Şimdi Ara

Superonline yurt dışı çıkışları (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
476
Cevap
8
Favori
32.566
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bazı arkadaşlar özel mesajdan ulaşarak ilgili siteden nasıl backbone kontrolü yapabileceklerini soruyorlar. Malum sebepten dolayı özel mesaj kullanmıyorum. Soracaklarınızı burada sorarsanız herkes faydalanmış olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulu123 -- 12 Mart 2019; 19:45:18 >
  • ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulu123 -- 12 Mart 2019; 19:44:54 >
  • zulu123 Z kullanıcısına yanıt
    Sıkıldım cidden. Hızları da çöp, ping değerleri de çöp. 100 lira 5 mbit uploada veriyoruz. İnanılır gibi değil. Eskiden ttnet adsl ile 40 pingle oyun oynardım 5 yıl önce şimdi fiber ile 70 80..
    Resimli anlatır mısın backbone kontrolunü
  • ben faceit oynuyorum genelde ordaki almanya sunucusundan bahsediyorum...Sanırım frankfurtta..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lancelot06 -- 12 Mart 2019; 22:58:54 >
  • AKonFire A kullanıcısına yanıt
    Superonline yurt dışı çıkışları
  • Global ping statistics

bu siteyi google a yazıp girince şehirler arası ping istatistiklerini gösteriyor.Türkiyeden sadece İstanbul-Ankara-İzmir-Bursa var.
    Min-Max dediği yerler normal olarak alman gereken en düşük ve en yüksek pingdir...
    Şöyle açıklayayım mesela orda istanbul-frankfurta genelde 35-36 ms diyor.Bu dediği normal bağlantıyla alınabilcek min pingdir.Demek değildir ki daha aşağısı alınamasın.Bağlantın daha iyi olursa daha düşük alırsın..İşin garibi Ankara-Frankfurta 48-60 ms arası diyor..Anlamı şu Almanya serverlarında Ankaradan 60 üstü ms alırsan bağlantında sıkıntı vardır ki büyük ihtimalle çoğu kişinin böyle...
    Her saat başı güncelleniyor bu site o yüzden sağlam bir sitedir...Bu siteden size nasıl paranızla kazık yediğinizi anlıyabilirsiniz...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lancelot06 -- 12 Mart 2019; 23:9:57 >
  • ULTILIX U kullanıcısına yanıt
    3 kere ban yedim bu kansızların yüzüzünden hocam.Gerçekten sinir bozmada birebirler eğer süperonline'nin ping iyi ise millenicom'a geçilebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gencbeyiin kullanıcısına yanıt
    Siteye girin, search alanına IP adresinizi yazıp "search" düğmesine tıklayın, gelen ekranda "routing" sekmesine geçin, BGPlay yazan ekranda bir pencere açılacaktır "yes" diyerek geçin.
    BGPlay'de ISS'lerin AS kodlarını gösteren bir şema göreceksiniz. 34984 Tellcom veya Superonline'ın kodudur. Orada kırmızı göreceksiniz zaten bu kodu. Bu şema mevcut IP adresinin düğüm noktalarını (node) gösterir. Kırmızı As kodu sizin IP'niz veya IP bloğunuz. Onun bağlandığı ana düğüm noktasını hemen fark edeceksiniz. O şemada en çok bağlantının olduğu düğüm noktası. O noktanın üzerine geldinizde "Number of collectors" yazan yerde o düğüm noktasının hangi ISP veya Backbone'a bağlı olduğunu göreceksiniz. IP'nizin diğer backbone node'larına nasıl bağlandığını da görürsünüz.
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    Dikkat et açtığın konuya en çok cevap yazan birinin(10 Mart 2019 17:26:43, 10 Mart 2019 22:11) sahte hesapları olabilir.
    3-4 ay önce olay patladı. Kendi hesabından yardım eder gibi gözükürken (Kendi bilgileri çelişiyor) başka hesaplar ile o kitledeki insanları sırf sinir ederek çelişiyordu. Sözde bu kişi yurt dışına hat çekmeye gitti ve Fotoğraf attı ama mağlesef bu fotoğraf başka hesapları ile alakası yok. Çalışmak nasıl yorduysa artık. Bu cevabı yazıyorum ama sen de o musun onun ikinci hesabımısın bilmiyorum artık yani o derece forumda kimseye güvenim kalmadı artık.
  • Interoute VDC London

A1 Telekom Austria AG Vienna

LeaseWeb Frankfurt

DigiCom.BG Burgas

sol ankaradan selam

her ip aynı kalitede değil route aynı olsada pingler çok farklı bu modada sol ucuz taşıyıcılara aktaramak için değişiklik yaptığından beri var.

sonuç olark internet varmı var fc giriyomu giriyo sorun yok çoğu kullanıcıda anlamaz zaten kökten net kesilmedikçe.

sol kakitesi istikrarlı bir şekilde her yıl düşüyor şuna bak tt kalitesine düşmüş.
    ip bazlı filitreleme geldiğinde 10lü ip ler türedi ne iş yaptığı malum ve pinglerde artış oluştu, yetmezmiş gibi türknetin yaptığı gibi ucuz taşıyıcılara yöneliyorlar son bir yıldır tekrar ping artışı geldi herşeyi ucuzlatıp fiyatları şişirdiler.

tt ftth de iyi daha kaliteli gpon vermeli yanlız ikisininde routerler çöp sol hg255s tam çöp kronik sorunlu cihaz.
    milleni iyi hoşta cng ip den nasıl çıkılıyor yazan yok sol çıkartmaz milleni ipleri cngden.

