Şimdi Ara

Superonline teknik (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
1
Favori
11.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ping Konusu Biraz Sıkıntılıdır, Yurtdışı Çıkışlarında 1 Tane Router'da Takılma Olsa Dahi Ping'in Tavan Yapabilir Buna Yapılabilecek Pek Birşey De Yoktur.

Seçmeniz Gereken Pakete Gelince AKK Olduğundan Dolayı 20 Mbit 100 Gb AKK Olan Paketi Seçebilirsin (199 Tl Sorun Olmazsa AKK'sız Pro Paket Var 20 Mbit)
    Modem Konusunda Da Ben Bekir Arkadaşımın Söylediklerini Desteklemekle Beraber Oyun Işin Icine Girdiğinden Direk Sana Pirelli DRG A226G Bulabilirsen Onu Önerebilirim (Mavi Serilerden), Wireless'inden Çoğu Abone Memnun Hatta Bir Abone Beni Arayıp Bayinize Söyleyin Bana Mavi Seri Getirsin Pişmanım Geri Verdiğime Demişti. Diğer Konu Da Pirelli Root İle Girilince Servis Kalitesinde Oyun Modu Vardır, Hızda Düşme Olduğunda Genelde Biz Modem'e Bağlanıp Onu Oyuna Alırız Ve Bekir'in Dediği Gibi 23-25 Mbit'e Kadar Çıkar :) Ama Unutma Modem'e Yakın Telsiz Telefon Bulundurma Bütün Sinyali Mahvediyor

Görevlilere; Pirelli DRG A226G (mavi serilerden) modem istiyorum,onun takılmasını istiyorum demem gibi bir şansım varmı? Yoksa bu gelişi güzelmi oluyor?
    Bağlantı şekli; pc'ye kablolu şekilde bağlanılacak,laptop wireless. Bunun için özel birşey söylemem gerekiyormu?
    Bu sorularımada açıklama yapabilirsen harika olacak.
    Değerli bilgilendirmelerin için teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: SymOnline

svevo ;

Öncelikle Her Doğum Sancılıdır Sizin Sitenizde De Zaman Zaman Sorunlar Olacaktır Bu Kaçınılmaz Çünkü Tüm Baglantılar Birbirini Besliyor Sorun Olmayacak Diyemez Kimse ;)

onur1301;

Henüz 1000 Mbps Altında N Destekli Verilmiyor Ama Verilmesini Emin Ol Biz Kadar İsteyemezdin :)

Doğru şekilde istenirse veriliyor aslında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Camaro

Camaro;

Ping Konusu Biraz Sıkıntılıdır, Yurtdışı Çıkışlarında 1 Tane Router'da Takılma Olsa Dahi Ping'in Tavan Yapabilir Buna Yapılabilecek Pek Birşey De Yoktur.

Seçmeniz Gereken Pakete Gelince AKK Olduğundan Dolayı 20 Mbit 100 Gb AKK Olan Paketi Seçebilirsin (199 Tl Sorun Olmazsa AKK'sız Pro Paket Var 20 Mbit)
    Modem Konusunda Da Ben Bekir Arkadaşımın Söylediklerini Desteklemekle Beraber Oyun Işin Icine Girdiğinden Direk Sana Pirelli DRG A226G Bulabilirsen Onu Önerebilirim (Mavi Serilerden), Wireless'inden Çoğu Abone Memnun Hatta Bir Abone Beni Arayıp Bayinize Söyleyin Bana Mavi Seri Getirsin Pişmanım Geri Verdiğime Demişti. Diğer Konu Da Pirelli Root İle Girilince Servis Kalitesinde Oyun Modu Vardır, Hızda Düşme Olduğunda Genelde Biz Modem'e Bağlanıp Onu Oyuna Alırız Ve Bekir'in Dediği Gibi 23-25 Mbit'e Kadar Çıkar :) Ama Unutma Modem'e Yakın Telsiz Telefon Bulundurma Bütün Sinyali Mahvediyor

Görevlilere; Pirelli DRG A226G (mavi serilerden) modem istiyorum,onun takılmasını istiyorum demem gibi bir şansım varmı? Yoksa bu gelişi güzelmi oluyor?
    Bağlantı şekli; pc'ye kablolu şekilde bağlanılacak,laptop wireless. Bunun için özel birşey söylemem gerekiyormu?

