Şimdi Ara

SUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEM (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
10 Misafir - 10 Masaüstü
5 sn
2.128
Cevap
82
Favori
288.325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aynı problem bende de var hocam. ne yaptıysam 2.4G ve 5G yi ayıramadım. OFF yapıp yenilediğimde ON oluyor tekrar bende de.

• thequick T kullanıcısına yanıt

bende 2.4ghz ve 5ghz ayırmada sıkıntı yok. sıkıntı sadece SSID5 (5GHz) kısmı sürekli açık ve işlevsiz. Ne Wifi adını değiştirebiliyorsun ne de başka bir işlem yapabiliyorsun. Yoksa SSID6 (5GHz) kısmından 5Ghz kanalı açıp sıkıntısız bölebiliyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gaara34 -- 9 Eylül 2021; 15:5:54 >
  • zte modem mi yoksa huwai modem mi mantıklı wifi-6 için.

zte modem de ont cihazı varmış. Huwai modemde yokmuş ama ben wifi 5 de huwai modemden nefret etmiştim. Şuan sizce hangi model daha iyi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 sinde de sorunlar var sanırım
    Ben huwaie kullanıyorum zte ye geçmek istedim geçemedim

• Manyetizma kullanıcısına yanıt

ZTE Wifi6 dan memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: kryptonco

Bu modemden sonra zte çöp gözümde
    Sanırsın hızı 5 e katlıyor Allah Allah ya irinti oluyorum bu yorumlara

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Herkes huaweiden şikayet etmiş bir bende mi sorunsuz anlamadım. 1 haftadır kullanıyorum geldiği gibi 2.4 ve 5 ghz ayırdım belki de ondan sorun yaşamıyorum bilemedim. Çekim kalitesi ve uzaklığı da bildiğin wifi modem işte, eski modem zte h267a modeliydi belki ondan bir nebze daha iyidir, dikkatimi çeken tek konu valorantta ping değerini 11 den 6 ya düşürdü ya da modemle ilgisi olmayıp serverların rahat olduğu zamana geldim.

• Gecen hafta 200mbit fiber baglattim. Huawei modem verdiler, sitelerde 5,6 saniye delay oluyordu cogunlukla baglanirken. Arayip durdum 1 hafta sonra belki statik ip gecersem duzelir dedim arayip statige cevirttirdim.

Statik ip gecince duzeldi, sorunsuz kullaniyorum suan

• SUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEM

sapıttı bugün sol , tv+ için gelen adam bişeyler yaptı modemde,gittiğinden beri kriz geçiriyorum internette sosyal medyada fotolar filan yüklenmiyor.ama speedteste ki hızın masallahı var sdfsdgdg

bu mesajıda 5.denememde atabildiim

SUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEM

Youtube da böyle kafayı yiyeceğimSUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEM 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DH | equ* -- 14 Eylül 2021; 18:8:9 >

• Zte de ki 5g kapatma sorunu devam ediyor mu

• Lenneth- kullanıcısına yanıt
    Yani sorunlar modem kaynakli olmaktan ziyade sol altyapisinda yatiyor…

Ama huawei modem acik ve net sekilde bir wifi6 gibi calismiyor, eski wifi5 zte modem kadar anca… Ha eski wifi5 huaweilerden cok daha iyi orasi ayri

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Ben lanet ettim huwaie wifi 6 ikidebir hız kesiyor 1 mbite düşüyor kanal değiştirince düzeliyor

• kenanmorbulut K kullanıcısına yanıt
    SUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEM
    SUPERONLİNE Wİ-Fİ6 MODEMplay.google.com
    Wifi Analyzer - Google Play'de Uygulamalar
    https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=tr&gl=US

wifi analyzer ile bak kanalı onunla seç... tabi telefonda dual band wifi olmalı...

Statikte hangi ip bloğuna atıyorlar acaba?

• thelordof kullanıcısına yanıt
    176.41.xxx.xxx dustu bana ip olarak. Cok anladigim isler degil demek istediginiz bu mu anlamadim.