5g le beraber 2020 de ipv6 da aktif etmezlerse bak sen şamataya.
    5g li 1gb paketleride merakla bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tx3 -- 13 Mart 2019; 3:40:37 >

Dediğinizi anlamadım ama hocam amacı çözemedim.

Zaten konu hakkında yardım etmeye çalışıyorum ama beni sinir etmeye çalışanlara cevap yazmıyorum.

Forumu boşverin çalışmalarınız güzel en azından uğraşıyorsunuz benim tek hesabım var trollemeye çalışanlar özel mesaj'da neler yazıyor bir bilseniz bende sadece profili arkadaşlara açtım sadece arkadaşlarım mesaj göndersin dedim.Bu sefer 2.el çek satıştan üyeler ile konuşamıyordum illa eklemem gerekiyordu bunu çözseler iyi olacaktı.

Ha birde açtığım konulara cevap yazanları tanıyorum ayrıca kimin ne olduğunu da biliyorum hocam yazdığı kelimelerden sorduğu ve resmini paylaştığı yerlerden çıkarıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NitroNos -- 13 Mart 2019; 6:31:19 >
    Detaylı anlatır mısınız hiç bir şey anlamadık teşekkürler.

• NitroNos kullanıcısına yanıt
    Sen dikkat li ol güven me. Ben çok konuşuyordum ama kafamda oluşan karmaşıklar (o doğru diyince güvenerek doğru olduğunu düşündüm ), tt den adıma yapılan sahte fiber talepler . Kendisinin verdiği bilgiler doğrultusunda kendim makale de yazdım. Resmi ben çektim diye gruba atmıştı bende çok güzel çekmişsin dedim sağol dedi sonra google dan arayınca aynı resim çok var. Halla halla firma resim çekmeye gönderiyor sen firmaya teslim etmeden internette bir sürü var. Sonlarında madem bu kadar konuşuyor bir kaç kere şurada çalışma yapılacak dedi polisleri bekliyoruz yazdı bende o gün tesadüf orayada gidicektim seninlede buluşuruz dedim çalışma hemen iptal oluverdi . Sen dikkatli ol . Mesafeyi hep koru güvenme aklında bulunsun. Ben ona güvendim hatta bir arkadaşla da aram bozuluyordu onu desteklediğim için ama temelleri olmayan şeyleri desteklediğimi görünce ve ona olan güvenimin içinden geçince anladım. Dediğim gibi bunlar csb değil yaşanmış şeyler, sadece forumdaki birkaç kişiye tavsiye için yazdım. Saygılarımla

Benim konuştuğum ciddi 2 insan var çok değerli bilgili insanlar dediğinizi kenara koydum hocam çok sağolun csb yazmanıza gerek yoktu ben sizi kaç yıldır forumda tanıyorum saygılarımla hocam.

• faceit almanya serverlarında bir sorun vardı finlandiya üzerinden yönlendirme yapılıyodu destekle konuştum 1 2 hafta önce çözüldü pingde 80 den 50ye düştü
  • Tx3 kullanıcısına yanıt
    TT Fiber ile ben de benzer pingleri alıyorum. Speedtest tam kesin sonuçları vermiyor. Oyundaki ping değerlerinizi de ekler misiniz?

Bulgaristan

Fast beni Chicago serverına da yönlendirmiş. Sizi Paris serverına yönlendirmiş. Sadece EU içerisinde olması daha iyi. Zaten ben Netflix'i TT IP'si üzerinden kullanmadığım için yönlendirdikleri bölge ve kesilen hız sorun olmuyor.

• LGR9 kullanıcısına yanıt
    3ms pubg de ölüm demek

• fast.com pingleri baya düştü. Yeni peering falan mı yaptı SoL acaba?
    Bu arada IP'min yurtdışı çıkışı GTT üzerinden görünüyor.

Tracing route to fast.com [2.19.30.130]
    over a maximum of 30 hops:

1 1 ms <1 ms <1 ms csp3.zte.com.cn [192.168.1.1]
    2 9 ms 8 ms 9 ms host-xx-xx-xx-xx.reverse.superonline.net [xx.xx.xx.xx]
    3 6 ms 4 ms 3 ms 10.36.251.69 [10.36.251.69]
    4 15 ms 14 ms 16 ms 10.38.218.81 [10.38.218.81]
    5 15 ms 18 ms 17 ms 10.38.219.34 [10.38.219.34]
    6 17 ms 14 ms 14 ms 10.36.6.2 [10.36.6.2]
    7 37 ms 39 ms 35 ms a2-19-30-130.deploy.static.akamaitechnologies.com [2.19.30.130]
  • Bu aralar Seabone pingleri çok yüksek. Seabone'a uğrayan route'lar 250ms civarında ping yiyor.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.