Şimdi Ara

SuperOnline İzmir Ping Sorunu (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
828
Cevap
8
Favori
36.508
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • GPON cihazında alarm ışığı yanıyor şu an bende. MH aradığımda çalışma var dendi ancak gün içi evdeki temizlik nedeniyle optik kablo kırılmış gibi duruyor. Elimle de hissedebiliyorum. Sizlerde durum nedir haber verebilirseniz sevinirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ogfituto kullanıcısına yanıt
    Bir sıkıntı yok Balçova civarında, büyük ihtimal dediğin gibidir. Aynı gün gelip değişiyorlar normalde.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ozgur0785 O kullanıcısına yanıt

Bende yedek hattıma bakıp sol fiber hattıma gülüyordum.

• Salvador_Limones kullanıcısına yanıt

Birara superonlinedaki ping yuksekliğinden ek turknetten vdsl hizmeti aldım turknetin 10ms verdiği sunucuya superonline fiber hattım 20ms veriyordu.

• Şu dowload hızına 5mbps upload veriliyor Nasıl bir komedidir

• Bu arada İstanbul'da ttkom bakır altyapısı ile turknet vdsl kullanıyorum Bende de ping artışı var Örneğin cs'de Önceden 40 ping alırken şimdi 60-70 ve öncekine göre daha dalgalı ping değişimi

• cimbomlusinan kullanıcısına yanıt

Turknet kullanıcılarında şuan ping problemi var gibi cloudflare warp ile bağlansanız acaba pingde düşme olabilir mi?

• Benim merak ettiğim superonline ne zaman cloudflare istanbul ile aradaki pingi düzeltecek Turkcell İzmir verimerkezi ile cf arasındaki ping ~10ms iken normal kullanıcıların ~60ms.

• Cloudflare warp kullanmıyorum ama dns modem arayüzünde 1.1.1.1

SuperOnline İzmir Ping Sorunu

• cimbomlusinan kullanıcısına yanıt

warp routingi düzelttiğinden dolayı pingide düzeltebilir eğer cloudflare'a düşük ping alıyorsanız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1D1AC3835 -- 24 Kasım 2020; 8:0:30 >
  • Bunu ben de çok merak ediyorum. CGN kullanıcıları cf'ye 55-60 ms ile erişirken CGN'de olmayan kullanıcılar 10-15 ms arası bağlanıyor. (Statik ip alarak test ettim.)

• TTNet e gulerdik hiç sevmezdik ama adamlar şuan herkesten iyi konuma geldi. Ne diyim Superonline in bir an önce kendine gelmesi lazım. Bir zamanlar efsane pingler verirdi ne oldu anlamak mümkün değil.

• ogulcanbb kullanıcısına yanıt

CGN dışı olanların düşük ping aldığını bilmiyordum iyi oldu bu SuperOnline İzmir Ping Sorunu 

• Hocam şimdi şöyle bir gariplik var. Statik ip denedim lokal pingler yüksek. İzmir'e 17-18 ms ping çıkıyor. Yurtdışı çıkışları biraz daha iyi cgn'ye göre. CGN'de ise lokal pingler iyi yurtdışı çıkışlar kötü :)

En son aldığımda hem yurtdışı hemde yurtiçine +20ms eklenmişti adamlara söylüyorum problem gözükmüyor diyorlardı.

• Hocam bloklara göre değişiyor ping süreleri sürekli 176 lı blok denk geldi :)

Adamlara söylüyorum ip adresini değiştirebilir misiniz diye hayır iptal etmeniz gerekiyor diyorlar SuperOnline İzmir Ping Sorunu 

• Cloudflare İstanbul'un kapasitesi yetersiz kaldığından başka PoP'lara yönlendiriliyor, sabaha karşı test yaparsanız pinglerin normal olduğunu görürsünüz. Aynı sıkıntı Ankara'da da var.

• LGR9 kullanıcısına yanıt
    Hocam türk telekomda böyle bir sorun yoktu. Superonline tarafında sorun gözüküyor.

• Aynı şeyi bugün ben de yaşadım. Kaç gündür farklı bloklardan ip vermesini bekliyorum ama vermiyor.

• 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.