Şimdi Ara

Superonline modemi kullanmadan Turkcell TV+ kutusunu kullanmak (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
334
Cevap
26
Favori
86.281
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

TP-link AX73 modem kullanıyorum. hg255s vardı onu iptal ettim. IPTV için gereken sabit ip, port yönlendirme, vlan ayarlarını yaptım ve normal bir şekilde turkcell tv kullanabiliyorum. Fakat superonline kutusunu açıp kapadığımda 2nci aşamada tıkanıyor. Ancak eski modemi takıp tvboxu bağlayınca açıldıktan sonra AX73ün lan portuna takarsam çalışmaya devam edebiliyor. Bir nevi hülle yapmak gerekiyor denebilir.

Anladığım kadarıyla IP alamıyor AX73'e bağlı iken bunun için bir çözüm öneriniz var mıdır acaba? teşekkürler.

• Uzun zamandır foruma giremedim. Son durumu paylaşmak istiyorum:

Benim tp-link Archer C80 ile tv+ çalışmaya devam ediyor (vestel tv+). Ancak internet/elektrik kesilmesi durumunda ilk açılıştaki 6'ya kadar sayma ve ardından kullanıcı adı şifre girme işlemini tekrar yapmam gerekiyor. Bu routerin artıları fazla olduğundan bu durumu göz ardı ediyorum.

Bu arada önemli bir şeye dikkat çekmek istiyorum: bir kaç gün önce ne kadar denesem de ya ilk sayma aşamasında ya da kullanıcı girişinden sonra sorunlar yaşadım ve tv+'yı başlatamadım. Bir de orjinal router ile denemek istedim. Orjinal router ile sorunsuz bir şekilde tv+ başladı. Ardından tekrar tp-link'e geçtim ve bu kez sorunsuz bir şekilde ilk sayma ve kullanıcı girişini geçerek tv+ kullanmaya başladım.

Bu konudaki yorumum: tv+ cihazı için bir güncelleme vardı ve bu güncelleme orjinal router kullanmadığım için tv+'ya yüklenemedi. Ve Superonline tarafında bu güncellemeyi almayanlara yayın gönderme gibi bir ayar yapıldığı için tv+ tp-link ile başlayamadı. Kısa bir süre orjinal modem ile kullanınca benim tv+ güncellemeyi aldı ve sorun ortadan kalktı.

Belirtmek istediğim başka bir şey ise tv+ kullanıcı girişine geldiğinde bilgilerinizi yazdıktan sonra tamam tuşuna basınca hemen devam etmiyor. bir kaç kez tamam tuşuna basıp 3-5 dakika bekledikten sonra yayın geliyor. bu aşamadan sonra herhangi bir takılma, kanal geçişinde yavaşlık vb olmadan kullanılıyor.

• Huawei Q11 TV+ cihazı Tp-link C80 router la çalıştıramadım . 5. aşamada takılıyo maalesef Router alacak olanların aklında olsun. Ve tabiki yardımcı olabileceklerin yardımlarını bekliyorum . Mevcut superonline modemim HG253S.

• logitech_5 L kullanıcısına yanıt
    Sanırım çalışmaması q11 kaynaklı, bende Tp-Link ax50 ile çalıştıramadım

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • logitech_5 L kullanıcısına yanıt

Merhaba,

Öncelikle SOL verdiği Modem' e (Mavi gireşe) gelen Eth kablonuzu takın, ardından Lan1' e tv+ eth kablosunu takın.

Internet oturduktan sonra tv+ açın biraz bekleyin Tv+ bağlantı kurduktan sonra diğer modeminize kablolarınızı alın bağlantının gelmiş olması gerekir.

Ilk açılışta siyah ekran gelebilir kanal değiştirirseniz normale dönmesi gerekir.

• faithless35 F kullanıcısına yanıt

Tv+ içerisinde static DNS mevcut bu neden ile ilk bağlantıda farklı bir cihaz bağlantıyı sağlayamıyor.