Modem konusunda seçme şansın var tabi ki. Ben bütün cihazları kullandım. Genelde arızalı olduğunda ve arıza sık tekrarlandığında, farklı bir marka getiriyorlar. Ama benim sırf test etmek amacıyla keyfi değiştirdiğim de oldu. Bazı firmalara tek marka cihaz gönderiliyor. Bu durumda sadece o markayı bağlamak zorunda da kalabiliyorlar. Bu durumda başka bir bölgedeki firmaya ulaşarak onlara da talep iletmeniz ve diğer sizin bölgeye bakan firmaya cihazı ulaştırmalarını söyleme şansınız var. Bunun için sağlam çene gerekiyor gerçi ama imkanız değil.

Verilen 3 cihaz da benzer performanslar sergiliyorlar. Asıl yapılması gereken, kaliteli bir Access Point almak ve kabloyla router'a bağlayıp AP üzerinden kablosuz kullanmak.

• Biz Superonline 'da boşa çalışıyoruz ..... Zeus gibi bi kaç kişi olsa şirkete yeter. müşteri her zaman haklıdır gerçeği tarih olur zeus her zaman haklıdır alır yerini Tebrik ederim. bunada yorulmadan uzun uzun cvp yazacaksın biliyorum ama aklımda kalmasın yazayım dedim. millete yardım edecek hevesimde kalmadı her verilen cevaba rak,ip olup milletin verdiği taktiği çürütmeye çalışıyosun ne iş anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DialogMu

Biz Superonline 'da boşa çalışıyoruz ..... Zeus gibi bi kaç kişi olsa şirkete yeter. müşteri her zaman haklıdır gerçeği tarih olur zeus her zaman haklıdır alır yerini Tebrik ederim. bunada yorulmadan uzun uzun cvp yazacaksın biliyorum ama aklımda kalmasın yazayım dedim. millete yardım edecek hevesimde kalmadı her verilen cevaba rak,ip olup milletin verdiği taktiği çürütmeye çalışıyosun ne iş anlamadım.

Ne alaka yahu. Ben 3 seneyi aşkın abonelik sürecimdeki deneyimlerime göre cevap yazıyorum. Kimseye muhalefet olmuyorum veya yalan da söylemiyorum. Bu söylediklerimi ben yaşadıysam eğer, başkaları da pek tabi ki yaşayabilir. Ne var ki bunda. Bu tür konularda millete yardımcı olmak sizin tekelinizde de bizim haberimiz mi yok?

• Zeus Zaten Cevabı Vermiş Modem Seçme Şansın Tabi Ki Var, Ama Bende DialogMu Gibi Düşündüm Bi Ara Her Konuda Rakip Çıkıyorsun Diye Bunu Saklamayacağım :)
  • quote:

Zeus Zaten Cevabı Vermiş Modem Seçme Şansın Tabi Ki Var, Ama Bende DialogMu Gibi Düşündüm Bi Ara Her Konuda Rakip Çıkıyorsun Diye Bunu Saklamayacağım :)

Yok hocam ne rakip çıkması. Durup dururken neden rakip çıkayım. Burası bir forum ve herkes bilgi talep edebildiği gibi, paylaşabilir de. Siz yanlış anlıyorsanız, bunu düzeltmek lazım. Hani son zamanlardaki AKK muhabbeti yüzünden çoğu kişi sizden nefret ediyor gibi bir izlenim var ortada ama bende öyle bir durum söz konusu değil. Sadece elimden geldiğince ve zaman buldukça forumdaki bildiğim konularda millete yardımcı oluyorum. Kimseye rakip olmak gibi bir derdim yok. Ha, yanlış bilgi verirseniz düzeltirim tabi. DNS muhabbeti bunlardan biriydi. Buna da rekabet denmez. Dostça hata düzeltmek denir.

• Peki Bakalım O Halde Hep Beraber Elimizden Geldiği Kadar Yardımcı Olmaya Devam :) AKK Konusunda Yorum Yapamıyorum Ama Bize Kızılmaması Gerekli Aslında, Tartışmaya Açık Gibi Görünse De Tartışmayacağım Bu Konuda Kimseyle O Yüzden AKK'yı Benim Bizzat Koymadığımı Bilsinler Yeterli Bende Neticede Arada Bir Çalışanım Ben Söyleyince Keşke AKK Kalksa Da Kaldırın Diyebilsem Ama Elde Değil Maalesef :)
  • Download kotasının %80'i dolunca sms ve mail gelirken upload kotasının %80'i dolunca neden bir bildirim yapılmıyor acaba? Sonuçta upload kotası aşıldığı anda da hız indiriliyor...

