Şimdi Ara

SuperOnline İzmir Ping Sorunu (39. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
828
Cevap
8
Favori
36.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ps4 üzerinden online oyun oynuyorum..

Superonline fiber vardı evimde..ne yaptıysam oyundaki anormal ağırlığı geçiremedim..1 kere bile görmedim ki ben rakipten hızlı olayım..gerçekten normal ötesi bir ağırlık..tuşa basmamla tepki arasında bazen 1.5 saniye oluyor.. genelde 2-3 kere tuşa basıyorum..

Böyle olunca apartmanda bina altı girişe kadar fiber olan, evlere telefon kablosuyla gelen Türk telekom interneti deneme için bağlattım.

Ping gerçekten yarı yarıya düştü.

Ama oyunda aynı ağırlık, aynı şekilde istisnasız bir şekilde devam ediyor..

Beni delirten değerler düzgün ama gecikme korkunç.

Tv de oynardım..monitörde denedim yine aynı..

Şimdi ben internetleri değiştirdim. Tv leri değiştirdim..modemler değişti..

Değişmeyen kablolar ve binanın kablo tesisatı kaldı..

Bu gecikmenin sebebi ne olabilir..

SuperOnline İzmir Ping Sorunu

Türk telekom değerlerim bu şekilde..

Bir de şunu sormak istiyorum, speedtest ölçümlerimde ping ne zaman çok düşük çıksa bu sefer de jitter yüksek çıkıyor..

Örneğin ping 30 çıkarsa jitter 5-8 gibi çıkıyor..

Ping 9 çıkarsa jitter 15 çıkıyor, 20 çıkıyor..bunun bir anlamı var mı..

Türk telekomda ping superonline a göre düşük ama yine de 10 civarı en az..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Guest-C3A908952 G kullanıcısına yanıt

Kardeşim şu yaşadıklarını birebir yaşıyorum..tuşa bastıktan sonraki gecikme çıldırtıcı..bakarsan pingler o kadar yüksek değil..

Ben pes 2021 oynuyorum..merak ediyorum, karşının interneti kötüyse bunun bana etkisi nasıl olur..onun pingi yüksekse bende nasıl etki olur..karşının interneti iyiyse benden hızlı mı olur yoksa ben negatif mi etkilerim..

Türk telekom bağlattım. Pingler düştü..ama gecikme yine aynı..acaba alttaki ankastreden eve eski telefon kablolarını cat6 kabloyla değiştirsem fark olur mu..

Bana bağlanan port ya da fast path falan deniyor, bunlar nedir..port değiştirsek nasıl olur..bilmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: superegoid

Kardeşim şu yaşadıklarını birebir yaşıyorum..tuşa bastıktan sonraki gecikme çıldırtıcı..bakarsan pingler o kadar yüksek değil..

Ben pes 2021 oynuyorum..merak ediyorum, karşının interneti kötüyse bunun bana etkisi nasıl olur..onun pingi yüksekse bende nasıl etki olur..karşının interneti iyiyse benden hızlı mı olur yoksa ben negatif mi etkilerim..

Türk telekom bağlattım. Pingler düştü..ama gecikme yine aynı..acaba alttaki ankastreden eve eski telefon kablolarını cat6 kabloyla değiştirsem fark olur mu..

Bana bağlanan port ya da fast path falan deniyor, bunlar nedir..port değiştirsek nasıl olur..bilmiyorum.

Bende pes 2021 oynuyorum süperonline fiber var. Gece saat 1-5 arası sanki online degil de bilgisayara karşı oynuyor muşum gibi akıcı ve hızlı. Ama gündüzleri oyun ağır aksak gidiyor. Buda demek okuyorki Türkiyede ki internet alt yapısı yetersiz hergeçen gün dahada beter olacak.

İstiyorsan demek için misafir odasında birkaç maç atabiliriz. Benim ping olabilecek en iyi ping

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 26 Mayıs 2021; 14:18:42 >

• Red_devil33 kullanıcısına yanıt

ensaronline CGN ile sistemi kilitliyor uyuyan insanlar sayesinde performans artıyor...

• quote:

Merhaba..

Ps4 üzerinden online oyun oynuyorum..

Superonline fiber vardı evimde..ne yaptıysam oyundaki anormal ağırlığı geçiremedim..1 kere bile görmedim ki ben rakipten hızlı olayım..gerçekten normal ötesi bir ağırlık..tuşa basmamla tepki arasında bazen 1.5 saniye oluyor.. genelde 2-3 kere tuşa basıyorum..

Böyle olunca apartmanda bina altı girişe kadar fiber olan, evlere telefon kablosuyla gelen Türk telekom interneti deneme için bağlattım.

Ping gerçekten yarı yarıya düştü.

Ama oyunda aynı ağırlık, aynı şekilde istisnasız bir şekilde devam ediyor..

Beni delirten değerler düzgün ama gecikme korkunç.

Tv de oynardım..monitörde denedim yine aynı..

Şimdi ben internetleri değiştirdim. Tv leri değiştirdim..modemler değişti..

Değişmeyen kablolar ve binanın kablo tesisatı kaldı..

Bu gecikmenin sebebi ne olabilir..

Türk telekom değerlerim bu şekilde..

Bir de şunu sormak istiyorum, speedtest ölçümlerimde ping ne zaman çok düşük çıksa bu sefer de jitter yüksek çıkıyor..

Örneğin ping 30 çıkarsa jitter 5-8 gibi çıkıyor..

Ping 9 çıkarsa jitter 15 çıkıyor, 20 çıkıyor..bunun bir anlamı var mı..

Türk telekomda ping superonline a göre düşük ama yine de 10 civarı en az..

