için bakı yapılsa daha mantıklı olurdu...
  • nofearl N kullanıcısına yanıt
    Forum da bazı kişiler 2 hesap açıp birinden yardım edip birinden de eğlenmek için mesaj atanlar var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ULTILIX -- 24 Şubat 2019; 1:49:53 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    100 Mbps kullanıcısıyım, Türkiye sınırları içerisinde (IP adresi Türkiye olarak gözüken daha doğrusu) herhangi bir sunucudan transfer yaparken 100 Mbps performansı alırken yurtdışındaki her yerden 100 Mbps'nin altında, genellikle (speedtest hariç) 50-60 Mbps alıyorum. Speedtest'de de arada bir biraz daha fazla oluyor o kadar. 1 yıldır falan çözemedim.
  • superonline omurgasında bir sorun var mıdır? bilen birisi aydınlatırsa sevinirim 2.15 den 3e kadar almanya serverlarına bağlanamadım buna ek olarak diğer internet siteleri bile çok yavaş açıldı

şöyle birşey yakaladım ilk trace route u 2.30 ikincisini 3 civarı yaptım
    Superonline yurt dışı çıkışları

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi schipht -- 27 Şubat 2019; 1:24:28 >
  • Ankara turkıaz mahallesindeyim 3 gündür hiç bir oyunu oynayamıyorum ): arkadaşın davetine katılamıyorum vs vs ps4 için geçerli, nisanda bitiyor tahhaütüm ararsa sövecem yenileyelim diye öyle sinirlendim kaç gündür ):

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fortnite oynamak işkence süperonline ile. 15% packet loşa görüyorum. 92.44 ile başlayan blok sorunsuz. Gerisi işkence. Şu an geçemiyorum da 92.44 ile başlayana. 212 veriyor 176 veriyor cgn veriyor. Hepsinde kötü. Ne yapmalı ki?

• Batuhan Apatay kullanıcısına yanıt
    Aynen
    quote:

router ve gpon fişini çekin 15-30dk dinlensin geri taktığınızda başka bloktan ip almalı.

FTTH de telekom kalitesine düştü sol hatta telekom yer yer 3ms daha iyi olduğunu görüyorum forumda telekom şu fazla gezdirmeyi halletse ping rekoru kıracak.

sol eski sol değil o 10 ip ler eklendiğinden beri 38ping aldığımız ser lar şimdi 50-60ping sorunlu ip gelince dahada vahim durum çıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tx3

Aynen
    quote:

router ve gpon fişini çekin 15-30dk dinlensin geri taktığınızda başka bloktan ip almalı.

FTTH de telekom kalitesine düştü sol hatta telekom yer yer 3ms daha iyi olduğunu görüyorum forumda telekom şu fazla gezdirmeyi halletse ping rekoru kıracak.

sol eski sol değil o 10 ip ler eklendiğinden beri 38ping aldığımız ser lar şimdi 50-60ping sorunlu ip gelince dahada vahim durum çıkıyor.
    Aynen ya kafayı yiyeceğim. Sonunda 92 li bloktan bir IP aldı da Fortnite oynayabiliyorum. %12 packet loss ile oynuyordum 212 ve 176 lı blokta.

Aile profilindeki 176 blokları sıkıntısız ama.

Destek şaka gibi kablolu bağlantı yapın vb gibi cevaplar yazıp delirtiyor. Kablolu zaten. 5GHZ bağlansam da packet loss yaşamıcam ki modem dibimde zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Batuhan Apatay -- 9 Mart 2019; 22:36:40 >

• mustifb M kullanıcısına yanıt

bu süre bence HG253s yüzünden yoksa 30ms küsürlü olurdu...
  • baltalı-katil kullanıcısına yanıt
    ankaradan frakfurta minimum 42 gördüm, istanbul 7ms
    istanbulda yaşayanlar 35-38 görüyordur
  • baltalı-katil kullanıcısına yanıt
    Modem ne kadar etki edebilir ki?

Benim gözlemlerim içinde bulunduğunuz IP bloğuna göre değişiyor. En iyi sonuçlar 92 de benim durduğum yerde 2 aylık gözlemlerim içinde.

Denizli'den.
  • Superonline yurt dışı çıkışları

Gamemania Fankfurt İZMİR'den...
  • quote:

Orijinalden alıntı: baltalı-katil

Gamemania Fankfurt İZMİR'den...
    GAME MANIA +1

izmir narlıdere
    wireless ve wireless adaptör ile

bu pingleri oyunda falan alabiliyormusunuz ?Çünkü bu sitenin verdiği pingler çok güvenli değil...Bende de 50-60 arası çıkardı ara sıra...Ama almanya serverında hiç 60 altını görmedim...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lancelot06

bu pingleri oyunda falan alabiliyormusunuz ?Çünkü bu sitenin verdiği pingler çok güvenli değil...Bende de 50-60 arası çıkardı ara sıra...Ama almanya serverında hiç 60 altını görmedim...
    Fortnite oynuyorum şu aralar ama onun göstergesine de güvenilmez. 40 diyor 35 diyor. Hikaye. Cs de 70ms idi geçen. Ama hangi sunucu bilmiyorum bi maç attık. LoL euw 64-65. Amsterdam diye biliyorum sunucu lokasyonunu ama.

92 li blokta değilsem ama çöp fortnite da bağlantı.

• Lancelot06 kullanıcısına yanıt
    Asıl önemli olan Steam'in ana sunucularının bulunduğu Avusturya'dır. Orayada testler yapabilirsiniz. Test yaparken A1 Telekom'u seçmenizi öneririm. Çünkü Avusturya'nın ana telekom firmasıdır.
  • bendede wireless + gigabit ethernet realtek...

viena A1 Telekom Austria...
    92'li blok yurtdışı çıkışı bulunduğum bölgede Tata üzerinden yapılıyor. Genelde Tata çıkışları kaçınılması gereken çıkışlar, çünkü ping değerleri genelde yüksek oluyor Tata'da. EN sağlıklı çıkışlar GTT, level3. DTAG da iyi sonuç veriyor ama sadece belirli bölgelerde başarılı, ters bir bölgede Tata'dan bile kötü sonuçlar verebiliyor.https://stat.ripe.net/ web sitesinde "Routing" sekmesini incelerseniz kullandığınız IP'nin hangi backbone üzerinde tanımlandığını görebilirsiniz. 92'li blok oldukça büyük bir blok SoL'de. 92.44.xx.xx ile 92.45.xx.xx IP'lerini kapsıyor. Bölgemde 92.45.xx.xx IP'leri geliyor. Ama abshettiğim siteden kontrol ettiğimde 92.45 ile 92.44'lü IP'ler aynı backbone üzerinden çıkış yapıyorlar. 92'li blok dışındaki tüm IP blokları minik bloklar halinde. Genelde ilk iki hane aynı olsa da IP adresinin son iki hanesine göre çıkışlar değişebiliyor bu küçük bloklarda. Benim gözlemlediğim GTT ve Level3 en başarılı çıkışlar. Ama bu çıkışlara denk gelmek cidden zorlaştı çünkü SoL muhtemelen daha ucuz olduğundan ağırlıklı olaraka Tata2ya aktarmış çıkışları.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.