Birde hızın 20/5 mbit ten 1/0.25'e düşmesi konusunda biraz daha insaflı olunamaz mı? 20'de 1'e değilde bari 10'da 1'e düşseydi...
  • SYMONLINE,

• quote:

Orijinalden alıntı: Camaro

SYMONLINE,

Dur ben cevap vereyim.

Size hangi cihazı getirecekleri şans işi. Kurulumu yapacak firmaya cihazlar toptan gidiyor ve onlar da abonelere veriyorlar. Bazılarına Tilgin gidiyor onlarca, bazılarına ise Pirelli. Bildiğim kadarıyla sizin bahsettiğiniz antenli Pirelli modelleri eskidi. Onlar yerine antensiz olanlar kullanılıyor. Hatta bildiğim kadarıyla çoğu firmaya antensiz Pirelli'leri vermeye başladılar, Tilgin bile bulmak oldukça zor. Bence siz kurulumu yapacak firmaya hangi cihazı getireceklerini sorun. Sonuca göre başka bir modeli talep edin.

Deneme aboneliklerinden iade alınan cihazlarla aboneliklerini bitirenlerin verdikleri cihazlar oluyor bazen ellerinde. Onlara denk gelebilirseniz, eski Pirelli modellerine de denk gelmiş olabilirsiniz.

İlle de bir markayı getireceklerini söylerlerse ve siz de o markayı kullanmak istemezseniz, 2-3 sorun bildirimi ve cihaz değişiminden sonra zaten mecburen başka bir marka cihaz yolluyorlar size. Bu da aklınızın bir köşesinde dursun.

• @Camaro;

Ekip Kurulum Icin Senden Randevu Alacaktır Bu Süreçte Söylersen Daha Kolay Olacaktır, Bu Müşteri Memnuniyetidir Neticede Senin İsteme Hakkın Tabi Ki Mevcut :)
    Bağlantılar Konusunda Da Laptop'u Kullanacağın Bölgeden Fazla Uzak Tutma Modem'i Diğer Pc Icin De Metrelerce Kablo Kullanacağın Yerde Olmasın Yani Ekip Gelmeden Orta Noktayı Tespit Etmeye Çalış Ekip Zaten Memnuniyet Adına Bu Konuda Yardımcı Olacaktır Şayet Olmazlarsa Zaten Ekip'tekilerin Bilgilerini Bekliyor Olacağım Özelden :)

Not : Yardımcı Olmazlarsa Haber Ver Dedim Diye Ekibe İmkansız Bir Yer Gösterme De Güzel Bir Yer Olsun Kurulabilir Oraya Kurarlar Zaten :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SymOnline -- 15 Aralık 2011; 11:23:25 >
  • @Symonline,

Şuan adsl modemım oturma odasında ve ethernetden pc ye bağlı.
    Aynı sekılde önce ethernet kablosuyla pc'ye bağlanmasını ve daha sonra wireless ıslerını yapmak ıstıyorum.Zaten hanımda oturma odasında laptop kullanmakta. Uzak mesafelere götürmemıze gerek yok.
    Ayrıca ben suankı wıreless modemı pc kapalıyken her daım kapalı tutmakdayım. aynı sekılde fıbet ınternet bağlanırsa aynı sekılde kullanacagımız zaman acacagım. Evde bebek oldugu ıcın devamlı wırelessın acık kalmasını ıstemıyorum.
    Yardımların ıcın teşekkur ederım.
  • quote:

Peki Bakalım O Halde Hep Beraber Elimizden Geldiği Kadar Yardımcı Olmaya Devam :) AKK Konusunda Yorum Yapamıyorum Ama Bize Kızılmaması Gerekli Aslında, Tartışmaya Açık Gibi Görünse De Tartışmayacağım Bu Konuda Kimseyle O Yüzden AKK'yı Benim Bizzat Koymadığımı Bilsinler Yeterli Bende Neticede Arada Bir Çalışanım Ben Söyleyince Keşke AKK Kalksa Da Kaldırın Diyebilsem Ama Elde Değil Maalesef :)

Aslında sorun Superonline personelinde değil, bu abonelikleri satan firmaların satış temsilcilerinde. Ama arada sizi de kaynatıyorlar sanırım gördüğüm kadarıyla. Zamanla herşey rayına oturur diye düşünüyorum.