Ancak statik öncesi kanserlendim diyebilirim. Bir siteye tikliyorum 6sn sonra aciyor. 3 dk sonra baska site 10 saniyede aciliyor 1 hafta çözemedim, defalarca aradim. Dolabin icinde modeminiz ondan oluyor falan bisuru sacma sapan sey soylediler.

Statige bi gectim normale dondu. Tık tık aciliyor hersey kopmada olmadi simdiye kadar

Normalde de 176. ile başlıyor da. En azından İstanbul Ankara da öyle . Ama düzeldiyse sorun yok.

Dolabın içinde olmasıyla hiç alakası yok, saçmalamışlar.

• Artık özel statik IP bloğu diye bir şey kalmadı gibi. Boştaki dinamik IP bloklarını statik IP olarak dağıtıyorlar sanki. Bir hafta 95'li gelirken diğer hafta 176, sonraki hafta 212'li gelebiliyor. Statik IP olarak verildiğinde bölgenize hizmet veren 10 ile başlayan statik IP sunucusuna bağlanıyorsunuz önce. Bu sunucunun kapasitesi ve hızı daha iyi olduğundan belirgin düzelmeler hissediliyor. Dinamik IP'de ise önce o bloğun sunucusuna bağlanıyorsunuz. Genelde bu sunucular yoğun olduğundan neredeyse CGNAT tadında internetiniz oluyor. Şu anda CGNAT ile dinamik IP arasında pek performans farkı kalmadı.

• ZTE WiFi6 router gelmişti. İzmir'deki ACS sunucusunda sorun nedeniyle router yapılandırması yapılamamış ve dün gece sunucu normale döndükten sonra internet, tv+ ve telefon çalışmaya başlamıştı. ZTE üzerinden DSLReports sonuçları A veya A+ çıkıyordu. Bugün C'ye düştü hepsi. Kendi router'ımı ZTE'nin arkasına bağlayıp denediğimde yine A-A+ civarına çıktı. Yer aynı, kanal aynı, mesafe aynı. Yine ONT'ye gelen internet sinyali de aynı. Maalesef SoL yazılımı router WiFi'da sorunlara neden oluyor. WiFi5 olanlarda da aynı sorun vardı. Nasıl bir yapılandırma yapıyorlarsa WiFi sinyalleri çok dalgalı ve internet kalitesi düşük oluyor. Kendi router'ımda WiFi için Quallcom çip var. Tüm hız testlerinde hız grafiği ok gibi dümdüz çıkıyor. ZTE'de ise aşırı dalgalı bir grafik nevcut. Çipten kaynaklı kalite sorunu da olabilir ZTE'deki durum. İlginç olan Ethernet ile aynı router'dan gayet düzgün internet alınabiliyor. Huawei WiFi 6'larda zaten ciddi şikayetler vardı. ZTE bir tık iyi olsa da ayrı bir router kullanma ihtiyacı yine devam ediyor. SoL, WiFi6 geçişinde düzgün bir cihazla devam etmemeyi seçtiğinden bu geçişte de kullanıcılar sorunsuz cihaz kullanabilme şansını kaçırmış görünüyor.

• Keenetic ultra tavye edermisiniz

• Merhaba, geçtiğimiz haftalarda Huawei marka modemim ücretsiz olarak değiştirildi genel bir uygulama olduğunu söylediler.

Yeni cihazın modeli LG8245X6-20 fakat modem arayüzü çok yavaş.

Anasayfaya tıklayınca 5 saniye, mesela wifi cihazlara tıklayınca 10 saniyeden fazla sürüyor listelenemesi.

Bağlı cihaz ayrıntılarını görüntülemek ve cihaza ad vermek gibi her işlem 10 saniye sürüyor.

Eski modemde Mac filtreleme kullanıyordum mesela, belirli cihazlara izin veriyordum. Bunda cihaz sayısı da 8 ile sınırlı.

Bir de çok nadir de olsa wifi gidip geliyor veya internet bağlantısı aynı şekilde ışıkları sönüp geri geliyor.

Bizim modem mi problemli yoksa cihazın durumu mu bu?

• 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.