Oyun sunucularının performansı kötü olabilir hocam.

Ben zaten gece oynuyorum..yok 24 saatin 24 saati de bozuk..bozuk diyorum. Bildiğin bozuk çünkü..bende başka bir durum var..binlerce maç yaptım..hep ama hep karşımdaki yüzde 50 hızlı..imleç adamda takılı kalıyor..Bildiğin takılı kalıyor..karşımdaki adamdan top dönünce imleç sanki pas gitmiş gibi sahanın öbür ucundaki adamı seçiyor..

Hep gecikme gecikme..bir kere bile kare x yapamadım..yapmıyor..olduğu yerde donuyor..

Bak bir örnek..durdura durdura kaydettim ki gecikmenin boyutunu gör..Roberto Carlos benim..topa vuruyorum..top sarılıya çarpıp geri dönüyor..ama benim karşı çizgideki nedved yanıyor..ama adamın hemen tekrar imleç yanıyor..böyle oynamaya imkan yok.

Bak mesela..benim oyuncularının ilk hareket hızı hep olağanüstü üstü geçtir..yavaş yavaş hızlanmaya başlıyorlar..

Oyunu oynuyorsan bilirsin..mbappe en hızlı oyunculardan biridir..bak burda ceza sahası çizgisini baz al..top kaleciden döndüğünde benim mbappe yle beyazlı defans herbandez birlikte koşmaya başlıyorlar..hernandez ceza sahası çizgisine göre çok daha geriden başlayıp mbappe ye fark atarak topu alıyor.. 2 sinin hızlanmasına Bak.. topa yakınlılarına Bak..

Bu olay bütün maçlar boyunca devam ediyor.. ben rakibe yaklaşamıyorum bile..harektlenene kadar mevsimler geçiyor.. oynaman lazım..videodan hissedilmeyebiliyor..

Bak kırmızılı benim.ne kadar geç Hızlanıyor..Ve bir anda yavaşlıyor..Van dijk ben yeddere nerden gelip yetişip bozuyor..

Jstc_fr_all

Kullanıcı adım..eklersen oynarız..

• quote:

Jstc_fr_all

steamdamı ekeleyecegim pes temi nasıl yapacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 28 Mayıs 2021; 6:1:42 >

Ben ps4 teyim..

• Bugünlerde İzmir'de bulunduğum bölgede speedtest sonuçları 10ms ping çıkıyor. İzmir'de SoL kullanıp da benzer değişiklikleri hisseden var mı acaba?

[URL=https://www.speedtest.net/result/12018413481][IMG]https://www.speedtest.net/result/12018413481.png[/IMG][/URL]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zulu123 -- 11 Eylül 2021; 12:53:55 >
  • Selam

mugla 8 eylul fıber bagladılar gpoon odaya ve yanına modem huawinin modemını takdılar.

ping yüksek 17 sabit fiberde bu pıngı beklemezdim. 1 gün ugrastım hıc degısılık yapmadıalr.

vdsl modemlerdekı gıbı hat degerlerını gorebılıyormuyuz bu modemlerde.

snr hat zayıflama v.s desteklenen hız gibi.

35 mbps paket aldım fıber olarak

1 ay turbo hız verdıler 100 mbps yenı baglantı dıye.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 12 Eylül 2021; 13:42:23 >
  • quote:

Jstc_fr_all

Hocam sana da mi oldu ping sorunu atlama vs :)

• ottomans1453 kullanıcısına yanıt

Benim ping sorunum vardı zaten biliyorsun..bakarsan aşırı yüksek değil gibi..ölçümlerde superonline 25-35 arası..

Türk telekom 15-25 arası..

Ama oyunda sanki 150-250 gibi..

Tuşa bastığımda ekranda tepkiyi 1 saniye sonra görüyorum..tuşu bıraktığımda (koşu dursun diye) 1 saniye 2 saniye hala daha koşmaya devam ediyor..şuta basıyorum. 1.5 saniye sonra tepki veriyor..ani depar atması lazım diyelim, yavaş yavaş hızlanıyor..

Her zaman, kime karşı oynarsam oynayayım, istersem izmirden biriyle, istersem afrikadan biriyle oynıyım, hep geciken ben oluyorum..bariz..net..

Bu p2p türü baplantıda, bir bağlantının diğerine üstünlüğü gibi bir durum mu var acaba..

Bir de evde 2 tane servis sağlayıcı var..2 sinde de bire bir aynı sorunun olması normal mi..Bu nedir arkadaş ya..

• quote:

Orijinalden alıntı: ottomans1453

Alıntıları Göster

https://www.youtube.com/watch?v=2Da9wzVF-4I&feature=youtu.be

İleri atılan topta kırmızıda yanlış adamı seçiyor ve onda takılı kalıyor..beyazlı nın yanında koşan kırmızılı yı ne kadar geç seçiyor

• quote:

Alıntıları Göster

https://www.youtube.com/watch?v=lMWuJLx3Ads&feature=youtu.be

Kırmızlı ileri vuruyor..top sanki cambpell a gitmiş gibi cambpell de imleç takılı kalıyor..

• quote:

Alıntıları Göster

https://www.youtube.com/watch?v=QACuDWOn9rc&feature=youtu.be

Kırmızı gullit ve Messi de imleç ne kadar geç yanıyor..

• quote:

Alıntıları Göster

https://www.youtube.com/watch?v=6Ti_7iE3-sE&feature=youtu.be

Davies bir türlü hızlanmıyor..lukaku bin metreden gelip tereyağından kıl çeker gibi alıyor gidiyor..

• 
Sayfa: önceki 3738394041
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.