Ocak ayından sonra farklı kampanya ve tarifelerle AKK olayını biraz yumuşatacaklarını duydum. Burada aslı var mıdır diye sormam ne kadar doğru olur bilmiyorum ama umarım bir "gönül alma" işi yaparlar kullanıcılarına.

• http://forum.donanimhaber.com/m_48689916/tm.htm
    buradaki arkadaşın anlattığı konuya bir çözüm üretebilme şansımız varmıdır, ben 20 mb kullanıyorum ama arkadaşımdaki 5 mb'lik adsl, torrent hızı haricinde benden her konuda (sayfa açma, video izleme, ie üzerinden aynı siteden yapılan downloadlar vs) daha hızlı, anlam veremiyorum.
  • quote:

@Camaro;

Ekip Kurulum Icin Senden Randevu Alacaktır Bu Süreçte Söylersen Daha Kolay Olacaktır, Bu Müşteri Memnuniyetidir Neticede Senin İsteme Hakkın Tabi Ki Mevcut :)
    Bağlantılar Konusunda Da Laptop'u Kullanacağın Bölgeden Fazla Uzak Tutma Modem'i Diğer Pc Icin De Metrelerce Kablo Kullanacağın Yerde Olmasın Yani Ekip Gelmeden Orta Noktayı Tespit Etmeye Çalış Ekip Zaten Memnuniyet Adına Bu Konuda Yardımcı Olacaktır Şayet Olmazlarsa Zaten Ekip'tekilerin Bilgilerini Bekliyor Olacağım Özelden :)

Not : Yardımcı Olmazlarsa Haber Ver Dedim Diye Ekibe İmkansız Bir Yer Gösterme De Güzel Bir Yer Olsun Kurulabilir Oraya Kurarlar Zaten :)

Gözünü seveyim her kelimeyi büyük harfle başlatma, resmen rahatsız ediyor okurken ?

Nerden alışır ki bir insan böyle yazmaya. Hiç güzel değil, bir teknik kişi olarak yakışır birşey de değil.

Full caps yazsan daha iyi resmen, en azından bağıra çağıra yazıyor deriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ohzman -- 15 Aralık 2011; 17:17:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

sn. @SymOnline altyapı konularında yardımcı olabiliyor musunuz? İzmir/Buca'da oturuyorum. Taşeron firma ile kavga ede ede Temmuz ayının 2. haftasında elemanlar geldi, apartmana fiber çekildi ve dolap takıldı. Elemanlar taşeronla sorun yaşayıp işi bıraktılar. Eylül'e kadar gelen giden olmadı. Eylül'ün ikinci veya üçüncü haftası apartmanın içindeki dolaba sonlandırıcı bağladılar yine ortadan kayboldular. Yer altındaki hatta kablonun bağlanması, dolaba switch takılması, sistemin kontrol edilip sinyal verilmesi işlemleri kaldı. Aylardır çalışmaların tamamlanmasını beklemekteyiz. Durumu merkeze bildirmeme rağmen sistemden apartmanı bulamadılar Anladığım kadarıyla, bizim apartmanda protokol imzaladıklarını ve çalışma başlattıklarını unuttular

up++
    şu garibe bi yardım

• @SymOnline

Superonline büyükşehirlerde yayılmayı düşünüyor mudur? Şöyle Kadıköy'de her yerde fiber olsun da biz de kullanalım. nüfus da yoğun zaten
  • @Mathias;

Bilgilendirmen icin teşekkür ederim eskiden kalma bi alışkanlık benimkisi çok denedim düzeltmeyi ama zor olsa da olmadı :) C#'daki kodların büyük küçük harf duyarlılığından dolayı el alışkanlığı olsun demiştik fazla kaçtı gerçek dünyada da aynısını yapmaya başladım elimden geldiği kadar dikkat ederim ama bu seferde yazım hızım epey düşüyor mesela bu cümle 3 dakikada yazıldı :)

Diğer soruları da gece itibari ile okuyup elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışacağım :)
  • istanbul,kocaeli,bursa . buralarda yaygın bir altyapı kurmayı düşünüyormusunuz? Ben olsam bu üçlüye yaparım yatırımı parayıda kırarım.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.