• TV Plus+ 500 mbit paketine geçmeyi düşünüyorum, modemlerinde DNS dayatması olduğu için farklı modem alayım diye düşündüm, Allah belasını versin böyle işin. 14 sayfa olmuş şuna bak, sadece farklı modem kullanarak parasını verdiğin hizmeti kullanmak için. Vazgeçtim.

• Merhaba keenetic hero dsl modeme geçtim. Superonline cat kabloyla wan portuna bağlı. Bu modem de tv plus çalıştı. Bilginize

Superonline modemi kullanmadan Turkcell TV+  kutusunu kullanmak

• Merhaba arkadaşlar,

Xiaomi 4a gigabit edition router aldım ve openwrt kurdum.

Bu şekilde TV+ kullanmak istiyorum ama ayarları yapamadım.

Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • byorkouk kullanıcısına yanıt

TV+ cihazınızın markası nedir ? (Huawei / Vestel)

• Bugün turkcell taahhüt yeniledim. Tv+ huawei idi ve gelip 4k sagem taktılar. Keenetic modemde zaten 103 girmiştim önceki cihaz için ve sagem takıldıktan sonra hiçbir ayar yapmadım. Cihaz önce kendini güncelledi ve açıldı. Taş gibi çalışıyor bilginize

• Bende webtvplus aboneliği var., sadece browserdan izliyordum. Ama tvden de izlemek istiyorum. İntenette ikinci el olarak satılan tvplus kutuları alsam kendi kullanıcı adım ve şifrem ile kullanamaycagım anladıgım kadarıyla. Android tv kutuları da pahalı. Mecbur bir de kutu için yeniden tvplus uyeligi almam gerekecek degil mi ?

• raptor00 kullanıcısına yanıt
    Muhtemelen evet. Çünkü bildiğim kadarıyla kullanıcıyı kutuyla eşliyorlar. Tabi konuda daha iyi bilgisi olan bilir.

• msserin M kullanıcısına yanıt

Hocam bunun bende araştırma yapıyorum, bir sonuca ulaştım mı

• Arkadaşlar selamlar,

Ben de yakın zamanda Superonline taahhütümü yeniledim ve yanında TV+ verdiler.

Evimdeki yapı şu şekilde; Modem (Zte ZXHN H267Av2) -> Powerline Adaptör (TP-LINK TL-PA4010PKIT) -> Access Point (Keenetic City) -> TV+

Kuruluma geldiklerinde yapıyı gösterdim ve bu şekilde olmaz dediler. Bana saçma geldi ama hakikaten ürün açılmadı. Sonra Modeme direkt bağlayarak ilk kurulumu yaptık. Salona götürüp Powerline ucundan çıkan kabloya bağladığımızda TV+ açılıyor fakat access point'ten çıkan kabloya taktığımda açılmıyor/görüntü alamıyorum.

Bu durumda Access Point'te bir ayar yaparak pass through tarzında bir iletişim sağlatabilir miyim ? Bunu daha önce deneyen oldu mu ?

• @faithless35 @orcl Merhaba arkadaşlar Huawei H255s modeme Xiaomi Mi 1800 router bağli şekilde İnterneti kullanıyorum

Turkcell Tv Huawei H255s modeme bağlı Xiaomi Mi 1800 router'a bağlasam Turkcell tv izleyebilirmiyim

Kablolardan deneme şansım yok sizlere danışmak istedim teşekkür ederim

• Biz bu tv+ ayrı olarak satın alamıyoruz anladığım kadarıyla. Turkcell altyapısı yok TT altyapısı var. VDSL2

• lsengul kullanıcısına yanıt
    Hg255s’iptal edip direk xiaomi router üzerinden dedike bir Ethernet portuna vlan ayarı yapmanız lazım.

• faithless35 F kullanıcısına yanıt
    Sagem 4K cihaz var, keenetic gigaya vlan ayarı yapınca, ilk kurulumda herhangi bir sorun yaşamadım, ne sayarken ne elektrikler kesildiğinde.

• NvdiaAmd kullanıcısına yanıt

TV+ satın alabilirsiniz ama sizin cihazlar farklı oluyor.

• 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.